Zranený vojak Konfederácie Inman (Jude Law) sa vracia cez vojnou spustošenú krajinu späť na farmu svojej milovanej Ady (Nicole Kidman) do Cold Mountain. Počas strastiplnej cesty sa stretáva s otrokmi a rebelmi a odráža útoky nepriateľských vojakov i lovcov ľudí. Útrapy však prežíva aj kedysi bezstarostná Ada, ktorá s pomocou tuláčky Ruby (Renée Zellweger) chráni rodinnú farmu pred zdivočenými útočníkmi. Túžba Inmana i Ady po láske v pekle občianskej vojny je silná, no cesta k vytúženému šťastiu sa stáva čoraz spletitejšou. (STV)

Eddard

Silná, omamně romantická káva. Nikdo z herců (jak ústředního trojlístku, tak ostatních) se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, za což mohou poděkovat taky Minghellovi a jeho scénáři, který se šikovně vyhýbá nejkřiklavějším klišé žánru a přitom je co se týká emocí pevný v kramflecích. Je toho ještě hodně co bych měl pochválit, zdůrazním však jen špičkovou hudbu a dechberoucí kameru. Bravo! 90% ()

B!shop

Dlouho jsem vahal mezi 3 a 4 hvezdickama, protoze to je tak mezi, ale nakonec davam 3. Film je to v pohode, vykon Zellweger byl vybornej, takze se nedivim, ze dostala oscara, ale vykon Kidman a Lawa stoji za prd. Law jeste obcas neco predvede, ale Kidman jen tupe cumi. Prosredi tu je vyborne, valkou znicena priroda je fajn, ale kdyz na to cumite 2 a pul hodiny, z kterych se mi vybavuje jen vybuch na zacatku, a pak nalezeni synu domobranou a jejich likvidace, tak je zbytek pekna nuda. Prislo mi, jako by to bylo slozene z jednotlivych scenek - Law nekam dojde, odehraje se scenka a de dal, pak je na rade Kidman, ktera neco resi, pak zase Law a tak furt dokola. Krome zacatku, kde je jak se Law a Kidman seznami a pusobi to jako spatna romanticka komedie - Kidman se furt stydi a Law blbe cumi. Cekal jsem, ze to bude nejaky poradny valecny drama, ale pribeh se silene vlece, zadny vetsi napeti a jak uz jsem psal - desna nuda. ()

Marius

Cold Mountain ma zaujal ako road movie Juda Lawa, i keď o jeho motivácii možno s úspechom pochybovať (taká love story neexistuje) . Práve kvôli rozštiepenosti filmu, ktorý podľa mňa nevie či je výbornou road movie alebo priemernou a preslzenou love story dávam 4. Cameá na ceste Inmana sú skvelé, úplne naj bola Natalie Portmann. Reneé si tú rolu povšetkých romantičkách užila a je to vidieť. K Nicole sa nevyjadrujem, nemám ju moc rád takže ani so štyrmi Oscarmi by ma nepresvedčila. Obrazovo je ale film naozaj krásny. ()

Gilmour93

Čas války je jako stav alkoholového opojení - dokonale obnažuje lidské charaktery... Inmanova odysea by mohla stát zcela samostatně, ale bez farmářské nouze, co naučila ctnosti, by nebyla úplná. Minghella akademiky poškrábal na zádech, foukl jim do ouška, povískal je ve vlasech, to vše způsobem hraničícím se zištností, nicméně o dokonalé kameře Johna Sealea a festivalu královsky zahraných vedlejších rolí nemůže být pochyb. No, vlastně vyjma Renée, ta byla zralá na zacpání úst kukuřičným klasem, ale nakonec paradoxně Oscar goes to.. ()

Hild

Neuvěřitelně silný film z války. Anthony Minghella je mistr romancí a srdce mi bušilo od začátku do konce. Po odchodu Inmana do války sice přichází trochu slabší část, jenže po jeho útěku z nemocnice, kdy se touží vrátit ke své Aydě začne být film pro mě přímo dechberoucí. Mistrná režie, skvělé herecké trio v hlavní roli, nádherný příběh lásky uprostřed hrůz války. Pro mě jednoznačně nejsilnější momenty z filmu například část s Natalii Portman, rodiče bránící své děti za každou cenu a samozřejmě konec filmu, který skončil asi tak jak má. Mrzí mě jen, že Anthory Minghella už není mezi námi, věřím, že by nám toho ještě mohl ukázat hodně. Pro mě je Návrat do Cold Mountain jeho nejlepším filmem, který převyšuje i jeho nejoceňovanější film Anglický pacient. Film má neuvěřitelnou sílu a dokáže zasáhnout. ()

• V Severní Karolíně, přesněji v národním parku jihozápadně od Asheville, se nachází skutečná hora Cold Mountain. Nikdy po ní ale nebylo pojmenováno město. (novoten)

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (viac)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (viac)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)