Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Horor
  • Akčný
  • Dráma
  • Animovaný

Recenzie (3 391)

plagát

Lehkovážný okamžik (1949) 

Krátky priemerný noir s dobre rozohraným príbehom, skvelým zasadením do Kalifornie, stále fajčiacou Joan Bennett (a to do takej miery, že je upozornená, že to škodí zdraviu, čo som teda v žiadnej noirovke ešte nevidel).

plagát

Severan (2022) 

Kým The VVitch i The Lighthouse začínali pozvoľna a do totálneho šialenstva sa prepracovali postupne, tu ide Eggers up-to-eleven od prvých minút. The Northman je podmanivá žánrovka, s výborným castingom, skvelými kulisami, kostýmami a scenériami (i keď ide to na úkor historickej vierohodnosti, viď. ripped a vyholení vikingovia, či lesík na Islande) a nekompromisným scenárom, ktorý je riadne prepálený, čo je miestami milo vtipné.

plagát

Superstore (2015) (seriál) 

Príjemný sitcom z prostredia nižších sociálnych vrstiev, ktorý si prvé 4 sezóny udržuje solídnu kvalitu, posledná séria zase prekvapí aktuálnymi vtipmi v kontexte covid pandémie. Nič svetové ale fajn oddych.

plagát

Zeroville (2019) 

3/10 Smiešna sebestredná nuda s jedným z najlepších castingov za posledné roky. Nemá to dobovú atmosféru, kontinuita nedáva hlavu ani pätu (to Apocalypse Now nakrúcajú v 1969?), dialógy sú katastrofálne, no najmä všetko je tu nanajvýš samoúčelné a to najmä útredná postava, ktorá je prázdna pózerská figúra a James Franco mu v žiadnom prípade nepomáha. Strašný krok vedľa.

plagát

Proces (1962) 

5/10 Predlohu som svojho času odložil asi po tridsiatich stranách a film veľmi iný zážitok nebol, akurát že som ho dopozeral. Kamera pekná, Perkins fajn, Paríž umne vyžitý, ale stále je to nekoherentný nuda. Najlepšie bolo cameo Orsona Wellesa.

plagát

Texaský masakr motorovou pilou (2022) 

Čo to zase bolo? Okej, vyzerá to profesionálnejšie ako predošlé dve časti, ale scenár je čistý autopilot, postavy nemajú žiadnu hĺbku a správajú sa ako idioti, napriek tomu, že sa to má vracať k pôvodnému filmu (to ostatne robil aj diel z roku 2013), to nijako významne neprehlbuje mytológiu, ide tu len o to rýchlo zasadiť Leatherfacea do prostredia, kde vynikne jeho motorová píla a ten synthwave počas záverečných titulkov bol čo zač? Opäť raz musím vyjadriť počudovanie, že niekto stále nakrúca nové a nové diely Texaského masakru, pričom dobrý bol len jeden (trojka) a skutočne komerčne úspešný tiež len jeden (remake). Čo by som si dal, to by bola osemdielna HBO dramatická (!) miniséria, ktorá by mapovala degeneráciu rodiny naprieč desaťročiami, niekedy od hospodárskej krízy po masaker v roku 1973.

plagát

Venom 2: Carnage prichádza (2021) 

Ešte horšie ako jednotka. Nechápem, že z toho neurobia priamočiaru blbinu ako Deadpool. Venom 2 sa berie strašne vážne, Woody Harrelson tu vyzerá ako Randy Quaid a podáva jeden zo svojich najhorších výkonov a nie je tu jediná scéna hodná zapamätania.

plagát

The Batman (2022) 

Upršaná noirovská detektívka, ktorej chýba azda len double-crossing dame (i keď Catwoman je skvelá, ale nie je dvojtvára ako tradične). Mne to pomalé dusné tempo riadne sadlo, hudba je monumentálna, kamera dychberúca (oceňujem farebné ladenie do červenej, mnohé kamerové vychytávky a noirovsko-gotickú výpravu) a mysteriózny konšpiračný príbeh ma mimoriadne bavil, že som sa za tie tri hodiny ani chvíľu nenudil a akčné scény mi vôbec nechýbali (práve naopak, chvalabohu za to). Colin Farrell prešiel neskutočnou premenou a škoda, že mrazivý Paul Dano je bez masky asi len vo dvoch scénach (a že tá maska je pomerne nevábna). Nemám veľmi čo vytknúť, azda len trochu naťahovanú finálnu akčnú scénu a ten teaser ďalšieho záporáka bol trochu lacný.

plagát

Hnüs (2019) 

Na jednej strane to má treťotriedny televízny vizuál a nedôveryhodné masky a dobové kulisy, na strane druhej, hoc o veľa príhodach som ako fanúšik Motley Crue vedel, solídne som sa bavil.

plagát

Pravá blondínka 2 (2003) 

Na rýchlo zbúchané pokračovanie dve ligy za jednotkou. Ako niečo, čo chodieva v sobotu o 9tej ráno na Markíze pre 8 ročné dievčatká.

Reklama

Reklama