Píše se totiž rok 1940, Francie právě pohrála válku a v červnu se v Bordeaux v hotelu Splendide scházejí politici, žurnalisté, představitelé vysoké buržoazie, rádoby světáci a špióni ze všech táborů. Země se zmítá v nejistotě, rozervána mezi území okupované Němci a jih spravovaný vichistickou kolaborantskou vládou. Pro mladého spisovatele Frédérica Rogera (Grégoire Dérangére) znamená seznámení s jeho sousedkou, slavnou filmovou herečkou Viviane Denvers (Isabelle Adjani), skok do středu událostí, které ho mohou zbavit - když už ne rovnou života - přinejmenším svobody a srdce. Vivianiny osudy totiž ovlivňují tři muži: cynický ministr Jean-Etienne Beaufort (Gérard Depardieu), protřelý novinář Winckler (Peter Coyote) a tajemný Andre Arpel. Právě ten však jedné noci skončí na podlaze hereččina bytu s kulkou v těle. Frédéricovi může snadno připadnout role oběti, když se Vivianinou vinou dostává do vězení. Odtud uprchne a zaplete se do machinací kolem tajné německé atomové zbraně. Mladý hrdina stojí před několikerou volbou - mezi elegantní, zkušenou Vivian a počestnou studentkou nukleární fyziky Camille (Virginie Ledoyen), mezi politiky a podvodníky, mezi mladickou bezstarostností a zodpovědnou dospělostí.

Film Šťastnou cestu traktuje s nadhledem historické události - v tomto případě vichistickou Francii. Místo moralizující lekce z dějepisu nabízí duchaplnou zábavu v nejlepších tradicích francouzské kinematografie. Jean-Paul Rappeneau slaví svým nejnovějším filmem návrat mezi nejzajímavější režiséry Francie a úspěšně navazuje na to nejlepší ze své filmografie (mj. Manželé z roku II/Les mariés de lan II (1971), Husar na střeše/Le hussard sur le toit (1995), Cyrano de Bergerac (1990). Žánr kostýmního historického velkofilmu spojuje s precizní režijní prací, přičemž na elegantním výsledku má podíl hvězdné obsazení. (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Adjani skvěle hraje svini svinutou. Celý snímek se může pochlubit francouzskou doménou, precizně vykreslenou atmosférou. Jenom by mě zajímalo, kde je ta komediální část. Drama, romantika, nostalgie, to vše na pozadí války jsem ve filmu dokázala bez potíží najít, ale humor mi unikl. Ale ne, že by byl potřeba do takového snímku. ()

DDT

Já bych to viděl spíš na "ušlechtilou nudu". Isabelle Adjani i Gérard Depardieu jsou výborní, ale představitel hlavního hrdiny silně postrádá charisma a jen se tak plácá od scény ke scéně. Navíc jak dramatické tak humorné scénky mi přijdou lehce křečovité, děj je postrkován kupředu výhradně náhodnými setkáními jednotlivých postav atd.atd. Přesto trocha toho francouzského šarmu ve filmu zůstala, takže stojí za (jedno) vidění. ()

HateBreeder

Jeden z nejkrasnejsich francouzskych filmu poslednich let. Skvely herci jako puvabna Isabelle Adjani, ktere byste splnili vse, co byste na jejich krasnych ocich uvideli, nebo sarmantni Gregory Derangere, ktery je v nejtezsi situaci ve svem zivote, ale dokaze se s ni vyporadat, Virginie Ledoyen - ktera byla ve filmu tak okouzlujici ze k tomu nelze nic dodat, Gerard Depardieu, ktery si zde sice moc nezahral, ale i tak jeho vystupy nemely chybu. Proste paradni dilko: Kamera byla uchvatna - zabery Parize, kterou za chvili obsadi nemci - neskutecna nadhera. Rezie a scenar - bezvadne. Francie sice uz neprodukuje tolik kvalitnich filmu jako pred lety, ale zase kdyz uz se nejaky povede, tak to stoji za to. Tohle doporucuji kazdemu, tento film je o zivote, lasce a v neposledni rade o Rozhodnutich, ktera sou vzdy tezka, a clovek se musi naucit rozhodnout se spravne. Tleskam francouzskym filmarum. 90% ()

tron

Film, u ktorého som dobrú polhodinu nemohol prísť na to, o čom vlastne bude a aký je to žáner. Odohráva sa v rušnom Francúzsku, plného chaosu počas svetovej vojny. Situácia sa zauzľuje, nevieme, kto je špión, kto vlastenec a kto iba zbabelec. Ale ani silný kasting (dobrú rolu, ženu zapletenú do vlastných klamstiev, zahrala Isabelle Adjaniová) ŠŤASTNÚ CESTU v mojich očiach nevytiahne na hviezdne obsadenú... nudu. ()

gogo76

Režisér dokázal ukočírovať príbeh s množstvom postáv, no spôsob, akým to podal v prvej polovici mi nie vždy sedel. Trošku poplašené konanie postáv, na chvíľu dajme humor a o chvíľu hrajme vážne. Záver to všetko vylepšil, hlavne preto, že sa postavy začali chovať tak, ako by sa v takej situácii chovať mali. Atmosféra Francúzska tesne pred a po príchode Nemcov bola vykreslená skvele. Napriek tomu je výsledok pre mňa stále taký rozhádzaný. Nedokážem si film zaradiť do kategórie nezabudnuteľný, tak ako poniektorí, takže aj preto nakoniec 60%. ()