Shazam! Hnev bohov

• Česko Shazam! Hněv bohů (viac)

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny, sa stále učia skĺbiť ich životy tínedžerov s ich životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta. (Continental film)

HAL

Po ptsd vzbuzujícím třetím Ant-Manovi milé pohlazení na duši, vždyť ono tohle skoro vypadá jako film! Nedobrý film, ale stejně... S herci, režisérem, občas i nějakou reálnou lokací, a dokonce má i scénář na který se občas podívala i nějaká skriptka. Wow. A finální bitva dokonce připomene první Avengers. I když Avengers z Wishe. Bohužel je to ale mnohem lepší film když tam ti superhrdinové nejsou. Jako teen komedie s puberťáky proti řeckým Bohům je to o poznání zábavnější než jako obyčejná superhrdinská řezanice s dementy v hlavních rolích. Hlavně dospělý Shazam je tragedie, to je vyloženě jen otravný debil. 5/10 ()

liskam

Kdyby měl v budoucnu Black Adam s Harley Quin  děcko, pravděpodobně by to mohl být Billy. A jak moc jsou oba hrdinové rozdílní, tak je na tom stejně i tenhle film. Třetí hvězdu dávám hlavně proto, že jsme s humorem nenašli až na pokraj trapnosti.  (Tak jak to udělal Gunn s Píčmejkrem). Takže za mě solidní 3* a 70% ()

Goldbeater

Shazam! Hněv bohů je zcela konvenční komiksový snímek, který nikoho nenadchne, ale zároveň ani neurazí. Aspoň tu tentokrát máme záporáky s lidskými tvářemi a ne nějaký počítačový výtvor bez náznaku mimiky a špetky charismatu. V rámci nedávno ztroskotaného DC univerza je to jedna z těch lepších (čti „alespoň průměrných“) záležitostí, s jejíž hlavní cílovkou se nicméně minimálně tak o 15 let míjím. Více zde. ()

kingik

Comicsová derniéra pro Zachary Leviho v jeho životní roli. Další samostatný film, ve kterém se po vyřknutí kouzelné formulky Shazam! stává z mladíka Billyho Batsona (Asher Angel) superhrdinou, se už kvůli komerčnímu neúspěchu s největší pravděpodobností konat nebude. Parta šesti dětí vyrůstající v pěstounské péči, které se umí proměnit na superhrdiny, má před sebou delikátní úkol: musí zastavit dvě řecké bohyně (Helen Mirren a Lucy Liu), na které zrovna přišlo ovulační období a tudíž si neberou servítky, před ovládnutím jejich domovského města Philadelphie. Nejmladší z tria řeckých bohyní se na místní střední škole maskuje za studentku (Rachel Zegler) a je hodná. Její pomstychtivé sestry se ale chtějí naší partě pomstít a za tímto účelem hodlají přivést k životu mytologická monstra, která ve městě způsobí spoušť. Budou jim čelit Billy a jeho superhrdinové, jejich hrdinská "alter ega" představuje Adam Brody, Meagan Good, Ross Butler, D.J. Cotrona a Grace Caroline Currey, která jako jediná zůstává nezměněná, jen je o dost více  sexy v kostýmu superhrdinky. Natáčecí tým od posledně na pozicích režiséra a scenáristy zůstal nezměněn. K Henry Gaydenovi se přibral Chris Morgan, autor pozdějších dílů série Rychle a zběsile A David F. Sandberg to celé natočil v téměř parodické rovině a s celou řadou bláznivě pojatých komediálních vsuvek. Helen Mirren jako bohyně je šíleně přestárlá, s Lucy Liu vůbec nebudí respekt a třetí jejich sestřička je děvče v rozpuku, která zkouší sexy kostým a netuší, jestli je pro diváky sexy. Tak na mě jejich účinkování působilo. Prostě záporné postavy jsou nepovedené. Shazam parta je oproti minulému setkání o poznání kompaktněji vyvedena. V jejich řadách se urodily solidní vtípky a jde z nich příjemná hravá energie. Přidává se k nim i jejich spřátelený čaroděj v podání Djimona Hounsou. A o porci vtipných i vypjatých situací se postará Jack Dylan Grazer, který v nehrdinské podobě představuje typ naprostého outsidera. Vše je doplněno povinou digitální trikovou složkou standardní úrovně. Pozornému divákovi na začátku sezení hlavního superhrdiny u pediatra neunikne vtípek s hororovou panenkou Annabelle, kdy právě tentýž režisér natočil druhý díl z této hororové série. Příznivci jedničky, troufám si tvrdit, že i přes sympatičnost hlavní postavy jich nebude přehršel, se budou bavit v obdobném komediálně dobrodružně laděném duchu. Směs akce a komedie v comicsovém provedení zabaví. A dostaví se i Wonder Woman. Takže Shazam podruhé a naposledy. 8/10 ()

Frajer42 odpad!

Black Adam vnesl na pole DC svěží závan větru a jistou naději, kterou vzápětí tento snímek totálně pohřbil. Tento snímek krásně  a krátce shrnul hokejový expert Milan Antoš. Absolutní píčovina a jedno z nejhorších děl, které jsem v rámci Marvelu či DC za svůj filmově a seriálově košatý život měl tu smůlu vidět. Nefunguje tady zhola nic. Partičkou extrémně nesympatických pubošů počínaje, zkurveně nudným dějem pokračujíce a extrémně ubohými feministkami v roli záporáku končíce. Mám pocit, že zde ani tolik nešlo o to vytvořit film, u kterého nebudete mít chuť si vidličkou vypíchat oči, nýbrž šlo o to splnit si všechny kvóty, narvat sem zástupce všech ras, orientací, náboženských vyznání, hendikepované mamrdy a na nějaký koukatelný děj sere pes. Děj kvalitou odpovídá vtipům, které píše ChatGPT. Je to užvaněná píčovina, která svojí retardací láme rekordy a nemá naprosto co nabídnout. Možná pokud jste čerstvě po lobotomii, tak můžete dát této hromadě hnoje šanci, jinak se ji raději velkým obloukem vyhněte. [5 %] ()

Kothy

Očekávání se bohužel naplnila. Není to taková jízda jak 1ka. Pořád je to ale slušná zábava a o něco lepší než Black Adam. Škoda, že DC filmy poslední dobou tak klopýtají. Snad to vytrhne nová Flash nebo Aquaman. A pokud ne, tak je tu pořád Gunnův restart DC světa. Všechny staré postavy se vrací na scénu, jen o pár let starší. Objevují se nové záporačky jako antické bohyně v podání Helen Mirren a Lucy Liu. Ty se snaží získat svou starou moc a ve zničení našeho světa jim zřejmě nic nebrání. Naši hrdinové se jim ale samozřejmě odvážně postaví. Je škoda, že už tady nefunguje tak dobře humor, jako v minulém dílu. Pořád je to ale v pohodě film s dobrou akcí pro celou rodinu. Uvidíme dál. Potěšilo mě cameo Gal Gadot. :) "Ochutnejte duhu, vy sráči!" :D ()

Spinosaurus

Shazam 2 je poctivá zábava. Není to film, který na vás nějak extra zapůsobí, ale nenudí a má sem tam dobrou akci. Navíc záporačky Helen Mirren a Lucy Liu jsou fakt skvělé, jde z nich respekt. Velká škoda, že když už tvůrci vědí o restartu univerza, nebyli na konci trochu odvážnější. Naopak dotáčky v samém závěru filmu působily spíš rušivě. Celkově 3 hvězdičky a rozhodně lepší podívaná než na většinu posledních Marvelovek. ()

silentname

"Shazam!" bol jedným z mojich najobľúbenejších komiksovým filmov, roku 2019 a najmä som mal pocit, že som sa dočkal niečoho celkom unikátneho. Takže som bol zvedavý, kam sa posunie pokračovanie. Bohužiaľ sa však rovnaká jazda ako prvýkrát nekoná. Nechcem tvrdiť, že by "Shazam! Fury Of The Gods" bol zlým filmom, no po tom čo som mal vidieť možnosť prvýkrát to nemá už ten efekt ako naposledy. Možno za to môže fakt, že naši hrdinovia sú starší, no z výkonu Zachary Levi mám pocit, že je stále ten istý Billy ako počas prvého filmu. Je vtipný a dáva do filmu dobrú energiu, no pôsobilo to inak, keď mal Billy 13 a keď má 18. Okrem toho ma mrzí, že rola niektorých postáv je tak jednoznačná, až je škoda, že sa to tvorcovia nesnažili ani nejako zakryť. Napríklad Anna. Finále je podľa mňa taktiež slabšie ako to bolo počas prvého filmu a tak trošku ma aj štve, že sa film na konci rozhodne urobiť niektoré veci, ktoré dokážu aj pokaziť dobré momentky. Najlepším elementom filmu je pre mňa Helen Mirren, ktorá sa do role bohyne Hespery tak neskutočne ponorila, že som jej to veril so všetkm. A ešte by som pridal, že filmu dávajú trošku zaujímavejší tón aj starosti, ktoré má Billy vo svojej hlave. Čo sa ostatného týka, nejako nemám pocit, že by ma film nejako výraznejšie zahákol. Občas príde scénka, čo ma vysoko pobavila ako napríklad čítanie listu (nemá chybu), ale ako celkový film mám pocit, že blesk dvakrát neudrel. Bohužiaľ. Hodnotenie: B ()

Ratemus

Vlastně ani nevím, za co jednu hvězdu. Možná za tu snahu. Nevtipné, trapné, akce vágní, humor žádný a nefungující, příběh primitivní. Upřímně je mi trapně že toto jsem viděl ()

Claw

„Shazam! Hněv bohů“ je novým přírůstkem do blockbusterové franšízy superhrdinských filmů, DCU, DCEU, World of DC nebo jak se tomu dnes říká. Přesto bohužel zaostává za očekáváním. Zatímco první film měl smysl pro lidskost a realitu, tento film působí příliš nadýchaně a uměle, postrádá hloubku a emoce, díky nimž vynikl první film. Film dokáže nabídnout superhrdinskou akci a chaos, ale jde to na úkor vývoje postav. Postav je příliš mnoho a místo toho, aby jim dávaly skutečné charaktery, dostávají schopnosti, které divákům usnadňují jejich vzájemné odlišení. Tento přístup by mohl fungovat u karikatury, ale v živém akčním filmu působí líně a bez inspirace. Navzdory svým chybám je „Shazam! Hněv bohů“ příjemný, částečně díky superhrdinské podívané, kterou nabízí. Film vypadá slušně, zvláště s ohledem na jeho menší rozpočet než jiné DC filmy jako „Black Adam“. Nakonec však nedokáže zanechat trvalý dojem a jeho nedostatek lidskosti a hloubky z něj činí snadno zapomenutelný vstup do žánru superhrdinů. Závěrem, „Shazam! Hněv bohů“ je generický a průměrný superhrdinský film, který nedokázal využít potenciál prvního filmu. I když má své okamžiky zábavy a vzrušení, nakonec na mnoha frontách zaostává a nedokáže zanechat trvalý dopad na publikum. Třetí hvězdu dávám hlavně proto, že s humorem nezašli až na pokraj trapnosti. /50%/ ()

Arsenal83

Heterofóbny hrdina ako lákadlo na rodinno-dobrodružný film, kde ide len o to rýchlo zarobiť peniaze, komercia nad filmový pôžitok. Podivná popkultúra, ktorá zarába. Námet, herecké výkony, dramatické efekty i patetický humor určite horšie než v jednotke. Nesympatický hrdina v popredí neambicióznej kinematografie, ale pre popcronových žrútov to stačí. ()

Marze

Detinska a prosta rodinna zabava. Chlapec s mnozstvim traumat a se superschopnostmi, dale pomsta antickych bohyn. Krome toho zbyde cas i na problemy dospivajicich stredoskolaku. ()

Chrustyn

Novodobé komiksárny už se v dnešní době nehodnotí stylem, jestli někam posouvají komiksový žánr nebo přinášejí jinou revoluci ale pouze tak, zda jsou nebo nejsou horší než předchozí komiksové filmy. A pokud bych Shazama stavěl vedle Black Adama a Flasha, je to pořád stejná bída, kde je jediným kladem to, že se o něm řekne, je snesitelný. Shazam trochu navrch díky humoru, který je sice infantilní ale je to příjemná změna oproti jiným, vážně míněným komiksovým opusům. Jinak je to hnusné, dlouhé, nudné, plné nesympatických postav a až zbytečně dětinské. ()

BMW12

Toto pokračování mi přišlo ještě o malinko lepší než jednička. Zápletka s antickými bohyněmi se mi líbila a bavila mě. ()

HellFire

Nejdřív Black Adam, teď Shazam... Točit filmy tímhle způsobem je prostě neudržitelné. Polovina dialogů je teenagerský cringe, druhá polovina je čistá expozice. Až jsem se za hlavu popadal. Dvojka Shazama je typickým pokračováním, kde je všeho víc. Víc protagonistů a antagonistů, víc akce, lepší efekty atd. Jenže tomu chybí srdíčko. Nikdy jsem si během sledování nepomyslel, že sleduji cokoliv nadprůměrného nebo zapamatovatelného. Chybí mi jednoduché příběhy typu Spider-Man 2, což je pořád ten nejlepší film podle komiksu. Není divu, že Shazam totálně propadl v kinech. Jen posuďte sami – při rozpočtu cca 120 mil. doláčů (bez nákladů na reklamu), si film po celém světě nepřijde ani na 200 mil.! Finančně zůstane po tomhle superhrdinovi obrovská díra. Asi největším pozitivem jsou všichni hlavní hrdinové, kteří jsou extra sympatičtí. Naopak velkým negativem je zpackaný konec. !!!SPOILER:!!! V rámci dojemného finále Shazam zemře a když všichni stojí nad jeho hrobem, tak jsem si říkal „Že nevstane z hrobu, to by bylo až příliš morbidní?“ Načež se objeví WW, nabije kouzelnou hůl a Shazam vstane z hrobu, doslova tak, že jeho ruka vyrazí ze země jako v zombie filmech. V ten moment jsem měl dost. Co taky čekat od scénáristy série Rychle a zběsile. ()

TheEvilTwin

Nudná cringe verze Avengers z aliexpressu pro děti základní školy. A co je horší než nepřesvědčivá, mdlá wannabe superhero akce? 130minutová nepřesvědčivá, mdlá wannabe superhero akce! Nový Shazam má totiž vše, co mít nemá, a nemá nic, co by mít měl. Humor se oproti jedničce úplně vytratil a hláška se nepovedla ani jedna, hlavní parta je extrémně nezajímavá a trio záporáků je snad nejvíc směšné v historii žánru. Sorry, ale 3 “zlé sestry”, jedna 15letá indka, druhá 50letá asiatka a třetí 150letá babizna, to už nepobírám ani já. Přidejme k tomu výbornou trapnost scénáře, neschopnost logického myšlení ze všech stran a totální shitfest připomínající béčkovou parodii na film a výsledek je na světě. Extrémní propadák po všech stránkách a vlastně se už ani nedivím. Tenhle žánr jde pomalu, ale jistě do úplných sraček… ()

ScarPoul

V zásade rovnaký problém, ako s prvým dielom. Niektoré veci sú tam zvládnuté na výbornú, iné sú trestuhodne odflaknuté. Vzťahovo sa to nevyvíja nikam a to je v rámci toho, že sa jedná o pokračovanie ďalší veľký prúser. Mytológia za tým síce funguje, ale je predvídateľná, rovnako ako celý príbeh. Sú to dosť podstatné výtky, ale na druhú stranu je to tak silno mierené na detského diváka, že byť na to nahnevaný mi príde zbytočné. Sandberg koketuje so žánrom čo ho preslávil a niektoré scény majú pekne temný charakter - rovnako ako tomu bolo v prípade prvej časti, ale bije sa to. Zegler je krásnym doplnkom príbehu a poteší aj drobné cameo a tiež väčší priestor pre Djimona Hounsoua, ktorý ma bavil asi najviac. Ale mohlo to byť omnoho lepšie. Nečudujem sa prepadu, pretože v dnešnej dobe je to zase príliš generické. Pričom Shazam je jeden z najsilnejších hrdinov DC univerza. Každopádne oddychová záležitosť od ktorej netreba veľa čakať a ktorá sa zbytočne utápa v pohľadoch na niečo alebo niekam, ako v nejakej telenovele. Ale väčšina vtipov funguje a akcia je aspoň nápaditá. O trošku horšie ako prvá časť, ale stále v medziach priemeru. Len logika má vstup zakázaný. ()

corpsy

Shazama ( Captain Marvela ) a jeho partu treba brať, ako akých si filmových DC Strážcov Galaxie. Zameriavajúca sa na odľahčenú zábavu, humor a vtip a menej snyderovských osudových momentov. Možno preto to pôsobí pomerne svižne a komerčne prijateľnejšie ( aj keď opak je pravdou ). Opäť som sa dobre bavil, pobavilo aj príjemné cameo, ale viem, že sa s ním už na plátne nestretnem. Možno nie tak skoro. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

20.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)