Ocenenia - Goya Awards - 1995-2004
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2004 - 18th Premios Goya
Nejlepší film
El oro de Moscú
Nejlepší film
Nejlepší dokument
- Baskický míč. Kůže proti kameni (Julio Medem)
- Polígono Sur (Dominique Abel)
- Suite Habana (Fernando Pérez)
- Na okamžik v cizím životě (José Luis López Linares)
Nejlepší režisér
- Todd Haynes (Ďaleko od neba)
- Martin Scorsese (Gangy New Yorku)
- Rob Marshall (Chicago)
- Spike Jonze (Adaptácia)
Nejlepší debutující režisér
- La suerte dormida (Ángeles González Sinde)
- Fotbalové dny (David Serrano)
- Respiro (Jaime Rosales)
- Torremolinos 73 (Pablo Berger)
Nejlepší herec
- Luis Tosar (Její oči)
- Ernesto Alterio (Fotbalové dny)
- Alfredo Landa (25. hodina)
- Javier Cámara (Torremolinos 73)
Nejlepší herečka
- Laia Marull (Její oči)
- Adriana Ozores (La suerte dormida)
- Sarah Polley (Môj život bezo mňa)
- Nicole Kidman (Návrat do Cold Mountain)
Nejlepší vedlejší herec
- Eduard Fernández (Ve městě)
- José Luis Gómez (La luz prodigiosa)
- Joan Dalmau (Soldados de Salamina)
- Juan Diego (Torremolinos 73)
Nejlepší vedlejší herečka
- Candela Peña (Její oči)
- María Pujalte (Tesařova tužka)
- Mónica López (Ve městě)
- María Botto (Soldados de Salamina)
Nejlepší nový herec
- Fernando Tejero (Fotbalové dny)
- Víctor Clavijo (El regalo de Silvia)
- Juan Sanz (La vida mancha)
- Óscar Jaenada (Noviembre)
Nejlepší nová herečka
- María Valverde (Šťastnú cestu)
- Verónica Sánchez (Medové týždne)
- Nathalie Poza (Fotbalové dny)
- Elisabet Gelabert (Její oči)
Nejlepší původní scénář
- Její oči (Icíar Bollaín, Alicia Luna)
- Ve městě (Tomàs Aragay, Cesc Gay)
- Hodiny dňa (Jaime Rosales, Enric Rufas)
- Torremolinos 73 (Pablo Berger)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Môj život bezo mňa (Isabel Coixet)
- Slabosť boľševika (Manuel Martín Cuenca, Lorenzo Silva)
- La luz prodigiosa (Fernando Marías)
- Soldados de Salamina (David Trueba)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Malé příběhy (Carlos Sorin) (Argentina)
- El misterio del Trinidad (José Luis García Agraz) (Mexiko)
- Cesta k moři (Guillermo Casanova) (Uruguay)
- Suite Habana (Fernando Pérez) (Kuba)
Nejlepší evropský film
- Good bye, Lenin! (Wolfgang Becker)
- Dogville (Lars von Trier)
- Biely oleander (Claude Chabrol)
- Rojkovia (Bernardo Bertolucci)
Nejlepší animovaný film
- Legenda o Cidovi (Jose Pozo)
- El embrujo del sur (Juan Bautista Berasategi)
- Glup, una aventura sin desperdicio (Aitor Arregi, Iñigo Berasategui)
- Traja mudrci (Antonio Navarro)
Nejlepší kamera
- Soldados de Salamina (Javier Aguirresarobe)
- Al sur de Granada (José Luis Alcaine)
- Carmen: Divoká vášeň (Paco Femenia)
- The Galíndez Mystery (Alfredo Mayo)
Nejlepší střih
- Agenti dementi (Iván Aledo)
- Carmen: Divoká vášeň (Teresa Font)
- Fotbalové dny (Kiko de la Rica)
- Její oči (Ángel Hernández Zoido)
Nejlepší zvuk
Nejlepší původní hudba
Nejlepší původní píseň
- Carmen: Divoká vášeň (Cuando me maten)
- Atraco a las 3... y media Atraco a tu corazón)
- Cosa de brujas (Just Sorcery)
- Môj život bezo mňa (Humans Like You)
Nejlepší výprava
- Agenti dementi (César Macarrón)
- Carmen: Divoká vášeň (Benjamín Fernández)
- Sindibád: Legenda siedmich morí (Juan Pedro De Gaspar)
- 25. hodina (Felix Murcia)
Nejlepší kostýmy
- Carmen: Divoká vášeň (Yvonne Blake)
- Hotel Danubio (Lourdes de Orduña, Montse Sancho)
- Agenti dementi (Tatiana Hernández)
- Noviembre (Nereida Bonmatí)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
2003 - 17th Premios Goya
Nejlepší film
Pondělky na slunci
Nejlepší film
Nejlepší dokument
- El efecto Iguazú (Pere Joan Ventura)
- Kubánski rafteri (Carles Bosch, Josep Maria Domènech)
- De Salamanca a ninguna parte (Chema de la Peña)
- Putovanie vtákov (Jacques Cluzaud, Michel Debats, Jacques Perrin)
Nejlepší režisér
- Fernando León de Aranoa (Pondělky na slunci)
- Emilio Martínez Lázaro (Druhá strana postele)
- Pedro Almodóvar (Hovor s ňou)
- Antonio Hernández (En la ciudad sin límites)
Nejlepší debutující režisér
- Smoking Room (Roger Gual, Julio D. Wallovits)
- Nijaký život (Eduard Cortés)
- Kameny (Ramón Salazar)
- Moje matka je na holky (Daniela Fejerman, Inés París)
Nejlepší herec
- Javier Bardem (Pondělky na slunci)
- Javier Cámara (Hovor s ňou)
- Juan Luis Galiardo (El caballero Don Quijote)
- Sancho Gracia (800 kulek)
Nejlepší herečka
- Mercedes Sampietro (Spriaznené duše)
- Ana Fernández (Historia de un beso)
- Adriana Ozores (Nijaký život)
- Leonor Watling (Moje matka je na holky)
Nejlepší vedlejší herec
- Luis Tosar (Pondělky na slunci)
- José Coronado (La caja 507)
- Carlos Hipólito (Historia de un beso)
- Alberto San Juan (Druhá strana postele)
Nejlepší vedlejší herečka
- Geraldine Chaplin (En la ciudad sin límites)
- María Esteve (Druhá strana postele)
- Mar Regueras (Zloba)
- Tina Sáinz (Historia de un beso)
Nejlepší nový herec
- José Ángel Egido (Pondělky na slunci)
- Roberto Enríquez (Nedočkavý alchymista)
- Carlos Iglesias (El caballero Don Quijote)
- Guillermo Toledo (Druhá strana postele)
Nejlepší nová herečka
- Lolita Flores (Zloba)
- Nieve de Medina (Pondělky na slunci)
- Clara Lago (Carolina pouť)
- Marta Etura (Nijaký život)
Nejlepší původní scénář
- Pondělky na slunci (Fernando León de Aranoa, Ignacio del Moral)
- En la ciudad sin límites (Enrique Brasó, Antonio Hernández)
- Smoking Room (Roger Gual, Julio D. Wallovits)
- Hovor s ňou (Pedro Almodóvar)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Spriaznené duše (Adolfo Aristarain, Kathy Saavedra)
- Ty se vrátíš (Antonio Chavarrías)
- Le Sortilège de Shanghai (Fernando Trueba)
- El caballero Don Quijote (Manuel Gutiérrez Aragón)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Poslední vlak (Diego Arsuaga) (Argentina, Uruguay)
- Zločin pátera Amara (Carlos Carrera) (Mexiko)
- Nada (Juan Carlos Cremata Malberti) (Kuba)
- Un día de suerte (Sandra Gugliotta) (Argentina)
Nejlepší evropský film
- Pianista (Roman Polański)
- Správna Marta (Sandra Nettelbeck)
- Gosford Park (Robert Altman)
- Taliančina pre začiatočníkov (Lone Scherfig)
Nejlepší animovaný film
- Tajomstvo Dračej hory (Ángel Izquierdo)
- Anjé. La leyenda del pirineo (Juanjo Elordi)
- El rey de la granja (Gregorio Muro)
- Puerta del tiempo (Pedro Delgado)
Nejlepší kamera
- Le Sortilège de Shanghai (José Luis López Linares)
- El caballero Don Quijote (José Luis Alcaine)
- Nos miran (Néstor Calvo)
- Historia de un beso (Raúl Pérez Cubero)
Nejlepší střih
- La caja 507 (Ángel Hernández Zoido)
- 800 kulek (Alejandro Lázaro)
- Aro Tolbukhin: V mysli vraha (Ernest Blasi)
- Pondělky na slunci (Nacho Ruiz Capillas)
Nejlepší zvuk
Nejlepší původní hudba
- Hovor s ňou (Alberto Iglesias)
- Moje matka je na holky (Juan Bardem)
- 800 kulek (Roque Baños)
- En la ciudad sin límites (Víctor Reyes)
Nejlepší původní píseň
- Salomé (Sevillana para Carlos)
- Guerreros (Human monkeys)
- Tajomstvo Dračej hory (Un lugar más allá)
- Arderás conmigo (Ojos de gacela)
Nejlepší výprava
- Le Sortilège de Shanghai (Salvador Parra)
- El caballero Don Quijote (Felix Murcia)
- Historia de un beso (Gil Parrondo)
- Nedočkavý alchymista (Rafael Palmero)
Nejlepší kostýmy
- Historia de un beso (Gumersindo Andrés)
- Le Sortilège de Shanghai (Lala Huete)
- Carolina pouť (Lena Mossum)
- Nesmrtelná Callasová (Anna Anni, Alessandro Lai, Alberto Spiazzi)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
2002 - 16th Premios Goya
Nejlepší film
Tí druhí
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Alejandro Amenábar (Tí druhí)
- Vicente Aranda (Johana Šílená)
- Julio Medem (Sex a Lucia)
- Agustín Díaz Yanes (Žiadne správy od Boha)
Nejlepší debutující režisér
- Nedotknutý (Juan Carlos Fresnadillo)
- Naděje a zklamání (Víctor García León)
- Salvajes (Carlos Molinero)
- Sólo mía (Javier Balaguer)
Nejlepší herec
- Eduard Fernández (Fausto 5.0)
- Eusebio Poncela (Nedotknutý)
- Tristán Ulloa (Sex a Lucia)
- Sergi López (Sólo mía)
Nejlepší herečka
- Pilar López de Ayala (Johana Šílená)
- Nicole Kidman (Tí druhí)
- Victoria Abril (Žiadne správy od Boha)
- Paz Vega (Sólo mía)
Nejlepší vedlejší herec
- Emilio Gutiérrez Caba (Dobrotivé nebe)
- Antonio Dechent (Nedotknutý)
- Gael García Bernal (Žiadne správy od Boha)
- Eduard Fernández (Son de mar)
Nejlepší vedlejší herečka
- Rosa Maria Sardà (Sin vergüenza)
- Rosana Pastor (Johana Šílená)
- Elena Anaya (Sex a Lucia)
- Najwa Nimri (Sex a Lucia)
Nejlepší nový herec
- Leonardo Sbaraglia (Nedotknutý)
- James Bentley (Tí druhí)
- Biel Durán (Naděje a zklamání)
- Rubén Ochandiano (Silencio roto)
Nejlepší nová herečka
Nejlepší původní scénář
- Tí druhí (Alejandro Amenábar)
- Žiadne správy od Boha (Agustín Díaz Yanes)
- Sin vergüenza (Joaquín Oristrell, Teresa Pelegri, Cristina Rota)
- Sex a Lucia (Julio Medem)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Salvajes (Clara Pérez Escrivá, Jorge Juan Martínez, Carlos Molinero, Lola Salvador)
- Son de mar (Rafael Azcona)
- Holanďanův ostrov (Dominic Harari, Sigfrid Monleón, Teresa Pelegri, Ferran Torrent)
- Anitino šťastie (Lluís-Anton Baulenas, Ventura Pons)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Útek (Eduardo Mignogna) (Argentina)
- Miel para Oshún (Humberto Solás) (Kuba)
- Fialkový parfém (Marisa Sistach) (Mexiko)
- Taxík pre troch (Orlando Lübbert) (Chile)
Nejlepší evropský film
- Amélia z Montmartru (Jean-Pierre Jeunet)
- Billy Elliot (Stephen Daldry)
- Čokoláda (Lasse Hallström)
- Denník Bridget Jonesovej (Sharon Maguire)
Nejlepší animovaný film
- Čarovný les (Ángel de la Cruz, Manolo Gómez)
- La leyenda del unicornio (Maite Ruiz de Austri)
- Manuelita (Manuel García Ferré)
- Un perro llamado Dolor (Luis Eduardo Aute)
Nejlepší kamera
- Tí druhí (Javier Aguirresarobe)
- Sex a Lucia (Kiko de la Rica)
- Johana Šílená (Paco Femenia)
- Osudové stretnutie (Harris Savides)
Nejlepší střih
- Tí druhí (Nacho Ruiz Capillas)
- Sex a Lucia (Iván Aledo)
- Žiadne správy od Boha (José Salcedo)
- Johana Šílená (Teresa Font)
Nejlepší zvuk
Nejlepší původní hudba
- Sex a Lucia (Alberto Iglesias)
- Tí druhí (Alejandro Amenábar)
- Žiadne správy od Boha (Bernardo Bonezzi)
- Johana Šílená (José Nieto)
Nejlepší původní píseň
- Čarovný les (Tu Bosque animado)
- Sólo mía (Solo mía)
- Torrente 2 - mise v Marbelle (Semos diferentes)
- Dobrotivé nebe (Again)
Nejlepší výprava
- Tí druhí (Benjamín Fernández)
- Nedotknutý (César Macarrón)
- Žiadne správy od Boha (Javier Fernández)
- Johana Šílená (Josep Rosell)
Nejlepší kostýmy
- Johana Šílená (Javier Artiñano)
- Off Key (Alberto Luna)
- Diablova chrbtica (José Vico)
- Tí druhí (Sonia Grande)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
2001 - 15th Premios Goya
Nejlepší film
El bola
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- José Luis Borau (Leo)
- Jaime Chávarri (Besos para todos)
- Álex de la Iglesia (Společenství)
- José Luis Garci (You're the One)
Nejlepší debutující režisér
- El bola (Achero Mañas)
- Srdce válečníka (Daniel Monzón)
- Krámpack (Cesc Gay)
- Viem, kto si (Patricia Ferreira)
Nejlepší herec
- Juan Luis Galiardo (Adiós con el corazón)
- Carmelo Gómez (El portero)
- Juan Diego Botto (Plenilunio)
- Miguel Ángel Solá (Viem, kto si)
Nejlepší herečka
- Carmen Maura (Společenství)
- Icíar Bollaín (Leo)
- Adriana Ozores (Plenilunio)
- Lydia Bosch (You're the One)
Nejlepší vedlejší herec
- Emilio Gutiérrez Caba (Společenství)
- Luis Cuenca (Mistrovské dílo)
- Juan Diego (You're the One)
- Iñaki Miramón (You're the One)
Nejlepší vedlejší herečka
- Julia Gutiérrez Caba (You're the One)
- Chusa Barbero (Besos para todos)
- Terele Pávez (Společenství)
- Ana Fernández (You're the One)
Nejlepší původní scénář
- El bola (Verónica Fernández, Achero Mañas)
- Společenství (Jorge Guerricaechevarría, Álex de la Iglesia)
- Leo (José Luis Borau)
- You're the One (José Luis Garci, Horacio Valcárcel)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Lázaro de Tormes (Fernando Fernán Gómez)
- Druhá strana (Salvador García Ruiz)
- El portero (Manuel Hidalgo, Gonzalo Suárez)
- Krámpack (Tomàs Aragay, Cesc Gay)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Ožehavé peníze (Marcelo Piñeyro) (Argentina)
- Pořadník (Juan Carlos Tabío) (Kuba)
- Pantaleón y las visitadoras (Francisco J. Lombardi) (Peru)
- Krysy (Sebastián Cordero) (Ekvádor)
Nejlepší evropský film
- Tanečnica v tme (Lars von Trier) (Dánsko, Švédsko)
- Enskilda samtal (Liv Ullmann) (Švédsko)
- Slepačí úlet (Peter Lord, Nick Park) (Velká Británie)
- Východ je východ (Damien O'Donnell) (Velká Británie)
Nejlepší animovaný film
- La isla del cangrejo (Txabi Basterretxea, Joxan Muñoz)
- El ladrón de sueños (Ángel Alonso)
- Marco Antonio, rescate en Hong Kong (Manuel J. García, Carlos Varela)
Nejlepší kamera
- You're the One (Raúl Pérez Cubero)
- Calle 54 (José Luis López Linares)
- Moře (Jaume Peracaula)
- Společenství (Kiko de la Rica)
- Plenilunio (Gonzalo F. Berridi)
Nejlepší střih
- You're the One (Miguel González Sinde)
- Calle 54 (Carmen Frías)
- Společenství (Alejandro Lázaro)
- Leo (José Salcedo)
Nejlepší zvuk
- Calle 54 (Pierre Gamet, Dominique Hennequin)
- El bola (Sergio Bürmann, Jaime Fernández, Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg)
- Společenství (Jaime Fernández, James Muñoz, José Vinader)
- Plenilunio (Ray Gillon, James Muñoz, Gilles Ortion)
Nejlepší původní hudba
- Viem, kto si (José Nieto)
- Ulice (Nacho Mastretta)
- Společenství (Roque Baños)
- Plenilunio (Antonio Meliveo)
Nejlepší původní píseň
- Fugitivas (Fugitivas)
- Umění umírat (El arte de Morir)
- Cigán (Gitano)
- Km. 0 (Km. 0)
Nejlepší výprava
- You're the One (Gil Parrondo)
- Besos para todos (Ulia Loureiro, Fernando Sáenz)
- Společenství (José Luis Arrizabalaga, Biaffra)
- Lázaro de Tormes (Luis Ramírez)
Nejlepší kostýmy
- Lázaro de Tormes (Javier Artiñano)
- Besos para todos (Pedro Moreno)
- Společenství (Paco Delgado)
- You're the One (Gumersindo Andrés)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
2000 - 14th Premios Goya
Nejlepší film
Všetko o mojej matke
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Pedro Almodóvar (Všetko o mojej matke)
- Gracia Querejeta (Cuando vuelvas a mi lado)
- José Luis Cuerda (Dotek motýla)
- Benito Zambrano (Solas)
Nejlepší debutující režisér
- Solas (Benito Zambrano)
- Nejošklivější žena na světě (Miguel Bardem)
- Muž, ktorému tečie do topánok (María Ripoll)
- Nikto nikoho nepozná (Mateo Gil)
Nejlepší herec
- Francisco Rabal (Goya en Burdeos)
- Josep Maria Pou (Amic/Amat)
- Fernando Fernán Gómez (Dotek motýla)
- Jordi Mollà (Segunda piel)
Nejlepší herečka
- Cecilia Roth (Všetko o mojej matke)
- Mercedes Sampietro (Cuando vuelvas a mi lado)
- Ariadna Gil (Lágrimas negras)
- Carmen Maura (Lisabon)
Nejlepší vedlejší herec
- Juan Diego (Paříž-Timbuktu)
- Mario Gas (Amic/Amat)
- José Coronado (Goya en Burdeos)
- Álex Angulo (Muertos de risa)
Nejlepší vedlejší herečka
- María Galiana (Solas)
- Adriana Ozores (Cuando vuelvas a mi lado)
- Julieta Serrano (Cuando vuelvas a mi lado)
- Candela Peña (Všetko o mojej matke)
Nejlepší nový herec
- Carlos Álvarez-Novoa (Solas)
- Luis Tosar (Flores de otro mundo)
- Manuel Lozano (Dotek motýla)
- Eduard Fernández (Los lobos de Washington)
Nejlepší nová herečka
- Ana Fernández (Solas)
- María Botto (Žárlivost)
- Silvia Abascal (La fuente amarilla)
- Antonia San Juan (Všetko o mojej matke)
Nejlepší původní scénář
- Solas (Benito Zambrano)
- Cuando vuelvas a mi lado (Manuel Gutiérrez Aragón, Elías Querejeta, Gracia Querejeta)
- Flores de otro mundo (Icíar Bollaín, Julio Llamazares)
- Všetko o mojej matke (Pedro Almodóvar)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Dotek motýla (Rafael Azcona)
- Amic/Amat (Josep Maria Benet i Jornet)
- Plukovníkovi nemá kdo psát (Paz Alicia Garciadiego)
- Manolito Gafotas (Miguel Albaladejo, Elvira Lindo)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- La vida es silbar (Fernando Pérez) (Kuba)
- Del olvido al no me acuerdo (Juan Carlos Rulfo) (Mexiko)
- Golpe de estadio (Sergio Cabrera) (Kolumbie)
- Mungo Grua (Pablo Trapero) (Argentina)
Nejlepší evropský film
- Život je krásny (Roberto Benigni) (Itálie)
- Čierna mačka, biely kocúr (Emir Kusturica) (Jugoslávie, Francie, Německo)
- Vše začíná dnes (Bertrand Tavernier) (Francie)
- Jeden blbec na večeru (Francis Veber) (Francie)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší kamera
- Goya en Burdeos (Vittorio Storaro)
- Dotek motýla (Javier Salmones)
- Všetko o mojej matke (Affonso Beato)
- Volavérunt (Paco Femenia)
Nejlepší střih
- Všetko o mojej matke (José Salcedo)
- Goya en Burdeos (Julia Juániz)
- Dotek motýla (Nacho Ruiz Capillas)
- Solas (Fernando Pardo)
Nejlepší zvuk
- Všetko o mojej matke (José Antonio Bermúdez, Diego Garrido, Miguel Rejas)
- Goya en Burdeos (Carlos Faruolo, Jaime Fernández, Alfonso Pino, Alfonso Raposo)
- Dotek motýla (Patrick Ghislain, Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg)
- Solas (Carlos Faruolo, Patrick Ghislain, Jorge Marín)
Nejlepší původní hudba
- Všetko o mojej matke (Alberto Iglesias)
- Cuando vuelvas a mi lado (Ángel Illarramendi)
- Dotek motýla (Alejandro Amenábar)
- Solas (Antonio Meliveo)
Nejlepší výprava
- Goya en Burdeos (Pierre-Louis Thévenet)
- Dotek motýla (Josep Rosell)
- Všetko o mojej matke (Antxón Gómez)
- Volavérunt (Koldo Vallés)
Nejlepší kostýmy
- Goya en Burdeos (Pedro Moreno)
- Dotek motýla (Sonia Grande)
- Volavérunt (Franca Squarciapino)
- Všetko o mojej matke (Bina Daigeler, José María de Cossío)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
1999 - 13th Premios Goya
Nejlepší film
Dievča tvojich snov
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Fernando León de Aranoa (Barrio)
- Alejandro Amenábar (Otvor oči)
- José Luis Garci (El abuelo)
- Fernando Trueba (Dievča tvojich snov)
Nejlepší debutující režisér
- Torrente: Blbec jménem zákona (Santiago Segura)
- Moje první noc (Miguel Albaladejo)
- El milagro de P. Tinto (Javier Fesser)
- Mensaka (Salvador García Ruiz)
Nejlepší herec
- Fernando Fernán Gómez (El abuelo)
- Gabino Diego (La hora de los valientes)
- Eduardo Noriega (Otvor oči)
- Antonio Resines (Dievča tvojich snov)
Nejlepší herečka
- Penélope Cruz (Dievča tvojich snov)
- Cayetana Guillén Cuervo (El abuelo)
- Leonor Watling (La hora de los valientes)
- Najwa Nimri (Milenci ze severního pólu)
Nejlepší vedlejší herec
- Tony Leblanc (Torrente: Blbec jménem zákona)
- Francisco Algora (Barrio)
- Agustín González (El abuelo)
- Jorge Sanz (Dievča tvojich snov)
Nejlepší vedlejší herečka
- Adriana Ozores (La hora de los valientes)
- Loles León (Dievča tvojich snov)
- Alicia Sánchez (Barrio)
- Rosa Maria Sardà (Dievča tvojich snov)
Nejlepší nový herec
- Miroslav Táborský (Dievča tvojich snov)
- Ernesto Alterio (Los años bárbaros)
- Javier Cámara (Torrente: Blbec jménem zákona)
- Tristán Ulloa (Mensaka)
Nejlepší nová herečka
- Marieta Orozco (Barrio)
- María Esteve (Nada en la nevera)
- Violeta Rodríguez (Cosas que dejé en La Habana)
- Goya Toledo (Mararía)
Nejlepší původní scénář
- Barrio (Fernando León de Aranoa)
- Otvor oči (Alejandro Amenábar, Mateo Gil)
- Dievča tvojich snov (Rafael Azcona, Manuel Ángel Egea, Carlos López, David Trueba)
- Milenci ze severního pólu (Julio Medem)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Mensaka (Luis Marías)
- El abuelo (José Luis Garci, Horacio Valcárcel)
- Los años bárbaros (Nicolás Sánchez Albornoz, Fernando Colomo, Carlos López)
- Mararía (Carlos Álvarez, Antonio José Betancor)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Maják na jihu (Eduardo Mignogna) (Argentina)
- Amaneció de golpe (Carlos Azpúrua) (Venezuela)
- De noche vienes, Esmeralda (Jaime Humberto Hermosillo) (Mexiko)
- Kleines Tropicana - Tropicanita (Daniel Díaz Torres) (Kuba)
Nejlepší evropský film
- Boxer (Jim Sheridan) (USA, Irsko)
- Apríl (Nanni Moretti) (Itálie)
- Marius et Jeannette (Robert Guédiguian) (Francie)
- Vor (Pavel Čuchraj) (Rusko, Francie)
Nejlepší animovaný film
- ¡Qué vecinos tan animales! (Maite Ruiz de Austri)
- Ahmed, el principe de la Alhambra (Juan Bautista Berasategi)
Nejlepší kamera
- Mararía (Juan Ruiz Anchía)
- El abuelo (Raúl Pérez Cubero)
- Dievča tvojich snov (Javier Aguirresarobe)
- Tango (Vittorio Storaro)
Nejlepší střih
- Dievča tvojich snov (Carmen Frías)
- Otvor oči (María Elena Sáinz de Rozas)
- El abuelo (Miguel González Sinde)
- Milenci ze severního pólu (Iván Aledo)
Nejlepší zvuk
- Tango (Carlos Faruolo, Alfonso Pino, Jorge Stavropulos)
- Otvor oči (Patrick Ghislain, Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg)
- El abuelo (José Antonio Bermúdez, Antonio García, Diego Garrido)
- Dievča tvojich snov (Pierre Gamet, Dominique Hennequin, Santiago Thévenet)
Nejlepší původní hudba
- Milenci ze severního pólu (Alberto Iglesias)
- Dievča tvojich snov (Antoine Duhamel)
- Los años bárbaros (Juan Bardem)
- Mararía (Pedro Guerra)
Nejlepší výprava
- Dievča tvojich snov (Gerardo Vera)
- Otvor oči (Wolfgang Burmann)
- El abuelo (Gil Parrondo)
- Mararía (Felix Murcia)
Nejlepší kostýmy
- Dievča tvojich snov (Sonia Grande, Lala Huete)
- A los que aman (Mercè Paloma)
- El abuelo (Gumersindo Andrés)
- La hora de los valientes (Javier Artiñano)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
1998 - 12th Premios Goya
Nejlepší film
La Bonne Étoile
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Ricardo Franco (La Bonne Étoile)
- Adolfo Aristarain (Martín (Hache))
- Montxo Armendáriz (Tajomstvá srdca)
Nejlepší debutující režisér
- Rodina (Fernando León de Aranoa)
- La moños (Mireia Ros)
- Paměti padlého anděla (David Alonso, Fernando Cámara)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
- Cecilia Roth (Martín (Hache))
- Julia Gutiérrez Caba (El color de las nubes)
- Maribel Verdú (La Bonne Étoile)
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší nový herec
Nejlepší nová herečka
- Isabel Ordaz (Chevrolet)
- Paulina Gálvez (Retrato de mujer con hombre al fondo)
- Blanca Portillo (El color de las nubes)
Nejlepší původní scénář
- La Bonne Étoile (Ricardo Franco, Ángeles González Sinde)
- Rodina (Fernando León de Aranoa)
- Tajomstvá srdca (Montxo Armendáriz)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Komorná z Titanicu (Cuca Canals, Bigas Luna)
- Actrius (Josep Maria Benet i Jornet, Ventura Pons)
- Carreteras secundarias (Ignacio Martínez de Pisón)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Pozústatky ráje (Marcelo Piñeyro) (Argentina)
- Láska na vertikále (Arturo Sotto Díaz) (Kuba)
- La última llamada (Carlos García Agraz) (Mexiko)
Nejlepší evropský film
- Do naha! (Peter Cattaneo) (Velká Británie)
- Anglický pacient (Anthony Minghella) (USA)
- Odpískáno (Mark Herman) (Velká Británie, USA)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší kamera
- El color de las nubes (Jaume Peracaula)
- En brazos de la mujer madura (José Luis Alcaine)
- Komorná z Titanicu (Patrick Blossier)
Nejlepší střih
- Airbag (Pablo Blanco)
- El color de las nubes (José María Biurrún)
- Tajomstvá srdca (Rosario Sáinz de Rozas)
Nejlepší zvuk
- Tajomstvá srdca (Bela María Da Costa, Gilles Ortion, Alfonso Pino)
- Šťastné časy (Eduardo Fernández, Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg)
- Martín (Hache) (Ángel Gallardo, Carlos Garrido, Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg)
Nejlepší původní hudba
Nejlepší výprava
- Tajomstvá srdca (Felix Murcia)
- El color de las nubes (Antonio Cortés)
- En brazos de la mujer madura (Josep Rosell)
Nejlepší kostýmy
- Komorná z Titanicu (Franca Squarciapino)
- Muerte en Granada (León Revuelta)
- Pravdivá romance II (María Estela Fernández, Glenn Ralston)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
1997 - 11th Premios Goya
Nejlepší film
Diplomová práca
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší nový herec
Nejlepší původní scénář
- Diplomová práca (Alejandro Amenábar)
- Co jsem ti nikdy neřekla (Isabel Coixet)
- La buena vida (David Trueba)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Zahradníkův pes (Pilar Miró, Rafael Pérez Sierra)
- Más allá del jardín (Mario Camus)
- Tranvía a la Malvarrosa (Rafael Azcona, José Luis García Sánchez)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Podzimní slunce (Eduardo Mignogna) (Argentina)
- Pon tu pensamiento en mí (Arturo Sotto Díaz) (Kuba)
- Sin remitente (Carlos Carrera) (Mexiko)
Nejlepší evropský film
- Tajnosti a lži (Mike Leigh) (Velká Británie)
- Odysseov pohľad (Theodoros Angelopoulos) (Řecko)
- Prelomiť vlny (Lars von Trier) (Dánsko)
Nejlepší kamera
- Zahradníkův pes (Javier Aguirresarobe)
- La celestina (José Luis López Linares)
- Tranvía a la Malvarrosa (José Luis Alcaine)
Nejlepší střih
- Diplomová práca (María Elena Sáinz de Rozas)
- Asaltar los cielos (Pablo Blanco, Fidel Collados)
- Zahradníkův pes (Pablo G. del Amo)
Nejlepší zvuk
- Diplomová práca (Daniel Goldstein, Alfonso Pino, Ricardo Steinberg)
- Zahradníkův pes (Antonio Bloch, Carlos Faruolo, Ray Gillon)
- Libertarias (Ricard Casals, Carlos Faruolo, Ray Gillon)
Nejlepší původní hudba
- Země (Alberto Iglesias)
- Zahradníkův pes (José Nieto)
- El último viaje de Robert Rylands (Ángel Illarramendi)
Nejlepší výprava
- Zahradníkův pes (Felix Murcia)
- La celestina (Ana Alvargonzález)
- Tranvía a la Malvarrosa (Pierre-Louis Thévenet)
Nejlepší kostýmy
- Zahradníkův pes (Pedro Moreno)
- La celestina (Sonia Grande, Gerardo Vera)
- Libertarias (Javier Artiñano)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
1996 - 10th Premios Goya
Nejlepší film
Smrtící informace
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Álex de la Iglesia (Den šelmy)
- Manuel Gómez Pereira (Boca a boca)
- Pedro Almodóvar (Úspech môjho tajomstva)
Nejlepší debutující režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
- Luis Ciges (Así en el Cielo como en la Tierra)
- Fernando Guillén Cuervo (Boca a boca)
- Federico Luppi (Zákon hraníc)
Nejlepší vedlejší herečka
- Pilar Bardem (Smrtící informace)
- Chus Lampreave (Úspech môjho tajomstva)
- Rossy de Palma (Úspech môjho tajomstva)
Nejlepší nový herec
Nejlepší nová herečka
Nejlepší původní scénář
- Smrtící informace (Agustín Díaz Yanes)
- Boca a boca (Manuel Gómez Pereira, Juan Luis Iborra, Joaquín Oristrell, Naomi Wise)
- Den šelmy (Jorge Guerricaechevarría, Álex de la Iglesia)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Historias del Kronen (Montxo Armendáriz, José Ángel Mañas)
- El palomo cojo (Jaime de Armiñán)
- Proč to všechno (Ventura Pons)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Ulička zázraků (Jorge Fons) (Mexiko)
- El elefante y la bicicleta (Juan Carlos Tabío) (Kuba)
- Sicario (Joseph Novoa) (Venezuela)
Nejlepší evropský film
- Lamerica (Gianni Amelio) (Francie, Itálie)
- Carrington (Christopher Hampton) (Velká Británie)
- Šílenství krále Jiřího (Nicholas Hytner) (Velká Británie)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Smrtící informace (José Salcedo)
- Boca a boca (Guillermo Represa)
- Den šelmy (Teresa Font)
- Úspech môjho tajomstva (José Salcedo)
Nejlepší zvuk
- Den šelmy (José Antonio Bermúdez, Carlos Garrido, Ray Gillon, Gilles Ortion, Miguel Rejas)
- Boca a boca (Carlos Faruolo, James Muñoz, Brian Saunders)
- Úspech môjho tajomstva (Bernardo Menz)
Nejlepší původní hudba
Nejlepší výprava
- Den šelmy (José Luis Arrizabalaga, Biaffra)
- Úspech môjho tajomstva (Wolfgang Burmann)
- Legenda o kastrátovi Baltazárovi (Javier Fernández)
Nejlepší kostýmy
- Legenda o kastrátovi Baltazárovi (Pablo Gago Montilla)
- Den šelmy (Estíbaliz Markiegi)
- Zákon hraníc (María José Iglesias)
Nejlepší masky
Nejlepší producentská supervize
Nejlepší speciální efekty
Čestná cena Goya
1995 - 9th Premios Goya
Nejlepší film
Días contados
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší debutující režisér
- Justino, vrah v důchodu (Santiago Aguilar, Luis Guridi)
- Dame fuego (Héctor Carré)
- Todo es mentira (Álvaro Fernández Armero)
Nejlepší herec
- Carmelo Gómez (Días contados)
- Gabino Diego (Los peores años de nuestra vida)
- Alfredo Landa (Canción de cuna)
Nejlepší herečka
- Cristina Marcos (Todos los hombres sois iguales)
- Ana Belén (La pasión turca)
- Ruth Gabriel (Días contados)
Nejlepší vedlejší herec
- Javier Bardem (Días contados)
- Agustín González (Los peores años de nuestra vida)
- Óscar Ladoire (Alegre ma non troppo)
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší nový herec
- Saturnino García (Justino, vrah v důchodu)
- Coque Malla (Todo es mentira)
- Pepón Nieto (Días contados)
Nejlepší nová herečka
Nejlepší původní scénář
- Todos los hombres sois iguales (Manuel Gómez Pereira, Juan Luis Iborra, Joaquín Oristrell, Yolanda García Serrano)
- El detective y la muerte (Gonzalo Suárez)
- Los peores años de nuestra vida (David Trueba)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Días contados (Imanol Uribe)
- Canción de cuna (José Luis Garci, Horacio Valcárcel)
- La pasión turca (Vicente Aranda)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
- Jahody v čokoláde (Tomás Gutiérrez Alea, Juan Carlos Tabío) (Kuba)
- La estrategia del caracol (Sergio Cabrera) (Kolumbie)
- Sin compasión (Francisco J. Lombardi) (Peru)
Nejlepší evropský film
- Nezvaný (Stephen Frears) (Velká Británie, Irsko)
- Súmrak dňa (James Ivory) (Velká Británie)
- Pršící kameny (Ken Loach) (Velká Británie)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší kamera
- Canción de cuna (Manuel Rojas)
- Días contados (Javier Aguirresarobe)
- La pasión turca (José Luis Alcaine)
Nejlepší střih
- Días contados (Teresa Font)
- Canción de cuna (Miguel González Sinde)
- El detective y la muerte (José Salcedo)
Nejlepší zvuk
- Los peores años de nuestra vida (Polo Aledo, José Antonio Bermúdez, Carlos Garrido, Gilles Ortion)
- Días contados (Gilles Ortion)
- La pasión turca (Ricard Casals, Gilles Ortion)