Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

tsatsiki

U tohoto filmu mě mrzí, že se stal, co do návštěvnosti propadákem roku2023. FILM neztratil nic z prvního dílu, je to pořád Akční, mělo to zajímavý příběh a mnohem více vstupů než měl 1 díl, řekl bych, že to byla ještě větší jízda než 1 díl.A plus tohoto dílu je, že v něm hraje Helen Mirren. Za mě tento film má 75%. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros/DC || Rozpozpočet: $125. mil || USA: $57 474 575 - ČR: 5 749 859 Kč - Celkem: $132 074 575 || O něco lepší než Black Adam, o dost horší než jednička. Samotná dvojka Shazama ani nemá důvod existovat, pokud nemá vést právě k souboji s Black Adamem. Protože je ale The Rock debil, nikdy k tomu nedojde a dokázal potopit hned dva filmy zároveň, aniž by v tom druhém hrál. První díl přitom byla solidní blbina, která vyplňovala mezeru mezi nízko a vysoko rozpočtovými komiksovkami. O nic originálního nešlo, ale bavil jsem se. Dvojka už taková zábava není a je na ní vidět, že tvůrci vůbec nevěděli, co chtěli točit. Na jednu stranu tu jsou 2-3 opravdu trefné vtípky, z nichž si jeden (v potitulkové scéně) skvěle utahuje ze zoufalosti DC a rýpne si i do Marvelu. Být těchto meta vtipů víc, mohl být druhý Shazam dětskou DC variací na Deadpoola. Proč ne. Bohužel valná většina filmu má absolutně tupý příběh, nudné záporáky (Mirren a Liu. Zegler ujde) a ošklivé CGI, které film sráží do nízkorozpočtovek. Celé provedení je pak hrozně dětské, uřvané a často na facku. Dětské postavy mě vůbec nezajímaly a vedlejší Shazamové jakbysmet. Je smutné a vtipné zároveň, že se někdo ještě z nouze pokoušel propojovat Shazama s DCEU a načrtnout mu nějakou budoucnost (dvě potitulkové scény). Nic nečekejte! Nic nebude! Netvrdím, že si Shazam zasloužil takový osud a nevyhnutelný propad do zapomnění jako třeba spřízněný Black Adam, ale nijak mě to nemrzí. 55%. ()

Vasyl

Z jedničky si pomatuju jen to, že to bylo blbý. To se nezlepšilo, ale z neznámýho důvodu mě to bavilo. Eat the rainbow motherfuckers! ()

HanzoBureshi

Jednička byla svým způsobem zábavná, i když se o nic epického nejednalo. No a Fury of the Gods jede v podobném směru. Příběh s dcerami se hodně zamlouval, na druhou stranu vymizel i kus humoru, který tomu dodával tu šťávu. CGI bylo někdy horší, ale to je dnes už asi pravidelným problémem těchto filmů. Jsou tu problémy, které ale tolik nakonec neškodí a pojem zábava je tu slušný. Prostě jsem se bavil, i když v podstatě ten film nic nenabídl. Na pokračování jsem byl zvědavý, ale jediným důvodem, proč jsem se na toto pokračování těšil, byla samotná Lucy Liu, na kterou se rád koukám😈:D. Mé hodnocení: 6/10 ()

xxmurphyxx odpad!

Stretne sa obézny homosexuál, aziat, čierna, zdravotne ťažko postihnutý, biela strong female feministka a egocentrický pablb s IQ izbovej teploty...Nie toto nie je začiatok vtipu, ale zloženie bandy mentálnych akrobatov natiahnutých do spandexu, ktorí majú zachrániť svet pred trojicou starých bosoriek v diverznom zložení biela, šikmooká, opálená. Diverzita na jednotku, každý si tu musí prísť na svoje. Dokonca sú tu aj jednorožce a jedno zbytočné, no o to viac hlasité coming out jednej z postáv. Jebať na to, že to nemá hlavu ani pätu, je to nudné, predvídateľné s akciou a efektami s rozpočtom školskej jedálne v Humennom. Infantilné akože vtipy a trápne pózerstvo to predsa celé zachránia. Už žiadne zľutovanie s týmito homo kokotinami o bande pošukov v pláštenkách a je jedno, či z dielne Mrdvelu alebo DickCí. Totálne zbytočný a hlavne ultra nudný film spôsobujúci cerebrálny klystír, končiaci lebečnou lobotómiou po ktorej hrozí riziko bdelej kómy. Ale reklama na skittles vydarená. ()

ESNYR

Už u prvního shazama mi přišlo podivně nezajímavé, že hrdina je dítě v dospělém těle. Extra mě to nezaujalo ale tak zase je to zajímavé z pohledu že když dítě dostane superschopnosti, co se asi tak může dít. Dvojka je divnější a hloupější protože tu máte vlastně "dítě co má schopnosti krát 6" a je to hrozný sledovat relativně dospělé lidi jak ze sebe dělají šašky a snaží se hrát děti. Občas to umí vtip ale vzápětí to zabije něco trapnýho. Luci Liu a Helen Miren tu nemají co hrát protože jejich postavy asi fungují v komiksech jako "hloupé" bohyně které naše sestava dětí přemůže ale ve filmu jsou tragické a bez špetky nějaké sympatie (mám rád sympatické a zajímavé záporáky) a je smutné vidět jak se ztrapňují v téhle komedii. Djimon Honsou od prvního dílu ztupatěl + evidentně i zdementněl, jinak si neumím vysvětlit jeho blábolení. CGI není úplně nejhorší ale jde poznat a i když by se mohlo zdát že drak je super nápad, tak tady působí velmi nezáživně a až by se dalo říct že stejně trapně jako když se dospělí snaží hrát děti. Pokud jsem prvnímu filmu ochotný dát 3 hvězdy za takovou tu snahu o originálního hrdinu + sondu do duše dítěte které je v dospělém těla a má mít nějakou zodpovědnost, tak druhému filmu musím dát jen 2 a to je ještě na hraně.  Vůbec si neumím představit jak tady ti panáčci budou vypadat v nějaké týmovce kterou asi DCU v budoucnu natočí. ()

cerdax2

Verbal tuhle sragoru pojmenoval trefne Hned bohu, nelogictejsi, nesmyslnejsi a scenami na sebe nenavazujici film snad neni. Chaos a zmatek zabaleny do radoby libiveho CGI. 25% ()

Facerr

O něco slabší a méně vtipné, než jednička, ale i tak jízda. Povedená bitva s drakem. Je tu vidět snaha o rodinnější podívanou, což může být na škodu pro milovníky komiksovek. na druhou stranu si to asi získá o něco širší publikum. ()

CZRohlik

O kapánek horší než první díl... Pořád ale příjemná rodinná zábava s našlapanou akcí a fajn humorem (jako málokdy jsem se naplno zasmál u filmu a ta scéna s dopisem byla fakt top). Nemělo to tak přepálené finále jako Black Adam a obecně by se dalo říct, že kvalita napříč filmem zůstávala vcelku konzistentní. Bohužel mi přišlo, že co se týče samotnýho tématu tak to nebylo tak silný jako předešlý díl, a že by si téma zasloužilo víc péče a ne ho na začátku nahodit a ke konci využít k "emocionálnímu" zakončení a jinak se o něj vůbec nezajímat.  Taky musím vytknout sem tam pokulhávající efekty a ne tak cool záporáka jako v prvním díle. Jinak fajn oddechovka, která nijak neurazí... 6/10. ()

blazma

Tak strašně to bolí, když musíte dát filmu na který jste se hodně těšili a doufali v úspěch dát takto kruté hodnocení. Bohužel tady asi nejde jinak. Zaprvé bych rád řekl, že jsem se celou dobu filmu sice bavil, ale... a těch ale to má spousty. Příběh a zápletka je docela ok. Děti jsou ještě víc dětinské, ikdyž povyrostli a Billy, kterému bude 18 se pořád chová jak kdyby mu bylo 10. Záporáci měli zůstat záporáky a ne, že se budou najednou rozhodovat jestli nejsou až moc zlí. Finální bitva docela divadlo. Jednorožce radši nebudu komentovat a scéna s wonder women mi přijde jako blooper, který se nedopatřením dostal do finální verze filmu. Jakože extrémní škoda. ()

blondboss

Priemerná jednohubková blockbusterová prkotina, ktorá ide v šľapajách DC univerza, ponúka len chabú scenáristickú kvalitu a ťažký digitálny výplach, hlavne v závere filmu. Dejovo sa to prakticky neposúva, len tu pribudli tri nové postavy, ktoré hrajú v deji základný prím, ale ani tie bohvieako neoslovia. Rachel Zegler nádherná herečka a Lucy Liu doslova na facku. Takže ak si tento film chce divák užiť, asi len na veľkom plátne, lebo doma na gauči to bude veľká nuda. Musím ale na druhej strane oceniť pár skvelých odkazov, mne osobne sa najviac páčil ten na Game of Thrones. 50 % ()

RobinPM100

Jednička byla o dost lepší, zklamání ve všech směrech, jak kdyby tvůrci ani neviděli jedničku.Je to spíše tak 2.5, nicméně zaokrouhluju na 3/5. ()

Scanerior

Skvělý rodinný a komediální superhrdinský film, u kterého humor funguje stejně dobře jako v jedničce. Je fajn, že každý hrdina dostane nějaký prostor, zmiňovaný humor dopadá na úrodnou půdu, záporačky nejsou zbytečně temné, což je vzhledem k povaze filmu podle mě plus a jedná se prostě o klidnou a pohodovou podívanou s určitou dávkou akce, která je tu asi nejslabším článkem filmu, ale i tak není špatná. Shazam je prostě svůj a je lepší než spousta jiných superhrdinských filmů z poslední doby. ()

wowylgu313

Proč po nijak zajímavé jedničce, přišla i dvojka? :D nu což ... Tak tady to máme za 40-45% co v jedničce fungovalo tady chybí. Už tu nemáme jednoho nepovedeného hrdinu ale hned celou rodinku. Dokonce mají své doupě co místy vypadá jako škola v Bradavicích smíchaná s továrnou co byla v Příšerkách S.R.O. , dlouhá stopáž absolutně neutíkala, byla mnohem nudnější než u předchozího dílu a to je už co říct. Zaporačky? Byli opravdu legrační a zřejmě ani ony samotné nevěděli co vlastně chtějí. No ... Trojku už prosím ne. Byla by škoda dostat Shazama až na úplné dno... ()

ScarFace_V8

⚡️⚡️SHAZAM!⚡️⚡️... Kapitán Marvel se po úspěchu prvního filmu vrací znatelně posilněný větším rozpočtem, který vykouzlil více možností se při tvorbě pořádně vyřádit. Shazam! Fury of the Gods je skvělá podívaná plná magie a rovněž celkovým prohloubením mytologie tohoto světa. Nové hlavní záporačky debutující v tomto filmu vytváří pro celou Marvel Family obrovskou výzvu, se kterou se budou muset vypořádat. A možná přiletí i drak. Celé je to podtržené skvělou akcí, super humorem, parádním vizuálem a tentokrát dokonce přichází i s vlastním originálním soundtrackem. Film jsem si užil a musím říct, že za mě se jedná o jeden z nejlepších komiksových bijáků poslední doby. Opět mi nezbývá nic jiného než dát pět blesků! ⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ()

failer11

SPOILERY Filmu jsem nedával velké naděje a úvodní scény mě v tom utvrzovaly, že tenhle film bude průměrný. To však bylo vcelku rychle smeteno po tom co na scénu dorazila třetí bohyně, další věc co tu film zachraňuje je humor, který nepůsobí trapně a do filmu pasuje.  72% ()

Stoctyrec124

Dle mého názoru je Shazam ten nejlepší DC superhrdina a zároveň i výborný film. Co se týče dvojky, tak ta se drží na podobné úrovni vtipnosti jako jednička jen s tím rozdílem, že tady bylo víc těch superhrdinských akčních pasáží. Musím říct, že jsem se v kině doteď snad nikdy nedojal a ani tolik upřímně nezasmál. Byl to velice příjemný a milý Film. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)