Batman: Dead End

Akčný / Krimi / Fantasy / Krátkometrážny
USA, 2003, 8 min

Batman dostáva hlásenie. Joker uteká z väzenia. Batman nahadzuje oblek a vyráža do temných ulíc Gothamu. Jokera zastihne v uličke, ručne stručne mu dá najavo kam patrí. Späť do väzenia Arkham. V daždivej noci však súboj Batmana a Jokera preruší oveľa smrtonosnejší návštevník, ktorý toho moc nenahovorí ale koná. Jeho útoky sú rýchle a smrtiace...

BATMAN: DEAD END je krátky, amatérsky, hraný film od Sandy Collora, tvorcu špeciálnych efektov (PREDATOR 2, THE CROW, MEN IN BLACK a iné). (petero)

erazmus

Myslel jsem, že tomuto dílku dám pět hvězd... ale nemohu a ani nechci. Tak obrovský potenciál, tak nádherně rozehraný příběh a atmosféra, kterou můžou mnohé komerční snímky jen závidět... a to vše tvůrci zničí v setině vteřiny. Byl jsem pohlcen dialogem Batmana a Jokera, užíval jsem si tu temnost, tu vypjatost okamžiku, ty záběry do Jokerových očí, jeho stylizaci, svěrací kazajku, zvedajícího se Batmana z kaluže. Jakoby mi před očima oživl komiks, prostě nádhera. A najednou... najednou se vše proměnilo v naprostou blbost nedávající smysl. Jako bych přepnul na jiný program. Zbývá mi tedy jen zatlačit slzu a doufat, že takto ztvárněný Joker se někdy objeví i ve filmu... protože to není ani ten Burtonův, ani ten Nolanův, ale ten Moorův, ten komiksový, kterého mám ze všech nejradši. ()

anais

Krátký film o tom, kterak se Batman utkal s Jokerem a následně s vetřelcem a pak s predátorem a nakonec s oběma.... Tak nějak se to dá charakterisovat. Připočíst se musí perfektní atmosféra, perfektní Joker (přímo jako z originálního komixu, žádný Nicholson!) a moc uspěchaný konec. Rozhodně stojí za vidění, jen mohl být delší. ()

Terva

Sandy Collora spojil Vetřelce, Predátory a Batmana v jeden krátký, a určitě zajímavý, příběh. Gotham city sice vyslalo k nebi signál z obrysem netopýra, protože městu hrozí nebezpečí, ale Batman se zde setká z něčím více nebezpečným, než je Joker. Joker utekl z blázince a Batman byl povolán k jeho zadržení, ale situace se vyvine úplně jiným směrem. Docela podařený záběr je, když Joker proběhne kaluží vody ve které stojí krysa - pěkné. Batmanovo setkání z Jokerem končí tragicky. Ve filmu se ukáže i Predátor z červeným zbarvením masky i oblečení - efektní. Film končí velice zajímavou situací. Obsazení je následné - ..........BATMAN : CLARK BARTON ..........JOKER : ANDREW KOENIG ..........PREDÁTOR 1 : KURT CARLEY ..........PREDÁTOR 2 : DRAGON DRONET ..........VETŘELEC 1 : JAKE McKINNON ..........ČERVENÝ PREDÁTOR : PATRICK MAGEE Kamera - VINCE TOTO. Hudbu zmiksoval - BOB GREV a krom jiné hudby, použil i klasický song z Predátora. Krátké, ale o to více zajímavé. ()

Ulrich

Za to fanouškovské nadšení, které navíc jde ruku v ruce s talentem a citem pro comicsový look nemohu dát míň. Líbí se mi, že ač je to amaterský kraťas party nadšenců, tak z technické stránky vůbec není cítit neumětelství a levnost (možná kromě batmana v muscleshirt - ale i ten takhle vypadá v comicsu). Mohu si jen říci: Odkud jen tvůrci vzali ty krásné hračky (AvP :)) ()

• Film je věnován Theodoru Tamsovi a Ruth Tams Fuguen, otci a sestře producenta Simona Tamse. (Terva)
  • V roce 2006 se amatérský snímek umístil na 10. místě žebříčku fan-filmů, které představují rozhodující zlom v dějinách filmu. (Terva)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného komiksového sešitu společnosti Dark House, která ještě vydala další díly „Batman vs. Alien“ a „Batman vs. Predator“. (Terva)