Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

incognito

Celkem mě překvapuje docela nízké hodnocení. Čekal bych něco trochu více. Přece jen se jedná o zábavný film. A rozhodně patří k tomu lepšímu co nám kdy Snydervers nabídnul. Pokud se vám libil první Shazam tak i ten druhý ostudu neudělá. Co je podle mě ale rozhodně plus je jeden z nejlepších pruct placemntů co jsem kdy ve filmu viděl. Naprosto parádně zasazený claim z reklamy. Opravdu klobouk dolů. Film navíc obsahuje asi to nejvíc cool zobrazení jednorožců co jsem ve filmech viděl. Jo jsou to dvě malé věci, ale rozhodně potěší. Co nepotěší je v CZ verzi výběr dabérek pro Helen Mirren a Lucy Liu. Proto rozhodně, ale opradu rozhodně doporučuju titulky. ()

papadoce

A čaro ľahkej a zábavnej jednotky je preč. Že sa na toto dala nahovoriť pani herečka Helen Mirren vyvoláva slzy smútku. Takmer žiadny vtipný vtip, slabučké efekty, príbeh za starú grešľu. Jediný na koho sa dalo dívať bola krásna Meagan Good, ale inak otras. Je to škoda, lebo jednotka mala nakročené dobre. A že tu máme opäť gaya medzi hrdinami, to už nestojí ani za hejt. Asi jediný efekt, ktorý stál za to bolo ničenie štadióna a rast koreňov a jediný vtip bolo čítanie listu. Dokonca som mal dojem, že pod tiahou stupidity filmu stratil svoju charizmu aj Zachary Levi. Toto je veľké sklamanie a prepad medzi jednotkou a dvojkou o niekoľko tried. DC smeruje do hajzlu. Naozaj hrozné. Skutočne som zvažoval odpad a ani neviem prečo tú jednu úbohú dávam. Vlastne viem. Presvedčil som samého seba, že cieľovkou tentokrát nebol fanúšik komiksov, ale výlučne detský divák. ()

JohnZ87

Čtyři roky (které dělí Hněv bohů od prvního Shazama) jsou dlouhá doba a dětští herci stihli za tu dobu výrazně zestárnout, vyrůst, dospět, takže jsem si v úplně prvním záběru na ústřední dvojici (Billy a Freddie) ani neuvědomil, že se vlastně dívám na ty samé postavy jako v prvním filmu. Pokračování se stejně jako jeho předchůdce nebere vůbec vážně a utahuje si se všechno možného. Vyloženě povedených vtipů je ale jen hrstka. Propojení se zbytkem DCU je poměrně výrazné, dojde i na jedno dost výrazné cameo (ovšem ve stylu deus ex machina). Zápletka s božskými sestrami celkem zajímavá. Zdánlivě se tu objeví i Jamil z Peacemakera v podání Rizwana Manjiho (ten zde ale nakonec údajně hraje jinou postavu). Magické prostředí dává místy vzpomenout na bradavickou školu čar a kouzel z Harryho Pottera. Finále celkem povedené. Jen ten superhrdinský atribut tu trochu hapruje (Shazam je snad ještě větší střevo než Hollandův Spider-Man). 65% ()

Hyperbolic

Epické a vtipné pokračování. Řecká mytologie je moje oblíbená a tak jsem si všechny ty odkazy moc užil, říkal jsem si kolik zvládnu pojmenovat monster (všechny I guess?). Ten kouzelník s dredama je jak nějaká postava z parodií, nemůžu si vzpomenout odkud. Potitulkové scény lákají na další pokračování ale bohužel.. Spolu s Flashem (od kterého čekám hodně) je to pěkná a úctyhodný tečka za starým DCEU a jsem zvědav na budoucnost. Výborně zahraný Shazam, a moc se mi líbily narážky (Khaleesi, cpt. Marvel..). ()

PlysovyMacko

Napriek jednoduchosti zápletky-poraziť zlovolne bohyne, film  je veľmi hravy a vtipný v prvej polke. V druhej sa film môže pochváliť výbornými trikmi a epickymi scenami - zasadenie jablka,  jazda na drakovi. Ten, kto vymyslel, že jednorozci sú najväčšie beštie zaslúži povýšenie. Výborná reklama na skittles. Paci sa mi rodina superhrdinov. ()

Mr.Ward

Velké překvapení! Za mě teda dobrý. Bál jsem se jaká to bude blbost, ale ono to vůbec nebylo špatný. Jednička navíc nepatří mezi moje oblíbené DC filmy, takže můj ostrý metr na tenhle film byl tím ještě ostřejší 😁 Fakt se jedná o příjemnou oddechovku, takovou rodinou fantasy, kde je všechno, co tam má být. Takže rozhodně se nebojte tenhle film podpořit, myslím že vyloženě zklamání vás rozhodně nečeká. P.S. Spoiler nespoiler - byla v ukázkách - nástup Wonder Woman na scénu OMG!!!! Já ji prostě miluju… Vzkaz tvůrcům: Neberte mi Dianu a nebojte se pokračovat i se Shazamem. Trojku bych si dal fakt rád. ()

Dejvecd

Pokračovanie Shazama nie je dobrou komiksovou adaptáciou, avšak zároveň sa nejedná ani nutne o zlú. Áno, tento film je miestami trochu blbý, trochu nuda a niekedy ani nevyzerá moc dobre, avšak v jadre obsahuje veľmi pekný príbeh, ktorý v lepších rukách mohol byť aj lepšie prevedený. Ako fanda pôvodného komiksu som trochu sklamaný zo zmien (tak ako pri predchádzajúcom diely), avšak nie natoľko, aby sa mi film instatne nepáčil a Zachary Levi spolu s dávkou super pop-kultúrneho humoru (tú WW na konci si mohli odpustiť) ma nenudil tak moc ako Dwayne Johnson v jeho Shazam!/Black Adam blbosti. PS. Možno to je tým, že Levi je na rozdiel od Johnsona actually dobrý herec... 5/10 V jadre dobré, navonok nič moc. ()

mikki089

Nebyla to vůbec špatná podívaná. Upřímně jsem to čekala vcelku dost horší, ale za mě se tenhle díl povedl možní o malinko víc než první díl. Ať už scénář, vizuální efekty nebo vtípky, za mě vážně povedený superhrdinský film. ()

koty2201

Po dopozeraní musím priznať, ma pokračovanie zaujalo rovnako ako prvý diel. Len vďaka iným veciam ako prvý diel. Čiže vo výsledku sú si tie filmy rovné a stále ostávajú mierne nadpriemernými a zároveň klasickými komiksovými filmami. Najprv to viedla téma FAMILY ako u Vina Diesela (veď ho aj parodujú v samotnom filme) a v pokračovaní ma zase bavil ten lore, pretože mám rád staroveké grécke bájky. Aj keď na túto konkrétnu tému existujú samozrejme aj lepšie filmy. V tomto prípade (keď to poviem v skratke a zjednoduším) išlo o to, že niekdajších gréckych bohov a bohyne uväznili pozemskí čarodejníci v ich ríši. Ale Billy bohyne omylom v prvom dieli vypustil. Spomína sa tu aj strom života a boh Atlas. Ten je po smrti, ale jeho 3 dcéry túžia po znovuzrodení ich sveta, Rajskej záhrady. Hľadajú zlaté jablko, ale jedna zo sestier túži po pomste. Zradí sestry a chce zasadiť Rajskú záhradu v našom svete a náš svet zničiť. A tak je na Billym a jeho rodine, aby to zastavili. Našťastie sa nezabúda aj na samotnú rodinu a romantickú linku, keďže Freddie si získal náklonnosť jednej z bohýň a Billymu sa páči Wonder Woman.  Čiže postavy sú spracované veľmi príjemne a prirodzene, aj keď žiadna postava a ani herec, ktorý ju predstavoval, nijak extra nevynikal. Avšak potešil ma kasting troch bohýň - sestier. Obsadenie Helen Mirren ma úprimne prekvapilo a nešlo jej to zle vzhľadom na ten vek. Dokazuje, že herec nikdy nie je starý na komiksový film. Lucy Liu ako sestra, ktorá zradí bola tiež dobrá voľba. A nakoniec Rachel Zegler (budúca Snehulienka v live-action verzii) sa predviedla najsympatickejšie (áno, jej náklonnosť si Freddie získal). Ostatné postavy sa držia v úzadí a hrajú druhé husle. Čo je možno aj škoda, pretože každý by si zaslúžil väčší priestor. Udivuje ma, že napriek stopáži len 2 hodín má film dobrú výstavbu deja a charakterov, využila sa každá minúta na 100%. Áno, povedal som, že by si vedľajšie postavy zaslúžili viac priestoru. Napriek tomu má každý to svoje nevyhnutné minimum a Shazam! 2 je dôkazom, že keď je dobrý scenár, tak ani krátky film nie je problém. Že Marvel? Humor je tu vyvážený a dobre podaný, čiže celkom som sa pobavil a páčili sa mi viaceré popkultúrne odkazy. CGI efekty už boli trochu slabšie vďaka nižšiemu rozpočtu, ale nekrvácali mi z toho oči a dalo sa to. Najhoršie na tom boli bájne bytosti ako Minotaury, jednorožce, Kyklopi, Mantikory a tak ďalej. Výber hudby bol tiež veľmi sympatický a skvelo dopĺňala jednotlivé scény. Takže aj pokračovanie Shazama môžem akémukoľvek divákovi doporučiť ak má rád či už komiksovky, DC, grécke báje, akčné komédie a tak ďalej. Myslím, že každý si tu nájde to svoje. ()

Kanalizato odpad!

To nejlepsi, co se na to da rict je, ze Zachary se na hlavni postavu hodi. Bohuzel ma film zoufale nudny a hloupy pribeh. Pri sledovani na podruhe (BluRay) je to vyslovene utrpeni. ()

Barghest

Do dokonalosti má druhej Shazam sice daleko, ale jako neškodná rodinná zábava na líný nedělní odpoledne poslouží víc než dobře. Ano, je to klišé na klišé, nevyhne se to digibordelu a scénář se místy ubírá, řekněme, pochybnými cestami, ale je to barevný, zábavný a hejbe se to. Zachary Levi si toho dětinskýho superhrdinu s neušpinitelným pláštíkem očividně užívá i tentokrát a zase ze sebe sype jednu hlášku za druhou. A ono to zase celkem funguje a místy je to sranda. Čekat od tohohle filmu cokoliv víc, nějaký přepisování žánrových pravidel, by byla blbost. ()

instageek_cz

Upřímně nechápu, jak mohlo kohokoliv bavit tenhle film psát, natáčet ho a hrát v něm. To je tak marná vypočítavá prázdnota, že bych Shazama 2 nejraději zařadil do nějakého muzea či chráněného archivu – aby každý viděl, jak filmy určitě nedělat. Shazam nemá styl. Vizuálně je to hnus, často se odehrávající v liduprázdných prostorech a neustále snímaný v polodetailu/polocelku, aby se zakrylo, že kolem postav v záběru nic není. Jasně vidíte, kdy je použité zelené plátno, a kdy se natáčelo ve studiových exteriérech, čili jakoby někde na dvorku. Shazam nemá záporáka. Výběr 3 sester se ukázal jako totální fail. Helen Mirren je chvílemi až komická a Lucy Liu celou dobu jenom sedí na digitálním drakovi (který mimochodem taky není ničím dechberoucím, je to hodně nenápaditá varianta oblíbeného monstra). Shazam nemá duši. Je to kalkul. Někomu chutná svíčková, jinému palačinky s džemem a třetímu bramborový salát. Proto se tu tvůrci snaží vše smíchat dohromady a nepřekvapí, že se vám z výsledku udělá blbě. Shazam nemá ani hlavního hrdinu!:)) Podivně vysušený Zachary Levi se objevuje jen tu a tam a většinu času mě zoufale nebavil. Nechová se totiž jako teenager, ale jako idiot, což je zapříčiněno lacinou snahou a neustálé „hlášky“ a „wanna-be-cool“ nebo „cringe“ momenty. Romantická linka jedné z vedlejších postav je pak vyloženě vylhaná, založená na něčem, co se nestalo (zřejmě tam byla vystřižená scéna, ale tvůrci sází na to, že jsou diváci tupci a bude jim stačit, že se na sebe postavy jednou usmály, takže se logicky příště už milujou). Je to film o ničem, s nulovým napětím, stupidními zvraty i chováním protagonistů. Nejošklivější komiksárna, co jsem kdy viděl – uvnitř i navenek. ()

LdaVinci

Strašně dlouho jsem dvojku odkládal, protože jsem očekával velikou kravinu. No ale dostal jsem úžasnou zábavu, plnou super nápadů a vtipů, nad kterýma jsem se mohl upřímně zasmát. Je to zaobaleno to pohodového cgi, které netahá za oči. Co se týče zápletky, je to samozřejmě blbinka a od chvíle, kdy se objeví drak, je to celé takové pitomé. Herci a jejich hlášky to ovšem táhli a já si to náramně užil. Btw Billyho crush totálně chápu. ()

mrclTV

Prvý Shazam bol doslova môj osobný filmový nepriateľ, ale tento diel som ako tak toleroval, nie je to až tak hrozné (ale stále dosť zlé). Humor občas prekvapivo zafungoval. ()

Lukyys11

První Shazam byl za mě opravdu povedený superhrdinský snímek a toto pokračování mi přišlo o něco lepší. Zachary Levi je sympaťák, který si svou roli neskutečně užívá a dává do toho i hodně humoru. Shazam je skvělý a vtipný hrdina a momentálně asi i velký tahoun DC. Samozřejmě může se i zmínit, že něco ve filmu nebylo v pořádku, jako například CGI při některých akčních scénách, ale nazval bych to opravdu v tomhle případě jen drobným nedostatkem. Film je jinak v pořádku, na nic si nehraje, je to příjemně pohodová jízda s vtipnými scénami. Ale nejlepší věc na druhém dílu Shazama je finále, opravdu mile potěší a hezky se nad tím usmějete. DC se tímto snímkem dostalo o něco dál a je to moc dobře. Skvělá práce! ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)