Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

heyda

Krvavější, zábavnější a vizuálně vytříbenější než první díl a proto možná pro mě i malinko sympatičtější díl než předchozí. Pěkné 4 hvězdičky. ()

mcb

Předobraz dnešních blockbusterů a zároveň vrcholná ukázka kinematografie atrakcí, které nemusejí být jen ledabyle řazeny za sebou, ale velmi chytře narativně propojeny. Příběh šel sice stranou, to ale druhý Indy vynahrazuje nepřetržitou akcí, grandiózním tempem a nezapomenutelnými scénami, což ho řadí možná ještě výš než dokonalý první díl. ()

jojinecko

3,5*/5... Spielberg je maestro čo sa týka režisérskych fines a hračičiek, napriek tomu pri prostrednej časti som sa "prichytil pri tom" že sa mierne nudím..Okrem tohto "detailu" ide samozrejme o nadpriemernú akčnú rozprávku a Indiana sám o sebe je neohrozený sympaťák- niečo medzi Rambom a Jamesom Bondom:) ()

Oktavianus

Možná nejslabší díl trilogie, ale oproti jiným filmům pořád na obdivuhodně vysoké úrovni. Já k němu navíc mám speciální vztah, neboť jsem ho viděl v letním kině v dětském věku jako první, a již tehdy mi bylo jasné, že je ze mě doživotní Indyho fanda. A scénou s opičími mozečky se dodnes neskutečně bavím. ()

Stanislaus

Dobyvatele ztracené archy jsem přijal celkem vlažně, zato Chrám zkázy si mě dokázal v rámci dobrodružství Indiany Jonese získat o poznání více. Chválím obsazení Ke Huy Quana (který tehdy určitě vůbec netušil, že o necelých čtyřicet let později získá Oscara) a celkově povedenou atmosféru filmu, jehož děj se točil okolo divácky atraktivního okultismu a měl místy vskutku děsuplný nádech. Některé scény sice působily úsměvně, ale nebilo mě to už tak do očí jako v případě jedničky. Ke zde hojně skloňované Kate Capshaw a její Willie mám vcelku neutrální postoj - její uřvaná scénka z džungle mě však nadmíru polechtala bránici. Poctivé čtyři hvězdičky! ()

Jinny

Když mi bylo sedm, přinesl můj tatínek domů kazetu s Chrámem zkázy a já viděla první tři minuty... a pak přišla na posledních deset minut a říkala si: "Hele, to je pořád ten stejnej chlápek. Ale vypadá hrozně, něco se mu muselo stát." ------Jediná Jonesovka, kde zlo je opravdové (protože nacisti byli jenom figurky) a přesto zůstává trochu pohádkou. Pořád stejně zábavná jízda, ale Dobyvatelé jsou nepřekonatelnou metou. Chrám zkázy je sice nejslabší ze série, ale abyste si nemysleli nic špatného - v případě Indiana Jonese známená nejslabší pořád pět hvězdiček. ()

Nancy

Docela nechutné, ale mě se to líbilo. Přišlo mi to jako nejzajímavější díl trilogie. A Indy měl typicky dokonalé hlášky. ()

Ivoshek

První Indy, kterého jsem viděl. Bylo mi asi osm, bylo to ještě za komoušů a celé v němčině. Dodnes si pamatuju úvodní scénu s gongem, indickou hostinu s opičími mozečky, páku s brouky a jízdu na důlním vozíku. Oproti trojce je to míň srandovní, jedničku jsem dodnes neviděl. Pro mně kultovní Spielbergův dobrodružňák, jaké se už dnes netočí. ()

honajz

Jsou tu vtipné scény a dobré akce, ale s příchodem asi do Tibetu snímek ztratí dech, protože najednou nejde o objevování něčeho a trnitou cestu za tím, ale o to zjistit, co divného se na zámku / hradu děje a proč. Připomnělo mi to některé příběhy o soudci Ti, když pátral v nějakých klášterech, nebo nějakou libovolnou wallaceovku, ale Indiana Jones žel není detektiv, i když si tady na něho trochu hraje. A protože od Indieho čekám jiný druh příběhu i akce, je mi tahle detektivní historka, byť kopíruje ony šestákové krváky docela slušně, ukradená. Vlastně vždycky jen čekám na polívku s očima, zbytek mne nudí. ()

anderson

Najlepší diel trilógie. A nejaký filantrop (daj mu pánBoh slávu večnú) to na net poskytol s pôvodným kinodabingom. Takže som si zopakoval zážitok z panoramatickej kinoprojekcie v roku 1989. Ďakujem. (17.7.2009) ()

eraserhead666

Dodnes si pamatuju, že jsem si, když jsem chodil kolem plakátů a upoutávek v kině, myslel, že je to muzikál (a nikdy jsem už nezjistil, proč jsem si to myslel). Pak jsem na to nakonec šel a seznámil jsem se s nejlepším kouskem Indiana Jonesovské série. Výborné, dostatečně temné, démonické, v dětských letech i trošku strašidelné. Prostě nejlepší Indiana Jones, který kdy byl natočen a možná bych dal i ruku do ohně za to, že lepšího už nikdy nikdo nenatočí. ()

becki_tu

Z druhého dílu přímo srší akce a adrenalin, čas je opět i na několik podařených fórků a humorných scének a Harrison Ford, jak bývá jeho zvykem, zase válí. A třeba taková honička v dole ani po letech nepůsobí vůbec směšně... No, nezbývá mi nic jiného než podruhé smeknout před Spielbergem a Lucasem a těšit se na další dobrodružnou a zábavnou jízdu se sympatickým archeologem. ()

Bauer

Většinou to bývá tak, že druhé díly jsou podstatně horší, avšak u Indiana Joneses to neplatí. Když jsem to dokoukal, tak mně napadlo jediné slovo a to konkretně Wow!!! Jednička byla výborná ale dvojka nasadila laťku ještě výš. Mnohem zábavnější a hlavně akčnější. Už od začátku, kdy sledujeme scénu v restauraci ( nebo co to bylo ) a poté výskok z letadla na člunu a potom další a další skvělé akční scény. Taky se mi líbilo, jak to bylo drsnější například aligátoři a scéna se srdcem, prostě paráda. Harrison Ford se do role archeologa vžil ještě víc a určitě podává lepší výkon že v předchozím díle. Z herců mně velmi ještě potěšil ten malý chlapec Jonathan Ke Quan, který byl vtipný, předvedl dobrý herecký výkon a ke konci se docela slušně pral. Opravdu skvělá záležitost!! ()

luka4615

Druhý Indy je sice poněkud "horším" filmem nežli první díl, nicméně i přes tento fakt se jedná o výborný snímek. První co mě na filmu zaujalo, byla myšlenka toho, že Indy přijde k další "misi" čistou náhodou. Film začíná v baru s povědomým názvem Obi-Wan, pokračuje bitkou nad Himalájemi v letadle a končí v paláci, kde vládne šílený kult bohyně Kálí. Jediné co mi na tomto filmu vadilo, byl "záporák". Pokud v prvním filmu platil za "záporáka" uhlazený archeolog, tentokrát v této roli "září" šílený kněz, který vytrhává oběti srdce z těla. Pomyslným vrcholem celého filmu je šílená jízda v důlních vozících napříč důlními šachtami. Tu pečlivost s jakou tu Spielberg pracuje, musíte obdivovat i po těch letech. A samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého Harrisona Forda, který obdaroval Indyho koňskou dávkou charismatu, a bez kterého by film nebyl tím čím je. „Prepare to meet Kali... in Hell!“ ()

Sawy

Nejspíš to opravdu je nejslabší část série,jak tady většina lidí píše,ale do háje,vždyť je to pořád paráda!Bavil jsem se od začátku v Šanghaji až po finále na mostě,tentokrát je to prakticky nonstop akce,čímž se sice trochu vytratilo kouzlo jedničky,ale důležité je,že nuda tady nehrozí a film nemá prakticky žádná hluchá místa.Je škoda,že skvělou Marion nahradila trochu nevýrazná,sice krásná,ale trochu otravná Kate Capshaw,která tentokrát je pouze hezkým doplňkem hlavního hrdiny.To je ale jediný větší nedostatek,který nacházím.Chrám zkázy je z celé série jednoznačně nejtemnější díl,možná to je důvodem jeho nižší popularity.Ale Harrison Ford je pořád stejně charismatický,scéna večeře v paláci je parádní a jízdu důlními vozíky řadím k nejlepším scénám celé série.Prostě skvělý dobrodružný film,jen ne taková bomba jako napoprvé.90 % ()

Lucasion

„Jsou tady dvě mrtvoly a úplně nahý! – A to je mám přijít oblíknout ty huso?! Dělej!“ Nejslavnější vykradač hrobů se vrací. V centru Shanghaje začíná nejděsivější příběh Indyho Jonese (Harrison Ford). Netrvá totiž dlouho a po krátké výměně názorů (a kapky jedu) se Indy odporoučí skrz okno přímo do auta. Takže se opět ocitáme uprostřed příběhu, který už začal a my jen sleduje následky, který si archeolog a profesor musí řešit sám. Při útěku ze Shangaje se ocitá až v Indii, kde bude svádět krutý boj s šíleným kultem bohyně Kálí o posvátné kameny "Šankara". Ani tentokrát se Indy rozhodně nenudí a Chrám zkázy je temnější a krvavější než jeho předchůdce. Nesmím zapomenout na skvěle podávanou večeři (Chlazené opičí mozečky…). Ovšem přesto se najdou momenty, kdy je o zábavu postaráno, protože trojice Willie (Kate Capshaw), Kraťas (Jonathan Ke Quan) a Indy funguje perfektně. Trikové efekty jsou taky parádní dodnes a líbí se mi kompletní změna prostředí. Tím, že Indiana vlastně tráví celou dobu mimo domov, se tím hezky odlišuje od prvního a třetího dílu. Hudba je geniální a po vzoru druhého dílu se jí opět nemohu nabažit. Ve dvojce je kultovní scéna s důlními vozíky a visutým mostem. Chrám zkázy je děsivý Indiana Jones a stejně kvalitní jako ostatní díly. I třicet tři let se na filmu nepodepsalo žádným způsobem. (100 %) ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)