Black Lightning

USA, (2018–2021), 40 h 53 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Salim Akil

Hudba:

Kurt Farquhar

Cress Williams, China Anne McClain, Christine Adams, Nafessa Williams, Kwajalyn Brown, Damon Gupton, James Remar, Charlbi Dean, Caleb Thomas (viac)

Ředitel školy a vysloužilý superhrdina Jefferson Pierce se vrací zpátky do akce jako legendární Black Lightning poté, co gangsteři začnou ohrožovat jeho rodinu. (Netflix)

hwnd

Vydržel jsem docela dlouho až do druhé série, částečně za to mohly náznaky, že by se BL měl účastnit arrowerse crossoverů. To se naštěstí neděje a já musím konstatovat, že už jsem měl seriál stejně jako pracovní kulisu a že už mi bylo od srdce jedno, cože se to tam vlastně děje. Co se vlastního děje týče, tak hlavní hrdina pořád někde běhá a od rukou mu srší blesky. K tomu extrémně protivná rodinka, dcery jsou na přesdržku a k dovršení všeho v sobě ještě minimálně jedna nachází taky superschopnosti, tak semtam taky běhá po nocích. Jasně, nějakej ten záporák se tam najde, ale případné dobré momenty ty dlouhé pasáže, kdy hrdina řeší co sám se sebou nebo když řeší co s rodinou a jak zvládat pubertální dcery, to spolehlivě utlučou. K tomu je seriál hodně korektní, takže lesby najdeme (to už snad dneska úplně všude a bonus je čarná lesba, ale samozřejmě lezou po vášnivé noci z postele oblečené). Až na výjimky se jedná o čistě černošský seriál, který průběžně poukazuje na rasismus, no mně spíš ten vhled do černošské komunity ukazuje, že nejsou o nic lepší a veškeré ty situace "jaktože bude novej ředitel bílej" mi tak akorát zvedaly žaludek. Čili nějaký závěr. Natočeno je to standardně. Hrdinové v kostýmech teda vypadaj dost jako šašci, ale to je věc vkusu a asi to nedokážu docenit. Podkreslení rapem, to už taky každej nesnese, to už bych radši dechovku. Je to jedna z mnoha a mnoha komixovek, kterých je za poslední roky víc a víc a nejspíš až moc, takže pro nadšence asi jo. A co je podstatné, je to většinou strašná nuda. ()

Psycho.R

Seriál, který CW obětovalo ve jménu současných norem. Téměř všechny postavy mají tmavou pleť a druhá hlavní postava je černá lesba, která je zamilovaná do asiatky. Všechno tu máme. Asi by mi to nevadilo, kdyby se tam nemlátili trapné morální zásady a otcovské rady. Jako samostatný seriál bych tomu dal 3*, ale jelikož se v loňské sezóně připojil k Arrowerse, tak musím říct, že jde o jednoznačně nejslabší článek. Velký plus, který musím připsat je celkem slušná brutalita (viz. vytrhnutí páteře apod.) Za mě plusový bod za Jamese Remara, kterého jsem nikde 20 let neviděl a hrál Raidena v Mortal kombatu 2. ()

Kothy

Nový CW superhrdinský seriál je tu. Nejde přehlédnout určitý důraz rasovou problematiku podobně jako u Lucea Cage. Na jednu stranu to chápu, ale nemuselo by to tam být tolik. Náš hrdina se po devíti letech vrací do akce. Jeho rodina nic netuší. Ve městě řádí gang zvaný 100. Policie si neví rady. Je tedy na Black Lightningovi, aby sjednal pořádek. Záporáci jsou celkem drsní. Postupně získává schopnosti i zbytek rodiny. Boj o moc pokračuje a ve Freelandu si nikdo nemůže být jistý, zda se dožije zítřka. 2. série je tu a s ní nové problémy. "Jejich otec je něco jako černý Ježíš Freelandu." :D ()

Jaro.Krafcik

Black lightning je typickým netflix seriálom, ktorý ale nenaplnil očakávania a ostatné série radšej nedávam. Čakal som lepšiu komiksovku. Ten biely albín ma odrovnal. Paradoxne posledné epizódy najlepšie aj keď by sa seriálu hodilo radšej 10 epizód. Stopáž bola primeraná ale určite tento počin nesadne každému. Už sa teším na večerný tretí conjuring. Snáď nám to výjde. 3* ()

Rathe

Black Lightning teď řadím mezi jeden z nejlepších DC seriálů, co jedou, protože se narozdíl od ostatních dost liší a není tak otřepaný jako třeba Arrow, Supergirl nebo Flash. Musím říct, že to černošství je tu trochu dost přehnaný... celý seriál protíná snad jen jedna znělka nebo hodně "drsnej černošskej rap". A herec hlavního hrdiny mi není tak moc sympatický.. naštěstí, že má alespoň ty dcery a ženu, které to plně vynahrazují. ()

• Superhrdina Black Lighting (Cress Williams) se poprvé objevil na stránkách komiksu v roce 1977 v sešitě „Black Lighting #1“. Jeho autorem byl Tony Isabella. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo 7. září 2017, ukončeno bylo 3. března 2018 a probíhalo v Decaturu ve státě Georgia a v okolí Atlanty. (fiLLthe3DD)

Ve 32 letech zemřela herečka Charlbi Dean

Ve 32 letech zemřela herečka Charlbi Dean

31.08.2022

Velká rána stihla rodinu a přátelé herečky a modelky Charlbi Dean. V pouhých 32 letech totiž mladá umělkyně a hvězda vítězného snímku z Cannes Trojúhelník smutku zemřela na rychlou a nečekanou nemoc.… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)