Aquaman a stratené kráľovstvo

• Česko Aquaman a ztracené království (viac)

Black Manta, stále poháňaný potrebou pomstiť smrť svojho otca, sa nezastaví pred ničím, aby Aquamana raz a navždy porazil. Tentoraz Black Manta ovláda silu mýtického Čierneho trojzubca, ktorý uchováva starodávnu a zákernú silu. Aby ho porazil, Aquaman sa obráti na netradičného spojenca - svojho uväzneného brata Orma, bývalého kráľa Atlantídy. (Continental film)

B!shop

Vlastne prekvapive docela fajn zalezitost. Ze zacatku jsem si sice rikal, ze to asi nedam, jelikoz je uvod jen montaz starani se o dite a chcani do huby, ale nastesti se to za chvili rozjede. A je to vlastne jizda od zacatku do konce. Akce sice neni buhvijak uchvatna nebo originalni, triky jsou znacne nevyvazeny od vylozene spatnejch po slusnej nadprumer a misty to vypada jak vykradacka jinejch filmu, at uz Star Wars nebo Pan prstenu, pribehove nezajimavy a zaporak stejne jako minule tezce nudnej, ale herci jsou docela sympataci, dej svizne odsejpa, je to slusnej mix komedie, akce, krapet hororu a hlavne je to proste zabava s chytlavou hudbou. Takze po poslednich komiksovejch pruserech vlastne hodne slusny. ()

Stanislaus

K druhému Aquamanovi jsem na základě ne úplně lákavých trailerů přistupoval se střízlivým očekáváním a nakonec jsem odcházel z kina veskrze spokojený. Podmořské světy jsou ve filmech vděčným tématem a tvůrci nabídli opět jejich jiná zákoutí, která měla i přes silné CGI své kouzlo (nemohl jsem si v jedné scéně nevzpomenout na Jabba Hutta). "Bratrská" chemie mezi Momoou a Wilsonem úplně nefungovala, ale tento nedostatek naštěstí vykompenzovalo množství akce a soubojů s nepřáteli. Scény z Mrtvého města mi hodně připomínaly hru (a i film) Warcraft a je možná škoda, že se jim nedopřálo víc prostoru, zatímco u sekvencí s těmi kovovými "chobotnicemi" mi v hlavě nabíhal Strašpytlík. Hlavní záporák mi přišel spíše nevýrazný - asi tak jako mimika Nicole Kidman. Naopak jsem si ale užíval scénky s vylepšenou chobotnicí, která byla s přehledem největší(m) hrdin(k)ou celého filmu. Ve výsledku jde o jednohubku na právě jedno zhlédnutí, která se po projekci v hlavě moc dlouho neohřeje. ()

Spiker01

Nespravedlivě odsouzený Vodník zřejmě doplatil na předem potvrzené ukončí DC extended universe a po zhlédnutí je mi to celkem líto. Po letošním fiasku komiksů v kinech doufám, že se studia skutečně zaměří na kvalitu (letos to Sony rozhodně nepotvrdí ani jedním ze svých tří komiksových filmů) a hlavně, že lidi přijdou. Přitom kvalitativně dle mého je to na úrovni jedničky, James Wan v rámci možností po těch všech dotáčkách a přetáčkách nakonec doručil nádherně trikový film, kde bych podstatně ubral na humoru, ale jinak jsem byl vlastně spokojen a na míle daleko předčil Marvels. Snyderovo DCEU mi bude chybět, snad nové univerzum výrazně nakopne tohle bohaté semeniště příběhů a bude to jenom zajímavější. PS : Překvapilo mě, že poměrně velké role tu mají Dolph Lungren a Amber Heard; naopak Pilou Asbæk mega ostrouhal. ()

Ondatra

Pokračování Aquamana bylo oznámeno už v době, kdy se točila jednička. A po pěti letech to tu máme a názory jsou velmi rozporuplné. Režisérem opět zůstává James Wan, který druhý díl udělal chytře v tom, že celý příběh krásně navazuje na předešlý díl. Wan je velice schopný režisér, protože ho můžeme znát zejména z jeho hororových snímků, jako je Insidious nebo V zajetí démonů, které hodnotím velmi kladně. Avšak tohle nemůžu říct o pokračování Aquamana. Prvních pět minut krásně shrne celou postavu Aquamana, co má rád, jak žije a jak vypadá jeho rodina, která se rozrostla o syna. Pro diváka, který si předešlý film moc nepamatuje, tak toto je velice dobrý krok. Celá zápletka ale jinak není nijak speciální. V celém filmu figuruje tajemný artefakt, který má absolutní moc a může zničit celé lidstvo. A toho se právě zmocní Black Manta, kterému v minulém díle Aquaman zabil otce a ten se mu snaží pomstít. Proto Aquaman vyhledá svého bratra a pouští se do záchrany světa. Z herců je ve filmu samozřejmě nejkontroverznější Amber Heard, o které se minulý a předešlý rok pořád mluvilo, jestli se ve filmu vůbec objeví díky soudu s Johnnym Deppem. Za mě mohla mít víc prostoru a mohla se ve filmu víc ukázat. Chyběl mi tam nějaký ten wow moment. Jason Momoa je pořád ten stejný sympaťák, který se občas snaží až moc vtipkovat, akorát ne vždy mu to vyjde. Spolu s jeho bratrem Patrickem Stewartem jde vidět, že jim to ale sedí. Zde platí pravidlo, za bráchu klidně umřu. A dostáváme se k té asi nejkontroverznější části celého filmu a to jsou vizuální efekty a prostředí. A těch tu je opravdu mnoho. Ve filmu můžeme vidět spoustu lokací, ať už to jsou pouště, oceány nebo i tropické pralesy. Samozřejmě muselo to dát hromadu práce, to vůbec nezpochybňuju, ale kolikrát se stávalo, že těch efektů je až moc a ve výsledku to působí moc uměle. Některé scény jsou moc tmavé, některé naopak moc nasvícené až z toho bolí oči. Další problém, který s tím souvisí je plynulost jednotlivých snímků. Chápu, je to náročné, ale někdy se stává, že věci, které jsou vytvořeny digitálně (postavy, doladění, předměty), tak se potom při rychlém pohybu kamerou nebo střihu jednoduše rozmáznou, což je škoda a ubírá tomu na výsledku. To jsou ale zanedbatelné chyby. Celkově je prostředí velmi barevné a většinou působí hezky na oko. Spolu se zábavou, kterou na plátno přináší zejména Jason Momoa se jedná o průměrný DC film, který zaujme především svými efekty a pravděpodobně se jedná o jeden z posledních filmů této DC éry. Jsem zvědavý, co přinese restart DC Universa, ale doufám, že se bude ubírat lepším směrem, než v posledních letech. 6,5/10 ()

verbal

Aquaman versus Aquanegr je prüdce aquabelí dobrodrüžství pro ty nejretardovanější aquaristy. Momoušššův alespoň nějaký dřívější heterošarm tentokrát üzce obepnüli velmi teplým brněním a bez gelu toho vyhřátého chudáka protáhli übohým festivalem pásové scénáristické impotence s mimořádně hnusným a levným digitálním aquamrdníkem na pozadí. Jak vidno, naprosto do sucha vyždímaný trh retardovaných omalovánek pro dyslektiky už prostě nemá kde brát, a je patrně už i po nejvyšším čase začít ty supergeje konečníkově používat výhradně k tomu, k čemu byli stvořeni. A sice jako dekoraci na jemný třívrstvý papír s heřmánkovým extraktem, mile motivující qocientně atrofované děti i mnohé dospělé k pravidelnému vyprazdňování. ()

• Poslední film z DC Extended Universe, na kterém se podílel výkonný producent Walter Hamada po svém odchodu z DC Films v roce 2022. (Johnny.ARN)
  • V čase 01:28:00 vidíme Stingray (Jani Zhao) se šrámy na obličeji. V další scéně z ponorky už má obličej zahojený. (Pravus)
  • Karshon (Indya Moore), v historii DC Comic známý spíše jako Žralok, je po King Sharkovi z filmu Sebevražedný oddíl (2021) druhou žraločí bytostí, která se objevila v DC Extended Universe. (Johnny.ARN)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)