Perdita Durango (Rosie Perez) je pěkně ostrá Mexičanka, jež právě přijela do města rozprášit po hřbitově popel své sestry. Při večerní procházce potkává chlapíka podle svého gusta Romea Dolorosu (Javier Bardem), amatérského voodoo čaroděje, jenž právě vykradl banku a ještě při tom stihl podrazit svého parťáka. Ti dva pro sebe zřejmě byli stvořeni a vydávají se na dlouhou cestu plnou sexu, drog, násilí a jednoho kamionu s lidskými embryi. (J.Connor)

Bluntman

Nejedná se o pokračování PRAVIDVÉ ROMANCE a přestože se film v originále jmenuje PERDITA DURANGO, nejedná se ani o pokračování ZBĚSILOSTI V SRDCI, protože PRAVDIVÁ ROMANCE II je spin-offem jak ZBĚSILOSTI V SRDCI (vedlejší postava čarodějky z Lynchova opusu magnum zde přebírá hlavní roli), tak PRAVDIVÉ ROMANCE (vedlejší postava policisty v podání Jamese Gandolfiniho zde zastává stejnou úlohu)._____ Měl jsem štěstí na necenzurovanou, víc jak dvouhodinovou verzi, která obsahuje scény jako vypadlé od Tarantina (znásilňování dvou rukojmích) či Lynche ("Hlavně na sebe neupozorňuj!"). Proklatě chytře napsaný scénář, který si s žánrem pohrává a ohýbá ho, jak se mu právě hodí, plný zatraceně skvělých dialogů (hned od toho prvního si amorální Perditu prostě musíte zamilovat!); k tomu nápadité a zapamatovatelné kompozice záběrů, které ale na sebe nestrhávají pozornost; a výborné herecké výkony v čele s Javierem Bardemem (ten kluk si potrpí na výstřední paruky...) zajišťují téhle exploatační pecce plný kotel._____ A potěšující je, že ve výsledku PRAVIDVÁ ROMANCE II není JENOM nezávazným blbnutím parazitujícím na dvou slavných vedlejších postavách z kultovních filmů, ale soběstačným filmovým počinem se zaslouženou Rkovou přístupností, který vypovídá něco o povaze aktuálního čarodějinictví - filmování, ztotožnění se se filmovou postavou a (sebe)projekcí do filmu. O kvalitách mexického majstrštyku svědčí i odkaz na film v druhém Kill Bill ve scéně v bordelu. ()

klerik

Spomienka na krásne deväťdesiate roky, keď distribútori vymýšľali vlastné pokračovania a kedy sa točili filmy v štýle toho, čo malo naposledy úspech. Nie je to čistá zábava ako DESPERADO ani haluz ako TAKÍ NORMÁLNI ZABIJACI. Je to dobre odvedená robota (predovšetkým dobre vykreslené postavy a úderná hudba). Skvelé obsadenie - Rosie Perez vie byť okrem nebezpečnej mrchy aj nečakane žhavá. Javier Bardem tomu občas dáva psycho vyznenie, ale stále je to príjemná mexická gansterka, kde sa stále niečo deje. A keď sa nedeje, tak sa aspoň súloží... ()

Superpero

Trochu něco jako mexický Takoví normální zabijáci. V hlavních rolích tu taky máme zlé postavy, které jsou sice cool, ale potkat byste je nechtěli. Tváří se to sice jako šokantní blbost s náznaky nějakých filosofických úvah (ta scéna s Ježíšem mě vyloženě iritovala). Ale má to pěknou práci s postavama. Mnohem zajímavější, než hlavní drsňácká dvojice je holka rukojmí, která prodělá fakt zajímavý přerod, i když je podaný nenápadně a vyzní tak trochu do prázdna. Jinak je to ale stylová podívaná. Mexiko jak ho máme rádi, bordel, hudba, wrestleři, čarodějové, drogy, voodoo a násilí. A herecky tomu strašně pomáhá psychopatickej Javier Bardem v době, kdy si o Oscarovi mohl jen zdát a přitom ten výkon snad ještě lepší. ()

Lacike

Ja to taka mexicka variacia Natural Born Killers. Akurat tomu chýba ten satiricky nadhlad a berie sa to velmi vazne. Nie som si isty, ci to bolo priemerne, alebo som uz na taketo filmy stary, ale prilis mi to nesadlo. Vôbec mi to nepripadalo cool. Prave naopak. Hlavna dvojka mi pripadala dost nesympaticka a prial som im bolestivu smrt. Takisto vsetky tie epizodky ktore zazivali mi nepripadali vtipne skôr hnusne. No proste to uz nie je film pre mna. Ale uchylnejsi divaci sa pri tom urcite zabavia ovela viac ako ja. 5/10. ()

Anderton

Extrémne tupo a prvoplánovo násilne pôsobiaci film, až sa nechce veriť, že ide o adaptáciu knižnej predlohy. ústredné duo je blbé jak rampa, pričom sa snaží vytrhnúť srdce teenagerke, predtým ju Romeo chce znásilniť, ale dievča jeho dotyky vzrušujú a tak je z toho "normálny" sex. Podobne násilne - nenásilne si to rozdá aj Perdita s priateľom teenagerky. Prečo tak činia, ťažko povedať a je mi to úplne jedno. Pokiaľ nedávate maximálny pozor a nie ste zmotivovaní tým, že vás film od začiatku maximálne baví, nepochopíte, o čo komu ide a aká ja vlastne kauzalita scenára. Bardem sa kedysi sťažoval na účes v Krajine, ktorá nie je pre starých, ale jeho účes v Perdite Durango je tak extrémne zlý, že to nie je ani žiadnym spôsobom vtipné a po tomto filme mi je tento inak kvalitný herec dosť nesympatický. ()