Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Krátkometrážny
  • Horor
  • Akčný

Recenzie (2 931)

plagát

Smrť v Benátkach (1971) 

Skvostná adaptácia, možno aj prekonávajúca predlohu. S Mannovou novelou som mal jediný problém, že som po tých cca 80 stranách textu chcel viac. Film mi prišiel postačujúci, po všetkých stránkach uspokojujúci, a nielen vďaka majstrovskej výtvarnej stránke. Viem si predstaviť, že v inom duševnom rozpoložení by som sa mohol nudiť, ale bol som na hoteli, s flaškou silného ginu, a užil som si tú snovú uhrančivosť, rovnako ako filmy Ericea, alebo Tornatoreho.

plagát

Svet podľa Iona B. (2009) (TV film) 

Kvalít, alebo lepšie; sily Nanauovho posledného filmu to teda ani zďaleka nedosahuje, ale ten príbeh je sila. ”Chcel by som trochu umrieť.” - - “Vyliezol som z kontajneru, robil som umenie z odpadkov. Pán Dan ma objavil a postaral sa o mňa.”

plagát

Bod varu (2021) 

Ja si nemôžem pomôcť, ale okrem toho, že som celý čas rozmýšlal, prečo nikto v kuchyni nenosí pokrývku hlavy (a ako teda zabránia tomu, aby im vlasy nenapadali do jedla), som bol takmer nadšený; milujem takéto filmy. A som tajne dúfal, že vo vypätosti prekonajú Uncut Gems. A bola tam scéna, jak kritička hovorí svoju zásadu, že vždy treba hodnotiť to, čo tam je, a nie to, čo nie je. Jediným zásadným problémom Boiling Pointu je ale práve to, čo tam nie je, a teda zmysluplné uzatvorenie načatých dejových línií, konkrétne všetkých. Záver, ktorý to dostalo, bol vyslovene najlenivejší možný.

plagát

Fargo (2014) (seriál) 

Mal som trochu problém s druhou a štvrtou sériou, pretože ma úplne nezaujali hlavné dejové línie: vojny gangov. Najviac ma bavila tretia séria s Winsteadkou. Najlepšia epizóda: S02 E10.

plagát

Pull My Daisy (1959) 

Beatnici na žúrke a biskup dostal satori.

plagát

Sanitka (2022) 

Extrémne stupidný scenár. Dva a pol. Dávam viac, pretože je to zábavný popcorn a s výnimkou ponižovania vážnych tém v úvode a infantilného amerického pátosu v závere, sa to väčšinu času na nič iné nehrá. Ale treba byť pripravený, že Bay už nie je Bay, ale paródia na Tonyho Scotta.

plagát

Viridiana (1961) 

Už som to v minulosti videl (počas pozerania som si spomenul, že dokonca dvakrát). Formálne dokonalý film, s ktorým sa dosť stotožňujem.

plagát

Moon Knight (2022) (seriál) 

Za prvých 5 epizód sa tam Moon Knight objavil dohromady na 12 minút. Zatim najslabší MCU seriál. Depresívny Disney horor s roztomilými zvieratkami.

Ovládací panel
7. naj užívateľ Veľká Británia
77 bodov

Reklama

Reklama