Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

danoo

Skvelý mix toho najlepšieho čo som mával kedysi tak rád na Xene, MacGyverovi, Sledge Hammerovi či Covington Cross. Počas poldruha hodiny som sa stal znova dieťaťom a spolu s neohrozeným Ashom prežíval všetky dobrodružstvá, tešil sa z jeho úspechov a smútil, keď sa mu náhodou nedarilo. Ďakujem. Už dávnejšie som to potreboval. ()

neoBlast

[Třetí zhlédnutí, většinou kinoverze] Je obdivuhodné, že v roce zrození druhého Terminátora si Sam Raimi dovolí vydat autorský "velkofilm" takového kalibru s takovými triky. Naposled je Raimi svůj (neříkám že lepší či horší) a svět kolem Ashe mu sluší prostě nejvíce. Campbell v životní formě (kterou vyrovnal už jenom jednou) a spousta dnes už legendárních vtipů (i když toho "legračního" padání a mlácení je až někdy moc). 80 % ()

lennyd

Ani ve čtrnáctém století nenachází Ash (Bruce Campbell) trochu klidu. Nejdříve se dostane do potyčky mezi Rudým Henrym a lordem Arthurem, aby byl poté odsouzen ke smrti v propasti smrti. Ale nakonec se mu naskytne příležitost jak přežít, a dokonce se vrátit zpět do své doby - stačí získat knihu Necromonicon, a pak už jenom porazit Armádu temnot... Sam Raimi pokračuje ve své hororové krasojízdě - a tentokrát jde o skutečné pokračování předchozího dílu. Vtipných scén zde oproti předchozím dílům opravdu hodně přibylo, to znamená, že spíš se budete chlámat smíchy než se lekat či bát. Bruce Campbell se zde opět vyřádil - zvláště ve scénách s malými a velkým Ashem, a následujícím "zrozením" dvojníka. Jen mi přišlo, že ke konci začínal Raimimu docházet dech, a nebo mně prostě jen závěrečná bitva moc nebavila. Sice úplně závěrečná scéna vše napravila, ale k plnému hodnocení prostě něco málo ještě chybělo.. ()

Yoshimitsu

Vím, že je blbost pouštět se do sérií filmů odzadu, ale něják jsem se k tomu nachomýtnul a prvně jsem si pustil tohle když jsem ještě neviděl originály lesních duchů. Bavil jsem se bylo to vtipné, trefné prostě film u, kterého nemusíte přemýšlet a vypnete mozek. S hodnocením si nechávám rezervu na předchozí dva díly, které se budu snažit, co nejdříve dohnat a slibují tam více hororovým prvků, tak jsem zvědav jestli budu spokojený. Dávám 60% ()

noriaki

V hloubi devadesátek, kdy jsem z Armády temnot znal akorát krátkou ukázku přilepenou na konec druhého dílu, vypadala jako nejlepší film na světě. A ono to vážně není špatné. S každým pokračováním Smrtelného zla ubylo hororu a přibylo humoru. Trojka už je regulérní komediální fantasy, které se ani nepokouší vyděsit, ale hlavně pobavit. Sam Raimi se úplně utrhl ze řetězu a chrlil jeden šílený nápad za druhým. Stará dobrá motion animace a skvěle padnoucí hudba se postaraly o specifickou atmosféru, která pomohla když občas překročil míru. Naštěstí se to moc často nestávalo. ()

Danny F.

Jako komedie dobrý. Jako horor odpad. Po shlédnutí předchozích dílu /Evil Dead/ jsem měl pocit že toto dílko bude snad i lepší. Bohužel se vše obrátilo naruby a napětí je fuč. Nemá toho správného ''ducha''. Pro pobavení dostačující. 50% ()

MikeZ

Naprostá změna žánrů! Od drsného hororu ke komediálnímu hororu až k fantasy komedii. To se jen tak nevidí! A vůbec to filmu nijak neuškodilo. Celému snímku opět vládne Campbell, který je opět naprosto úžasný a opět dokazuje svůj kultovní status (závěr v S-Martu je boží). I ta závěrečná bitva, byť má efekty dost strašné (až na harryhausenovské kostlivce to je jasná pocta), mě hodně bavila a přišlo mi to tak nějak zábavné sledovat ty docela tlusté lidi v kostýmech koster. "Hail to the king, baby!" 9/10 ()

Tereza666

Třetí díl je stejně skvělý jako předchozí dva...Nedokážu si představit v hlavní roli nikoho jiného než Bruce :-) I když není tak "brutální" jako Evil Dead a Evil Dead II ale za to je vtipnější a to si myslím, že dělá hodně..Pro mě Trilogie Evil Dead je jednou z nejlepších! ()

SkyHawk

Zde autor od hororového žánru utekl mnohem dále než tomu bylo v předchozím snímku a film se nám jeví spíše jako akční komedie. Každopádně to v mých očích funguje lépe, než tomu bylo u druhého pokračování. V dosti ohledech mi snímek připomínal Ospalou díru, což je ale mladší dílo, takže o inspiraci zde nemůže být řeč. V závěru bych jen řekl, že jsem s velkým překvapením a údivem sledoval vývoj nejen příběhu a hlavní postavy, ale vůbec žánrového postavení celé trilogie, který by málo kdo předpokládal. 3,5* ()

BetuSKA

Swallow this! Bruce Campbell a jeho drsné hlášky, nejlepší ksichty, nejvtipnější kosťouni a po celou dobu trvání filmu strašnej kopák... Clatu Verata N-chrchly chrchly - tuhle scénu si musím pouštět pořád dokola :) ()

Imune

Z celkem slušného námětu vyplynula "hororová" rádobykomedie s naprosto průměrným příběhem. Bohužel nevidím důvod proč dávat více než 3 hvězdy. 50% ()

darek kartac

Třetí díl jedné z nejzábavnějších filmových sérií. Moc mě bavily všechny díly ale tenhle asi nejvíce. Bruce Campbell se zde dostává do staré doby, kde pomáhá obyvatelům hradu před zlem. ()

hroubek

Po Evil Dead 2 tohle muselo logicky přijít.Byla to jen otázka času.Hororová atmosféra je ta tam.Teď se jede na vlně fantasy a to je hodně vtipné a bizardní zároveň.Středověk sice není opuštěná chata, ale to přesto nebrání Ashovi a jeho motorovce být nehorázně cool a cedit jednu hlášku za druhou.Jasně je o trochu víc blbější, než předchozí díly, ale zato se nebojí si ze sebe utahovat v jednom kuse.Jednoznačně parádní kultovka s úžasným Brucem Campbellem. ()

JohnSmith

Tak jsem si nebyl jist, jestli to byla parodie nebo ne. Tak nebo tak, párkrát jsem se zasmál, ale neleknul ani jednou a že bych se bál to už vůbec ne. U mě zcela subjektivně vede první díl. ()

VanTom

Ashovo středověké fantasy dobrodružství si Raimi s Campbellem zjevně -opět- naplno užívali, režisérův divoce kinetický styl s rozlítanou kamerou a hercovy expresivní grimasy a kultovní pózy budiž toho nestárnoucími důkazy. Nemohu si ale pomoct, mně těch roztomile trikových šíleností přišlo přespříliš a ve spoustě z nich se tvůrci "ráchali" nezábavně dlouho. ()

lykan9

Armáda temnot je už pro mě poměrně dost přitažená za vlasy. Přesto se jedná o slušný komediální horor, který je k tomu vyšperkovaný skvělými triky. ()

J.Lajner

Jako kdyby se Bláznivá střela (1988) srazila s hororovým žánrem. Praštěná, značně stylizovaná výprava tu slouží k propagaci bezpočtu gagů a opravdu bizarních nápadů. Děj se tváří jako přímý pokračovatel dvojice filmů Evil Dead (1981) a Evil Dead 2 (1987), ale chatrná spojnice je dle mého zbytečná, neboť tento film obstojí slušně sám za sebe. Armáda temnot připomíná více než co jiného, otevřený komiks, v němž bez ustání listujete a hltáte jednu šílenost za druhou. Sam Raimi svým režijním zápalem evokuje rozverného chlapce, který se odmítá vzdát dětských snů. Pokud máte vnitřní nastavení podobné, budete se bavit. Film je takový poslepovaný řetězec divokých vizuálních efektů, jímž dominují latexové masky, tuny slizu, umělé hlavy a staromilské stop-motion triky (pookénková animace), díky kterým na plátně ožívají desítky kostlivců. Prostřednictvím ostře řezaného herce Bruce Campbella, vyráží jeho démonobijec Ash na poslední dobrodružství skrze mezidimenzionální portál. Nachází se v temné verzi středověku plné plechových rytířů, čarodějnic, kostlivců a samozřejmě démonů. Široká škála grimas, parodování hrdinských archetypů, cool hlášky. Campbell zde rozjíždí výbornou one man show. Dá se říct, že film by si mohlo užít i dětské publikum, kdyby se ovšem Ash vzdal své oblíbené dvouhlavňové brokovnice a motorové pily. Tohle není horor, ale čistokrevná komedie s několika krvavými cákanci. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (viac)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (viac)