Mys strachu. Poblíž hranice Severní a Jižní Karoliny. Na schodišti k tanečnímu sálu surově ubije Námořník Ripley černocha Boba, který jej napadl nožem. Muže najala Marietta Paceová, nenávidějící Námořníka, který chodí s její milovanou dcerou Lulou. - O 22 měsíců a 18 dnů později. Přes matčin odpor Lula čeká před vězením na Námořníka, propuštěného na podmínku. Odjedou jejím kabrioletem do motelu, kde se vášnivě milují. Lula vzpomíná, jak ji ve třinácti letech znásilnil otcův obchodní společník, který o tři měsíce později uhořel při autohavárii. Námořník si zase vybavuje svou hádku s Mariettou na toaletě. Tvrdě ji odmítl, když se mu nabízela a ona na něho poštvala Boba. - Dvojice jde večer tančit. Ripley napadne Lulina tanečníka, a pak dívce zpívá s kapelou píseň Elvise Presleyho. Milenci se rozhodnou odjet do Kalifornie, ačkoliv mladík tím poruší podmínku... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

„Don´t turn away from love, Sailor.“ Jeden z těch relativně snadných Lynchů, který mě však žádným aspektem neposadil na hýždě. V jeho Interstate 60 pro starší osmnácti let vidím krom reklamy na tabákový průmysl jen opatrné pilování formy na Lost Highway a Mulholland Dr., nicméně Wild at Heart si může přičíst jedno významné plus za to, že mi poprvé umožnila vidět Cage sloužícího oddaně své roli. Stejně tak potěšili Harry Dean Stanton a Dafoe, jehož chlípník Bobby Peru musel v minulosti opakovaně znásilnit Zubní vílu. Jedna hvězda navíc za ten romantický konec jak z husího brku ocelové Daniely. „Love me tender, love me sweet, never let me go / you have made my life complete, and I love you so..“ ()

InJo

Úchylárna od A až po Z. Lynchova pulpovo-dekadentní "romanticko"-thrillerová road movie, která se hemží ujetými (permanentně nadržená Laura Dern) a ujetějšími postavami (zubatý Bobby Peru je jedna z nezapomenutelných rolí Willema Dafoe) a šílenými scénami (maminka s rtěnkou, "fuck me", odkazy na Čaroděje ze země Oz). Občas mistr navodí i svou typickou hororově-mysteriózní atmosféru a celé to uzavře parádním "happyendem". Stylová zvrhlá zábava, ovšem asi jen pro (skalní) režisérovy fanoušky. "Normální" diváci tuhle brutální černohumornou jízdu, v níž je možné takřka vše, budou asi jen těžko rozdýchávat. ;-) 80 % ()

lesumir

David Lynch je opravdu blázen. Ono bláznovství samo o sobě nemá daleko ke genialitě, proto všichni žasneme nad jeho tvorbou. Stačí, aby vysadil prášky a vznikne nadupaný film, který nikdo nechápeme, ale jsme spokojeni. Tady tomu tak zcela není, příběh se pochopit rozhodně dá, ale typickou Lynchovskou stopou zůstávají odlišnosti a podivnosti, bez kterých by to prostě nebylo ono. Cage hraje jak může a ta role mu prostě sluší, je prostě jiný. Laura Dern se osvědčila u Modrého Sametu, tak ji režisér povolal i tady a opět docela dobrá volba. Zvláštní Williem Dafoe připomínající Stevea Buscemiho byl slizký, jak to jen šlo. K obsazení mám pouze jednu výhradu, a to Isabellu Rossellini, která s emi tam vůbec nehodila. Sečteno podtrženo, Wild at Heart je další Lynchovskou lahůdkou, u které myslel na diváka a nenechal ho utopit v příběhu. Dobře a jednoduše napsáno, ještě lépe odehráno. ()

Dudek

Z tohoto snímku jsem měl docela strach, neboť jsem měl tušení, že s panem Lynchem si do oka moc nepadneme. Příčí se mi totiž představa režiséra, který je chválen za filmy, které nikdo nechápe... Nakonec to však dopadlo ještě celkem dobře, protože Zběsilost v srdci se nejspíše řadí mezi těch pár Lychových filmů, které jsou pochopitelné... Nakonec však není o co stát, charaktery postav a vizuální stránka filmu jsou sice ucházející, ale hroší je to z dějem samotným, který není nijak moc chytlavý. Ano, sice je tam pár zajímavých situací (především strašidelná autohavárie a šílená matka před zrcadlem) a symbolických scén, zbytek však nějakou kvalitou nepřekypuje. Chvílemi jsem se opravdu nudil, na druhou stranu jsem se chvílemi i náramně bavil, protože některé scénky jsou opravdu geniálně nesnímané a doprovázeny ještě geniálnějším hudebním doprovodem. Nejvíce mě však zaujal samotný, Tsunami_X kritizovaný, závěr. Celkově bych film označil za silnější průměr... [TOP 19/15 84%] ()

darkrobyk

Ani po letech neztratil tenhle film své typické lynchovské kouzlo. Jak z dnešní doby zní otázka: ,, Všiml sis, jak pořád přibývá aut?" Za doprovodu tradiční hudby, rocku, metalu i podmanivé Wicked Game od Ch.Issaka spřádá režisér příběh plný útěků, vzpomínek, návratů, rudých nehtů a rudých bot na jehlách, rudé rtěnky a rudých konců cigaret. Oheň a kouř, život a smrt. Rudá je krev tryskající většinou z hlavy - zfackované, roztlučené, ustřelené... Práce s barvou připomíná Almodóvara i Argenta. Smysl pro detail, symboliku a výtvarné komponování obrazů má Lynch v krvi. Když se zdá, že se plynulost děje začíná ztrácet v podivných rozhovorech, škrtne sirka a plamen nás přenese o kus dál. Ač se vše různě zašmodrchává a svíjí jak klubko hadích ocásků, je téma Lynchova příběhu velmi prosté. Láska. A pro tu se umírá, zabíjí a především žije. ()

• Willem Dafoe opravdu močil do záchodu při návštěvě Laury Dern. Nevěděl, že jde jenom o kulisu a nefunguje. (don corleone)
  • Diane Ladd byla nominována v kategorii "Nejlepší ženský vedlejší herecký výkon" na Oskara 1990 i Zlatý globus 1990. Ani jednou však nominaci neproměnila. (Terva)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Možná si ještě pamatujete, jaké kontroverze mezi českými novináři loni vzduzovaly politické názory Olivera Stona. Letošní ročník nejznámějšího českého filmového festivalu by mohl být podobně… (viac)