Aligátor X

• Česko Predátor X (viac)

Když se Laura po dvaceti letech vrací do rodného města, zjistí, že nic není tak, jak jsi to pamatovala. Její otec dluží bance velkou částku pěnez, její bývalý přítel je místním šerifem a její bývalý mažel, který byl světoznámý profesor přišel o práci kvůli nelegálním genetickým pokusům. Laura ve snaze zachránit rodinný podnik začne pořádat výlety do bažiny, jenže už je to dávno co tu byla naposledy, a tak se jim během výletu stane nehoda a uvíznou v bažinách. Jako kdyby to nestačilo, zjistí že v bažinách nejsou sami, společnost jim bude dělat zmutovaný prehistorický aligátor, který se před ničím nezastaví. (topr harley)

SOLOM.

Amir Valinia dostal již několik příležitostí přesvědčit diváky, že v něm něco je, ale v tomto případě platí staré známé „je to marné, je to marné, je to marné…“ Příběh samotný by se dal při troše dobré vůle označit za alespoň trochu zajímavý, jeho zpracování však již nikoliv. Klasická kostra příběhu (bažiny, nějaké to monstrum – výtvor šíleného vědce, nesmí chybět ani zloduši, tupé postavy) tohle všechno už jsme viděli tolikrát, že už to snad ani nikoho nebaví a přesto se točí další a další filmy. Důležité je sehnat několik známějších tváří (které si už v posledních letech moc neškrkly), aby se to lépe prodávalo, druhořadý expert na digitální efekty se taky hodí – však bohatě stačí ukázat ono monstrum jen párkrát – udělat pár gumových končetin či hlav taky stačí ke splnění „gore zábavy“ – no a v neposlední řadě je potřeba vymyslet několik neuvěřitelných zvratů, aby alespoň na oko vznikla jakási napodobenina atmosféry. Čert vem logiku – docela by mě zajímalo, jak dáma bez obou rukou umí tak precizně házet dynamit na cíl… Takže jediné co mě alespoň trošku potěšilo, byl návrat Eleny Lyons z mateřské dovolené, leč tentokrát nám ze svých ženských zbraní toho moc neukázala - třeba jako tomu bylo ve filmu Club Dread (2004).20% ()

hladass

Je to sice neskutečná kokotina, kterou bych přirovnal k posledním dílům Lake Placid (takže je třeba čekat něco ve stylu SyFy), ale na druhou stranu je to tak pitomé, že jsem se nad hloupým dějem, amatérskými triky a neskutečně debilním chováním postav několikrát i zasmál, takže prostě nemůžu dát odpad (i když by si ho tenhle kus rozhodně zasloužil)... ()

Campbell

Škoda čekal jsem to daleko lepší, je poměrně dlouho co jsem viděl nějaký horor s vodním monstrem proto jsem se na tohle poměrně těšil. Nicméně zklamání přišlo skoro hned. Tohle se snaží být zbytečně chtřejší než to je. Za prvé je tu až moc twist zvratů, které moc nefungují, a celá sebranka herců jsou strašně...Divní, nečekal jsem zázraky oni taky moc dobře nehrajou, ale to jejich chování a celé ty vztahy jsou strašně divné. Další věc které mi nesedla byly počty útok, kterých bylo dost málo. Aspoň že prostředí kde se film odehrával bylo super. Ale jinak tohle patří z toho slabšího. ()

Gilmour93

Nízký rozpočet, tragikomická technická kvalita, herci střídavě k smíchu a pláči. Tyhle atributy jsou už nezbytným pravidlem filmů, kde se vyskytuje přerostlé a zubaté bůhvíco ze světa fauny, či jako v tomto případě prehistorický dravec, co si pár století dáchnul. Holt zakletý žánr, aneb jsou chvíle, kdy pouhý entuziasmus nestačí.. Lochlyn Munro má stejný osud jako mop uklízečky pánských záchodů na Wilsonově nádraží - taky už vymetl spoustu sraček.. ()

darkrobyk

Neschopný šerif (Lochlyn Munro), jeho zástupce - bratr - trouba a všehoschopný zhrzený vědec Charles Leblanc (Mark Shepard). Navrch Laura, které se návrat do bažin příliš nevydařil. Prehistorický krokodýl je samozřejmě z nejlacinějších pixelů, což by vadilo nejméně. Nejhorší je chování postav, kterým tak příliš fandit nelze. Kladem tak jsou maximálně fotogenické bažiny, které si hvězdu zaslouží. Tenhle typ filmů mám rád, Predator X se však hrubě nepovedl. Místo zbytečného žvanění měli být všichni sežráni! ()

• Natáčení probíhalo v Louisaně v lokalitách Baton Rouge a St. Gabriel. (Terva)