Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiálny text distribútora)

Joeey

Náměty, kde se skupina lidí ocitne na opuštěném místě a jeden po druhém se pozabíjí, mě už pomalu začínají unavovat. Ať už je toto hororové téma zpracované lépe nebo hůře, přistupuji k těmto filmům s rezervou, trochu jako k pokleslé zábavě, která disponuje minimem smyslu, ale když je to dobře natočené, jsem ochoten dát nadprůměrné hodnocení. Díra se vcelku povedla (myslím, že jak filmově, tak žánrově), napjatý jsem u té obrazovky byl, překvapený tím, co se tam dělo, také. Co se týče sousedních komentářů, nesouhlasím s tvrzeními o předvídatelnosti, špatnému poskládání atp. Možná to platí pro skalní fanoušky žánru. Já na tyto filmy denně nekoukám, takže jsem možná ono "žánrové klišé" spolknul i s navijákem... ()

Omnibus

Základní linie příběhu vzbudila mou zvědavost. Plus nadějná holčina Thora Birch, zajímavě smutná (i fajn kozatá) v Americké kráse. V krytu se mi hned od začátku moc líbilo, reál. atmosféra nikdoonásnevíchcípnemtady byla hutná, ale pak už vývoj příběhu dostával na frak, a nelogicky jednající mládežníci se předháněli v nápadech. Bohužel ne v nápadech jak z krytu, ale jak blbými dialogy zabít potenciál zajímavého námětu. Ale jak se říká: konec dobrý, všechno dobré :-). Samozřejmě myšleno konec "dobrý". A bez spoilerů si to finální překvapení i užijete, aspoň za tři hvězdy, proč by ne. ()

Shit

Kupodivu docela slušnej thriller, sice bych uvítal, ještě trošku zamotat ten příběh, protože od půlky filmu vlastně film prozradí pointu a jak to vlastně skoro všechno bylo, takže pak je až trošku moc času kdy už většinu věcí víte, ale jinak se mi nápad líbil a zpracování taky. A v některých chvílích má film opravdu hodně dobrou atmosféru, podpořenou slušnými výkony Thory Birch a začínající Keiry Knightley ()

kingik

Když se po osmnácti dnech od svého záhadného zmizení objeví studentka Liz Dunnová, vypadá, jako by se vrátila z pekla. Jako jediná se dostala ze zapomenutého bunkru v lese, z něhož se stala past. Traumatizovaná Liz si začíná postupně vybavovat, co se vlastně stalo, a vypráví o tom policejní psycholožce. Není ale jasné, jak mohli přijít o život její tři spolužáci. Perfektní koexistence thrilleru a hororu v jednom filmu. Obojí totiž vytváří krásně nepříjemné sevření, zvláště když se děj přesune do bunkru. V něm se sice neodehrává nic přehnaného a současně ani nereálného, a tak film dobře pracuje s divákem, který má během filmu zájem dozvědět, co se dobře zahraným postavám vlastně zlého přihodilo. Napětí vydrží až do konce. A navíc bonus v podobě svlečené Keiry Knightley. Originálně pojatý film, který umí dobře pracovat s divákovou psychikou, a tím vybočuje z řady hororových thrillerů. A na začátku té vší hrůzy se chtěli studenti z pouhé recese zavřít do tajemné díry v lese. 80% ()

BoXBe

Ryze průměrná podívaná, na které se projevují slabosti malého rozpočtu a nedostatečné postprodukce, jinak musím říct, že na sobotní večer, na vypnutí mozku se to dalo snést i s českým dabingem a Keirou Knightley, která mi sedla jen opravdu v málo maličko rolích, spíše naopak. Příjemné je, že film se nejen tváří, že je trochu jiný, ale on opravdu trochu jiný je a proto se na to dalo koukat a netypický konec to vůbec nepokazil. A tolik slov v komentáři bohatě stačí, podruhé do této řeky nevstoupím. ()

• Snímek byl natočen na motivy románu "After the Hole" Guye Burta. (Terva)
  • Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)
  • Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)