The Reef: Stalked

Štyri kamarátky sa vydajú na výlet spojený s potápaním. Vo vode na nich ale číha obrovský žralok, ktorý sleduje každý ich krok. (Marceloo)

tron

Ak uvážime, ako odpadové hnoje s predpotopnými CGI a extrémne mizernými scenármi, réžiami a kastingami sa v žraločích hororoch robia, tak by si druhý Útes smrti teoreticky zaslúžil 4* (práve som videl Jetski a môžem potvrdiť). Objektívne ale na ne nemá. Na to je priveľmi neoriginálny. Dejovo to samozrejme s jednotkou z roku 2010 nemá nič spoločné. Každopádne, opäť je prítomný hladný veľký žralok, more a hrdinovia bojujúci o prežitie (režisér Traucki sa pred dvoma rokmi podobne „voľne“ vrátil k svojmu najslávnejšiemu hororu - Krvavej lagúne). Žralok sa objavuje v náznakoch, budí rešpekt a je nepríjemná predstava, že sa môže kedykoľvek vynoriť spod hladiny tesne pri vás. V rámci možností sa správa realisticky a teda uveriteľne, čo je samozrejme fajn. Postavy sú sympatické a na herečky sa dobre pozerá. Zaujímavé je, že v polovici filmu sa všetko vyrieši, ale objaví sa zámienka pre návrat do vody a horor pokračuje ďalej. Vlastne je to taký Pád do tmy: ženské osadenstvo, tragédia, nehostinné, pomoci zbavené prostredie a príšera. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $981,358▐  Troška dramatického predvádzania s tými šokujúcimi vsuvkami ale čím dlhšie to trvá tým to je otravnejšie. Ani len béčková jednohubka z toho nevystrelila. /25%/ ()

ricci.s

Jednotka patrí medzi moje obľúbené žraločie filmy, ale tu už režisér nedokázať vymyslieť vlastne nič, tak proste hodil štyri pipiny do mora na kajakoch, a nech si ich žralok loví. Jedna z nich ešte aj musela trpieť nejakou traumou, takže jej neustále vidiny bohovsky potešia. V tých herečkách som nejakú veľkú atraktivitu nenašiel, a vo vyčíňaní žraloka už vôbec nie - obete totiž takmer ani žiadne nie sú. Nakrútené je to pekne a žralok aspoň nevyzerá amatérsky, no v porovnaní s ďalšími žraločími filmami je tento jeden z tých menej zaujímavých (približne na úrovni "Great White", a našťastie o niečo lepší ako "The Requin") ()

Psychor

Trauckého civilně pojatý žraločí survival z roku 2010 patří k tomu nejlepšímu, co bylo v rámci daného subžánru natočeno, a proto zamrzí, že The Reef: Stalked jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje. Vzhledem k absenci napětí je výsledný produkt bohužel naprosto mdlý a nevýrazný. Závažné nedostatky spatřuji rovněž v nakládání s kontinuitou prostoru a času, které snímku ubírají na uvěřitelnosti. V jedné scéně kupříkladu postava Jodie pádluje k dřevěnému voru, aby varovala děti před výskytem žraloka. Jenže uplynou tři minuty, po kterých následuje záběr z protipohledu na horizont oceánu a po kajakářce ani stopy. Hned vzápětí navíc sledujeme záběr přes její rameno, kdy má ke břehu stále stejně daleko jako před třemi minutami. Běžný divák si podobných přehmatů asi vůbec nepovšimne, ale zkušené oko hororového experta tato pochybení okamžitě registruje, což se pochopitelně promítá do celkového hodnocení. Chápu, že natáčení probíhalo v obtížných podmínkách a kamera zápolí s nedostatkem manévrovacího prostoru, ale tohle si zkrátka schopný režisér musí pohlídat. Snímek The Reef: Stalked tak nemohu doporučit k projekci a uděluji mu pouze jednu silnější hvězdu. ()

Marceloo

Štyri kamarátky sa vydajú na výlet spojený s potápaním. Vo vode na nich ale číha obrovský žralok, ktorý sleduje každý ich krok. - Andrew Traucki je sympatický režisér, ktorý aj napriek nedostatku financií dokáže tvoriť zaujímavé Monster horory. Jeho taktika ukazovať monštrum čo najmenej a tvoriť atmosféru hlavne pomocou strachu z nebezpečného tvora skrývajúceho sa vo vode nebude fungovať na každého, ale mne sa to rovnako ako pri jeho minulom projekte páčilo. Naviac sú tu atraktívne herečky, osviežujúce prostredie, ktoré v týchto horúčavách padne velmi vhod, a celkom nápaditá práca s PTSD hlavnej postavy. Na letný večer ideálny horor, aj keď lahko zamenitelný so všetkými Shallowami, Open Waterami, 47 Meters Downami a Reefami. ()

*CARNIFEX*

Prvá myšlienka, ktorá ma napadla hneď potom "selfie" bola - dúfam, že Vás všetky zožerie. Očakávať od tejto "žraločiny" nejakú slušnú zábavu v rámci animal hororu, by bolo asi dosť naivné. Kto (ne)rád more a jeho úskalia, toho možno nejaká tá vlnka od rybacej plutvy vystraší, no toto je skôr pre začiatočníkov, ktorí obľubujú máchanie nôh v malom bazéne. Tam sa Vám totiž rovnako, ako v tomto filme nič nestane. Andrew Traucki je priemerno podpriemerný režisér a tak natočil síce snaživý, no stále priemerno podpriemerný (ne)horor. ()

darkrobyk

Asi bylo zbytečné názvem odkazovat na předchozí režisérův počin. Čtyři mladé ženy na kajacích a čtyři mladé ženy coby potrava pro žraloka. Krásné moře (má slabost), parádní žralok (žádný trapný digitál), napětí...a útok! Samozřejmě že gore divák by chtěl trhání v přímém přenosu, ale tady to je spíš z pohledu přímého účastníka útoků - ten toho ve skutečnosti také moc neuvidí. Minimálně od dob Čelistí nesmí chybět dítě ve vodě. A když už jsme u Čelistí, pak potěšily hned dva odkazy - vylévání kyblíku a coby splávek kajak (místo barelů). Jen s tím kajakem bych si více vyhrál, protože čekání, kdy vystřelí z vody, bylo napínavé. Jedna z pěkných attack scén bylo rozmydlení plovoucího mola. Příjemný odpočinkový snímek, kde snad mohlo být více sežraných, ale jinak OK. ()

Shakers

Absolútne netuším, akú ma toto naviazanosť na prvý film, ktorý bol mimochodom od toho istého režiséra celkom fajn. Oceňujem na tejto žraločej záležitosti, že sa režisér snažil ukázať žraloka celkom reálne, pretože hrozné žraločie CGI by ma asi zabilo. Tu dostaneme zábery celkom prirodzene, žralok vyzerá super (až na jeho ultra zrýchlenie v jednej scéne). Je to viac menej komorná záležitosť, otvorený krvák nečakajte, žralok viac menej drží diváka a aj plavkyne v šachu celý čas. Škoda, že hlavným postavám prajete smrť lebo vás moc nebavia. Nebolo to zlé, dobré natočený žralok v akcii vždy poteší, bohužiaľ, ten zvyšok už moc nepotešil. 50% - 2* ()

kingik

Angažovaly se čtyři majitelky pěkných pozadí, které (snad) udrží diváckou pozornost. Žralok, který měl být v hlavní roli, jaksi podstatnou část filmu absentoval. A to byla zásadní chyba. Režisér Andrew Traucki tedy rozhodl, že Teressa Liane a spol. budou vydatně pádlovat, posed na kajaku vyformuje jejich zadečky ještě do šťavnatější kulatiny a čekání na klasickou žraločí ploutev nad hladinou vyrovnají záběry na průzračnou mořskou hladinu a panující slunečné počasí. I tohle je možné řešení. Přece jen film ale ukazuje, že má sekvence, kdy umí být napínavý a je nebetyčná škoda, že se žralokem tak nadmíru šetřilo. A to kousavý borec nevypadal vůbec zle, když se zjevil. Určitě svoji roli při jeho nízké účasti na scéně sehrál rozpočet. Malebné australské vodní scenérie rozhodně nedokáží spasit nedostatek nervydrásajících scén. A režisér si pochopitelně neodpustil zahrát na otravnou psychologickou notu v podobě ohraného traumatu. Hlavní hrdince v úvodu filmu zemře sestra rukou násilnického partnera, její tělo bez známek života je nalezeno v napuštěné vaně. A vodní patálie se od té doby promítá mladé ženě do života, kdykoliv se potká s něčím mokrým. Na tohle snad nikdo nebyl zvědavý. Útoků žraloka bylo tedy pomálu, ovšem byl jsem za ně rád. A i těch mrtvých mohlo být povícero. Závěr filmu byl takový nějaký nedomrlý. Ten se tedy vůbec nepovedl. Kupodivu jsem se v globálu až tak výrazně nenudil, jen jsem litoval, že žraločích výpadů bylo poskrovnu a režisér filmu nedokázal vtisknout dynamiku. Tak třeba příště bude žralok kousat delikátně. 6/10 ()

SeBig odpad!

Něco jako český Love Island a český Survivor - nesympatický ksindly na moři melou hovna a čekaj až se něco stane s divákem, pak nakonec japonec a díky za ztrátu času. ()

Arsenal83

Osvedčený námet využitý amatérskym spôsobom, pričom najvtipnejší bol ten žralok inteligentnejší než všetky dievčiny dokopy a skákajúci sťaby skokan o tyči. Napriek tomu sa však skoro nikomu nič nestane, chýbala odvaha nechať umelého drsnokožca niekomu poriadne ublížiť tak, aby to bolo poriadne vidieť, ale zase niektoré momenty boli aj napínavé. ()

korbitch22

Do píči to né. Naprostý opak dokonalé jedničky. Traucki nedosáhl zaslouženého úspěchu za první Reef a tak se rozhodl, že se přestane snažit a začal prznit svá povedená béčka. A zatímco Abyss mělo něco do sebe, dvojka Reef jen čistě parazituje na názvu a Traucki degraduje svoje životní dílo. Film by možná fungoval jako thriller o vraždě, protože začátek je v tomhle ohledu dost super a hlavní hrdinka umí trauma zahrát dobře. Jenže pan režisér se rozhodl, že zahyne pouze jedna ošklivá slečna a tři trochu hezčí slečny to prostě zvládnou. Hovno je platné, že žralok občas parádně zaútočí a tři lekačky přivodí infarkt, když se prostě režisér rozhodne natočit emociální drama a žralok je jen kulisa. Nehodné označení survival thriller, nehodné označení žraločí horor. První Reef je v top five žraločích filmů ale ovací se mu nedostalo. Tak Traucki zapškle točí sračky. Nedávný Jetski strčí tuhle pakoninu do prdele a takových 45 metrů 2 je o proti tomuhle fenomenální žraločí horor. Andrew, proč proboha.20%. ()

Marze

Nizkorozpoctovy snimek se silnymi zenami v plavkach s ustaranymi vyrazy. Neni to nejlepsi kousek v tomto subzanru vodniho hororu, zralok proti divkam. Pohybuje se to nekde mezi napetim a nudou. Tvurci se snazili naroubovat take tema viny. ()

JASON_X

"To jsou ale ku.dy", prohlásila moudře přítelka, když letmo zahlédla asi deset patnáct sekund jalového plkání a plácání se vystajlovaných ošnorchlovaných pipin na mělčině, když se ony snažily předstírat potápění v ca deseti yardech. Ano, souhlasím, ku.dy jsou nejenom hlavní filmové postavy, ale i jejich nesnesitelné slečinkovské představitelky, které před natáčením nejspíš nejenže neměly v ústech šnorchl, ale neseděly zjevně ani na kajaku. Ale možná seděly na něčem jiném a braly do úst něco jiného, takže dostaly možnost užít si svých patnáct minut slávy v tomhle retardovaném žraločím pseudothrilleru, budiž jim to přáno... Děj filmu (včetně slabomyslných dialogů) je tak pitomý, že na mě většinu času působil, jako by ho rejža/scénárista vymýšlel a ladil spontánně za pochodu. A využil k tomu občas i nějaké ty místní domorodé matróny s dětmi, které se zrovna motaly poblíž na pláži a sbíraly do kbelíků škeble. Zprvu mě aspoň zaujalo několik "žraločích" záběrů a la Jaws, ale jejich kvalita i působivost vzaly záhy taky za své. Zlatá Sharknáda. A zlatý rejžův dřívější The Reef, nebo Black Water 1 i 2, nemůžu uvěřit, že je to film od stejného tvůrce. Za většinu mých negativních dojmů ale dost možná může to odpudivé herecké obsazení. ()

Morholt

Parta fuchtlí mi byla nesympatická snad od prvního záběru a postupem času se to nijak nelepšilo. Navíc žralok na sebe nechal dost dlouho čekat. Pak přišlo první obstojné ham a já se začal docela těšit, co bude dál. Jenže nebylo skoro nic. Holky jezdily na kajaku, sem tam se kolem mihla ploutev, došlo na nějaké to klišé, kdy tu jednu v krizový situaci náhle zamrzelo, že nepřišla na nějakej pohřeb a totálně to zazdil stupidní konec. Podobně jako v jedničce i tady zůstalo u toho, že žralok se chová tak nějak jako klasický dravec, ale v tomhle případě by mi ani nevadilo, kdyby měl vysunovací nožičky a honil tu slepičí partu po pláži. 10% ()

Astaroth12

To sú, ale p..e pomyslel som si, po prvom žraločom útoku. Jedna ako mechom udretá, ďalšie totálne nevšímavé kravky, ale to bolo nič k tomu, čo dokazovali potom. Tieto štyri, potom už len tri blbky ma iritovali celu dobu filmu a pri jednej scéne cca v polke filmu, som už aj rozmýšľal, že film vypnem. Ale toto nezvyknem robiť a tak napokon som ho bez ujmy na zdravý dopozeral. Neboli bohvieako sympatické, ale múdre neboli určite. Ale aspoň jeb...ost postav si film vynahradzuje skvelými žraločími útokmi, tie sú nasnímane bravúrne a žralok je naozaj vydarený. Takže po technickej stránke je všetko v poriadku, ale po dejovej stránke, nie je v poriadku nič. Takže len slabé 2*. ()

ledzepfan

První The Reef je můj asi nejoblíbenější (jakože pro mě nejděsivější/nejnapínavější) žraločí film (Čelisti, jakkoliv brilantní, mě jako dobrodružný film pro celou rodinu, příliš neděsí, spíš jen baví) a tady tahle dvojka jasně dokazuje, že genialita prvního filmu nebyla v genialitě režiséra, ale v čiré náhodě.. Začátek tady tohodlenctoho stalkera byl ještě dobrej. Herečky jsou sice na první pohled slabší, ale ten násilnicky-traumatickej motiv ze začátku (který se pak asi chtěl táhnout filmem jako zlatá niť, ale vůbec se to nepovedlo) ukazoval na jistý potenciál. Potom se chvíli budovalo napětí, krásně se hrálo s divákem na oddalování prvního kontaktu. První zahlédnutí žraloka pod vodou bylo podobně děsivé jako scény z předchozího filmu. První útok, trošku přiblblý, ale pořád tísnivý.. A potom to celé začalo jít hodně rychle z kopce.. Od naprosto debilního chování postav, přes kreténské vedení příběhu, idiotské dialogy, přiblblé náhody, diletantské triky až ke grandiózně kokotskému finále, které se může rovnat absurditě finále The Shallows.. Takže.. Až na pár momentů je zde všechno špatně a já jsem zase jednou zklamanej (ale vlastně ne překvapenej).. ()

Trevor

Tak so žraločími horormi ktorým čelia mladé sebavedomé alfasamice sa vrece roztrhlo. The Reef:Stalked možno považovať za jeden z lepšie spracovaných filmov z tohto žánru, chýbalo však trochu viac obetí a ako inak mladé sebavedomé ženy nakoniec s prehľadom všetko zvládli. ()