Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

Ruut

Upgrade 2018: Úchvatná sebeparodie :-))) ----- Proč jsou tyhlety filmy vždycky tak roztomilí v různých sestřizích a youtube videích a pak stojí za h*vno komplet viděné ? (nostalgické okénko - jako malý capartík jsem dycky koukal na rakušácích na každý nový díl seriálu ze stejného roku, bylo to boží .. a já si to neměl po 20 letech připomínat :-) ()

Milan25

Tady je Batman opravdu "superhrdina". Totální nula ve fialové teplákovce, operující s technickými vymoženostmi jako ze hračkářství. Scéna s explodujícím žralokem a Batmanem visícím na Batžebříku nataženém z Bathelikoptéry mě zaručeně odrovná. I přes všechny nedostatky je to daleko lepší, než šíleně futuristické verze od Tima Burtona. ()

darkrobyk

„Batmobil se blíží k batkoptéře." Rozkošná ptákovina, kterou je třeba sledovat s velkým nadhledem. Čistokrevný comics, co si dělá legraci úplně ze všeho, ale přitom je jasné rozdělení rolí a to, že dobro musí zvítězit. Tedy ne že by si to rada OSN až tak zasloužila, což je ovšem jiná otázka. Svůdná Kitka/Catwoman, rozchechtaný Joker, rozvrkočený Hádankář a kuňkavý Tučňák jsou kvartet k pohledání. Sympatická výprava, parádní ponorka, gumový žralok a škoda, že se neukázala chobotnice. Batkurz, batžebřík, batlano, bat.... A k tomu výborný dabing s Kotrbovou a Fišerem v čele. ()

A.L.E.S.

Postupem času jsem měl pocit, že se dívám spíš na grotesku. Ale to není důvod, abych se dobře nebavil. Je ale vidět, jak si filmaři drželi odstup od násilí. Nelítá se tam vzduchem jako v těch dnešních počítačových nesmyslech, nejsou tam ani extra dobré dialogy (když posloucháte jejich myšlenkové pochody, člověk smíchy leží v křečích na podlaze), dokonce ani extra triky. Časem pak poznáte, že při toulání na moři se vám může hodit Batsprej proti žralokům nebo použijete Batlano s Batbumerangem. Co není "bat", jako kdyby v tom filmu ani neexistovalo. I když má Robin někdy drsné řeči a drsná gesta, neubránil jsem se dojmu, že ho ten sexy barevný oblek vzrušoval. Ale co byste taky čekali, Burtovi bylo v době natáčení 21 let. A Adam West, nynější starosta Quahogu, mi přišel sice sympatický, ale byl to spíš dobrák než tvrdý bojovník se zločinem. Takže hurá k Batvizi, kupte si Batpopcorn a užívejte si Batzábavu. ()

TERRORDROME

"Nastaviť batkurz, spustiť batrebrík"! V 60-tych rokoch vyzerali Batman a Robin ako teplý bratia z Modrej Ustrice ( tie Batmanove obrie batspodky sú fakt sila ) a bojovali s infantilnými superzločincami spriadajúcimi tie najabsurdnejšie plány ( napr. ten ako má Batmana vystreliť pružina von oknom do mora priamo na explodujúcu chobotnicu ). Mimoriadne zábavné sú Hádankárove batrébusy ktoré hrdinov nútia ku krkolomným batdedukciám ( "je to na strome a je to nebezpečné - vrabec so samopalom"! Čo majú spoločné rus a banán - možno sa nejaký rus pošmykne na banánovej šupke. ). Naozaj som sa bavil, vrcholné batčíslo je samozrejme tá batscéna kde sa Batman zúfalo pokúša zbaviť bomby a nemôže ju nikam zahodiť, ale aj gumený žralok zahryznutý do batnohy je slušná prča. Temný rytier môže ísť bathandry fajčiť, pretože táto prihlúpla batchobotovina ho strčí do batkapsy. "Svätá batsardinka!" ()

• Cesar Romero, který ve filmu ztvárnil Jokera, odmítl oholení knírku, tak se ho maskéři alespoň pokusili zakrýt make-upem. (Karlsberger)
  • Batboat do filmu postavila firma Glastron. Tvůrci jim za to museli slíbit, že světová premiéra filmu bude v texasském Austinu, kde se nachází ředitelství Glastronu. (Caelos)

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)