Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Bogrant

Kľúčové slovíčko je napísané hneď v úvode obsahu - ''voľné pokračovanie''. Nemôžem povedať, že by som bol sklamaný, to v žiadnom prípade, ale asi sa jedná o najslabšiu Indyho časť, resp. tú najmenej obľúbenú, hoci aj tak niekoľkokrát videnú. ()

Little_Sawy

Tenhle film s I. Jonesom se mi více méně libil i pro to, bo taky bylo víc akce než rozhovoru, a to mi k takýmto "pohadkam" docela pasuje, když min otevírají chlebarnu a víc se perou hlava nehlava. První díl si myslím že byl stejně nejlepší. Tohle jsou už takové ty, díly které moc tady nejde o přemýšlení co by mělo být a jak, ale jenom se prostě díváte na film a doufáte že to už nějak dopadne. ()

Skyw4lker7

Chrám skazy a "lahodný" banket spolu s naháňačkou na banských vozíkoch sú najviac zapamätateľne scény z filmu. Samozrejme že nemôžu uniknúť ani easter eggy na Star Wars a to v podobe baru "Obi-wan" a pri poruche motora na lietadle ,ktorý ma totožný zvuk ako loď Millennium Falcon :). Chrám skazy som mal najmenej napozeraný a docenil som ho až keď som bol starší no stále sa jedná o skvelú zábavu :). ()

motyka52

Je to o něco dětinštější než jednička, ale pořád to perfektně drží tempo, napětí a humor. Ačkoliv komické postavičky možná už trochu balancují na hraně otravnosti. Ale balancují na ni podobně šikovně, jako Indy na provazovém mostě. Chrám má taky stále řadu pamětihodných scén - večeře, obřad, jízda na důlních vozících ... pořád pětihvězda, bez debaty. ()

Jansuper

Ačkoliv je pravda že na indiana Jonese to udělali docela temný a leze mě na nervy ten křik a kravál při té scéně kdy posílají ti tugové oběť bohyni khalí do té lávové jámy ale jinak je to fajn akčňák, v tomto díle sme indiana Jonese neviděli jen jako lovce pokladů ale jako záchrance šikovného který zachrání zotročené děti z chrámu zkázy a zničí ten zlý kult tugu, a takové skvělé nezapomenutelné scény - útěk z restaurace a honička ve městě na začátku, souboj u parního válce, scéna na mostě (který byl skutečný ten most nebyl to žádný trik), honička v důlních vozíkách a mohl bych i pokračovat, a celé je to tak perfektně natočené kam se na to hrabou dnešní digitální triky u filmů ()

largesnake

8/10. Druhý Indy a pro mě tak nějak nejhorší z původní trilogie. V tomhle díle vlastně úplně chybí nacisti nebo rusové nebo něco takového. Moc se mi nelíbilo že ten chrám není úplně ukázaný do detailu a leží na tak nepřirozeném místě, ale líbí se mi že jsme se takřka přiblížili k hororu. Je to furt krasný film. ()

Nick321

Kdyby to bylo brané víc seriozně, byl by to skvělý napínavý film o artefaktech a tajné sektě z indického prostředí, která téměř uspěla. Žel, akční scény jsou kýčovité, o Indyho divák prakticky nemusí mít strach, protože vždy z nějaké situace vyvázne téměř nerozcuchaný. Asi bude vhodnější si přečíst knihu, to jsem udělal a můžu doporučit. ()

Feacher

Pro mě nejslabší díl z první a klasické trojice filmů. Příběh se mi zase tolik nelíbí, slečna značně nesympatická a Kraťas taky moc nepřidal. Je to ale kult a 4* za kvalitu určitě zasluhuje! ()

Peabody

co mám na dvojce nejraději, že, že se autoři poučili z chyb a trojku už zase natočili skvěle. vynechali nesmyslnou komickou dětskou figurku, takového malého jar.jar.bynxe (to je zjevně nějaký americký scénáristický syndrom), Indy má vynikající komické prvky, ale zcela jiného typu , A taky tu uječenou krávu, jinak to říci nedokážu.  Hostina mi nevadila, honička v dole je vynikající, ale neladí to, jak se míchají až horrorové prvky s příliš komickými. myslím, že chyba je především ve scénáři, určitě i casting partnerky mohl být lepší, jak jsem napsal. Takže celkově velmi slušné, ale  v kontextu série slabší ()

LiborStula

Jediná věc, kterou jsem si z Chrámu zkázy pamatoval bylo, že mne jako malého, když jsem ho viděl poprvé, dost děsil. Pamatoval jsem si nějaký rituál a oheň, ale žádné podrobnosti. Vše ostatní bylo zakryto mlhou času. Například jsem zapomněl na to, že je to vlastně prequel k prvnímu dílu. Ale poté, co jsem druhého Indyho nyní znovu zhlédl jsem se dost rozpomněl a už své zděšení před několika lety zpátky plně chápu. Steven Spielberg a George Lucas se v tomto filmu rozhodl pro temnější podkres. Až bych řekl, že by se dal z části považovat za horor, protože některé scény byly opravdu znepokojivé. A právě kvůli tomuto je celkový pocit z tohoto snímku celkem jiný než u Dobyvatelů ztracené archy. I přesto ale musím uznat, že mi tento styl celkem sednul, i když asi spíše preferuji právě onoho prvního Indyho. Celkově bych řekl, že je to slabší díl než jeho předchůdce. Příběh je hodně přímočarý a na nic moc nečeká. Díky tomu film hodně rychle odsýpá, ale zároveň to může být trošku na škodu, protože postavy nejsou tak moc prokreslené, jak by mohly být. Hlavně nové ženské postavě, Willie Scott, kterou hrála Kate Capshaw, by se hodilo trošku více prokreslit její charakter a nějaký ten vývoj její postavy. Každopádně chemie mezi ní a Indym je celkem fajn. Co se týče samotného doktora Jonese, tak ten má stejné vlastnosti. Je to charismatický sympaťák, který je ale často nafoukaný a vždycky vymýšlí plán za pochodu. Prostě má své světlé a stinné stránky, díky kterým je dost polidštěný a my jeho charakteru věříme jak díky tomu, tak díky hereckému výkonu Harrisona Forda. Například se mi dost líbila scéna, která úžasně ukázala jeho největší strach a jeho následnou reakci. Co musím ale hodně pochválit je mladý Ke Huy Quan, který hrál malého kluka jménem Wan Li, kterému Indy dal přezdívku „Kraťas“. Úplně se mi líbil jejich vztah, jejich společná historie a hlavně to, jak šlo vidět, jak moc k Indymu vzhlíží. Každá scéna, kde „Kraťas“ napodoboval Indyho byla výborná a byla radost je sledovat spolu interagovat. A také je strašně pěkné vidět v tomto snímku mladého Ke Huy Quana, vzhledem k tomu, že si až v roce 2022 díky Everything, Everywhere, All at Once konečně zasloužil obdiv, který mu náležel. Ale to je příběh na jiný čas a jinou recenzi. Režie je zde samozřejmě výborná, vzhledem k tomu, že tento film režíroval Spielberg. Je to plné nápadů, hravosti, emocí a zajímavých sekvencí, které člověk sleduje s úsměvem na tváři. Jde vidět, že si s tím Spielberg zase hodně vyhrál, jako například v sekvenci s jízdou ve vozících. Prostě a jednoduše z toho jde cítit Spielbergův styl na každém rohu, který je ještě jako vždy obohacen úžasnou hudbou Johna Williamse. Je tady ale scéna, která mi stále vrtá hlavou. A to je scéna se skokem z letadla. Stále mi nejde do hlavy, jak to mohlo fungovat. A ano, může znít divně, že řeším fyziku a realističnost ve filmu, kde se jasně dějí kouzla a různé rituály, ale prostě mi to přijde jako až moc divná scéna. A myslím si, že je důležité oddělit fyziku a magii. Ale to je pouze taková moje vedlejší myšlenka. Každopádně na závěr asi řeknu jenom to, že tento film je prostě neskutečně zábavný, i přes pár chyb, které má. () (menej) (viac)

Warapeidza

Až hororový začátek vystřídalo bohužel na mě až moc zásahů dětského hrdiny, který tu navíc slouží mnohokrát jako hlavní hybatel děje (spouští pasti, zachraňuje Indyho...). Plus totálně nesympatická hlavní hrdinka (ach jaký rozdíl proti prvnímu dílu). Honička na důlních vozíčcích je skvělá, zbytek už mě bohužel nebavil ani zdaleka tak jak první díl. Sky Showtime. ()

66pepo66

Pozrel som si to snáď po 20 rokoch a ani zďaleka to nie je také dobré ako tá prvá časť. Hlavná zenska postava je doslova ukričaná celý film a v podstate, keď sa nad tým zamyslim, tak sa tam celý čas nic nedialo. Až posledných 35 minút. Všetky tie veci z kinematografie, ktoré už k 90 rokom patria viem prehliadnuť, ale určite veci proste nie. :) ()

FireFox

Můj nejméně oblíbený film z původní trilogie. To, že má člověk u druhého pokračování pocit, že už to někde viděl, bych pochopila. Ale takový skok dolů v kvalitě námětu, v obsazení, ve scénáři - to jsem nečekala. Chvílema mi připadalo že se dívám na pokračování Barbara Conana. Když jsem to viděla posledně, myslím že jsem to ani nedokoukala. A to si Indiana Jones nezaslouží. ()

kiwing

Indy ani napodruhé nepřesvědčil..Uvidíme co další díly. Na druhou stranu si main tittle musím neustále pobrukovat:-)alespon něco;-) ()

bocy

Indiana Jonesovi ja nejak na chuť neviem prísť...vidím v ňom stále iba priemerný dobrodružný film. Možno, že sa jedná o praotca dobrodružných filmov, ale ja preto hviezdičky zbytočne rozdávať nebudem.:-) ()

Darknees

Já nevím, na mě je to moc ukřičené, křečovité a chaotické. Nemá to hezký děj, takový který vás vcucne do křesla a nedá vám vydechnout. Své kvality to ale rozhodně má. Naštěstí to už není nejslabší díl o Indianovi, tím je jednoznačně Království křišťálové lebky. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)