Matka sedmnáctiletého vysokoškoláka Jonese Dillona (Elijah Wood) je alkoholička, otce nikdy nepoznal a před realitou uniká Jones nejraději do vlastního světa fantazie. Hned první školní den je vyloučen z univerzity. Pronajme si byt ve starém domě, kde bydlí i temperamentní, ale potrhlá fotografka (Franka Potente) a ctižádostivá herečka (Mandy Moore). Jones se s nimi bezhlavě vrhá do bezstarostného života, který je jedním nekončícím večírkem plným pokušení. Ale sladkých sedmnáct netrvá věčně a tenhle nadržený postpuberťák bude muset jednou dospět. A skutečný život už možná čeká za rohem. (Magic Box)

alpeew

Dávám za 4x* a ne proto, že jsem Woodova fanynka. Tenhle filmeček působí tak trochu bezradně, trochu rozpačitě, trochu je k smíchu, a tajky je trochu dojemný. Některé scény pobaví, jiné způsobí trapný pocit. Ale o tom přece dospívání nás všech bylo (nebo je) :-) Všechen svět dospělých bizarní je, a my, začátečníci nejen v navazování vztahů a nejen k opačnému pohlaví, se pokoušíme být jiní než autority kolem nás a jsme legrační jak stejně se chováme. Elijah Wood se nerozpakoval jít do nezávislého snímku i proto, že si zde mohl střihnout velmi intimní scénku se svou dlouholetou platonickou láskou Deborah Harry z Blonies :-). Mám Try 17 ráda, je to kouzelný a funguje za každé nálady. ()

Payushka

Celkem prijemny film s Elijahem, kteremu to panictvi vazne verite (zajda uz podle oci :) ), Frankou a jejim zasnenym vyrazem a Mandy, ktera je tak nejak prumerne roztomila. Krom techto jmen se ale ve snimku neobjevi nic, cim by Sedmnactka nejak vycnivala. Sonda do romanticke klucici duse se spoustou nelogicnosti (co ta motorka na konci??), prehnanych vyumelkovanosti ("posloucham jenom ska!!!"), ale take hezkych napadu (tri vymyslene slecny, ktere se v Elijahove byte vystridaji). Secteno, podtrzeno, zlogaritmovano, lehounkej nadprumer :) ()

lioncel

nehledejte ve všem pořád jen nějaké poselství .. berte to, jak to je : pohodové vyprávění – příběh sympatického mladíka ... na co ty touhy pořád škatulkovat/šťourat .. dvě moc příjemné koukatelné holčiny a .. copak se nikomu nelíbila ani ta zde přítomná dračice, kdysi jedna z nej-sexy zpěvaček Deborah Harry (Blondie)? … ()

Pythonator

Musím film podpořit čtyřma hvězdičkama, protože nic podobného jsem nikdy neviděl. Originalita se cení. Není to teenagerská komedie, není to romantická komedie, není to drama o dospívání, není to ani artová záležitost. Je to prostě od každého něco málo a dohromady je to super. Franka Potente je neskutečně přitažlivá takovým přirozeným způsobem a Mandy Moore je přitažlivá takovým roztomilým způsobem. No a Frodo je prostě Frodo. ()

Falko

Suhlasim s komentarom uzivatela Djkoma, pretoze ani neviem, co tym chcel autor povedat. Posobilo to ako lahka komedia, ale je to vlastne aj drama o snilkovi, ktory nema moc dobry zivot, ktory sa asi prvykrat poriadne zamiluje, ale akosi mu to nevychadza atd. Proste na stratu casu na nejake popoludnie sa da tento film vyuzit na pozretie, ale urcite to nie je film, ktory by som chcel vidiet znovu. Jeffrey Porter je neznamy reziser, ktory nic poriadne nenatocil a Elijah Wood si rad odskocil po uspechu PANA PRSTENOV (2001) aj k nejakemu lacnemu nenarocnemu filmu... 09.09.2010 ________ Elijah Wood - (Jones) +++ Franka Potente - (Jane) +++ Mandy Moore - (Lisa) +++ Chris William Martin - (Steve) +++ Elizabeth Perkins - (Blanche) +++ Hudba: Andrew Gross +++ Nemecka Cinema - 50% ()

• Na obálce filmu mají obě hlavní hrdinky opačnou barvu vlasů, než mají ve skutečnosti ve filmu. (Aknah)