Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

mzss1

(80%) EVIL DEAD 2 je takové v podstatě nepřímé pokračování předchozího Evil Dead z r. 1981. Z úvodu jsem byl tak trochu zmaten. Úvodní cca 15 minutovka mě dějově mátla, ale poté už to neřešil a začal jsem si film užívat. Oproti jedničce je tohle víc komediální než horor. Atmosféra je opět skvělá, i když už trochu odlehčená. Ta úplná děsivost tu už moc není. Naopak nám to ale přinese spoustu zajímavých nápadů v jednotlivých scénách. Chechtající ruka, lampa apod. – takových pasáží je zde požehnaně. Takže i ostatní aspekty jako je herecké obsazení, děj, hudba – to vše jde stranou a soustředí se to především na vybrané a husté scény, které se mi opravdu líbily. I ten nápad s motorovkou byl cool. Bruce Campbell mě zde bavil ještě víc než v původním snímku. Finále bylo už takové trochu přes čáru, ale budiž. Na plný počet hvězd to opět není, ale stejně jako u prvního dílu, jsem plně spokojen. ()

kingik

Stylový horor s řadou komediálních prvků, který dovede namíchat v dobrém poměru jen Sam Raimi. Chata v lese, pekelná kniha mrtvých, probuzené temné síly a Bruce Campbell v životní roli. Hned od začátku začne pekelná hororová jízda mixující čistokrevný horor s komickými prvky, a na diváka čeká spousta originálních hororových scén, které velmi často Raimi žene do extrému, ale překvapivě mu to vychází. K dobru mu lze přičíst, že se to nebere příliš vážně. Jiný režisér by asi takový příval komediální nadsázky nezvládl a zlomilo by mu to vaz, ale Raimi stále jako by naschvál neubíral a ani trochu nepolevoval v takto zvoleném stylu. Jde doslova proti zdi, nebo lépe řečeno přes mrtvoly, když už se pohybujeme v hororových vodách. Triky jsou sice často až legrační, ale nedovedu si představit, že by ve filmu byly k vidění špičkové digitální triky. Navíc v té době nic takového neexistovalo. Kouzlo, kdy jsem tento film viděl v dávnověku poprvé, je sice nenávratně pryč, ale pořád je to solidní nářez. ()

Legas

Klasika "socialistických" videokazet, kterou jsem JÁ viděl až 6.1.2005 na DVD. Takže takhle: Děj tu existuje jen jako záminka pro Raimiho krvavě-komediální skopičiny. Triky jsou dobové, vtípky občas dobré (hlavně přítelkyně bez hlavy s motorovkou a oční jednohubka), Raimiho režie zručná a nejlepší na celém filmu je výkon Bruce Campbella (a jeho ruky). Já jsem si Smrtelné zlo II užil jako takový pohled do hororové historie, takže moje hodnocení je poněkud vlažné. Tento film už dnes nevyděsí, ani nevyvolá dávivý efekt. Ti, co si jej pamatují z VHS, pochopitelně na hodnocení přidají a budou jej nazývat klasikou. Já bohužel ne. ()

Šakal

Vypuštěné (smrtelné) zlo napodruhé (nikoliv naposledy) a v mém případě: „jediné to pravé“. Tj., S. Raimi popouštějící uzdu své fantazii aneb nápaditý mix hororu (berte prosím s rezervou) s notným (černo)humorným nádechem. Jeden rozpadlý most, jedna zkratka, jeden (nejhlubší) les, kde „roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes“ s notně přítulnými kořeny právě se probouzejícími z dlouhého zimního spánku, jedna chata, jedna stará okultní kniha s kouzelnou formulkou čekající na svého recitátora, jeden sklep skrývající překvapení (ne, shnilé brambory to opravdu nejsou) a jeden „zhulený“ jelen. Kamerové nájezdy z nichž se točí hlava, nápaditý scénář, gejzíry (umělé) krve, zákeřná neposedná resp. posedlá ručička a BRUCE CAMPBELL vyzbrojený netradiční(m) (kombinací) nádobíčkem, dokazující v praxi přísloví: „co Tě nezabije, to Tě....zešílí“ aneb na tenhle výlet na chatu do nejdelší smrti nezapomenete. Zasloužený (časem prověřený) KULT. 90% ()

InJo

Jedinečnej nářez z dob, kdy (ještě) měl Sam Raimi naprostou tvůrčí svobodu. A že je to sakra vidět! Druhý Evil Dead je výtečná svérázná zábava, která dokáže strašit jako předchůdce i rozesmívat jako následující Armáda temnot. Bruce "Ash“ Campbell je jako nedobrovolný (a nepříliš bystrý) kosič démonů naprosto k sežrání (i když ve trojce možná ještě víc) a každé jeho gesto, úšklebek nebo drsňáckou hlášku ("Swallow this!") musí každý hltat s velkou chutí. Perfektní horor se skvělým smyslem pro (slapstickový) humor, který by tomuhle filmu mohla závidět i kdejaká kvalitní komedie. GROOVY! 90 % ()

Jordan

pevne verím, že jednotka Evil Dead je lepšia, pretože tento film je katastrofa. Netreba uprieť filmárske nadšenie pána Raimiho pri vytváraní niektorých efektov, krvavých scénok a krvilačných oblúd, ale ja osobne uznávam viac kúsky ako Jacksonov Braindead či Snyderov remake Úsvit mŕtvych a rozhodne si chcem pozrieť jednotku Evildeadu, aby som pochopil, prečo to je taký mýtus. Od hodnotenia "odpad" túto príšernosť okrem spomínaných zopár celkom podarených efektíkov zachránil snáď hrdina s jednou rukou-pílou a upilovanou brokovnicou a ten síce predvídateľný a ničím nový ale predsa - záver, ale inak, aj keď od podobných filmov nečakám silné posatvy a scenár a podobné veci, ale ak mi niektoré stupidity fakt vadia, tak aj napriek snahe odosobniť sa a povzniesť sa nad to, si nemôžem film vychutnať. Ako obľúbený film k žánrovým skvostom sa tento paskvil bohužiaľ nepriradí, hoci viem, že svojich fanúšikov si určite nájde, no u mňa bohužiaľ sklamanie - a to mám podobné filmy ak sú dobré rád a zombíkov zbožňujem. ()

Anderton

Kvôli Evil dead 2 som si nezopakoval Evil dead 1, ale to asi nevadí, pretože som deň predtým videl Jacksonov Braindead, ktorý má vďaka humoru s Raimiho dvojkou mnoho spoločné, takže aj tak bolo s čím porovnávať. No a víťazom je Jackson. Mne Evil dead 2 nepripadal v svojej prehnanej hrôze nijako zvlášť vtipný, nezaregistroval som žiadnu scénu, pri ktorej by som sa skutočne zabával (na rozdiel od Braindead), ale film stále funguje ako horor. Dnes už samozrejme možno menej. Tie vtipné momenty tu samozrejme sú, je mi jasné, že bez tohoto filmu by Jackson nevedel, ako na vec, len ma to celé nechalo viac chladným, ako som vďaka kultovosti tejto snímky čakal. Červená krv, čierna krv, zelená krv, modrá krv a uvrešťané ženské. Tie sú skutočným hororom aj v živote. Určite viac, ako komédiou. ()

Frajer42

Zatímco u prvního dílu někdo na žánrové zařazení mezi komedie sprostě zapomněl, tak tady si dal dotyčný pozor. Především smekám před neomezenou fantazií tvůrců. V tomto snímku dokáže vraždit, nebo se o to minimálně pokoušet, snad úplně všechno. Hlavní hrdina je totální smolař a jeho boj o vlastní přežití nebere konce, což skutečně působí extrémně komicky. Jeho boj s vlastní rukou působí skvěle i po 28 letech od vzniku snímku. Jeho následný zlepšovák v podobě motorové ruky je nápad rovněž geniální. Závěr je rovněž úžasný. Do nebes bych si snímek vynášet netroufl, ale takové pěkné 3 hvězdy sem rozhodně patří. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky mat.ilda. ()

Filmmaniak

Stejný námět jako v jedničce, jen daleko vtipnější a dokonaleji provedený. Hlavní hrdina je magor s motorovkou místo pravačky a Sam Raimi to točil po večerech v lese. Parádička. ()

DwayneJohnson

Fakt, že má tenhle film tolik procent a že ho většina mým oblíbených fanynek a fanoušků hodnotí velmi vysoko, ten mě zase již poněkolikáté nechává zcela v klidu. Je tu sice několik vylepšení, dozvíme se jak Ash o pár věcí přišel, ale to je asi tak zhruba vše. Po těch, skoro třiceti letech jeho náboj už dávno vyprchal a kdybych před nedávnem nesledoval seriál, který přináší hlavně spoustu legrace a odlehčenosti, šel bych možná ještě níž. Takhle tomu dám se skřípěním všech mých zubů za tři, s uvolněným vědomím, že tohle „kultovní“ dílko už mám za sebou. Konečně. ()

PetrPan

Raimiho remake svého vlastního amatérského a přesto kultovního Evil Dead. Větší rozpočet, prvky skvělého černého humoru to jsou určitě plusové body, rušivým aspektem je přespřílišné používání klasické animace při efektech, které pak někdy vyzní nezáměrně směšně, za všechny např. přeměna jinak skvěle provedené zombie-matky ze sklepa v jakousi dlouhokrkou karikaturu brontosaura. Přesto je to opět klasika a Raimi se sice opakuje, ale je to opakování víc než zdařilé... ()

Němi

Evil Dead II. vzniklo snad z vystříhaných scén prvního dílu? A že to dohromady poskládané nemá ani minimální příběh nikomu tehdy nevadilo? Nebo je to snad alternativní (a výrazně horší) verze jedničky? ___ Hvězdičku navíc si s utrženou rukou vybojoval motorový Ash, občas se navíc měnící v pekelného sympaťáka. ()

Joker Punx

Další z hororů mého dětství. Taky fotřík nahrál z televize Nova - To je jasný! :D Tak tohle jsem si jako malej pouštěl pořád a nepřestane mě to bavit nikdy. Ten český dabing ze starý VHSky je prostě nejlepší, líbí se mi že už tady v tomhle filmu taky daboval Bohdan Tůma. Antonín Navrátil co namlouval Bruce Campbella byl skvělej, ten se k němu hodil a hodně. Vždycky mi tenkrát vrtalo hlavou jestli na Nově nedávali i první díl a kde ho vůbec vidět? Sakra chci vidět i první díl! Kde ho sehnat? :D Tenkrát byla jedna skvělá videopůjčovna kousek od metra I. P. Pavlova a tam to měli, byla to videokazeta kde byl nahraný tenhle díl z Novy a první díl byl s nekvalitním obrazem co měl rychlodabing, co to namlouvala nějaká ženská a bylo to hrozně tlumený, takže jí nebylo skoro vůbec rozumět jak mluvila česky. Ale byli jsme moc rádi že to vůbec můžeme vidět tu jedničku a byla to bomba! Jsem tenkrát čuměl jak je to brutální oproti druhému dílu a jak jsou skvělý ty gore efekty z té doby vzniku filmu. No každopádně tohle je moje srdcovka z dětství a nejlepší role Bruce Campbella :) Jeho postava Ash už je dneska legendární. ()

Bachy

Na podruhé už to s Ashem vyšlo naplno. U druhého dílu jsem bavil královsky. Už chci zase sekat hlavy. Nechci prozdradit ani jednu z mnoha nezapomenutelných scén. Absurdita není tentokrát úchylná, ale je ještě víc absurdní a tím pádem zábavná jako blázen. Raimi na příběh kašle a pouze vylepšil první díl. Zápletka? Místo zápletky je tam bubák. Dialogy? Místo dialogů se ječí a je tam další bubák. Gradace? Ta tam je, protože Raimi tam s každou minutou narve bubáka nového. Bruce Campbell je řezník roku a zlo je tentokrát opravdu zlé. Paráda. ()

klerik

Zvrátené, morbidené, surealistické a úchylne zábavné "pokračovanie", ktoré v asi v jednej minúte stihne nanovo povedať to, čo jednotka... a potom začínajú jatky. Pílenie ruky, litre krvi striekajúce zo steny, zhmotnené zlo... ()

SeBig

Ježiši jak taková hovadina (s prominutím) může mít tak vysoké hodnocení. No to se na mě jako nezlobte ale větši blbost jsem neviděl. Přiběh naprostá ubohost kterou nepochopíte teda aspon ja sem o nepochopil. Jedna hvězda za pár lekavých scén a za dobrý masky a já lekavý scény nesnášim ale aspon tu hvezdu tomu dám jinak by to bylo čistej odpad! Vy ste všichni snad zhulený že dáváte zhuleným nesmyslným filmum dobré hodnocení (není normální). ()

Chrustyn

Méně atmosferické, více divoké, řádně krvavé a s motorovkou místo ruky. Kult, ale pro mě méně zábavné, jako klasická jednička. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)