Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

david141474

No, já musím říct, že jsem solidně překvapen. Od filmu jsem teda moc nečekal, čekal jsem spíš takovou přízemnější dějovou linii, ale ono ne, ono to bylo tak šílený a zběsilý, že to bylo až skvělý. Byl to opravdu solidní film a za mě lepší než díl první. Humor je zde na božské úrovni a čtení dopisu je nejlepší scéna filmu. Půlka kina padala smíchy, já se přiznám, že taky, ale u jedné scény ve filmu Cocaine Bear jsem se zasmál stejně ještě o něco víc. Soundtrack je taky skvělej. No podtitulkovky jsou good, i když tu první, se přiznám, jsem moc nepochopil hlavně kvůli tomu, že jsem neviděl ani Suicide Squad ani Peacemakera, ale mám v plánu napravit. No a ta druhá je skvělá. Ve filmu se objeví jedno solidní cameo na konci filmu. Kolem a kolem je to solidní film se skvělým humorem. No a CGI bylo chvilkama pěkný a chvilkama se na to nedalo dívat. No a záporačky takový nemastný, neslaný. Sivana byl o dost lepší. 9/10 O něco lepší jak jednička! (Olympia - 17.3.2023) ()

VktrCZ

Its all about family! Family! Guys, that was the signal! Miluju prvního Shazama. Ten film mě i po několikátém zhlédnutí extrémně baví, takže jsem se na dvojku dost těšil. A můžu vám s klidným srdcem říct, že dvojka je stále dobrá, i když jednička je podle mě lepší, ale já mám celkově vždycky radši origin filmy než pokračování, takže se to tak nějak dalo čekat. Co zde opět funguje jako v jedničce je ten krásný vztah Shazamovic rodinky. Shazam je zkrátka film o rodinném poutu a jsem rád že i dvojka v tom pokračuje. Srdcem toho filmu jsou postavy a i když zde měl víceméně hlavní roli Fredy, kromě Billyho samozřejmě, tak všichni členové Shazamovic rodiny měli aspoň minimální prostor. Překvapilo mě kolik prostoru zde měla Marry, za což jsem rád, protože tu herečku mám díky loňskému Fall hrozně rád. Když se vrátíme k tomu Fredymu, tak zde opravdu měl nejvíce prostoru, a já si ho fakt oblíbil, je to postava se kterou jsem se dokázal dobře ztotožnit. Je to nerdský teenager, který má bordel v hlavě, díky čemuž na něho ani nepůsobilo zaklínadlo na guláš v hlavě, to mě docela pobavilo, a na kterého nikdy nepromluvila holka. Každopádně ještě k té Marry, asi v půlce filmu mě vlastně trklo, proč se sakra Marry při přeměně na Shazama, nezmění vyuzálně, jako zbytek rodiny, jako nedává my to smysl. Humor je v tomto filmu opět skvělý jako v jedničce, je to přesně můj humor. Celé to boření těch superhrdinský klišé, fakt super. Btw pro ty kdo viděly, Steve je frajer xd. Záporáci byli lepší než v jedničce, protože Doktor Sivana z jedničky mě nikdy nějak nenadchnul. Tady jsou to tři dcery boha Atlase a ty byli o dost zajímavější. Nejdelší byla podle mě Helen Miren, která z nich hrála nejlíp, ale celkově to byly zajímavý záporačky. Konec filmu byl fakt zvláštní, protože jsem si fakt chvíli myslel, že by to fakt udělali, kdo viděl ten ví, ale nakonec zase nic. Btw na konci se objeví jedna postava jako Cameo, a to bylo podle mě dost levný. Přestože nejsem nějaký perfekcionista na efekty a CGI, ale tady to občas fakt bolelo a Lucy Liu letící na drakovi mě bude ještě dlouho strašit ve snech. Celkově je druhej Shazam pořád skvělým rodinným filmem s velkými srdcem a postavy, které musíte milovat. ()

HNTR

Druhý Shazam pokračuje ve šlépějích prvního dílu… takže pokud jste viděli první díl, nečeká vás nic převratně inovativního. Ale proč inovovat něco, co funguje. Zápletka funguje dobře, velkolepost stoupla a až na přehráváni Lucy Liu je to fajn zážitek, který určitě stojí za zhlédnutí. Mix rodinné zábavy a super akce s komediálními prvky. Tohle DC se mi začíná líbit a rád bych, aby Zachary Levi zůstal Shazamem i pro nové restartované DC. ()

SamGee

Posledný počin od DC Black Adam nedopadol najlepšie. Hoci mal po ruke Dwayna Johnsona, film sa stretol so zmiešanými recenziami a finančnou priepasťou.  Ako si udržal latu Shazam, protivník Blacka Adama, a jeho pokračovanie Hnev Bohov?    Billy Batson (Zachary Levi) so súrodencami prežívajú najlepšie chvíle ich života. Zachráňujú rodné mesto a súčasne si užívajú tínedžerské slasti. Táto idylka sa končí v momente, keď sa dcéry Atlasa (Helen Mirren, Lucy Liu, Rachel Ziegler) rozhodnú ovládnuť náš svet a potrestať hrdinov za nezodpovedné používanie božských schopností. Billy a jeho rodina si otestuje nielen supehrdinské limity, ale aj príbuzenské putá.    Shazam 2 kopíruje šablónu superhrdinskej zápletky, čo spôsobuje, že divák okamžite vie, ako sa príbeh skončí. Kvôli dôrazu na supehrdinský žáner sú odstrčené vedľajšie dejové linky na druhú koľaj, ako napr. romantika medzi Freddiem (Jack Dylan Grazer) a Antheou (Rachel Ziegler). Ďalšími problémami sú absencia originality, pár infantílnych vtipov a samotné antagonistky. Nemám nič proti herečkám, ktoré sa snažia predviesť shakespearovský výkon, ale Atlasové dcéry nie sú ničím charakterovo zaujímavé.     Rodina Shazama však ťaha snímku hore. Osobnosť  každého člena rodiny je magnetizujúca, ich vzájomná interakcia pôsobí uveriteľne a úspešne balansujú vtipy s emotívnym prejavom. Okrem tejto famílie ma prekvapil Djimon Honsou v roli cynického čarodejníka, ktorého sarkastické repliky predstavujú lepšiu stránku komediálnej zložky.    S technikou je to premenlivo. Hudba nepredkladá opantajúce skladby, avšak vie vystihnúť danú atmosféru. Akcia v strede príbehu nestojí nič moc. Jej jedinými výnimkami sú úvodná scéna v gréckom múzeu a dramatická bitka medzi Shazamom a drakom. Zvyšok techniky - počítačové triky, vizuál, vzhľad antických príšer a kostýmy sú spracované na jednotku.    Shazam 2 nie je svetoborcom v komiksovom žánri. Je to len generická snímka so stomiliónovým rozpočtom a nulovou inovatívnosťou. Spása prichádza vo forme sympatického hereckého obsadenie, ktorí vedia pracovať s komediálnym načasovaním a neboja sa ukázať zraniteľnosť. Najlepšie je si pozrieť pokračovanie Shazama ako rodinný film,  pri ktorej si môže rodina tráviť spoločný čas.    Príbeh, akcia, humor: 5/10, Téma, hudba: 6/10, Herci, počítačové triky, vizuál, kostýmy: 7/10, Emotívne scény: 8/10, Celkovo:  6,5/10. ()

Jemes

bohužel se druhý Shazam nikam neposunul, vývoj postav nulový, pokud jsem dobře pochopil, tak 2 roky už mají moc a na jejich postavách to není vůbec poznat. scénář stál taky pěkně za prd, kde kupa věci nedává smysl a doslova z nich ten film nedělá děti, ale úplné idioty. Dost to ve mě evokuje posledního Thora, kde to bylo taky neustále HAHAHA, ale sakra tohle nemůžete dělat neustále ta postava musí nějak dospět kor, když má schopnosti, které znamenají doslova všechno posrat v jedné minutě. U Shazama jedničky jsem to ještě bral a jo sem tam jsem se zasmál, ale tady mě to už doslova vypalovalo zrak i uši :) a do tohohle prostředí chtěli dát BA a ještě ten neúspěch shazovat na stranu Rocka, že to odmítl ? Vždyť by se tam totálně nehodil už to, že se tam ukázala WW působilo hodně na sílu. jestli tomuhle někdo dá 4 hvězdy, tak by měl opustit tuhle stránku, protože tenhle film se po všech stránkách nepovedl. ()

Vajnlich

Neskutečně promarněný potenciál. Začátek je opravdu katastrofa a nehorázně trapný. Konec to malinko vylepší, ale stejně je to dost mizerný a nebýt scény s jednorožci dal bych tomu jen jednu. Taste the rainbow mtf. Zase se ukazuje, že bez kvalitního scénáře to prostě nejde. ()

Tomko87

Nebola to taká tragédia ako som si myslel, no zazrak to nebol. Pri pozeraní som si neustále kládol otázku, prečo vznikla jednotka a dvojka. Ale apsoň sa dalo na čo kukať. (Zegler, Currey, Liu) ()

Kushina

Tenhle dětský film o superhrdinech mě ani v druhém dílu nezačal nudit, což je naprosto skvělý. Prostě akce, příběh, zvraty, zkrátka a jednoduše paráda. 65% ()

Bestfan112

Film byl dobrý, kvalita je spíš stejná jako v prvním díle, takže dobrý a strašně zlá záporáčka, která se chovala celkem šíleně  jednak krásně fantastické, i když nový Avatar byl lépe fantastický protože se mi líbí Řecká mytologie a to bylo právě v tom Shazamovi. Prostě jsem fanoušek všech mytologií, fantastických filmů a hlavně MCU i DCEU. Přeci nevím, podle čeho je předloha filmu Avatar: The Way of Water (2022) , ale jedno vím jistě tady to jsou nejlepší superhrdinské filmy, které mohou být. I když vlastně Avatar není superhrdinský film, ale Sci-fi fantasy, který natočil režisér James Cameron, což je boží... ()

Brodequin

Tohle může být zajímavé pro mládež z Tiktoku. Pro mě jako dospěláka to bylo takové až trapné - obzvláště dialogy a přehnané grimasy a vyjadřování. Bohužel ani vtipné to nebylo. ()

ricmont

Dvojky Shazama jsem se bál. Protože jsem slyšel že je to špatný a přinejlepším průměrný film. Ovšem já se bavil. Jasně nikdy to nebude mít na ty nejlepší komiksové filmy. Ale to co dělá tak to dělá dobře. A já se u toho bavil víc než bych sám čekal. Ten film má srdce a to je na tom to nejhlavnější. ()

Ironhead

Bože, kdo tohle napsal?!? A že ty herce hanba nefackovala za to, v čem že to hrají. S dětskými superhrdiny je problém, že jsou prostě dětští a vždycky to skončí trapárnou. Děsiví jednorožci ochočení pomocí Skittles, vážně?!? Produkční hodnoty tu jsou, ale scénář je celkově tak blbý a naprostá většina "hlášek" natolik trapná, že to až téměř fyzicky bolí. Jediný, ano !!!jediný!!! povedený vtip je přesně na konci první potitulkové scény. To je tak strašně málo na víc jak dvě hodiny dlouhý film, strašně moc moc málo. btw... a chudák Gal Gadot, ta tu měla nejtrapnější cameo jaké jsem snad kdy ve filmu zažil ()

Scaevola

Zhruba stejná zábava jako první díl: Bandička dětí trochu zestárla, ale na jejich projevu to není vůbec znát, akce je k uzoufání nudná (je to trapné, ale během závěrečného souboje se mi podařilo asi třikrát usnout a o nic jsem nepřišel) a L. Liu hraje podobně nápaditě jako její jmenovkyně z jiného žánru. Sice mne potěšilo, jak si tvůrci pohráli s trojicí sester (jedna moudrá, druhá fanatická, třetí milosrdná), ale víc od snímku čekat nelze. Štěstí, že už to skončilo, protože ani semidea ex machina to nezachrání. ()

bonovox

Aj pokračovanie za 3 hviezdy. Akurat pribudli hviezdy Helen s Lucy zarobiť si na dôchodok a samozrejme treba do príbehu dať viac akcie a osudovosti. Určite ale o niečo lepšie ako nedávny Black Adam ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)