Na velitelství T.I.A. (Totálně Inteligentní Agentura) zjišťují, že někdo ukradnul nejnebezpečnější vynález profesora Bakterie - ZDVJ (Zastrašovací Demoralizér Vojenských Jednotek). Ten se dostal do rukou šíleného diktátora, vládce státu Tiranie, který jej hodlá použít ve válce s Anglií. Vrchní velitel T.I.A. ví jedno naprosto jistě: pokud chce získat ZDVJ zpět, nesmí úkol svěřit svým agentům Mortadelovi (Benito Pocino) a Filemonovi (Pepe Vivuela). Ale když ti dva zjistí, že T.I.A. najala arogantního a úlisného detektiva Fredyho Mazase z konkurenční agentury, rozhodnou se vyřešit případ na vlastní pěst. Mortadelo a Filemon odhalí, že Fredy je ve skutečnosti spojencem diktátora Tiranie, který jej podplatil. Rozhodnou se, že případ vyřeší na vlastní pěst. Osud celého lidstva je v jejich rukou. Otázkou zůstává: podaří se jim zachránit svět nebo je lidstvo ve velkém průšvihu? Agenti dementi se ihned po uvedení ve Španělsku stali obrovským hitem, který trhal rekordy v návštěvnosti. (oficiálny text distribútora)

JamesRyan odpad!

Názem naprosto charakterizuje celý "film". Pokud chcete zabavit dítě s mentální poruchou tak možná ale myslím, že ani tady by nesklidil úspěch. Ale rozhodně se dá použít jako účinný prostředek mužení. Donťute někoho se na ten film dívat v nepohodlném starém kině kde se nedá ani usnout a dokonale ho psychycky vysílíte. Stupidní dialogy, postavy a vlastně všechno. Ztráta času! ()

Wolvie

A nakonec zábava! V žádném případě inteligentní,už vůbec ne vkusná,ale rozhodně ne tak špatná,jak by se podle zdejších hodnocení dalo usuzovat.Agenti Dementi nejsou moc dobrý film.Ale házet je do odpadu,když se kolem potulují stovky mnohem horších a lépe hodnocených filmů? To bych si tedy vážně nedovolil,už jen za tu věrnost,kterou film prokazuje své předloze. ()

honza7

Přítelkyně měla poznámku, že jsem dětinský... Hádejte kdo dostal zákaz vstupu na můj bunkr na stromě?? Asi do takové nálady se musíte dostat, aby jste ocenili tento film. Jakožto vlastník jediného českého výtisku komiksu Clever a Smart a obdivovatel kresleného seriálu, jsem film velmi ocenil. Všechny postavy, jako by z komiksu utekly. Gagy jsou na úrovni jako pro dítě ze ZŠ, ale není někdy hezké, se jako dítě chovat a zasmát se takovým kravinám? Děj nic moc, ale některé hlášky nemají chybu. Jsem nadšený i po dnešní domácí repríze! ()

Dr.film odpad!

Při spatření snímku Agenti dementi musím smeknout před parodiemi Leslieho Nielsena. Formát humoru Agentů je hodně velký trapas s otřepaným scénářem a nulovou režií. Suma sumárum, hodně smutná záležitost, ale jestli se Vám líbí třeba Klub sráčů, tak prosím nechť je libo... ()

Vaklaf

Vzhledem k tomu, že comics Clever a Smart znám a v dětství jsem se u něj chlámal dokola a dokola, tak to negativně fakt hodnotit nemůžu. Je to šílený a pro neznalý nepochopitelný, ale právě ta šílenost může bejt super, pokud jí člověk přijme. Z tohohle by se v dobrý společnosti mohl stát oblíbenej film pro dobu "nad ránem". Jediný, co bych opravdu vytknul, je stopáž - 105 minut na takovejhle film je moc, i když vyloženě hluchý místa tam nejsou. Ale člověka to prostě unaví. ()

• Film je natočen na motivy populárního komiksu Španěla Francesca Ibaneze "Filemon y Mortadelo", který je ve zbytku Evropy znám pod názvem "Clever & Smart". Jeho popularita byla v 80. letech obrovská hlavně v Západním Německu, přičemž se pro tamní trh ovšem tiskl v tiskárně Naše vojsko v Praze. V němčině vyšly desítky dílů, v češtině však vyšel po revoluci jen jeden jediný. (Stejšn)