Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

JohnnyD

Príbeh Annabelle 3 je v horšom prípade na úrovni dielu televízneho seriálu, v lepšom na úrovni ikstého pokračovania série z osemdesiatych rokov tesne pred jej ukončením alebo presunutím na video (niečo ako Poltergeist 3). Je to ok remeslo, ale strašne bezpečné, predvídateľné a prázdne. Na takéto veci v osemdesiatych rokoch chodili deti a teraz to dostane R? ()

Cappuccino

Trojica hrdiniek bola okej, ale oproti Annabelle 2 prišiel opäť úpadok. Tretia časť je obyčajným jump scare house hororom, ktorý ničím neohúri. Warrenovci boli navyše veľmi slabo využití a vo filme tvorili len akúsi kulisu. ()

Allien.9

Komentář obsahuje lehké (?) spoilery. Už mě unavují "super nebezpeční" duchové, kteří štěkají, ale nekoušou, a stejně tak mě unavuje promarněný potenciál Annabelle. Jako já chápu, že nemůžu čekat hromady mrtvol, když se ve filmu objeví 6 postav (přičemž 3 tvoří Nesmrtelná Rodinka), ale aby nezemřel vůbec nikdo, a aby k zastavení Annabelle stačilo přibouchnout sklo, tak to mě vážně dožralo. Že by pokus o horor pro celou rodinu? To, že se třetí "Annabelle" vydala spíše cestou "Conjuringu", jí sice prospělo (minimálně, co se atmosféry a jako struna napínavých momentů týče), ale když se o "nejlepší" momenty stará mamlasoidní polo-kluk, tak je něco špatně. Hodnocení universa od nejlepšího: C2 - A3 - A2 - C1 - A1; zbytek jsem neviděla a vzhledem k průměrnosti možná ani neuvidím. ()

misterz

Tak návrat frašky o bábike z jednotky - tuctové a po hororovej stránke absolútne nezvládnuté. Aby sa človeku pri sledovaní hororu zavierali oči a musel bojovať so spánkom tak toto teda veru nie.... veľmi zlé znamenie. Jediné čo ako tak potešilo boli herci. Rozuzlenie tiež nič moc, také niečo by sa skôr hodilo do romantickej komédie o stredoškolákoch. Fungovalo by to jedine vtedy, keby autori celý film poňali ako komédiu, alebo ako paródiu na hororové filmy. Žiaľ, ale mysleli to vážne. Skrátka strata času, nepozerať. Ledva podpriemer. 30/100 ()

Vančura

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení, které mě dokonce přimělo k zájmu o předchozí díly série, kterou jsem do té doby neznal (a která si podle mě drží velmi dobrou úroveň). Obsazení a herecké výkony sice za moc nestojí, samozřejmě nechybí nezbytná klišé, a dějově to celkově není nic, co bychom neviděli už stokrát jinde, ale osobně mě prostě bavilo na to koukat a párkrát jsem u toho slušně v kině nadskočil. Atmosféra a soundtrack nemají chybu, byť mě celou dobu strašně sralo, že celý děj je postavený na tom, že nějaká slepice vleze někam, kam je jí desetkrát zopakováno nechodit - byť se to film snaží vysvětlit jejím zájmem o kontakt s duchem mrtvého otce, osobně mě takové scenáristické berličky hrozně iritují. Jak jsem k tomu byl původně skeptický (mj. kvůli graficky ohavnému plakátu), o to víc se mi to nakonec líbilo. Stále ale tvrdím, že mi na té panence jako takové nepřijde nic strašidelného. ()

MIMIC

Po zhliadnutí Psycha sa niektorí ľudia báli sprchovať, po Čeľustiach plávať v mori. Po Blair Witch stratili chuť na dlhšie prechádzky v lesoch mierneho pásma a po Upírovi z Feratu šliapnuť na plyn. Dúfam, že niekto napíše knihu alebo štúdiu o podmienených reflexoch viažucich sa na kinematografiu, môžem prispieť vlastnou skúsenosťou - po Annabelle 3, ak niekomu spadne na podlahu ťažšia minca a začne sa niekam kotúľať, napr. smerom ku mne, dostanem anafylaktický šok. Duchárska vlna posledného desaťročia je nepochybne silne ovplyvnená estetikou krátkych strašidelných videí - fejkových i skutočných - ktoré v ohromnom množstve kolujú internetom. Túto "novú vlnu" vítam, možno konečne režisérov naučí poctivo budovať atmosféru, keď už nemôžu pracovať s vnútornosťami. Jedna hviezda dolu za prebytočného vlkolaka. ()

mzss1

(40%) Viděno v kině. A dost, už na tyhle horory do kina asi přestanu chodit. Mám rád tento novodobý duchařský styl hororů, ale už toho bylo natočeno dost, takže i částečně chápu, že se z toho asi už vyždímat víc nedá. Conjuring nebo jak je to v českém názvu V zajetí démonů je hororová pecka od kterého se jednak odvíjí spousty spin offů jak je třeba tahle Annabelle 3 nebo i podobných snímků. Třeba když nastíníme tuhle hororovou sérii Tak V zajetí démonů 1 a 2 jsou u mě totální pecky. Ještě tak ta první Annabelle není špatná, ale druhý a třetí díl Annabelle – to už je slabota. Nebo třeba taková Sestra je vyloženě slabá. No, nebo nedávná La Llorona – to už bylo o ždibec lepší, ale furt nic moc. Co se týče tohoto novinkového snímku v obdobě Annabelle 3, tak jsem zklamaný. Natočit by se to jistě o kousek lépe dalo. Ono to totiž moc dobře po hororové stránce nefungovalo. I jsem si chvílemi říkal, že to má takovou rádoby rodinou atmosféru. Navíc, co mě zklamalo, tak dvojice herců Vera Farmiga a Patrick Wilson, který zde opět hrají manžele Warrenovi (odborníky na vymítání všelijakých démonů) zde měli málo prostoru. Objevili se pár minut na začátku v úvodu (který mě extra moc neoslnil) a pak ke konci. Fajn, zkusím tohle zklamání přejít. Dále, trvalo asi cca hodinu, než se konečně něco začalo dít. V té první hodině nepočítaje, úvodu tu máme 2 scény. Jedna je nezáživná, kdy malá holka vstoupí do místnosti s prokletými hračky, věci posedlé zlem, ve scéně, kdy vypustí Annabelle. Ta pasáž mě též moc nebavila. Hudba od skvělého Bishary už také není, co bývávala. Pak tu máme jednu docela slušnou scénku v zavřeném pokoji. No, to je asi vše zajímavého v té první hodince. Následující finální 40 minutovka je už zajímavější, ale ne o moc. Rozhodil bych ji na 2 části. Takže tu máme klasické strašení po domě (bohužel minimum lekaček), tak i u toho jsem se docela nudil. Poslední 20 minutovka byla už lepší a to i po technické stránce. Audiovizuál byl už lepší, pár děsivých momentů se zde našlo a pak to nečekaně skončilo, děti panenku uzavřely zpět do skleněné vitríny, zazvonil zvonec a pohádky bylo konec – vlastně pardon, hororu bylo konec. Poté se tam objeví manželé Warrenovi a ihned začne rodinná idylka. No, to je celé. Poměrně slabý horor, který ani za to 1 shlédnutí nestojí. Ale vzhledem k tomu, že jsem filmový nadšenec a kritik a byl jsem zvědav, kam se tato série ubere, tak jsem to prostě musel vidět. Na začátku tohoto rozboru jsem psal, že už asi na tyhle filmy do kina chodit nebudu. Ale jak se znám, tak na další díl, tentokrát V zajetí démonů 3 asi ze zvědavosti zaskočím. ()

kingik

Vybubej mě a já tě (na oplátku) vyanábeluji. Blondýna Madison Iseman a bruneta Katie Sarife se jistě zaradovaly, když jim přistál v klíně scénář, který preferuje jejich debutové hrátky s dosud pro ně neobjevenou sexuální praktikou, kterou jim nezprostředkoval ani Harvey Weinstein, když mu na kolenou v kanclu pomáhaly natáhnout kalhoty, než vstoupí někdo bez zaklepání. A nyní se dávají všanc Jamesi Wanovi a Gary Daubermanovi, kteří jim místo tučných honorářů slíbili pořádnou krabici tamponů, co jim zabrání protečení moči až na stehna v momentě, co si z té nastalé a nevídané hrůzy nepatřičně ucvrknou. Propad strašení z mateřské školy do jeslí je zjevný, počtům mrtvých třetí dějství není nikterak nakloněno, tak se vše hororové dohání intenzivním bubáním v domě démonologů, kde je strašidelných artefaktů přebujelý a pestrý dostatek, tudíž nehrozí, že by se na známé i méně známé formy přízraků nedostalo. Chybí snad jen Václav Upír Krejčí a Leo Beránek, což je ale velmi zanedbatelný detail. Nápad situovat veškerý hrůzný děj do domu manželů Warrenových se už v minulosti jistě nabízel, a nezůstalo jen u slibů. Jejich jediná ratolest nemůže ve svých deseti letech jednu noc a den zvládnout bez rodičů, tudíž je na hlídání povolána blond hlava Madison Iseman se svojí zvídavou kamarádkou, která neváhá prošmejdit zapovězenou místnost, kde ve vitríně dlí i zlověstná panenka Annabelle, a následně vypustí duchy všeho druhu. Jen na ty plynné až tak nedojde. Rozpočet od prvního laciného dílu postupně narostl, takže v rámci možností je většina sekvencí natočena celkem zdařile a profesionálně, úmrtí by filmu jistě prospěly, ovšem nápad obejít oběti na životech je poměrně neotřelý a postupně jsem na něj přistoupil. A veskrze jsem neměl problém s celým uchopením filmu. Kacířská myšlenka, že by trojka dostala nepřístupnost, byla rázně zažehnána, neb speciálně tohle dějství neobsahuje žádnou nekoukatelnou brutalitu a drastičnost. Takže pokud vás vaše nezletilá ratolest škemrá o to, abyste si jako rodina sedli ke společnému zhlédnutí hororu, můžete s nimi absolvovat patřičnou osvětu. Máte-li rádi (ne)příjemný neklid, určitě sáhněte po téhle domestikované panence, která není primárně určena na hraní, a při jejím nehybném počínání se můžete dosytosti nasmát i vysmát jejím tvůrcům, kteří si občasně horor pletou s komedií. Doufejme, že jednou povolají i Chuckyho, aby mírně zpuchřelou formu drasticky oživil a spastickou panenku přivedl do dynamického (dů)chodu. 7/10 ()

dr.horrible

Pochopím všetky hodnotenia, od nuly až do 100. Mne osobne to atmosférou strašne pripomínalo 90.te roky, konkrétne Wishmastera a úvod série Vreskot. Guilty pleasure. Hollywood tento rok nevyprodukuje zábavnejšiu komédiu. ()

Frajer42

Gary Dauberman zřejmě nepatřil ve škole k těm nejinteligentnějším, takže nad scénářem musí divák opravdu přimhouřit všechny své oči a ještě je zakrýt všem, kteří snímek sledují s ním. Horko těžko si vybavuji, ve kterém jiném hororu jsem viděl tak násilný a nesmyslný úvod do děje, ve kterém se postavy chovají jako ještě větší čuráci, než voliči SPD. K hororovému žánru obecně trošku patří, že jsou jednotlivé postavy idioti dělající zcela iracionální rozhodnutí, které jsou v naprostém rozporu se zdravým rozumem a logikou, ale v tomto filmu to bohužel tvůrci posunuli ještě o stupínek dál. Pokud taky dokážete uspat svůj mozek, tak se vám před očima objeví několik postaviček z minulých hororů a několik málo předvídatelných lekaček. K tomu si přidejte žalostné a krajně nesympatické trio hlavních hrdinek, z nichž o herecké nadání zavadila snad jen ta nejmladší z nich. Úplná ztráta času a průser to není, nicméně už dlouho jsem neviděl horor, který by tak žalostně postrádal jakoukoli autorskou invenci a postavil děj výhradně na vykrádání sebe sama a ultra retardovaných postavách. Vůbec se mi nechce věřit, že ten stejný pán má na svědomí slušný druhý díl. Slabé dva kusy. ()

Kothy

Další díl této slabé hororové série. Ta panenka prostě nemá na to, aby utáhla celý film i s přítomností známých jmen. Atmosféra i lekačky jsou nic moc a jsou předvídatelné. Celé se to odehrává v domě Warrenových. Jejich dcera Judith zůstane doma se svou chůvou a s její kamarádkou. Ta nechtě vypustí Annabelle z vitríny a duchové se začnou činit. Ještě je tam drobná romantická zápletka. Samotné poražení panenky mi přišlo dost snadné... "Je to všechno tvoje vina!" ()

Campbell

Tak mám za sebou všechny díly Annabelle a musím říct že tenhle díl je možná nejlepší. Celá trilogie není nijak užasná ale tenhle díl má něco co oceňuji. A to je zábavnost. Jde vidět že se to nebere tak moc vážně a hlavně se neustále něco děje. Jasně je to hloupé a nic extra to k celé sérii nepřidá, možná bych řekl, že to je asi nejzbytečnější film celé "Conjuring" universe ale bavil jsem se docela solidně, ať už se objevil vlkodlak nebo samuraj. Nečekat sice nic extra je to prostě průměrný horůrek který je ale zábavný. ()

silentname

"Annabelle Comes Home" je tretím filmovým produktom, ktorý sa sústredí na bábiku Annabelle. A podobne ako naposledy, aj tentokrát tu máme dobrý horor s dobrou atmosférou, no špatnou technikou desenia. Ale o tom trošku neskôr. Najprv pozitíva. Naša hlavná filmová trojica je podľa mňa dobrá. Napriek tomu, že som videl kritiku na Danielle, tak mne nevadila. Spočiatku som si myslel, že bude otravnou kamoškou, ktorá sa tam priplichtí, no postupne sa jej postava vyvíjala asi najviac zo všetkých. Okey, najprv je trošku otravná a rozhodne vieme, že tú miestnosť otvorí a aj, že Annabelle pustí von. Nepozeral som trailer, no ak by to tam aj nebolo, vedeli by ste bez pochyby určiť, že to urobí. No má určité spomienky, ktoré bolia a veľmi sa mi páči jej priateľstvo s Judy. Vie ju motivovať, (istým spôsobom) majú aj niečo spoločné a funguje to. Scénky čo majú spolu ma často bavili. Rovnako aj keď je zavretá v pivnici Warrenovcov a scénky s obrazovkou alebo pianom sú okey. Keby tak len film využíval inú techniku strašenia ako skákačky. Našťastie tam nie je veľa falošných a to je mi aspoň útechou. Keď chcú desiť, tak aspoň sa snažia o skutočné desenia. Miestami film pôsobil už trošku ako paranoja. Ale v dobrom. Rozhodne ma vedel dostať do príbehu. Mary Ellen je tiež celkom okey a tým, že film pracuje hlavne s tromi postavami, vedia do toho niečo pridať. A celkovo to funguje veľmi dobre. V závere som dokonca prejavil aj trošku ľútosti voči Danielle. Aj keď som jej motívom rozumel, tak samozrejme spôsobila obrovský problém. Ale našťastie všetko dobre dopadne a aj narodeniny budú krajšie než som čakal. Myslím si, že ide o dobrý horor a som rád, že som ho videl. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Tak nic no, je to velké zklamání a promarněná příležitost, že místnost která je narvaná super hračkami, se kterými se dá hrát celou noc, zůstala nevyužita. Gary Dauberman, je sice dobrý scénárista, ale průměrný režisér, který se bojí být drsnější, odvážnější, ale zase jeho postavy sou sympatické a nejsou úplně blbý. Až tedy na dynamické duo manželů Warrenových, kteří posadí posedlou panenku na zadní sedadlo, jako by se nic nedělo. Takže je to takový nic moc horor, ale zase sem se nenudil, ale bylo to možná ode mně trochu naivní očekávat, že se z tohohle filmu vyklube další The Cabin in the Woods. Celé to na mně působilo, jako jedna z epizod, ze seriálu Scooby-Doo a i ten pes se dostavil. PS : Více na TVTwixx u kterých si můžete koupit prokleté kolečkové křeslo, které má kola ze zahradní hadice a nebo lokátor duchů, to pokuď nemáte doma zvoneček. ()

Ratemus

Viděno v kině. Po dlouhé jsem viděl opět kvalitní a skutečně zajímavý duchařský horor z dalšího 100plus jednoho domu. Sice se to nevyhlo klasickému hororovému tupému klišé, jako že, film se odehrává v domě o padesáti místnostech, v žádné místnosti nesvítí světla ale jen lampy. Každopádně i tak to bylo bravurně zvládnuté, mnohem lépe než Conjuring 2 a mnohem lépe než první Annabelle. Démoni byli naprosto fantastičtí, hlavně vlkodlak a převozník. tři hlavní protagonistky byli k sežrání, skutečně skvěle zahrané a ten kluk s kytarou tam perfektně padl. Film nabízí i velmi příjemný a funkční humor. Za mě spokojenost. ()

Arsenal83

Ďalší z filmov, ktorý sa úrovňou Conjuringu ani nepriblížil. Ostal na úrovni Mníšky či Kvíliacej ženy a pod úrovňou Annabelle 2. Niekedy vie byť správne nepríjemný, ale za prvú hodinu sa v podstate nič nestane. Najväčší problém vidím ale v tom, keď sa v pri sledovaní hororu publikum smeje, čo sa v tomto prípade stalo veľmi často, najmä keď sa tam ten hošánek skryl aj s gitarou v kurníku. Vlastne celkovo sa pomer nechceného vtipu a "hrôzy" dá vyčísliť tak 50/50. A to je na horor skutočná hanba. ()

Chrustyn

Neustále těžení z popularity "V Zajetí démonů" mi v mnoha filmech přišlo hodně otravné a přestože se nová Annabelle, kvalitou nepřibližuje zmíněnému hitu, ze všech těch napodobenin a pokračování, se jedná o přijatelnější kousek. Způsoby strašení nejsou nijak originální a některé postavy jsou vyloženě nepříjemné, přesto film dokáže vyděsit a hlavně díky slušnému tempu, kdy se neustále něco děje, film nenudí. ()

korbitch22

Jsem asi jediný, kdo má pořád nejraději první díl, který je podle mě nepochopitelně nedoceněný. Sice se od jedničky čekalo určitě víc, ale svým temnějším pojetím a celkovým stylem vyprávění i strašení se nejvíc podobala laťce kterou nastavil první Conjuring. Dvojka měla pevnější režii, ale zase byla zbytečně dlouhá a místy nudila, ale měla pro děj významný přínos. Třetí díl pro změnu nemá pro děj přínos vůbec žádný a funguje jen jako lákadlo na třetí díl Zajetí démonů a osvěžení paměti pro velký nástup manželů Warrenových. Wan má štestí, že jeho hororový vesmír si našel statisíce věrných fanoušků (mezi které s manželkou patříme a ani jeden díl jsme nevynechali v kině) takže si může dovolit svoje děti nechat režírovat kameramany, producenty a scénáristy kteří si režijní řemeslo teprve zkouší a i přes výrazné nedostatky jim to stále prochází a filmy stále sypou velké peníze. Začátek je dobrej, na scéně se objevují výtečný Patrick Wilson a Vera Farmiga kteří jsou prostě neskutečnou výhrou a trefou do černého. Jejich převzetí Annabelle je super ale po jejich odchodu ze scény nastupuje cca 40 minut lehce mrazivé atmosféry, která funguje jen díky Bisharově hudbě. Velké strašení nečekejte. Mckenna Grace je castinogvý masterpiece a sekunduje jí luxusní Madison Iseman. Jinak ale démoni straší v přiměřeném ratingu, o postavy se nebojíte ani náhodou, ze stovky relikvií straší ve finále asi šestice a jen díky infarktovým patnácti minutám intenzivního psycha na konci kdy se v celé kráse předvede Annabellin démonický loutkář si to udrží svojí standartní kvalitu. Ano, mrazilo nás celý film v zádech (hlavně díky hudbě) herecky je to v pohodě a konec je super, ale dočkáte se v hororu několika nepatřičných vtipů, pubertální romance a vymítaní přes promítačku a to jsou seky do xichtu i pro tak velkého fanouška téhle série jako jsem já. Franšíza měkne čím dál víc pro čím dál mladší diváky a já nevím jak vy, ale potkat dvacet démonů asi bych týden na to v klidu nešel zpátky do baráku, nesmál se na celé kolo a objímal se s hosty při kytarovém výstupu pana Warrena, ale ležel v bílé cele a pravidelně se pomočoval. Série měkne, ale díky bohu si zatím svůj díl hororu odstraší. Třetí díl Conjuringu snad bude lepší než nudná dvojka, bohužel její režisér ve mě vzbuzuje spíš obavy. I když sám Wan už není co býval, pořád je to v téhle sérii jasný král. Nejděsivější horory tak stále zůstávají první Conjuring, Kingovo nové It a zatím stále ničím nepřekonatelný Lights Out.69%. ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)