Tisícky rokov pred našim letopočtom, mesto Téby. Kňaz Imhotep (Arnold Vosloo) miluje krásnu Ank-Su-Namun (Patricia Velasquezová) a spoločne zavraždia faróna Setiho Prvého, aby si mohli užívať lásku. Trest ich však neminie. Vrahov nájdu a a Imhotepa zaživa uzavrú v sarkofágu. Potom ho zasypú pieskom, a tak jeho múmia čaká celé tisícročia na svoj čas... Píše sa rok 1923 a časť francúzskych légií ocitne v Hamunapatre, kde hľadajú zlatý poklad Egypťanov. Prepadnú ich však arabské kmene a prežije len jeden, sympatický Rick O´Connell (Brendan Fraser). O tri roky neskôr spojí svoje sily s krásnou Evelyn (Rachel Weiszová) a jej bratom Johnatanom (John Hannah) a vydajú sa do Egypta. Majú mapu mesta a kľúč od sarkofágu. V tom istom čase sa na to isté miesto dostane aj americká výprava s tým istým cieľom. V ruinách Hamunapatry začnú kopať – Američania nájdu Knihu mŕtvych a Rickova skupina sarkofág s telom zakliateho Imhotepa. Náhodou sa im podarí múmiu oživiť. Oživený Imhotep chce naspäť svoju moc a svoje telo i svoju milenku. Rick uteká pred vražedným démonom do Káhiry, ale je takmer nemožné mu ujsť. Imhotep zošle na Egypt kobylky, muchy, vodu premenenú na krv a ďalšie pohromy. Najhoršie, je že sa usiluje o telo Evelyn, pomocou ktorého chce oživiť Ank-Su–Namun... (TV JOJ)

Wooke

Milujem Múmiu...prvú aj druhú, tretia stála za prd (prepáćte mi ten výraz). Celkovo Brendan je cool, aj Rachel a všetci v tomto filme sa mi páčili. AJ príbeh bol dobrý. Aj spracovanie. Nešlo ani tak o efekty, čo je dobré. A hlavne, bolo to pozerateľné a rád si to pozriem ešte raz a to značí, že je to dobré . ()

MatyTM

Skvělý film. Miluju ty scény, kdy některý člen skupiny leze deset centimetrů od stěny a najednou z ní vyletí ruka, všichni začnou řvát a zdrhají, nebo když jdou a ze země vyleze hrouda brouků a zase všichni zdrhají. Je to pořád dokola to stejné a oni uniknou jen o fous. Na to se dá dívat donekonečna... ()

Vocoun

Jeden z prvních filmů, na který jsem byl v kině bez rodičů. Pamatuju si to jako dneska, první řada, neuvěřitelné, u scén s mumií jsem se párkrát vyděsil. Neskutečná nostalgie. Samotný film není špatný, hlavní dvojka šlape, triky jsou na ten rok slušné, pár slušných hlášek, hudba i tempo v pořádku. Docela oblíbený film, ale hlavně jak jsem řekl, hodně nostalgický. Není třeba moc rozmazávat koment, 75% a 4 hvězdy :) ()

brzozin

Film, který byl svého času naprostá bomba. Generace Indiana Jonese už odrostla a bylo třeba natočit něco pro tu novou. Je to sice dokonalá vykrádačka Indyho, ale triky jsou podstatně kvalitnější, dějová linie v celku rozumná, herecké výkony přesvědčivé. Takže jako oddychovka naprosto bezchybná. Jen škoda, že Mumie zahájila éru podobných archeologicko- hetoickych srágorovin pochybné kvality. ()

Brano

Film v ktorom nájdete všetko. Napätie, akciu, humor, romantiku a strašidelnú atmosféru 30. rokov, ktorá sa odohráva v Egypte. Veľmi vydarený film s príjemnou hudbou a výborným hereckým obsadením. Ťažko vyzdvihnúť individuálny výkon, pretože všetci hlavný hrdinovia boli výborný. Efekty sú na tu dobu tiež dobré, s veľmi originálnym dejom. Nechápem ľudí čo tu vypisujú, že to má byť vykrádačka Indiana Jonesa? Pred týždňom som si pozrel všetky časti a nenachádzam nič, čo by mali mať spoločné. Dva filmy, ktoré sú obsahovo úplne rozdielne. Ale oproti Indiho, je Múmia o dosť zaujímavejší a lepší film. ()

Guran

Jak trikově tak příběhově dobrý film. Nejdou se i srandičky a také strašidelnosti, opravdu pěkné, o hodně lepší než Indiana jones. ()

Hitmo

Paráda! Premňa klasika z môjho detstva..sto krát videné ale stále zábavné, dobré herecké výkony, má to príbeh, hlášky.. 9/10 a pokračovanie sa nemuselo ani konať ale budiš ()

JackBurda

Od mala tenhle film zbožňuju. Akce, humor, napětí. Všechno správně nadávkováno. Fraser, je borec, škoda že se mi nevejde do oblíbenejch. Prostě dobrodrůžo, jak ho mám rád, akční a nebere se zbytečně vážně. ()

mrclTV

Trochu modernejší a viac fantasy wannabe Indiana Jones. Alebo jednoducho pohodový odpočinkový dobrodružný film. Milý mix atraktívneho prostredia, vtipného podporného osadenstva, je tu tiež ústredná dvojica, medzi ktorou to iskrí, fantazíjny záporáci, zopár ľakačiek a navyše boj o dávno stratenú lásku, ktorá prežila tisícročia. Môže byť, každý si tu nájde svoje. ()

DassemUltor

Jako je to svýho druhu pecka, ale musím smutně konstatovat, že když jsem byl malej tak se mi to líbilo o hodně víc. Tehdy to bylo kulervoucí. Tak jsem si to po letech zopakoval a jediný co bylo kulervoucí byla Rachel.. oh mama, to je kost! Takže když se na to takhle filozoficky podívám, když jsem byl malej film neměl chybu, teďka jsem si vychutnával každý pohled na tu šťávu za mlada. ()

ACDCKL

Oddychový akční film s tématikou starého Egypta a obživování mumií. Výborný soundtrack, vtipné scény, nádherné kulisy a prostředí, výborný Arnold Vosloo, staroegypština (sice v jednodušší verzi), vcelku neznámí herci. Z filmu se stala klasika, kterou již další díly nepřekonaly. Jasných 5 hvězd. ()

savatage

Dobrodružství, na které jsem dlouho čekal, od dob Indiana Jonese. B. Fraser a R. Weisz je skvělá dvojice, která si perfektně sedla. Líbil se mi film i kniha. ()

PlayEasy

Milujeme tyto svěží dobrodružné oddychovky s rychlým tempem, kýčovitým padouchem a úchvatnou retro stylizací, které divákovi obohatí páteční večer. Uvolnění herci si to překvapivě celkem dávají a Sommers dokazuje, že i ten nejméně obvyklý mix žánrů může šlapat jak švýcarské hodinky! ()

ostravak30

Musím se přiznat, že Mumie patří společně s Indianou Jonesem k mým nejoblíbenějším dobrodružným filmům. Po shlédnutí původní trilogie s nejslavnějším badatelem světa, nebo jedním z nich, jsem chtěl být jako on. Nejspíš mnoho kluků mého tehdejšího věku. Pátrat po historii země, vzácných artefaktech a zažívat dobrodružství. A Mumie po letech dokázala vrátit divákům tuto tužbu. Spojila totiž to, co už fungovalo právě ve zmíněné sérii s Harrisonem Fordem. U něj to bylo o mnoha různých kulturách, zde jde o Egypt, pravděpodobně nejtajemnější a nejlákavější místro světa co se týče historie a dobu počátku století, opět tak lákavou pro mnoho lidí. K tomu fimaři přidali velký příběh lásky, za níž musí Imhotep zaplatit a přidali krásnou komediální herečku Rachel Weisz. Jako bonus pak kopa dobrodružství, skvělé hudby a třešničkou na dortu je humor. Ten je všudypřítomný. Právě zábava je to, co zjemňuje některé historické nesrovnalosti, ale v prvním případě jde o již zmíněné dobrodružství, aby se divák dobře bavil. Ano, je to klasická hollywoodština, ale zkrátka baví. K tomu přičítám skvělé efekty a masky. Mumie funguje po všech stránkách a to je u dobrodružných filmů to nejdůležitější. ()

JosefTomas

Solidní řemeslo, které ale zub času nemilosrdně poznamenal a to zejména v konceptu. Zároveň film vypadá, že bylo materiálu hodně a dost ho tak skončilo na dně střižny, přičemž kvůli tomu občas hapruje kontinuita a skáče se z místa na místo zcela bezdůvodně. Díky tomu však Mumie nabízí celkem svěží tempo a vyloženě dobré akční scény. Jen jsem po těch skvělých ohlasech čekal trochu víc. ()

adamix

V žánrovej kombinácii - dobrodružný film a horor - je Múmia bezpochyby kráľom (alebo skôr kráľovnou). Obsahuje všetky atribúty, ktoré sa od nej vyžadujú - skvelé postavy, veľkú porciu akcie a humoru, záživný dej s napínavými momentmi, prvky hororovej atmosféry, krvilačný záporák Imhotep s pochopiteľnou motiváciou - všetko toto spĺňa film na jednotku. Keď si túto klasiku dokážete vychutnať aj po rokoch, uznáte, že na nej nie je jediná chybička krásy. A to, že som sa toho ako malý v istých momentoch aj skutočne bál, to radšej nebudem ani spomínať :). ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (viac)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)