Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

verbal odpad!

Shitzam: Hněď bohů je nepřekvapivě jen další masivní, třikrát zatočená, manipulativní a degenerativní smrdutá neobolševická hromada po sté vyluhovaných furtdokolových klišé a parádní demonstrace scénáristické impotence a rychlokvašné komerční tuposti, jakož i naprosté vyčpělosti přitroublých omalovánek pro dyslektiky. Prostě opět sériová pícnina pro hovada a mongoloidy, která všem těm tlustým, krpatým, škaredým či jinak postiženým dětem namísto povzbuzení, že i ony se přeci mohou stát instáčově dokonale sterilními, vyretušovanými pozérskými Supergeji bez bázně a samohany, přivodí následně spíše deprese a sebevražedné tendence, až zjistí, že to tak není. Nehledě na tu demagogicky pičoidní a veskrze utopistickou relativizaci zla, příznačnou v posledních letech pro tyto, jak je velmi výstižně definuje odborná terminologie filmové teorie, povrchní popkulturní zmrdstva, aby zdegenerované a od reality odstřižené děti náhodou nedejsatan špatně nespinkaly! On je totiž homixový záporák de fuckto vlastně jen takový pomýlený dobrák od kostí, jemuž dosud žádný dobroserný mentor blahoslavených po libtardsku řádně nedomluvil a výchovně jej nevytytal, aby mohl jít náležitě do sebe, podrobil se důkladné sebekritice, načež procitnul, prozřel, potlačil svou nevzdělanost, zanedbanou výchovu, animozitu i veškeré sociopatické sklony a hrdě kráčel v jednom šiku s ostatními uvědomělými správňáckými soudruhy vstříc k lepším zítřkům! No chudák to postižené dítě, až bude druhý den, navlečené v pestrobarevných elasťácích a v homopelerince, příkladně přesvědčovat toho vypatlance, co jej ve škole šikanuje, či nějakého pedofilního strýčka, co jej po škole vykrmuje Čupačpsama, že vůbec, ale vůbec není hezké, co dělají, a že by se nad sebou měli ihned zamyslet a okamžitě toho nechat, nebo jinak bude muset říct „Shitzam!“. Takže, (táhlé znechucené říhnutí), bába Mirenová svou kdovíproč účastí v této obskurní dementizaci v mých očích kompletně spláchla své dosavadní skvělé renomé do hajzlu a jsem zvědav, jestli už v příštím dílu, nebo si budeme muset počkat až na čtyřku, ten mimořádně odporný, porážkově vyžraný, poloretardovaný a nyní již také teplý chlapeček ke všemu tomu neštěstí ještě v naprosto nepřirozené a veskrze vnucené scéně před tou svou jednou velkou skvěle fungující multikulturní, diverzitní a dokonale asimilovanou pěstounskou rodinou vyjde ven s tím, že prcá slepice a jiné drobné hospodářské zvířectvo, a všichni na to opět nadšeně: „Pa-rá-da! Jedeš bomby, vole! Hustý! Jsme na tebe tak hrdí! Jen tak dál! Až se stydím, že to taky nedělám! Z tebe by si měli všichni brát příklad! A nechtěl bys na narozky třeba kravičku nebo mrtvé koťátko? A co takhle rovnou tranzistor? Anebo bys radši autobaterii a kabel s klipsnama na bradavky?“. ()

Toren

6/10. V základu jde stále o mix rodinného bijáku a uvědomělé zábavy, do kterého se shodou náhod dostalo několik superhrdinů a slušná porce akce. Pořád je to zábava (Steve je gag roku!), pořád to má srdíčko (Freddy ftw) a pořád je radost to sledovat (nejen kvůli roztomilé Rachel Zegler). Jen je to tentokrát trošičku generičtější a v mnoha tématech zkratkovitější, než naposled. Přesto pořád moc fajn a své! ()

MrHlad

Shazam a jeho rodina stojí tentokrát proti trojici antických záporaček s božskou silou a naštvaným drakem. Víc akce a víc triků ale bohužel neznamená víc kvality, Shazam! Hněv bohů většinu času vypadá jako komiksovka z výprodeje. Trikově jde o vyloženě nepovedenou záležitost a hapruje to i v akci i humoru. Výsledkem je nevýrazná superhrdinská podívaná, která se nikdy nerozjede tak, aby dokázala skutečně zaujmout. A pak skončí a v hlavě po ní nezůstane nic. ()

T2

║Rozpočet $125miliónov║ Tržby USA $57,638,006║ Tržby Celosvetovo $134,038,006▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak DC opäť rázne zabralo a dobieha v príšernej úrovni Marvel. Roky 2022-2023 sa stávajú zatiaľ strmhlavým pádom úrovne komiksoviek. Fakt už čo je moc to je príliš, len o niečo menej otravné než Black Adam, no a porovnateľné z výkvasom ako bola Wakandia Forever. Infatilny guláš, ktorý nie je ani za mak zábavný, aj keď sa tak snaží tváriť. Plus casting dosť na facku, prevažne zas od veci, jediné na čo sa dá pozerať, len pozerať je roztomilá Rachel Zegler. Neviem čo už z tohto krásne vygradovaného vyšperkovaného hnoja, chce už na novo vzkriesiť James Gunn? /35%/ ()

Algernons

SHAZAM! pokračuje ve šlépějích prvního filmu a servíruje tak, příjemný nadnesený návrat k superhrdinským kořenům. Rodinná pohoda nemusí každému sednout, ale já jim to žeru a užívám si to, co dnes prostě u supráků chybí. Hodně zde pomáhá i extrémně charismatický obsazení. Bál jsem se, že nebudou vědět jak s Billym a ostatními naložit, ale krásně navázali na témata z prvního filmu a dokážou tak i dojmout. Jak tu jiní zmiňují problémy s digitálními triky, tak osobně s tím problém nemám zvláště u projektů, který se neberou tak vážně jako právě SHAZAM! Druhá půlka sice pokulhává v tempu a je tu pár problémů, jako nedostatek dětských herců, zvláště Ashera Angela nebo deus ex machina cameo na konci. Komu se líbila jednička, tak tohle je trochu slabší odvar. Komu se nelíbila, tak nemá cenu dvojku ani zkoušet. ()

Mazarini

hloupe, predvidatelne (teenage love story je pruhledna behem 15 sekund), nevyuzity nabehy na zajimavy akcni sceny s dobrou hudbou, infantilni pribeh s trapnyma dialogama. Proc dc a m-she-u zapominaji, ze dobry superhrdinsky film stoji a pada vetsinou na padouchovi a nejvetsi zlo jsou maximalne ty kila omitky co maji superbabky na ksichte. Proc si hlm postaca se chova jak kreten? Proc maji scenariste pocit, ze vsichni nactileti jsou idioti a budou se vsichni chovat stejne dementne? Je to jasne cilene na deti ale nemyslim si, ze decka jsou idioti a muzou v klidu vstrebavat obsah pro deti, ktery z nich nebude delat jedlickovy ustav. Kazda druha veta, mimika, scena se snazi o vtip ale je to jen megacringe. Proc to ma 2h10?!?! ()

tron

Ja neviem. Sú tam momenty, o akých sme kedysi mohli len snívať. Skupina adoptívnych súrodencov žije pod jednou strechou s rodičmi, ktorí to o nich vôbec netušia, lež jednotlivé deti sú po vyrieknutí slova „shazam!“ schopné zmeniť sa na kulturistov a jazdia na jednorožcoch, ktoré po meste na rohy nabodávajú príšery. Čiže ak niekto tvrdí, že scenár je znáška prastarých klišé, neberie mi to hlava. Faktom ale je, že niektoré aspekty a zvraty naozaj SÚ, nuž, znáškou prastarých klišé. Vývoj deja, vzťahov, hra na väčšie a menšie zlo, zo zlých sa stávajú (relatívne) dobrí  a z dobrých zlí, ale nakoniec nájdu správnu cestu a naozaj sa ukáže, že boli dobrí, to všetko je tak neoriginálne, až mi miestami bolo blbé za tvorcov (a ešte blbšie za štúdio, ktoré do toho narvalo 125 miliónov dolárov). Potom ale prišli jednorožce, jedno skvelé cameo a čítanie listu a ja som bol zas na koni (ehm drakovi, ehm jednorožcovi). Ono je super motív adoptívnej rodiny. Žiaľ, v dojke je mu všehovšudy venovaných, čo ja viem, 5 minút? Namiesto toho musíme sledovať priemerné akčné scény s uchádzajúcimi, ale neomračujúcimi efektmi, a nudné herecké kreácie od Helen Mirren. Pôsobí ako anglická, renomovaná, temer 8O-ročná herečka, ktorá sa musí smrteľne vážne tváriť pri prenášaní stupídnych hlášok. Jediná, kto si to užíva, je rozkošná Rachel Zegler v extra trápnom brnení. Fakt sa mi nechcelo pozerať, ako 42-ročný divný chlap z prstov rúk metá blesky. K tomu divne vyľudnené ulice veľkomesta a ešte divnejší strih (jednorožce masívne nastúpia na scénu, odkrágľujú cca jedného netvora, na desiatky minút „dejového“ času zmiznú z deja a potom sa zmenia na prach, čo je úplne ukradnuté deckám, ktoré na nich odvtedy jazdili a zjavne si to užívali a zbožňovali ich za to). ()

B!shop

Po super jednicce hodne velkej propad. Hlavni plus prvniho dilu byl humor, tady se uz ale bohuzel jede vic na vazno, coz je na jednu stranu fajn, protoze obcas je film s ohledem na pristupnost vcelku drsnej, jenze ten humor tu proste chybi, ty vylozene povedeny fory by se daly spocitat na prstech jedny ruky. Akce neni spatna, trikove to taky ujde, ale cely to pripomina Percy Jacksona. Navic delka filmu je uz krapet prestrelena. Furt v pohode koukatelnej film, herci porad sympaticky, ale jinak proste klasickej DCEU prumer. ()

3DD!3

Z pointy prvního dílu - rodina mi pomůže když jsem až po uši v hovnech se v druhém díle stává - když potřebuje pomoci rodina, zkusím jí pomoct sám a umřu. Shazam je oddechovka s velkou nevýhodou a to je nesympatický Levi v roli hlavního geroje a ještě méně sympatický hlavní sidekick. Jinak je to celkem neškodná blbina o třech sestrách, které chtějí co jim náleží a jedna se zblázní a chce zničit zemi s dřevěným drakem. Je tu hodně absurdních věcí včetně jednoho zbytečného camea, dobře se u toho usíná. Dokoukal jsem až napotřetí. ()

Spiker01

Proklínaný sequel, který byl od dotočení předurčen k zániku. Osobně preferuji komiksovky, které jdou vážnějším směrem a nerozbíjejí veškeré situace předpotopními vtipy. To už jsem si však ujasnil v jedničce, která byla nakonec dobrou komedií. Dvojka Shazama je naproti tomu nezábavným digibordelem (vím, na toto si stěžuje kdekdo u každého druhého blockbusteru, ale tentokrát to nebavilo ani mě) a cringefestem Helen Mirren a hlavně Lucy Liu (která by upřímně měla pověsit herectví na hřebík), který prostě bolí. Kdyby to tu aspoň spojili s tim Black Adamem, ale to zkrátka Rockovo ego nedovolilo a teď nebudou mít nic ani jeden z nich a po Zacharim Levim se brzy zavře voda. Nemrzí mě to u tohoto filmu; David F. Sandberg už prohlásil, že se vrátí k hororům; ovšem vzhledem k potenciálu jaký naskýtal DC expanded universe.                                                                          PS : Rachel Zegler je tu ještě krásnější, než jsem jí doposud viděl jinde. Snad jí toto fiasko moc nepoškodí kariéru. ()

NinadeL

#12 DCEU. Fury of the Gods je třetí film z cyklu Shazama! a Black Adama. A jako takový stojí za pozornost jenom kvůli Rachel Zegler a Gal Gadot (budoucí dvojice z plánované Snow White). Ale zapojení Wonderky do této pozdní fáze DCEU je natolik nešťastné a nevtipné, že mně ani pohled na záporačky Helen Mirren a Lucy Liu neukonejšil. Škoda. ()

D.Moore

První film se mi líbil víc buď proto, že byl první, nebo proto, že si vlastně na nic nehrál. Hněv bohů je sice v základu pořád tatáž klukovská blbina s odzbrojujícími hrdiny a jejich neméně odzbrojujícími alter egy, ale mohl se vyvarovat snahy být něčím víc, protože se to k němu moc nehodí a z těch dobrých a dobře podaných vtipů a záplavy mytologických tvorů to poněkud trčí. Přesto mě mrzí, že třetí díl nejspíše nebude a Shazamův neúspěch připisuji spíš předávkování publika než jeho údajným nekvalitám. ()

pepo

Shazam: Hnev bohov je štandardnou komiksovou výplňou, ktorú keď neuvidíte, nič sa nestane. A keď ju uvidíte, tak vás na dve hodinky miestami zabaví a ponúkne presne to, čo od tradičnej žánrovky očakávate. Ale ani nič viac. Nejaká pridaná hodnota chýba a z celého projektu je cítiť pachuť povinnej jazdy, ktorá bola v produkcii a bolo ju treba pre reštartom série nejako dôstojne dokončiť. ()

Xmilden

Když už se točí filmy i o těch třetiligových hrdinech je to už hodně špatné. Navíc už první díl toho zrovna dvakrát moc nepředvedl a Dvojka je už projistotu úplná tragédie. Člověku je velmi líto těch hereckých jmen, která tady jsou. Helen Mirren by například měla okamžitě vyhnat svého manažera. 30% ()

darkrobyk

Spíše slabé tři hvězdy, ale za draka dávám dvě silné. Co se týká akce, tak kromě létajícího plaza vedou most a strom. Pobavily i bytosti z řeckých bájí, i když to byl samozřejmě pěkný guláš, na což je divák minimálně od dob Souboje titánů zvyklý. Vystřihnout 45 minut zbytečného žvanění, byl by to pěkný akční film s napětím od začátku až do konce. Největší tragédií je stejně jako v předchozím dílu Zachary Levi. Nesnáším, když je hlavní postava trouba. Ale je mi jasné, že nejsem cílový divák, tudíž to chápu. Jinak by se nabízelo úžasné gore, zejména při masakrování civilistů, a taky bych to skončil u hrobečku. Připouštím však, že finále bylo logické... Zajímalo by mě, zda se autoři inspirovali u S. Kinga (Pod kupolí) a předpokládám, že Mirrenové tu bylo taky 6000 let, vypadala na to... ()

Shakers

Ale áno, bavilo ma to. Dokonca mi to prišlo o fúz lepšie ako jednotka. Výhoda dvojky je v tom, že už nemusí začínať a všetko predstavovať a tak sa môžeme pustiť hneď do akcie. Dvojka je väčšia a aj o pár dolárov drahšia a tak sme sa dočkali viac skopičin, ktoré diváka zabavia. David F. Sandberg je šikovný režisér a aj keď veľa scén je až príliš prepálených, neprišlo mi to trápne, ale skôr Shazamovsky vtipné. Bavil ma aj príbeh, trio zaporačiek, čarodej Djimon Housnsou, akcia, cameo jedného člena s Justice League alebo finále filmu. Nenáročná zábavka, vtipná oddychovka. Minimálne pre mňa a ja mám rád DC comics. P.S.: nezabudnite na scény za titulkami, sú dve. 75% - 4* ()

filmfanouch

Shazam! Hněv bohů je slušnou záležitostí, které nejvíc ubližuje srovnávání s původním filmem, snaha o epičtější měřítko a menší nemotornost v rámci vize. David F. Sandberg pořád působí jako šikovný filmař, jeho Hněv bohů je ovšem spíše obětí starého vedení filmového DC Comics. Jen čas napoví, zda nový management dua Gunn/Safran bude tím správným ořechovým, Hněv bohů ovšem nevyhnutelně ukazuje, že budoucí filmy ze stáje DC Comics budou muset stát na větší míře kompromisů mezi zadavatelem a zprostředkovatelem…. ()

JohnnyD

Zázrak v podobe prvého filmu sa neopakuje a je úplne prozaické, prečo sa tak stalo. Kým jednotka fungovala výborne ako rodinný film so silnou (a emotívnou) civilnou líniou, v dvojke je tomu venovaných prvých 15 minút a zvyšok je CGI lunapark s generickým príbehom. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)