Bohatý obchodník Ross Webser objavia skryté talenty Gusa Gorman, škodlivého počítačového génia. Ross sa rozhodne zneužiť Gusovou talentu v spôsobe, ako si pomôcť s plánmi ekonomickej kontroly. V tú chvíľu sa objavuje Superman, aby obhajoval spravodlivosť. (TV Dajto)

VanTom

Především jde o hrozně hloupý film. Richard Lester ho (podobně jako dotáčky dvojky) beztvářně, rutinně degradoval na groteskní komedii (také největší roli obsadil ukecaný, pitvořící se černoch produkující "humor") se slušnou výpravou. Na toporně statickou akci se dostalo sporadicky a ústřední trio (kvartet) padouchů zbylo pro smích. Sice se mi celkem líbil třeba vtípek s šikmou věží v Pise, souboj Clarka se zlým Supem či roztržitá Lana Langová, ty ovšem bezzájmovou, vleklou apatii nerozehnaly. ()

noriaki

Je to jenom můj pocit, nebo se Superman trojka nesměle snaží o komedii? Je tu nepovedený pokus o situační humor a občasné rozpačité konverzační výměny, které v hlavě scenáristy působily směšně. Obojí se minulo účinkem. Korunu všemu nasadil nevtipný Richard Pryor, v roli počítačového hackera - génia. Kupodivu by se film bez Supermana Klidně obešel. Ten si sem tam někoho zachrání z katastrof které se na něho tak lepí, ale do děje samotného většinu času nezasahuje. Trvalo to dva díly a ze superhrdiny v pláštěnce se stala vedlejší postava. ()

TERRORDROME

Druhý spôsob ako spraviť supermana zaujímavým je urobiť z toho riadne psycho. Pri úvodnej scéne som sa rehotal ako blázon, potom vyskočí na scénu vyhúkaný počítačový génius gus (to sa rýmuje!) a syntetický kryptonit ktorý spôsobí že superman dostane schizofréniu, robí šarapatu a bije sa sám so sebou. Nakoniec ešte vzbúrený superpočítač so svetovládnymi chúťkami a cyborgická žena. No nekúp to! Je to sprostosť ale ostatné diely dokazujú že vážne poňatý superman bude pravdebodobne nudná blbosť tak prečo si trochu nezavystrájať? ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +postava Lany Langové, příběh Supermana pokračuje, několik scén -film postrádá logiku, lepší příběh a technické zpracování, Lex Luthor je jen jeden/// Při úvodních titulcích jsem teda pořádně čuměl a nevěděl jestli se smát a nebo plakat. Na vině je především technická stránka filmu, od začátku dokonce je na filmu vidět jeho stáří a v kontrastu s příběhem o inteligentním počítači se mi chce až zoufat. Tolik nelogičností a levných efektů v průběhu filmu se jen tak nevidí. Musím třebas upozornit na jednu scénu při které superman zachraňuje loď z které uniká nafta...supík si krásně jako by nic nafouká všechnu vyteklou naftu zpátky přes otvor do lodi (tady bych to ještě bral) a aby zabránil následnému úniku nafty, tak celou díru přisváří svými paprsky (z očí mu šlehá laiser nebo oheň) a tak mě logicky napadá neměla ta loď udělat BUM?... u svého auta to raději testovat nebudu :-) Teď takovej postřeh: Postavu Lany Langové, kterou ve Smallvillu ztvárnila Kristin Kreuk zde hraje Annette O´Toole, která v témže seriálu kraje matku Klarka Kenta. Fakt, který ale mile potěší. Na závěr snad jen dodám, že film jsem rád zhlédl, má něco do sebe, ovšem předchozím dvěma dílům se nevyrovná a nebýt postav a Supermanovského schématu, tak by neměl co nabídnout./// Celkem 56%/// ()

Sany33

Príbeh: Po odstránení Kapitána Zodda sa Clark môže sústrediť na svoju kariéru v Daily Planet. Článok o zvykoch na predmestí Metropolis ho zavedie do jeho rodiska, kde sa stretáva s charizmatickou Lanou. Problémy ale na seba nenechajú dlho čakať. Herecké obsadenie: Tradične robotický Reeve, ktorý sa ani nesnaží niečo hrať. Prtoste si odrapoce svoj text a nechá všetko na vizuálnu stránku filmu. Richard Pryor mal byť pseudo zábavným elementom filmu ale moc to produkcií teda nevyšlo. Najhoršie je, že hlavný zloduch je celkom sympaťák a teda nemáte dôvod priať mu niečo zlé. Prevedenie: Som si myslel, že po návrate v čase z predchádzajúceho dielu už väčšiu koninu neuvidím ale tento film v negatívnom smere predčil všetky moje očakávania. Pocity: Pokladám za osobný úspech, že som to dokázal dopozerať aj keď na 5 krát. Pridaná hodnota: Zrejme sa jedná iba o vydrankanie peňazí zo známej značky. Teda o pridanej hodnote sa nebudeme ani baviť. 30% ()

• Christopher Reeve po dokončení natáčení v rozhovoru prohlásil, že s rolí Supermana končí jednou provždy. Řekl: „Byla to velká kapitola mého života, ale už jsme s tím hotovi a neměli bychom co dělat." O pár let později se ale do této role ještě jednou vrátil v Superman IV: The Quest for Peace. (WolfR)
  • V záverečnej časti zvára Superman (Christopher Reeve) trup lode, ktorá je od ropy. Ropa je horľavina a tým pádom by celá loď začala horieť, prípadne vybuchla. (Budisovie)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)