Žiadne správy od Boha

• Slovensko Žiadne Božie správy (viac)

Film režiséra Agustina Díaze Yanese převádí odvěký příběh o souboji Nebe a Pekla do současného světa, a to s velkou nadsázkou. Na Zemi se mluví španělsky, v Nebi, které má podobu Paříže 30. let, francouzsky a v Pekle anglicky Obojí jsou instituce s vlastním manažerským systémem a pochopitelnou rivalitou. Poslední dobou ale Nebe výrazně prohrává, zatímco Peklo začíná mít potíže s prostorem. Když už jsou manažeři Nebe na pokraji rezignace, matka Manyho Chavese, boxera s bouřlivou minulostí, je žádá, aby zkusili zachránit duši jejího syna - manažeři Nebe to vezmou jako poslední příležitost a vysílají na Zem jednoho ze svých nejschopnějších andělů, Lolu Nevado (Victoria Abril). Kvůli rovnováze sil dobra a zla posílá Peklo zkušenou agentku Carmen Ramos (Penélope Cruz). Začíná boj o Manyho duši... (oficiálny text distribútora)

dopitak

Jediný problém, a to je námět. Proč peklo a nebe a proč v téhle podobě? Existenci dvou "agentek" akceptovat lze, ale proboha co mají být ti debilní manažeři (uhlazená dámička Marina D'Angelo a debilní kretén Davenport, kterého nadabovalo nějaký kopyto s hlasem šestnáctiletýho cucáka)? Plete se to páté přes deváté a tak se u toho klidně dvakrát prospíte, zažijete menší akční přestřelku a trochu krve, abyste nakonci nepochopili, o čem to celé bylo. Fuj. ()

Jordan

krásna lesbička Carmen (ktorá je vlastne vtelený gangster) čoby agentka z pekla a šansónová speváčka (niekdajšia politička) sťa agentka z čiernobieleho neba bojujú o dušu boxéra Manyho, ktorý okrem problémov s matkou a zdravotným stavom dlhuje veľkú sumu istému magnátovi a na ktorom závidí osud tak krachujúceho neba ako aj pekla, v ktorom sa chystá poriadna revolúcia. Celkom pekné nápady, občas nejaký ten fórik (najvtipnejšia pasáž je asi keď u manyho večerajú zástupcovia neba so zástupcami pekla) krásna Penelope a môj obľúbený G.G.Bernal - to všetko by mohlo byť zárukou svkelého filmu - nebyť faktu, že španielske komédie sú na priepastne rozdielne od tých amerických a preto si na tento film budú musieť mnohí zvykať (a niektorým sa to asi nepodarí) ()

slunicko2

Nebe má problémy, protože povstalci vítězí. 1) Jednapadesátiletý režisér Agustin Diaz Yanes vlastní scénář nezvládl a to je škoda, protože skvělý námět s výborným obsazením by měl na to, být jedním z nejlepších snímků, co jsem kdy viděl. Rozvláčnost a nuda zejména v první polovině však odkazuje tento pokus někam do průměru._____ 2) Spoiler. Český dabing stírá jednu roztomilost - lingvistický background. Vzhledem k národnosti tvůrců se na Zemi mluví španělsky. V černobílém elegantním intelektuálním Nebi pařížských kaváren vládne francouzština - dozvuk časů dávno minulých, kdy ještě všechno bylo, jak být má. Industriální fastfoodové dělnické Peklo je anglické, jak jinak. Linguou franca, používanou v Předpeklí pro diplomatický styk představitelů Nebe a Pekla, je pak latina. ()

Hellboy

(05) Velmi podivný film, nevím k čemu ho přirovnat, podle jakých měřítek ho hodnotit. Viděl jsem film Extra život, ale připadal mi vtipnější. Tady jako by sám tvůrce nevěděl, jestli chce točit komedii nebo spíš něco jiného - protože komické to není. Scénář je totiž takový nijaký. Plytký. Už bych se na to znovu nekouknul. Hrozně zajímavá myšlenka je prostě zabitá špatným zpracováním a přílišnou délkou. A malým množstvím vtipů. Ale má to vážně příjemný obsazení - Gael García Bernal, Penélope Cruz a na vteřinu (doslova) Javier Bardem... ()

Damiel

Zajímavý nápad soupeření nebe a pekla coby odlišných manažerských filozofií, zajímavé formální zpracování (nebe - nóbl Francie, peklo - drsná Emerika), bohužel to chtělo ještě lépe propracovat příběh. A taky titulky na českém vydání DVD, to, co SPI vydali, je hnus, ze kterýho se mi množstvím hrubých gramatických chyb a jazykových nepřesností fakt nedělalo dobře... ()

• Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)
  • Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)