Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

DJMaroko

Slabších 50% první dvě třetiny filmu ujdou pak už je to nuda. Obě potitulkové scény mi přijdou o ničem. Rachel Zegler byla fajna jak cyp. ()

Pafouk

Celkem jakože fajn. Z prvního dílu si člověk nepamatuje vůbec nic, s druhým dílem to bude asi tak nějak stejně. Billy Shazam Batson tu tráví 99 % času ve své superpodobě, klábosí se superrodinou, sní o Wonder Woman a hází blesky a humorné hlášky na popkulturu. Dvě starší ze tří záporaček jsou strašně prkenné, stejně jako zdejší dřevěný drak. Helen Miren přemýšlí, čemu se to tu na stará kolena upsala, Lucy Liu nemá co hrát, tak jen celou dobu divně kouká a tahá se s hrozně macatym pařezem (kouzelná hůl). Alespoň, že Rachel Zegler je poměrně roztomilá. Celé to za kouknutí asi stojí, celkem to uteče a neuškodí. Jdu si dát Skittlíka... ()

Brvis

Čtyři hvězdy? Co je to proboha za debila? No inu zprvu je potřeba si uvědomit, že film si nehraje na nějakou našláplou a kulervoucí podívanou alá The Batman, Joker atd. Už od prvních trailerů bylo naprosto jasné, že to bude šílenost, že to bude dokonce ještě větší šílenost, než byl první díl. To je pravda, ale je to zábavná šílenost. Nejlépe se to dá srovnat se čtvrtým Thorem, který byl do jisté míry úplně to samý jenže s tím rozdílem, že ten vtip a příběh nedokázal tak dobře prodat, jako právě Shazam. Takže si myslím, že není úplně problém mít "hloupý" film u kterého se diváci sakra dobře baví, takže ti, co říkají, že film je hnusná sračka, tak bych jim chtěl s chutí připomenout, že marvelův Thor nebyl o nic moc lepší, ba i horší, jak tohle. Krom toho má film hodně chytlavý a nadupaný soundtrack, což potěší. No a samozřejmě že nesmím zapomenout na to hlavní, a tím není nic jiného než ZACHARY LEVI. Pane Bože ten to zahrál doslova BOŽSKY. Ta role je na něho úplně jak dělaná. Ty jeho ksichty, pohyby a obecně jeho mluva... No prostě Shazam by bez Leviho nebyl Shazam. Mimochodem velmi solidní práce i od Majka Holána, který svůj hlas dokázal jako vždy na maximum prodat. Byla to píčovina, ALE zábavná píčovina, kterou jsem jim žral od začátku do konce. 8/10 (samozřejmě že ve srovnání s ostatními filmy by neměl mít 4 hvězdy, ale on si to sakra zaslouží a myslím, že je až zbytečně hodně kritizován) Jo a pro vás, co se chystáte do kina na Shazama 2 jen chci říct, že jsou zde 2 podtitulkové scény! ()

vitsoft

Na komiksové filmy by mě do kina nikdo nedotáhl, s výjimkou vnuka, kterému konvenuje pařanské prostředí zatuchlých dračích doupat a elektřinou sršících holí, ve kterém jinak marní čas s brýlemi virtuální reality na hlavě. Jak je u amerických rodinných snímků obvyklé, hluboká filosofická moudra o nutnosti sounáležitosti zde pronáší ušlechtilý starý černoch (Djimon Hounsou), přičemž pěstounská rodina je s disneyovskou korektností reprezentována směsí náctiletých kavkazoameričanů, asioameričanů, afroameričanky a nechybí tam ani gay a prostorově v pase zvýhodněný běloch. American dream. ()

Lares4

Musím uznat, že to bylo o bod lepší než první díl. Ve srovnání s comicsovými filmy DC i Marvelu poslední dekády tohle byla fajn oddychovka. Ten drak byl celkem cool , mnohem lepší než hříchy z jedničky. Také záporačky byli znatelně zajímavější než Strongův Sivana. Nebyla to žádná pecka to ne ale nenudil sem se. ()

Jaroslaw

6/10 Pořád se jedná o stejně zábavnou jízdu jako v případě jedničky,jen škoda že druhá polovina působí uspěchaně a genericky zaměnitelně s jinými komiksovkami. ()

vaclav.g.kar

Bože to fakt toxicita Snyderových fanoušků a Rockovo ego nezná hranic. Shazam je moc fajn rodinný film, který bohužel naráží na nezájem že strany diváctva. Samotné pokračování funguje stejně jako první díl. Postavy jsou pořád stejně super a to včetně těch nových. Výborný casting včetně neskutečně hot Marry, šlape jak hodinky. CGI krapet kulhá, ale neshazuje celek k zemi. Země znova zachráněna a pomalu očekávám Blue Beetla ale asi jako jeden ze tří lidi na světě se něj celkem těším. 75% ()

DIATOR05

Shazam! je odlehčená akční komedie, která rozhodně nezklame. Jedná se o nenáročný film, který jde ve šlépějích prvního dílu, jde především o zábavu a funguje to úžasně. Bohužel tento snímek nenaplňuje hodnotu prvního dílu, ale stále se jedná o příjemnou popcornovku. Humor funguje výborně, nejhůře jsem se jen pousmál a skoro nikdy mi to nepřišlo zbytečný. Scéna s dopisem byla 10/10 a nemohl jsem se přestat smát, to bylo dokonalý. Což mě doprovází k tomu, že Steve je top tier a nejlepší postava. Bohužel ale dle mého celkově záporáci (záporačky) nebyli zas tak dobrý, i když ani první díl neměl světovýho záporáka, tak mi to ani tady nesedlo. I když měli motivaci, tak jsem s nimi moc nesoucítil a přišlo mi to nucený. Taktéž jsem si více užíval v prvním filmu testování schopností a komornější film, který měl záporáka jen na malou chvíli i když byl budovaný celý film. Takhle bych si to představoval i u tohoto snímku, ne velkolepé souboje s bohy a draky. U tohoto filmu spíše záleží na té zábavě a za účelem si to užít, funguje to úžasně, jde o to, že budete vzpomínat na scény, kdy jste se smáli s kamarády po svém boku než nějak prožívat souboje, odhalovat tajemství či zkoumat zda mělo něco bát jinak, tento film má srdce a v tomhle je špičkový. Nehledě na hodnocení je to zábava pro každého a doufám, že si najdete čas na jeho zhlédnutí. 6,5/10 ()

matous20063

Byl by to i velice dobrý film a klidně bych i dal 4 hvězdy, jenže to by hlavní záporáci nemohly být ve smyslu "dementi si jednoho dne řekly, že chtějí být ještě větší dementi". A na závěr kdy tam pobíhala hromada extrémně goofy stvořeních a do toho tam lítala stará vražda na dřevěným drakovy. Ne já si nedělám prdel tak to v tom filmu fakt bylo. Ale na jejich obranu, záporáci nehrály špatně a nebyli nějak špatně napsaný, jenom jejich důvod existence byl hloupej. Co se týče zbytku filmu tak to je fakt fajn, je to doopravdy vtipné což se často už u superhrdinských blockbusterů moc nevidí. Ani naši hrdinové nejsou špatní, mají mezi sebou super chemii a působý velice dobře. Ten film je jeden z těch lepších od DC. Ale má své vady sice málo, ale bohužel se to týká důležitých faktorů filmu. 65% ()

gogo77

6/10 .... opat mily DC ... neprekvapil ani nesklamal, sice detskejsie ako prva cast a velmi velmi a este raz velmi predvidatelne ... ale neurazilo a pobavilo ... dokonca sa aj zasmiat dalo ... takze o com to bolo ? ... na Zem prichadzaju tri Atlasove dcery, ktore sa snazia ziskat spat vsetku Shazamovu moc a na pomoc maju aj draka a rozne bajne myticke zvery zname z greckych baji ... a dokonca aj krvilacne jednorozce, ktore maju radi duhu   ... no a postupne sa moc strieda a prevaha jednje aj druhej strany je vyvazena ... boj o zachranu sveta je nejasny a Shazam velmi zranitelny .... takze   nevahajte a chodte si to pozriet ()

ondra.p

Vůbec nic jsem nečekal, DCEU pomalu končí, chystá se nové s velkým otazníkem. A musím říct, že fakt dobrý! Až nečekaně. Jasně, není to dokonalej film, má spoustu trhlin v ději, Shazam/ové jsou tu trochu bezradní. Ale je to fakt dobrá komiksovka/popkornovka. O parník lepší, než poslední Marvelovky a Black Eidam. Být o něco víc dotaženějši, klidně dám i 5*. Rád se na Shazama podívám někdy znova. O to víc je škoda, že se WB vůbec nepovedlo dobře naložit s DC vesmírem. Mohlo být vše o dost veselejší. Fakt poctivých 75%. ()

BretaKiller

Jako sorry, ale hloupost a debilita hlavního hrdiny, který je sice Velký, ale s duší dítětem (mimochodem, to jsme tady již měli v roce 1988) mě ustavičně dráždila nervy a bohužel to nebylo ani moc vtipné. Byl fajn vidět zase Lucy Liu, ale andílek je už přeci jen v letech. Hellen Mirren jsem trefil, když jsem se rozmýšlel, kdo to vlastně je. Další trapná scéna se objeví asi v cca polovině filmu, kdy zřejmě neměl David již práva na Gal. Suma sumárum jsem to asi prostě čekal lepší... Bohužel ()

Habansz

Nalejme si čistého vína... Už jednička neudělala žádnou díru do světa a to ani do toho komiksového. Ale byla to taková odlehčenější DC jednohubka, kterou dokoukám, přistihnu se, jak jsem se několikrát zasmál a jde se dál. Dvojka je už jen přehlídka naprosto ale NAPROSTO OTŘESNÉHO CGI (auta na mostě jsou to nejhorší, co jsem kdy ve filmu od roku 2000 viděl a mnohem uvěřitelnější modely jsou i v GTA V) a hodně nezvládnuté zápletky. Jeden plothole střídá druhý a už někdy po hodině filmu jsem se musel hodně přemlouvat, abych se i s nohou v sádře nezvedl k ovladači na druhé straně stolu. Tohle je po Black Adamovi druhý DC film, kde mě ani trochu nemrzí, že hned 2 poptitulkové scény nevedou vůbec k ničemu. ()

Mukade

Somehow it was IMMMMMENSELY funny, bavilo ma to epicaly, pričom ale doteraz som Shazama neznášal... fuckin straaaange lol. Akási shadenfreude alebo čo. xD  "Halfwit Billy" go go :')) ..................... ako sa niekde píše: "SILLY CHARM" ()

Sopholojong

Stretavka tvorcov trikov Jumanji (toho prveho) po 28 rokoch! Unavene, otravne, preafektovane, odflaknute, unudene... Najvacsi fail DC universa, prichadzajuci prave vcas, na konci jednej nevydarenej ery a zaciatku novej "gunnovskej" (ktora sa podla mojho nazoru nevydari tiez, pretoze komiksovy film zacina skapinat - posledny AntMan a jeho trzby ako jasny priklad). Trikarom poprosim Zlatu malinu a tomu chromemu "s palickou" tiez (tak otravne teenagerske "tupelo" som uz davno nevidel). Nastastie sa po jeden a pol hodine dostavi nieco ako priemerne zabavny komiksovy film s par vydarenymi vtipkami (ozivovanie Mirrenky, Khaleesi) a scenami (jednorozce, cameo Wonder Woman), to je uz ale sakramentsky neskoro. Sandberg naspat k hororom (!) a Levi nanajvys do televizie (!!). PS: Pol hviezdy si zasluzi ta pod suknickou pekne "vyelastakovana" a v civilnej podobe pod pulovrikom "evo-greenovsky" obdarena dorastenka Grace Caroline Currey ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)