Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

Radyo

Spousta lidí bere tento film asi trochu sentimentálně. Taky si vzpomínám na doby, kdy za totality putovaly kazety s podobnými béčky mezi lidmi a my na ně koukali jako na oscarová veledíla. Ale ty časy už jsou dávno pryč a dnešní pohled na tyto filmy vyvolává spíše úsměv, než strach. ()

Malarkey

Rodiče malý holčičce koupili v ZOO malého aligátorka. Aligátorka spláchli do záchoda. Aligátorek zůstal ve stokách. Do stok začali vpouštět toxický odpad. Aligátorek rostl a rostl až se z něj stal pořádný Aligátor. Ježiši Kriste může někdo vymyslet i takovouhle zhovadilost? A ještě aby z toho vzniknul takovej kult? Občas vznikne kult ze zajímavého filmu, každopádně většinou stojí, lidově za hovno, stejně jako tenhle. I když je legrační sledovat, jak jsou lidi proti tomuhle aligátorovi tak bezmocní, každopádně tenkrát to musel být hit zaručenej. Dneska když to vidím v televizi kroutím hlavou, ale to se podle mě dalo čekat. ()

T2

Rozpočet $1,5miliónaTržby USATržby Celosvetovo $800,000║ Riadna strachová depka bola z tohto horroru u mňa v detstve. /60%/ ()

DaViD´82

Jsem si plně vědom jak moc je Aligátor špatný film. Jenže on je zároveň, tak moc špatný až je prostě mile směšný. A proč si to upřímně nepřiznat, jde svým způsobem pro jednu generaci o videokult. Tohle prostě chce vidět na stokrát ohrané VHSce s nudným monologo-dabingem... ()

tron

Za nostalgiu 4* (bol som na tom ako malý v kine), objektívne 2*, takže nakoniec zlatá stredná cesta 3*. Béčko ako sviňa. Ale výprava rozľahlej kanalizačnej siete je geniálna. Krokodíl vyzerá dobre ( miestami dokonca strašidelne, viď. skvelý pohľad z činžiaku). Nevidel by som to na šibenicu pre Lewisa Teaguea asi aj preto, že pre mňa (a Stephena Kinga) je fenomén aligátorov v kanáloch fascinujúci. Dvojka už sa vydarila podstatne menej (ak sa vám nepáčila jednotka, tak ju ani nepozerajte). Kino Považan NMnV 1991 ()

monolog

není to kdovíco, nepoleká to (i když si nejsem jistej, jakej a jestli vůbec nějakej film mě po dosažení dvanácti let opravdu polekal). námět ani zápletka nejsou kdovíjaký. ale i tak je to podle mě jeden z nejlepších filmů tohoto stylu/žánru (mám na mysli vybíjení města zmutovaným hladovým zvířetem). herci nijak nepřehrávaj ani nezahrávaj. prostě zábava na nedělní odpoledne, ale odpad to určitě není. ()

BadoXXII

Veľkú inšpiráciu filmom Jaws tu cítiť na každom kroku. Dokonca aj hudba je veľmi podobná (ale v tomto prípade je jej prevedenie veľmi odfláknuté, nemá žiadny účinok a vôbec nepomáha atmosfére). Hlavný hrdina je sympaťák a jeho hlášky sú vačšinou vtipné, ale prerastený Aligátor to tu všetko kazí. Jeho nudné útoky bez nápadu a logiky patria k tomu horšiemu, čo som v žánri ,,zvieracieho,, hororu videl. Celkovo nuda (dakedy to však mohlo mať lepší divácky zážitok, keď to bol jeden z prvých alebo aj prvý horor s takouto tematikou). ()

Gilmour93

Bé jako aligátor a v něm pár ukousnutých končetin, poloviční porce nadhledu, namistrovaný hunter Henry Silva a dva paličatí hrdinové. Prvním je polda Robert Forster, který je háklivý na své začínající třetí koleno, rád ukazuje hada herpetoložkám a k svobodě podnikání se staví jako zasraný komunista. Tím druhým, o poznání umělejším, je do hajzlu spláchnutý Rámos, který miluje vodu, dobré jídlo a návštěvy svatebních hostin. Inspiraci Čelistmi to nezapře, vlastní hloupost taky ne, ale ta roztomilá dobová naivita dovoluje shovívavost. Doporučuje 10 z 10 zaměstnanců missourských VaK.. ()

Psema

Chodí tam obří krokodýl a je to děsná prča. Guilty pleasure, na které se bojím po letech podívat, abych nemusel hodnotit níž. ()

Aluska88

Jeden ze "zvířecích" filmů, které jsem jako malá měla velmi v oblibě. Bylo mi zhruba dvanáct a zbožňovala jsem ten příběh o malém krokodýlkovi, kterého tatínek spláchne do odpadu. Po letech se, již velmi rozrostlý tvor, vrací zpět do města, aby zde rozpoutal krvavá jatka:) ()

sud

Po čertech zábavné béčko se silným nostalgickým oparem. V 80. letech zval v Československu do kin na tento film krásný plakát od Káji Saudka. 55%. ()

Tyler

Když jsem tenhle snímek zhlédnul poprvé,napadlo mě,že jde o docela originální nápad.Vraždícího aligátora jsem do té doby nikdy neviděl...:))) Takže se mi to docela líbilo.Napodruhé už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou,co že je to za blbost bez špetky pořádného nápadu nebo humoru.Tenhle film se totiž bere moc vážně. ()

ClintEastwood

Ač je ranně osmdesátkový Aligátor hororem a scéna s dítětem u bazénu mi pokaždé znepříjemní požitek z filmu, jsou v něm i dvě skvělé, sarkasticky odlehčující hlášky. Ta první je skoro v úvodu filmu, když je ve stoce, pár dnů po odtržené ruce, nalezeno i torzo lidské nohy. Policejní doktor prohlásí - jestli to takhle půjde dál, otevřu si obchod s náhradními díly. Druhá pak téměř v závěru, kdy hlavní hrdina Madison, společně s doktorkou Marisou, vymýšlí, jak na krvelačné zvíře vyzrát. Zástupkyně něžného pohlaví utrousí - možná na něj pošlu svou matku a ona ho umluví k smrti. Aligátor prostě i po těch letech baví a ani po trikové stránce příliš nezestárl. ()

MM_Ramone

Animal horror o obrovskom, zmutovanom aligátorovi, čo vyrástol v kanalizačnom systéme pod neveľkým americkým mestom a začal vraždiť nič netušiacich obyvateľov. Trhá, kúše, štvrtí, žere všetkých. Mužov, ženy i deti. Keď to dnes takto napíšem, znie to ako poriadné klišé. Pretože podobných snímkov bolo natočených už veľa. Avšak keď som to pred mnohými rokmi prvý krát videl na VHS, bol som z toho celkom paf. Občas si tento film rád znova pripomeniem. Je to taká stará, nostalgická záležitosť. "Alligator" *** ()

Wacoslav1

Tohle jsem zapomněl okomentovat? FUCK! Tak hlavně, že mám okomentovanou tu zkurvenou dvojku, já jsem taky dobrej vocas... No co k tomu říct patří to k vlně animal horůrků přelomu let sedmdesátých a osmdesátých tedy filmům už lehce zestárlým a prachem zapadlým, ale nostalgie je svině. Jako harant jsem si u toho nadělal do spoďárů dneska už se spíš pousměju, ale svoje místo tenhle film má. Hlavně útok aligátora na svatbě je peckovní scéna. Je to samozřejmě hrozně blbej film a 4* mu nakonec nedám, ale ty silný 3*? Proč ne.65% ()

petero

Dobre pozerateľných béčok nie je nikdy dosť i keď Alligator je jasne inšpirovaný Čeľusťami čo je jasné z dum-dum hudby pri útoku krokodíla. Ešte dnes by si niektorý tvorcovia podradných filmov o krokodíloch mohli brať príklad z tohto ako jednoducho a účinne natočiť monster film. Zlisovanie auta a prerazenie kanála aj s cestou sú scénky za všetky drobné. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)