Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

Šimpy

Samozřejmě už se nejedná o to překvapení jako v případě prvního dílu, i tak tu všechny atributy fungují. Superhrdinové, bitvy, poselství a hlavně vtipy...například čtení dopisu patří k tomu nejlepšímu, dlouho jsem se tak nezasmál. :-D Co zamrzí je nelogické chování postav...SPOILERy...Shazam má dvakrát v ruce hůl, ani jednou ho nenapadne s její pomocí odebrat schopnosti Lucy Liu...jako smrtelnici už by pak porazil nejen ji, ale i draka a i strom by zničil...to obětování se bylo zbytečné, když víme, jak hůl funguje...ale zase tu byla scénka s mrtvýmvstání a to bylo fajn. Shrnuto, slušných 70 procent. ()

NiWi

Druhý Shazam sice není tak infantilní jako první díl, ale je stejně nevýrazný a nepřidává nic moc navíc. Rodinná chemie zde funguje o něco líp, pár emotivních momentů se najde, ale jediný důvod proč si film pamatovat jsou okouzlující Rachel Zegler a Grace Currey, což je trochu málo a ještě to zavání simp elementem (z mojí strany samozřejmě). Největší devízou snímku má být humor, jenž mě nechytl už v jedničce, a nepovedlo se ani napodruhé. Film je zkrátka generická komiksovka, která navíc v širších souvislostech postrádá smysl, a snaha herců to bohužel nespasí. ()

majo0007

Digitálny bordel v celej! druhej polovici robí z filmu infantilného kríženca Súboja titanov a hociktorej časti Harryho Pottera - nie v dobrom zmysle slova. Film má jediné pozitívum - posledný raz uvidíme poleno Gal Gadot v roli Wonder Woman (pretože patlala Patty Jenkins poslali producenti voňať fialky odspodu). ()

Deyw

Necekal sem nic..dostal sem dobrej zabavnej komiks, kterej je spise tymovka a rodina zabava..strasne nasypany hlaskama, velkolepe a ty zkurveny housle me totalne dojebali 😀😀😂 skoda ze to propadlo, uprimne me to bavilo nez kdejakej marvel od infinity war..takze tak..skvely a doporucuju 😇 ps: uz jen kvuli tomu peru a zkurvenym houslim to musite videt 😀 ()

Radiq odpad!

První díl jsem byl schopen jakž takž tolerovat, ale tohle už né. Samej CGI efekt, samá trapná monstra, dětská nejapnost, stupidní děj, rodinnej film, utrpení pro dospělé jedince. Ten s berlemi je jak Jimmy že South Parku, totálně. Mluví za to už to, že úplně stejnou ponámku jsem měl u předchozího filmu Shazam! Hraje si to na komediálnost, ale vtip tomu chybí. Zachary Levi se do role vůbec nehodí. Nebo možná jo, ale ta role je tak trapná, že se s tím nedá nic dělat. Je to holt moc pro děcka. ()

UhLee

(6/10). Druhý Shazam! s podtitulem Fury of the Gods potkal opravdu ošklivý osud. Studio Warner Bros. Discovery jej zavrhlo ještě předtím, než film vůbec vyšel. Jeho nulová reklamní kampaň a tak trochu zbytečnost v rámci celého nového DC restartu, filmu instantně zlomila vaz. Takže záleží, jak k tomu filmu divák přistupuje. Já jsem k tomu přistupoval s naprosto čistým štítem, takže jsem byl připravený úplně na všechno. Musím konstatovat, že první díl mi přišel kapánek vtipnější. Hlavně u mě má velkou váhu cameo na konci filmu, která když porovnám, tak mi z toho vychází vítězně první díl. I přes skutečnost, že hrdinovi v prvním filmu tam nebyl vidět ani obličej. Takže humor se mi zdál možná dospělejší a reflektoval kultovní trendy, ale nebyly podané tak, aby mě trefily přímo do bránice. Nejvíc mi asi vadily nevýrazné záporné postavy. Všechna čest Helen Mirren a Lucy Liu, ale ty mě tak neskutečně nudily. Nešel z nich absolutně žádný respekt, ale to je problém současných superhrdinských filmů. Na druhou stranu Rachel Zegler je naprosté zlatíčko a sedla mi tam perfektně. Nemůžu se dočkat až se nám letos představí v nových Hunger Games. I přesto, že její postava se taky točila kolem samých klišé. Když už jsme u těch klišé, tak si musím postěžovat ještě na několik věcí. Nechápu proč mají potřebu do všech filmů cpát co nejvíce těchto věcí. Hlavně teda máma od Billyho, to byla studnice replik, které smrděly scénářem. To queer odhalení jedné z postav bylo taktéž tlačeno zbytečně na sílu. Mrzí mě, že tvůrci neměli na konci dostatečné koule na to, aby nám zasadili šokující ránu. Potom by uzavřena kapitola jedné éry DC dával daleko větší smysl.  V konečném důsledku se určitě jedná o slabší kousek, než byl první Shazam! ()

BROKEN_

Fajn komiksový rodinný film, který si je vědom toho, že je určen spíše pro mladší publikum. První Shazam! je hodně fajn věc, která více sází na tu lidskou stránku než tu superhrdinskou. Ve dvojce je to naopak. Ve dvojce jsou děti na druhé koleji (s postupem dalších minut se děti objevují více na scéně) a celkově je dvojka zkrátka větší, akčnější a velkolepější. Což je trochu kámen úrazu, protože ačkoliv se zde pořád něco děje, tak jsou hodně vidět nedokonalosti. V určitých momentech jsem měl pocit, že film vlastně neví jestli chce být více komedie nebo vážnější komiksovkou. Například Djimon Hounsou zde má přiznám se dobré momenty s Jackem Dylanem Grazerem “Jeffe“, ale uvítal bych vážnějšího čaroděje v podání Hounsou. Záporáci jsou nezapamatovatelní, Lucy Liu je úplně mimo a Helen Mirren působila, že tam ani nechce být. Za to Rachel Zegler je pěkná holčina a její chemie s Grazerem byla fajn. Efekty jsou na stejné úrovni jako jednička, čili nic extra, ale jsou dostačující. Zachary Levi si hlavní roli užívá a fakt mu to sedí. Režisér Sandberg není špatný režisér a popravdě ho mám rád za to co dělá (jeho kanál na youtube je hodně fajn a jeho videa na to jak se natáčejí filmy či krátkometrážní horory rád sleduji), přesto bych uvítal návrat k hororům. Finále mi celkem sedlo a soundtrack A True God After All se mi hodně líbí. Cameo Wonder Woman sice potěší, protože zde zazní její theme, plus vidět ještě jednou Gal Gadot bylo super, ale ta samotná scéna byla spíše trapná a nedávala smysl. Post-credit scény nebudu komentovat ty už jsem bez zájmu proklikal, protože to stejně asi nikam nepovede. Druhý Shazam! je stejně jako jednička pořád fajn komiksovka, která občas působí směšně a někdy jako kdyby film nevěděl čím chce být. Ty dvě hodiny mi utekly a nelituji, že jsem to viděl, ale asi si na to už nevzpomenu. 5,5/10 ()

Johnny.ARN

Pokiaľ ste to nevideli a hľadali ste dôvod, prečo to v kinách prepadlo a po troch týždňoch sa to dostalo na VOD, pozrite si to. Tento snímok proste nedáva zmysel. Žiaden. Obsadenie, dialógy, dej, proste nič. Najviac ma na celom filme prekvapil Adam Brody, ktorý je už fakt starý (O.C. California navždy v našich srdciach). Čajka má 6000 rokov a po strate moci sa nerozpadne na prach? Superhrdinka, z ktorej vzniklo viac memkov ako bolo divákov filmu si to vôbec nezaslúžila a cameo Gadotky trošku zbytočné, rovnako ako obe potitulkové scény. DC upadá, žiaľ, a dúfame v skoré vzkriesenie. Zabudnime rýchlo na tento nezmyselný počin. Prečo má ale Atlas šikmú a čokoládkovú dcéru? A prečo sú zmiešané grécke a rímske názvy bohov? Alebo ten coming out nezmyselný, čo nikoho nezaujímal a dej nikam neposunul. 1 z 5 ()

filmmovier

Bavilo mě to. Je to sranda, postavy fungují, akce šlape, příběh není úplně pitomý, ani režie není úplně pitomá, herci si to užívají, já jsem si to užíval, Rachel Zegler je přenádherná, superroztomilá a skvělejší, než kdy dřív. Stopáž je možná maličko přepálená, ale já jsem se nenudil ani minutu. Shazam je i podruhé sympatická blbina, která mi sice neudělala přímo radost, ale naprosto dokonale mi sedla a líbila se mi. A tu trojku bych si klidně nechal vpálit. Tak v čem je problém? V tom, že jednička je mnohem, ale mnohem lepší, nápaditější a dvojka oproti ní sází mnohem víc na jistotu. Takže musím logicky o hvězdu snížit. Ale tohle hodnocení filmu vlastně docela sluší. 65 %. ()

Lachtaan

Komiksový blockbuster, který jsem kolem sebe nechal zprvu záměrně prošumět, abych si jej kvůli účasti Rachel Zegler musel prostě doplnit. Z téhle holky sálá tak silné, byť nevysvětlitelné kouzlo, že i v tak tupém příběhu dokázala zachránit tragickou stranu záporáků, pro něž byly mimo ni vybrány sice známé, ale dost nevhodné herečky. Zbytek už je jen fajnovou komedií, kterou prostě asi čas od času potřebuju. Kdyby se tohle bralo vážně jako Aquaman nebo WW, tak je z toho hnůj, takhle ale nemiluju jen chemii mezi Djimonem Hounsou a “dětmi”, ale třeba i první potitulkovku, co se tak trochu neúmyslně loučí s celým DC univerzem. [viděno na HBO Max 6.12.2023] ()

Mrkvič

Je to sice taková generická slátanina, ale trochu povedeného vtipu to má, Rachel Zegler byla kouzelná a docela mě potěšil vizuál řecko-římských monster, které jako by vypadly z filmů z 80. let. V trochu lepším komiksovém průměru film navíc drží to herecké obsazení (Mirrenová, Hounsou a Liu). ()

oveckaoa

Má to přes 2 hodiny a nemá to žádné hluché místa. Má to v rámci možností skvělou akci co je lepší než v jedničce i triky až na jednu scénu kdy auta vrazí do bariéry ujdou dokonce kouzla jedné z čarodějnic připomínají Doktora Strange a začátek připomíná Nezvratný Osud 5. Menší problém je se záporáky jedna je  hned od začátku hodná druhá je zlá tak 10 minut a má se Shazamem souboj tak 10 minut jinak nic nepředvede a třetí je hned od začátku záporná. Velké plus je i za humor , který je oproti jedničce  lepší a takový režisér všech tří Ant Manů by se zde mohl učit jak se to dělá . Ani konec už není takový digibordel a je to více přehledné oproti jedničce. Ohledně toho camea známé postavy z Dc v té restauraci to ona nejspíše není proto jí nejde vidět do tváře a na konci to je ona to je nejspíše scéna z dotáček jelikož ani v titulcích a ani v castingu není uvedená. Jinak podle Gunna zde není nic co by porušovalo nový vesmír v Dc tak, že pokračování je možné a konec prý navazuje na začátek Flashe. Ohledně potitulkovky tu týmovku neznám tak, že těžko hodnotit a  druhé nevím co tam bylo jelikož youtube nabízí jakýsi vtip zatímco jinde čtu, že tam byl Dr Sivana a Mr Mind. 80 procent ()

hroubek

Mám rád komiksové filmy, oblíbil jsem si první díl Shazama a víceméně jsem cílovka. Trailery nebyly úplně zlé, ale neměl jsem pocit, že bych měl hned běžet do kina. Nakonec jsem do toho kina vyrazil, jelikož komiksové blockbustery jsou pro kina jako stvořené, a nakonec jsem odcházel dost spokojený. Je to dáno tím, že jsem se v kině chtěl bavit a přistoupil jsem na hru tvůrců. Moc dobře vím, že ve filmu hromada věcí nefunguje, film má spoustu chyb a méně je opravdu více. Faktem ale je, že z posledních komiksových filmů (Black Adam, Black Panther 2, Ant-Man 3) mě Shazam! Hněv bohů bavil nejvíce, jelikož si na nic nehraje a chce být komiksovým filmem pro rodiny. Režisér David F. Sandberg je hodně šikovný režisér, který umí točit a má řemeslnou stránku v ruce, a naprosto v pohodě zvládá akci, napětí a humor. Sandberg má spoustu nápadů, u kterých jsem si říkal, že je škoda, že točí film pro rodiny a nemůže se více utrhnout ze řetězu. Naštěstí jsem z jeho režie necítil žádnou otrávenost, ba naopak, přišlo mi, že ho to baví. Nicméně u menšího projektu, by se cítil více komfortně. Co se týče herecké sestavy, tak tam to funguje dobře (Rachel Zegler si svou roli užívá a je v ní dobrá). Herci si v pohodě odehrají své, někdy tlačí moc na pilu, někdy mají blbě napsané dialogy, ale v rámci žánru je to na pohodu, a pokud se naladíte na stejnou vlnu, tak se budete bavit. Jediná Lucy Liu přehrává, že je to na hraně parodie. Je velká škoda, že si film podraží nohy trapným humorem a zbytečnou překombinovaností. Akce se z mého pohledu povedla, vtipy jsou vtipné a dokáží pobavit, a docela fungují emoce. Objektivně je to za silné tři hvězdy, ale jelikož jsem se dobře bavil, tak tam tu čtvrtou dám - až to někdy uvidím doma, tak to třeba přehodnotím. Shazam! Hněv bohů je zábavný komiksový blockbuster, který si na nic nehraje a chce být rodinnou podívanou. ()

Brain-D

Superhrdinský hrdina psaný pro děti pokračuje. Temná nota ke konci odkazujícího na pro mě zábavnějšího Black Adama snímek prostě nevytáhne z průměrnosti. Téměř stejné jako první díl. 60% ()

JohnSmith

Druhé rodinné dobrodružství Shazama není špatné. Levi mi sice není moc sympatický, ale celkově je film dost vtipný. Jasně, že postavy se chovají divně, když jsou to vlastně puberťáci, ale bohužel největší záporák, kterým je Liu, je hrozná. Mirren a Hounsou jsou tak tím nejlepším na celém filmu. Akce taky nebyla špatná, ale občas mi přišly triky dost levné. No, uvidíme jak bude konec DC univerza vypadat s Flashem a Aquamanem. ()

J.Lajner

Je to jednoduché. Pokud máte slabost pro první díl, bude se vám zamlouvat i pokračování. Druholigová komiksová záležitost s vlastním ksichtem, která neurazí ani nenadchne. ()

drackula

Žijeme naozaj čudnú dobu. DC točí lepšie family friendly filmy ako Marvel. Filmu je určite čo vytknúť, ale bavil som sa. Páčilo sa mi to oveľa viac ako jednotka a aj vtipy mi pripadali trefnejšie. 80%  IMAX Cinemax Bory ()

dragon94

Ten pocit, když vás i WW84 bavila víc. Příliš dlouhé, příliš nudné, nevtipné, nezvládnuté, se špatnými triky a hlavně absolutně nezábavné. 1* 20% ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)