Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Predloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (viac)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

liquido26

Komiksy s Constantinem jsem nikdy nečetl, film s Keenu Reevesem si nepamatuju. K seriálu jsem přistupoval trochu rozpačitě. Pilotní díl jsem totiž viděl už před dvouma rokama a vůbec mě nezaujal ... a pak tady byl taky fakt, že byl Constantine zrušen. Ale poté, co se Matt Ryan objevil v Arrowovi jsem se rozhodl mu dát ještě jednu šanci a musím říct, že toho vůbec nelituju. Je pravda, že seriál je trochu slabší, některé díly, hlavně zezačátku nejsou nijak zajímavé, ale jiné jsou zase hodně dobré (a námětově by vydaly na solidní hororové filmy). Další chybou je že chybí nějaké výraznější pojítko ... máme tu neustále omýlané tvrzení, že temnota je na vzestupu, máme tu záporáka Papa Midnite, což je voodoo kněz a gangster, který se objeví ve třech dílech a máme tu tajemnou čarodějnickou organizaci Brujerija, která je pouze zmiňována, ale výraznější záporný mastermind tomu prostě chybí. Po dokoukání třináctého dílu musím říct, že je velká škoda, že tvůrci nedostali šanci alespoň natočit důstojný závěr, protože poslední epizody měly solidně našlápnuto a konec zůstal dost otevřený. ___ Matt Ryan se svým luxusním britským přízvukem je sympaťák až za hrob (pro zajímavost: tento herec nadaboval Edwarda Kenwaye v PC hře Assassin's Creed: Black Flag.). ___ V jedné epizodě potěší přítomnost neworleánské metalové skupiny Lillian Axe. ___ Zbývá jen doufat, že se Constantine začne víc objevovat v seriálech stanice CW, když si už zahostoval v Arrowovi anebo že se ho chopí nějaká jiná stanice a bude to pokračovat (což je asi velice nepravděpodobné). ()

ScarPoul

Super. Takže tu máme to najlepšie od Delana. Nejaké tie drobnosti od Ennisa( aj keď pevne dúfam, že aj on sa naplno prejaví), trochu toho Moorea a náznaky Ray Fawkesa. Constantine v seriálovej podobne síce vychádza z toho najlepšieho ( aj keď tu nie je zastúpená najlepšia jazda od Mikea Careyho), ale pritom je iný. Zasadený do Ameriky nie je až taký prúser keď vezmeme v úvahu že Brujeria a Invunche predstavujú základ niečoho čo v komikse v 80 rokov nemalo obdobu a to Americkej gotiky. Ak pôjde všetko podľa toho ako je seriál nastavený, máme sa tešiť na Swamp Thinga, Zatannu a iných? Pevne verím že hej. Diely podľa klasických komiksov, hlavne so satanistom a Mnemnothom potešia. Rovnako aj nejaké tie odkazy na niektoré z postáv aj keď Chas je tu trochu iný, než som zvyknutý. V zásade mám ale so seriálu pozitívny dojem. Ryan odzrkadľuje presne tie črty, ktoré nesie komiksová postava. Rovnako aj Papa Midnight. Celkovo som spokojný. Miera krvi, strašidelnosti aj dávkovania napätia je na dobre úrovni. Ale aj tak by to chcelo trochu pritlačiť na plyn. Predsa len je lepšie keď sledujeme jeden ucelený príbeh, než keď je takto roztrieštený. Pevne verím, že druhá séria prvú prekoná. Inak omnoho lepšie než som pôvodne čakal. 1. séria 80% ()

URBAN

Možná že se seriálový Constantine podobá více tomu komiksovému , ale na Reevese rozhodně Matt Ryan nemá , aspon to tak zatím vidím . Tento sice má stéjné vlastnosti a úchylky v chování , ale přece jen u filmového Constantina byly tyto vlastnosti prohloubenější . I přesto stojí tento seriál za zkouknutí a pokud jste fanoušek Constantina je to rozhodně povinnost . Pilotní díl sice upoutal , ale stéjně budu raději doufat v dalšího Constantina ve filmové podobě . ( 5.7.17/MAC/Pilot ) ()

Tom_Lachtan

Tento způsob inkarnace hellblazera zdá se být... Poněkud.... Zvláštním, po velmi povedené pilotu přišlo nepříjemné vystřízlivění a vůbec nejde o to, že titulní mág/exorcista nekouří jednu za druhou (herci bych to fakt nepřál), ale problém je ve scénáři, kdy se kašle na nějakou velkou linku, která by se k mysterioznímu seriálu tak hodila a místo toho jsou tu epizodické příběhy s nepříliš zajímavejma podržtaškovejma postavama a první díly tak Constatine působí jako zjevelní vzešlé z konce devadesátek, kdy by by jistě skvělý, takhle ale není moc rozdílů mezi ním a povedenými díly z Vhedonovo upírobijecké Buffy, což rozhodně není pozitivní. Posledních pár dílů pak sice začne být docela dobrých a alesoň nahlodají potenciál, co se v téhle postavě skrývá, ale je to moc pozdě. A jak se ukazuje, je to moc pozdě i pro ty, kdož rozhodují o pokračování. ()

kenkaku

Prakticky jediné co nesedí, je že Constantine nečadí jak fabrika. Jinak je vše v naprostém pořádku a celkem nechápu proč se seriál nechytil. Obzvlášť pilot je velmi povedený (i když jsem nepochopil proč Liv uklidili hned po pilotu, aby ji nahradili obratem jinou pipkou, která ještě čas od času zcela zmizí z děje - v epizodě vůbec nevystupuje a ani se o ní nemluví) ()

• Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)
  • Po první sérii vznikla online petice, která měla přesvědčit ostatní televize, aby seriál převzaly pro druhou sérii. Petice určená televizím, jako jsou USA, The CW Network a El Rey, dosáhla více než 50 000 podpisů. (LUKICKK)
  • I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (viac)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (viac)