Tajemství a hluboká vášeň poznamenaly život mladého lékaře, a ohrožují existenci lidí kolem něho. Svůj příběh nám vypráví on sám pomocí retrospektiv, už umírající. Tento muž, jako mladý lékař, zbožňoval Matildu, která slepě propadla špatnému muži. Anancia, sestra Matildy, ve své strašné nevinnosti a krutým jednáním, urychluje chybné rozhodnutí své sestry. Jonas, doktorův bratr, smyslů zbavený, zešílel díky dalšímu tragickému příběhu lásky. Konečně, jsou tu Valerie a její otec, bývalá krásná a tajemná mistryně v šermu, která žila v rodině lékaře v oploceném pavilonu, kde dávala lekce šermu a kde se věnovala i jiným činnostem. (Wences)

dzej dzej

Vizuálně úchvatný film, jehož jednotlivé obrazy jsou inspirovány kompozicí výtvarného umění i divadla. Adaptace Stendhahlova textu je zasazena do chladné krajiny severního Španělska a vychází z klasického romantického příběhu milostného trojúhelníku (hodný lékař - žena jeho srdce - tajemný cizinec). ()

Martin741

Hodne komorny film, u ktoreho sa toho zufalo malo deje. Radsej som, ked pani reziserska riesi zranene ludske duse a kadejakych svojraznych ludi. Vizualne pekne, len nudne   : 50 % ()

Mrijnyk

Romanticismo puro y duro... Film je velice komorní, zápletka jednoduchá, retrospektivní vyprávění plyne zvolna a jen postupně odhaluje jednotlivé klíčové momenty příběhu. Atmosféra filmu je celá jaksi delikátní, jemná, umírněná, žádné divoké emoce, vyhrocené situace, hlasité hádky, nic podobného, všechno je jakoby přikryto pod pokličkou, i když emoce tu rozhodně jsou, a to intenzivní, díky dobrému scénáři a slušným hereckým výkonům je výborně patrné, co postavy prožívají, jak trpí, jaké jsou mezi nimi vztahy a konflikty. Atmosféru podtrhuje nepříliš výrazná, ale pěkná a příjemná hudba, která s příběhem dokonale souzní, a nádherné záběry na krajinu, mraky, scenérie zahalené mlhou... Myslím, že působit na divákovy pocity a nějakým způsobem jím pohnout je tady přímo tvůrčí záměr, který na romantické povahy bude určitě fungovat. Musím ale přiznat, že na mě to občas bylo trochu moc sladkobolné, tak nějak bezvýchodně beznadějné a sentimentální – což samo o sobě není důvod ke kritice, ale vzhledem k té míře a k tomu, že se to táhlo celým filmem, to člověka po chvíli může začít trochu otravovat, navíc ta určitá staromódnost celého zpracování... Jeden má pocit, že podobných romantických filmů jsou stovky a začne se podivovat nad oním nadšeným přijetím, kterého se filmu dostalo ve Španělsku i jinde. Je nejspíš potřeba být k filmu v tom správném rozpoložení, ve kterém jsem asi zrovna nebyl. Proto to trochu rozpačité hodnocení. ()