Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

Tom Hardy

Dítě dvou otců, na kterém se docela výrazně odráží to, jak se oba snažili přiblížit vzoru toho druhého (Snyder měl za úkol točit odlehčeně po vzoru Whedona a Whedon po převzetí otěží chtěl držet styl Snydera). Výsledkem není zdaleka tak velký kočkopes, jak by se nabízelo, ale film bez výraznějšího rukopisu, v němž jen občas prolétne jiskra obou autorů (v dobrém i ve zlém). Jednoznačně nelze Lize spravedlnosti upřít slušné tempo, současně ale zoufale postrádá momenty hodné zapamatování. Zklamáním je také úvod, v němž se (už potřetí!) představuje v akci Wonder Woman, zatímco "medailonky" nováčků po hříchu absentují. Hudba, jediná věc, kterou DC Marvel válcoval, se vzdala výraznějších motivů a začala (stejně jako marvelovky) jet necharakteristický a nerušivý podtext. Chyba, VELKÁ chyba. Emoce nejsou z nejblbějších, ale pořád je to víc chtěné než funkční. A vzhledem k obřímu rozpočtu bych rozhodně čekal méně zrůdné digitální zamaskování knírku Henryho Cavilla. Ale aby bylo jasno - ano, je to lepší a zábavnější než Batman v Superman a alespoň tu zápletka celkem dává smysl (v rámci možností). Jen se tým potřebuje líp sladit. Příští Liga spravedlnosti už by mohla být fakt dobrá. ()

T2

Rozpočet $300miliónovTržby USA $229,024,295Tržby Celosvetovo $657,924,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $39,166,390Tržby za predaj DVD v USA $19,183,301║ Vyprchaní úplne rutinný Zack Snyder, veru mal sa na to radšej vykašlať, než takýto polotovar vypustiť do sveta. Dosť mi to pripomína ako sa Michael Bay postupne utopil v sérii Transfomers ale tam bol ešte aspoň ten trblietavý vizuál a triky. Tak toto bolo fakt na silu zbúchané. Dejovo povrchné, bez zápalu, ani návrat nádeje z S na hrudy neohúril. Máme tu ďalšieho komiksového paroháča Steppenwolfa ničiteľa planét, ach jaj a jeho hejno otravných svetlušiek. Trikovo prevažne tak slabé ako akýkoľvek béčkový film, natočený za pár šúp, doslova sledujeme len digi bordel a pokiaľ to fakt malo tak nabitý rozpočet, tak to je dosť nepekné fiasko. Pár krát sa tu dá zasmiať, oči potešia krivky Wonder Women ale pozitívnych vecí tu moc človek nenájde. Dokonca aj hudobný doprovod je nevýrazný, hlavne keď sa tu zľahka nesie motív z Burtonovho Batmana. Neviem čo sa deje ale DC Comics sa dostáva do čoraz väčších sračiek, že to tak musím povedať. Ich loď sa potápa. Neviem či vôbec budem mať niekedy sily na opätovné pozretie tohto nepodarku. Oproti tomuto mala aj komiksovka Wonder Women svoju úroveň. DC padá na dno a asi už ťažko sa z neho vyhrabú. /videl v kine: 50%/ ()

Slasher

Někde jsem komentoval, že to nebude horší než AVENGERS, no a měl v podstatě pravdu - je to stejně špatný digitální hovno a konečná pro celou značku. I moje oblíbený postavy tu nefungují, záporák jak importovaný z videohry, plochý a úplně o ničem. Momou a WW nechat, podle mě skvěle obsazený Affleck vypadá smutně že v tom musí hrát (a dle zpráv zoufale hledá batmaní exit), Flash dává tón připosraný dětský komedie a Cyborg vyloženě do počtu a barevnosti zívačka. Nástup DC vůbec nebyl tak zlý a měl správně temný punc, ale SUICIDE SQUAD a tohle už se jen snaží zavděčit davu, být cool, uzemňuje své tvůrce a ústí v generickou nepovedenou nijakost. ()

Cervenak

Dve hviezdy za dve polky zadku Gal Gadot v kožených gatiach. Ufff. Už asi po 20 minútach som si len prial, aby sa k nim pridal aj Deadpool a začal si z toho robiť pi*u. Z tej zúfalej recyklovanej zápletky, z nekonzistného deja, z trápnych hrdinov, z hereckých výkonov, z hnusných trikov, ktoré vyzerajú ako od UPP za tri milióny euro, ba dokonca aj z tých pokusov o humorné hlášky. A na konci by naštartoval motorovú pílu so zubmi z kryptonitu a nadobro by ukončil toto tragikomické WB / DC plahočenie. ()

Shakers

Netvrdím, že je to dokonalé, to vôbec nie, ale po všetkých problémoch, ktoré Liga absolvovala (pretačky, odstúpenie Snydera pre rodinnú tragédiu) je to vlastne až prekvapivo dobré (pozerateľné). Bál som sa toho ako bude po kope fungovať toľko postav, keďže polka z nich (Aquaman, Flash, Cyborg) nemala svoj film a pre obyčajného diváka sú neznámi. Nakoniec to funguje lepšie ako sa dalo čakať. Každý z nich vlastne len začína svoju "kariéru" superhrdinu a ich schopnosti, bežný život, či problémy sú stručné vysvetlené. Producenti sa rozhodli pre kratšiu dĺžku filmu, čo je škoda, no film ma aspoň lepšie tempo, ale na výraznejšie vysvetlovačky nie je čas a ako to už býva, postupne si k tým postávam cestu nájdete. Obzvlášť Aquaman a Flash dokážu zaujať, ale aj Cyborg je dobrý tímový hráč. Príbeh je dosť jednoduchý, ale fajn nadväzuje na Batman vs Superman (škoda, že nie sú rozvinuté niektoré vedľajšie dejové linky, ale toto bude asi v predlženej verzii, ak niekedy bude). Jednoduchosť príbehu ani nevadí. V úvode sa dáva dokopy Liga. Stred patrí hľadaniu tzv. Mother Box a záver samotnému finále. Dokopy to celkom pekne baví a plynie. Chémia medzi postavami funguje, bavilo ma ich podpichovanie, spolupráca a celkovo bola radosť pozerať na akciu, ktorá mi prišla pekná, štýlová a priehľadne natočená. Finále mohlo byť lepšie, prišlo mi trošku bez nápadu, ale nenudilo ma. Záporaka Steppenwolfa by trebalo lepšie vykresliť a nie odbiť ho iba vetou, že je to ničiteľ planét, ale aj tak sa mi páčilo, že dostal celkom dosť priestoru a že sa nestretol s ligou až v samotnom závere. Keď už mu nevenovali dostatočný priestor na dokreslenie jeho postavy, tak mu nafasovali aspoň akciu a veľkú sekeru. Stručne a jasne, bavili ma postavy, bavil ma aj ten jednoduchý príbeh, ktorý je vlastne hrana verzia animáku Justice League: War. Efekty boli miestami trošku slabšie, ale zas vyložene, že by to prekážalo nemôžem povedať. Skôr ma mrzel menší priestor pre Jima Gordona. Celkovo je tu viac vecí, ktoré by potrebovali trošku predlžiť a dovysvetlovat, ale ako celok nemôžem povedať, že som sa nebavil, potešilo aj mihnutie Green Lanterna. Hudba od Dannyho Elfmana nie je zlá, ale chýbajú mi tu výraznejšie motívy. P.S: potitulkové scény sú dve. Tak tajne dúfam, že príde predlžená (kompletnejšia) Snyderová verzia. Update: Snyder vytiahol na svet zopár info a tak aspoň s časti vieme akú mal Zack Snyder víziu, ktorá sa niesla cez 5 filmov MoS, BvS, JL, JL2 a 3. V pôvodnom scenári sa na konci filmu mali otvoriť teleportačné portály, cez ktoré by liga spozorovala Darkseida. V Justice League 2 sa liga spolu s Green Lantern Corps mal vypraviť na Darkseidovú planétu Apokolyps a tam by sa sním stretli v boji. Malo sa jednať o tragický film, ktorý by sa končil smrťou niektorých členov Justice League a v závere by Darkseid zautočil na zem. Tretia Justice League sa mala odohravat na zemi, ktorá je zdevastovanou pustinou, tak ako sme ju videli v snoch Bruca v BvS. Tu sa mal zbytok Justice League postaviť na odpor Darkseidovi a zvíťaziť. Obľúbený soundtrack: Hero’s Theme. 70% - 3* () (menej) (viac)

• V čase 00:26:11, když královna bere luk z koně, ležícího na její společnici, je vidět, jak se kůň celý pohne, když o něj královna zavadí, což jasně ukazuje, že je umělý a lehký. (Ace.A.T.L.)
  • Když Flash (Ezra Miller) s Cyborgem (Ray Fisher) vykopávají hrob, je možné si všimnout chybného střihu (natáčelo se ze dvou úhlů). V jednu chvíli Cyborg 2x za sebou zaboří lopatu do země a stejně tak ji 2x za sebou vysype (jeden záběr je vždy zezadu, následující hned zepředu). Hovor přitom plynule probíhá. (pemap)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera