Ktoré dieťa by nechcelo byť aspoň na chvíľu dospelým? Také želanie sa splní pubertálnemu Davidovi Moscowovi, ktorý sa jedného dňa prebudí ako dospelý. To, čo sa mu zdalo úžasné, však prináša nečakané komplikácie. Vnútri totiž zostal malým chlapcom. Ba čo viac, nepozná ho vlastná mama, nemá si čo obliecť a nemá peniaze. Len vďaka kamarátovi prekonáva prvé prekážky a dokonca si nájde zamestnanie v hračkárskej firme. Nadovšetko však túži vrátiť sa do svojej kože malého chlapca. Podarí sa mu to? (TV JOJ)

freddy

Film Velký znám už hodně dlouho, poprvé jsem ho viděl někdy před 10 lety (kolem roku 1998). Tenhle film je velmi originální a nutno dodat, že také velmi vtipný. Zdobí ho navíc perfektní herecký výkon Toma Hankse, který prostě utkví v hlavě hodně dlouho. Já osobně zastávám názor, že pokud jsem schopný si scény z nějakého filmu vybavit i několik let poté, co jsem ho viděl naposledy, tak je to film kvalitní. A to tento film splňuje. Scény ze strojem jménem Zoltar nebo s automatem na limonádu, který má Josh ve svém bytě, se mi vybavovaly i mnoho let po tom, co jsem film viděl naposledy. Takže pro mě jednoznačně kvalitní záležitost, kterou znám už od dětství a pořád mě baví. Uděluji čtyři hvězdičky, i když jsem byl velmi nerozhodný, jestli neudělit maximum, ale na to je vždycky času dost, a jeden brilantní herecký výkon nedělá celý film. Takže prozatím je to za čtyři hvězdičky. ()

hansel97

Ty jo, celou dobu si říkám, že to bude jen fajnová komedie a ten konec mě rozsekal víc než Titanic, opravdu mě mrzelo, že Susan se nakonec nerozhodla omládnout a bylo to vážně dojemné, ale jinak opravdu slušně natočené, přestože mi námět poprvé zněl jako jedna velká kravina. Takže vyzdvihnout si zajisté zaslouží Rossův scénář a Hanksův výkon nemusím zmiňovat. Plusem je i příjemná délka, ne jako dvou a půl hodinové novodobé komedie. ()

GilEstel

Jeden z povedenějších tzv. rodinných filmů. Doslova pohádková romantická komedie pro malé i velké děti. Aneb kdo z nás není v duchu alespoň trochu dítětem? Ten dětský svět si v sobě nese každý z nás. I o tom je tento film. Film, který pohladí po duši. Neb oč je dětský svět čistší a lepší než svět dospělých. Zamysleme se nad sebou. I děti nás mohou mnohému naučit. První z velkých rolí pro Toma Hankse a pro mě jedna z nejlepších. 76% ()

cheyene

Co říct na úvod? Neumím si představit, že by hlavní roli hrál kdokoli jiný než Tom Hanks. Jemu podobné role opravdu svědčí. "Velký" je chytlavý nejen svým námětem, ale také celkovým podáním, v němž není nouze o humor, romantiku (když se nad tím zamyslíme, tak lehce zvrácenou - pedofilně gerontofilní), ale také dávku fantasy či sci-fi. ()

Lynn

Tom Hanks patří mezi mé nejoblíbenější herce, hlavně v posledních letech dostává jedny z nejlepších rolí. Ale ani na začátku jeho kariéry to nebylo špatné. "Velký" je podle mě jedna z nejlepších komedií na téma dětského snu být velký. Už jako malá jsem tenhle film hltala, dnes už spíše nostalgicky vzpomínám, ale pořád jsou ty vzpomínky moc pěkné. ()

• Jedním z důvodů, proč do hlavní role nebyl obsazený Robert De Niro, spočíval v obavách tvůrců, že by film diváci po jeho dřívějších temných rolích nedokázali vnímat jako zábavu pro celou rodinu. A kromě toho De Niro požadoval šest milionů dolarů, což byla na tehdejší dobu vzhledem k rozpočtu filmu obří suma. (Stanley619)
  • Scény z Joshova (Tom Hanks) sousedství se natáčely v Cliffside Parku v New Jersey. Scény ze zábavního parku pak v Rye Playland ve Westchester County (New York). Natáčelo se od 10. srpna do 29. října 1987. (HellFire)

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (viac)