Tento film nemá děj, nenajdete v něm zápletku. Je to jen mnoho různých scén, v nichž se nám autor snaží přiblížit hudbu a tanec Flamenco v mnoha jeho podobách. Jedná se o sled různých vystoupení. Na úvod je proneseno pár slov o tanci, ale dále se již ve filmu nemluví. (Elian)

Amarcord_1

75% - Mistrovsky natočená mozaika jednotlivých hudebně tanečních výstupů. Saurovo Flamenco u mě ale nezabodovalo tolik, jako Tango, protože zde neexistuje nic jako kontrast. Parádní hudba (např. Paco de Lucia) se nese příliš dlouho v jednom duchu, a zejména při dlouhých lamentech, které mají všechny podobný průběh, jsem se začal „trochu“ nudit. Saura totiž točí tak, že se skutečně nelze „úplně“ nudit. Jeho mistrovství se záběry, se světlem a stínem, se siluetami tanečníků, a s načasováním jednotlivých vstupů… to vše vytváří pomyslný dlouhý, elegantní, a napínavý pohyb paže, zatímco nohy vyklepávají divoké rytmy na parket. Kdo miluje flamenco, neměl by si tento film nechat ujít. Kdo ho nemiluje, má zde možnost si ho zamilovat. ()

tomtomtoma

Flamenco Carlose Saury je stylově sestaveným almanachem flamenca. Almanach zachycuje nehynoucí slávu a krásu proslulé španělské hudebně-taneční kultury, její nepřebernou rozmanitost, tradici a inovace ve dvaceti epizodách. Zpěv, tanec a hudba ve vzájemném harmonickém propojení a splynutí, ale i v těch jednotlivých a od sebe vzájemně oddělených částech, ve vznešenosti a v rituálním znovuposvěcování citů života, flamenco jako nejosobitější výraz lidové zbožnosti a kulturního synkretismu. A protože je Andalusie kolébkou flamenca, natáčel se Saurův almanach v rozlehlých útrobách starého sevillského vlakového nádraží. K divákům se dostávají množství rozmanitých chutí a stylů flamenca, slavnostní bulerie, precizní farucca. vášnivé fandango, procítěně zpívané martinete, melancholické siquirie, baletní výstupy, prožitky a rituály, flamencové obřady, ale rovněž hody tanga a rumby. V Saurově almanachu vystupují největší umělci flamenca své doby, jako tanečníci Farruco, Joaquín Cortés, Belén Maya, Merche Esmeralda a Joaquín Grilo, zpěváci El Chocolate, ​La Paquera de Jerez, Fernando Terremoto, Enrique Morente, José Mercé, Manuel Moneo, José Menese a Carmen Linares, či kytaristé Paco de Lucía, Antón Jiménez, Manolo Sanlúcar, Manuel Agujetos, Moraito a Rafael Riqueni. Sóla, páry, skupiny, choreografické manévry, barvy podtrhující náladu, stíny, světla, rituální pohyby, bytostné hlasy... almanach pestrosti flamenca jak má být! ()

SuzukiZ

Kratka dechberouci vystoupeni at jiz tanecniho ci hudebniho charakteru ukazuji rozmanitost flamenca. Na druhou stranu Bodas de sangre (Krvava svatba od G. G. Lorcy, kterou tez reziroval Saura) me oslovila vice. ()