Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

bartias

Závěr původně hororové trilogie Smrtící zlo se nese vyloženě v duchu komediální fantasy. Ash cestuje zpátky časem do Středověku, kde musí zíksat Necronomicon a vybojovat závěrečnou bitvu s oživlými kostřičkami. Hláška střídá gag a z každého laciného, leč povedenmého záběru je cítit, že se Raimi ani Bruce Campbell v hlavní roli vůbec nebrali vážně. ()

Nivenx

První díl byl čistý horor, druhý měl úplně stejný příběh s lepším zpracováním a s dodáním nezapometulných hlášek, ale díl třetí je už spíše komedie jen s hororovými prvky. Je to zároveň nejslabší díl série, ale pořád je zábavný a dokáže parádně pobavit. 70% ()

Radiq

"You shall never obtain the Necronomicon!!!" Z kultovna se vracíme zpět do průměrnejch vod. Samozřejmě Bruce byl skvělej, ale Raimi se tentokrát už moc nepředved. Většina humoru tam není vtipná, mnohdy je až dětinská, takže komedie to není. Armáda mrtvých je taky směšná (ne směšná jako vtipná, ale trapná), takže horor to taky není. Je to takovy středověky sci-fi nebo fantasy nebo co a mě to teda rozhodně moc nesedlo. Masky stejně nepovedeny jak v předchozím díle, ale tam jsem to tak nějak bral. Tady se mi to prostě nelíbilo. Ash je sice skvělá postava filmového plátna, ale tady mu pak vzali i motorovku a brokovnice se taky vyskytuje jenom v první části filmu. Viděl jsem i Director's cut s alternativním koncem, ale ani ten neměl ty správny koule. Prostě tohle už se moc nepovedlo. Tečka, bejby. ()

Cedr

Do chvíle než se objevili pidi-Ashové, tak to bylo tak na šest hvězdiček. Stylové, vtipné a s přesnou mírou nadsázky. Zbytek filmu už byl slabší, ale ty hlášky... nářez. ()

ing.Frosty

Je až s podivem, kam se tahle filmová série dostala. Podobný vývoj v kinematografii snad nemá obdoby. Od ryzího hororu, ze kterýho si kde kdo nadělá do kalhot až po film, který v šílenosti předčí i Bláznivou střelu. Na můj vkus už to bylo místy až moc "rádoby vtipné". MOŽNÝ SPOILER: Při scénách, kdy je Bruce Cambell víckrát než jednou sem si řikal na jakou pí*ovinu se to koukám. Když však sám sobě ustřelí hlavu a řekne, já sem ten, co má bouchačku, tak se váhy přiklonily zase na tu přijatelnější stranu. ()

Doudis19

"Hail to the king." Šílenost, která stvořila legendu. Ash v podání fenomenálního Bruce Campbella už navždy zůstane jedním z nejoblíbenějších a nejkultovnějších hrdinů všech dob. ()

maxxxim

Tžs,, tžs., tžs, tžs. Jedna hviezda celkovo, ale čistých päť za prvých tridsať minút stopáže, ktorá pre mňa predstavuje to najlepšie zo žánru komédia/paródia. Prečo tomu tak je, sa pokúsim nastínit prostredníctvom nasledujúcich parád. Ash alias hlavný hrdina ide na chalupu, kde mu to vlezie do ruky a spraví zle, zoberie si to Lindu a jeho spraví muklom kdesi v 13. storočí. Ash precitne a uvedomí si, že je už asi 15 minút otrokom a začne stemnať, popritom dostáva na xicht od domorodých balíkov pľuvance, kopance či nožnice do nosa. No, najviac si Ash asi uvedomuje tlakovanie brucha od najmladšej křupanky v rytme do brucha, do gulí, do brucha, do brucha a do gulí. Nasledujú nemastné neslané prekáračky a ide sa do studne, kde sa už rozcvičuje miestna ako by povedal Fandžo "handra", ktorá dopadne ako postava v 15. dieli Majora Zemana. Ash si myslí, že studňu dal a chystá sa hore, no osud mu do cesty postavil kvaka, ktorý ho chce vzápätí rozpučiť. Marlyn na súši nestratí duchaprítomnosť a Ashovi posiela Husqvarnu, čím dostáva Ash celkom dobrú handu. Jeden ťah a kvak je bez hľúzy, tá sa ocitá na ústach endemitského opa, čo vzbudí v ochozoch ohromnú odozvu, keď všetci tlupoidi spustia nefalšovaný škodoradostný smiech. Ash dovybavuje záležitosť s bramborovou naťou a vyťahuje sa na povrch, kde si ide zjednať respect. Spoza chrbta vyťahuje brokovnicu Remington 887 Express Tactical Pagaštan konský a spustí staromazácku prísahu, keď cez zuby precieda, že keď ešte jeden krumpeľ sa ho čo i len dotkne, urve mu riť. Zatiaľčo Ashova prísaha splýva kdesi v diaľke s jeho vlastnou ozvenou, odrazu sa zo studne vyškriabä zemlbába a snaží sa, rozviazať si šnurovačky, Ash nestráca nič zo svojho šarmu a pustí jej jednu do čižiem, smuda naberá pohybovú energiu a kotúľom v riť sa stráca niekde na dne studne. Domáci si uvedomujú, že Ash nebude asi hocikto, v dôsledku čoho si ho samotný Marlyn berie pod ochranné krídla, keď ho odvádza do pevnosti, kde mu chce vysvetliť ďalšie plány a sny, ako by povedal Dárius. Počestnú rozmluvu prekazí zmena tlaku a prichádzajúci frontálny systém, ktorý využíva miestna ježibába, ktorá za ohromného revu vyzýva Asha na pästný súboj. Predtým však škubanými pohybmi znehybní zbrojnošov jednoho poliatím vriacou vodou a druhého štúdiovým dabingom, potom však do deja zasahuje Ash so svojou hromovou palicou, keď nudibábe vystrelí z rúk kotol na polievku. Na chvíľu sa jaga zasekne, no vzápätí ju vezme na nebesia a ide skočiť do Asha, ten jej dá zopár vkopov do brucha, do huby a spúšťa paľbu priamo do riti tej bielej nudy, keď ju prešpikuje gaštanom obracia sa chrbtom, aby si tú jazdu užil, cez rameno jej to vrúbe do pačesov, ešte raz sa jej zadimí z orecha a čaronuda padá na dlážku. Aby som nezabudol, ešte pred týmto všetkým si Ash chcel nechať doniesť sekeru, lebo to bol trik. Opodiaľ v ďalšej scéne navštevuje Ash kôlňu, kde mu miestny kovoobrábač pripravuje vražednú zbraň, ktorej produkcia podlieha výrobnému tajomstvu, no niečo predsa len preniklo na povrch, za zvuku tžs, tžs, tžs, tžs zbúchal kováč drátenkový maždiar, ktorý trebalo dotiahnuť, preložiť, napružiť, pootočiť, zaremienkovať, popučiť, nastoknúť a vyskúšať. Jednalo sa o ruku so spuchnutou dlaňou zakončenou piatimi kolíkmi, ktorá v sebe niesla niečo neskutočné a síce riadne nepotrebné vlastnosti. Ash si šteluje ruku v maštali, keď tu ho vyruší miestna princezná, ktorá nazerá cez vráta, Ash si jej prítomnosť neželá a tak jej vraví zatkni nuda a vypadni. Toto boli len niektoré alias všetky slušné scénky z tohto filmu, takže, ak máte záujem overiť si tvrdené, tak neváhajte a pozrite si Asha ako komplexne dísujúc jednu historickú epochu ľudstva, prekonáva nástrahy, príšľapy a hľúzoviny vtedajšieho veku. () (menej) (viac)

filmmovier

Jednoznačně nejlepší díl trilogie. Perfektně vyvážený mix fantasy, komedie, hororu... vlastně skoro všeho, i když toho hororu tam zas tolik není, což je dobře. Bruce Campbell je čím dál větší machr, takhle velkej týpek ještě nebyl, fakt je to naprostej génius, perfektně hraje, zvládá všechny polohy (herecký), naprosto geniálně a elegantně uráží svý démonem posedlý milenky a sakra, má místo ruky tu motorovku!!! Dál tu jsou perfektní kulisy (hrad, příroda) ty se mi fakt líbily, supr atmoška, perfektní režie a spoustu, spoustu Necronomiconů!!! Brutální akce (zejména ta závěrečná v obchoďáku je to úplně nejlepší, co jsem v životě viděl) a nehorázná prdel, všechno funguje dohromady jako máloco a Sam Raimi je definitivně hvězda první třídy, génius a minimálně polobůh a to jen proto, že nejlepší ze všech je BRUCE. Miluju BRUCE. A těším se na seriál. 150%. ()

t_gon

Zaver trilogie o knize jmenem Necronomicon ( jinak Evil Dead ). Jestlize prvni dva Raimiho pociny byly cistokrevne horrory, zde se prehodila vyhybka naprosto jinym smerem a film upaluje ve smeru Fantasy komedie. A o co se jedna? Po zlikvidovani zla z druheho dilu, je Ash vtazen casovou dirou do dob davneho stredoveku, kde vedle sebe koexistuji jak rytiri, slechta a chude obyvatelstvo, tak vsemocne zlo. To se navic probudi ve sve plne sile ve chvily, kdy Ash pokazi zaklinadlo (jak by rekli Nemci - Nektarine) a privlastni si knihu Necronomicon. Aby Ash zastavil zlo a sam se vratil do sve doby, bude muset vybojovat komickou bitvu za pouzitim modernich technologii, jez byly preneseny spolu s nim. Todle jsou hlavni prisady perfektni komedie u ktere se budete bavit pokazde. Jasna 5!!! ()

Mrkvič

"Kdo jseš k sakru ty? Jsem Ash - prodavač." Nepřijde mi, že by měl Raimi takový nadhled jako Jackson, ale je to podobná klasika. Je to příšerně pitomé, tryky jsou strašně starý, ale je to prostě neskutečná sranda. ()

Sfinkter

Chvílemi už parodie paroduje parodii, ale za těch několik Ashových hlášek ještě zůstávám na třech hvězdičkách. Jsem rád, že mě Raimi netrápil více než 80 minut. Aspoň už vím, kde bral Nolan námět na Doodlebug. ()

karlik4801

Už si to ani nebere jméno Evil Dead. Armáda temnot už je něco jiného než předešlé dva díly. Ale i tak si Ash dokázal udržet pozornost. Raimi ukázal, že si poradí i s trochu volnějším pokračováním svého bravurního hororu. Bohužel ale Armáda temnot není nějaký přelomový fantasy horor. ()

Ryuuhei

Než mi došlo, že se jedná čistě o komedii/parodii a ne horor, jak líčil televizní program, myslel jsem, že je to totální hovadina. Uvedení do děje bylo příšerné, hlavní hrdina se choval jak pitomec a celé to bylo na hlavu. Nicméně jak došlo na scénky typu mužíčci v mlýně, či setkání s kostlivci, už to byla jedna velká zábava, u které je třeba vypnout, jinak si to člověk neužije. Co mě překvapilo, byly efekty, hlavně tedy kostýmy a postavy kostlivců řešené ve většině animovanými figurkami, což v souladu s hraným obrazem působilo skvěle. A samozřejmě, parádní, neklišoidní zakončení. No, z jedné hvězdičky se tím dostávám na tři, což je víc než dobré. A co koukám, nejedná se o samostatný film, jak jsem původně očekával. ()

kurcatovium

Pro mne je to vrchol série, který nejvíce padnul do mojí noty. Spousta opravdu legendárních hlášek... Good? Bad? ... I'm the guy with the gun! ()

Jazzzz odpad!

Bože jak může mít taková blbost 77 procent? Vždyť v tomhle filmu není nic hororového ani nic komediálního. V tomto filmu není zkrátka nic proč bych měl uvažovat aspoň o jedné hvězdičce. Myslel jsem si jak napíšu dlouhé kritizující hodnocení na tento pafilm, ale nenapadá mě slov. Je to prostě blbý film. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (viac)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (viac)