Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

emdvojka

Už sa to varí a varí a prevára do zblbnutia. Zábery tmy a ticha vystrašia, herci potešia, príbeh menej a atmosféra bola tiež v pohode. Ale už to nebaví, už to nevyznieva originálne a celé je to už také zbytočné. ()

Dogfish

Nevím, ale mě se to líbilo a řekl bych, že lepší než dvojka. Solidní lekačky, celkem logický, i když předvídatelný děj, ale dost dobrý. ()

Vabr

Ihned, když vyšel trailer bylo jasné, že si chcou namastit znovu kapsy. Tohle byl rozhodně PG 13 - žádní mrtví! Nikdo tu nezemřel, což jsem opravdu nečekal. Film mě dost štval na tom, že od tohohle studia vždy vím, kdy jsou bafačky a zde bylo tolik míst, kde mohly být, ale namísto asi 100 bafaček jsou tu jen 4. To mi opravdu vadilo to čekání na ně a následně jsem byl hodně zklamanej. Jako mě nejde o bafačky, ale tohle studio to dělá, že má být bafačka a najednou není, ale tady to bylo snad pořád a působilo to dost otravně. Dabing chůvy by se měl vyměnit s dabingem tý holky. Líp by to sedělo. Postavy se chovaly strašně hloupě a některý hodně trapně. Dialogy byly v pohodě, ale ten kluk byl nehorázně trapnej. Ta kámoška tý chůvy je zase strašně blbá. Nebo počkejte není náhodou možná chytrá v jistým ohledu. Vždyť celej film se jí nic nestalo a to byla v tom sklepě, což znamená, že našla v tom domě nejbezpečnější místo. Ano, nedává to smysl, že je nejbezpečnější místnost v domě sklep. Konec je tak přehnaně happy endingovej. Bych všechny děcka hned vyhodil z oslavy. Zdá se mi, že tu třeba byly, já nevím třeba 2 postavy a 1 postava někde jinde a místo toho, aby dali v tý důležitější situaci záběr na nějakou postavu, udělali to, že dali záběr na úplně hloupou postavu. Ze šatů vymýtily démona úplně lehce. Prostě hrozně o ničem. Annabella 1 byla lepší než tohle. VYHODNOCENÍ: ,,HORORVÁ'' POHÁDKA PRO DĚTI ()

Torgal

Lightové strašenie pre najmenších. Strašidlá tu pôsobia strašne bezzubým dojmom, okrem trochu pocuchaných nervov z toho partia deciek vyjde v podstate bez úhony (ale vzhľadom na to, že chýbajú obvyklé archetypy obetí - namyslená fiflena, hulič, triedny macho - ma to až tak neprekvapuje). Na to, že pivnica mala byť plná posadnutých predmetov a rozhuckaná uberzlou Annabelle je toho ale zúfalo málo, za niečo stál jedine prievozník (pravdepodobnosť ďalšieho spin offu s ním je dosť vysoká). 5+/10 ()

helraiser

Řekněme duchařina pro dorost s pár lekačkami a docela akčně strašícím zavěrečnou dvacetiminutovkou. Sice se nejednalo o žádnou duchařskou bombu, ale pohodovou podivanou se sympatickým obsazením. Oddechový horůrek před spaním který neurazí. ()

bubblebobble

Videl som všetky tri diely Annabelle a tento je rozhodne najlepší. V prvých dvoch dieloch, budovanú atmosféru úplne ničia posledné minúty kedy sa postavy začnú chovať iracionálne a v rámci gradácie záveru dochádza k nezmyslom. Tretí diel sa toho našťastie vyvaroval. Príbeh je jednoduchý ale nič ma nerušilo a ani raz som nekrútil očami. Ďalej mi tento diel ako jediný nepripadal ako bezbrehá vykrádačka kedečoho, takže za mňa super. Ako jediný z troch dielov mi pripadal tento strašidelný, takže evidentne sa s väčšinou opäť nezhodnem. ()

Baron Noktur

Tak najprv to dobré. Komorná atmosféra ústiaca z prostredia jedného domu sa filmu hodila. Filmu sa taktiež zdarne darilo budovať stále viac stiesňujúcu auru v dajme tomu takej prvej tretine. A to je všetko, čo bolo na filme dobré. Zvyšok je zlý. Teda, čo to vravím, zvyšok je doslova stelesnené zlo. To môže byť síce, vzhľadom na námet filmu, vlastne plusom, no nie je. Najhoršie bolo správanie postáv, obzvlášť tmavovlasej ženy. Keď sa nachádzala v zakázanej izbe s bábikou uzavretou vo vitrínke s veľkým nápisom "V ZIADNOM PRIPADE NEOTVARAT", ona v sekunde vitrinku otvorila. Keď sa v jednej časti filmu nachádzala mimo domu a zistila, že mala vo vrecku ukradnuté kľúče, nespravila to logicky a teda nehodila kľúče niekam do domu a utekala preč, ale v dome začala znova vyvolávať ducha svojho otca. Úplne bez príčiny. Keď sa všetky tri dievčatá konečne zoskupili a utekali pred démonmi a jedna z nich skolabovala kvôli astmatickému záchvatu, nespravili to logicky, a teda nevzali ju do auta a neodjazdili preč, ale do auta len utekala jedna z nich po liek, aby sa vrátila naspäť do domu. Postava chlapca, ktorý mal záujem o blondínu, bola pre príbeh absolútne nepodstatná postava. Ako postava ako taká filmu len škodila a to svojim situačným humorom, ktorý sa do filmu absolútne nehodil. Práve ten dosť výrazným dielom menil v podstate celkom dobre budovanú atmosféru na rozpačitú taškaricu. V podstate sa len niekedy objavil, spravil niečo "vtipné" a potom zase zmizol na určitý čas. Vo filme nezomrie ani jedna postava, ani jediná jedna. Nie že by som bol psychopat bažiaci po smrti, ale ono sa to tak aj nejako očakáva, že niekto, kto spraví hlúpu chybu, za to nakoniec aj zaplatí. Tu ale nie. V tom filme sa dokonca ešte aj vtipkuje o tom, že sa tej čiernovláske podarilo vypustiť démona. Najhorší na celom filme bol až odporne presladený záver s morálnym ponaučením (!!!). Čo to malo byť? Rodinný film od Disneyho?! Hnus!! Odporný hnus!!! 20% ()

Likan7

Třetí Annabelle se mnou nehraje fér hru. Úvod s Warrenovými je skvělý. Má atmosféru, herce, kteří vědí co hrát a duchy. Jenže Vera a Patrick po velmi krátké době vyklidí pole a my sledujeme jejich dceru, kterou hlídají dvě puberťačky. Jedna je samozřejmě ta hloupější a otevře těch 10 zámků k jedním dveřím. Nedbá na 20 nápisů neotvírat, a otevře Annabelle ven. A od té chvíle jde film ke dnu. Prvních 20 minut prostřední části ještě jde. Atmosféru si to bere díky úvodu, duchové tu občas projdou a jsou děsivý. Jenže přesně v momentě, kdy by měl strach stoupat stejně jako útoky nadpřirozených bytostí, nestane se nic. Vy hodinu a půl sledujete občas nějakého toho ducha, co se prochází po domě a otočí hlavou na nějakou z postav. Nejdřív to funguje a je to znervózňující, ale když se to stane po desáté, přestane Vás to bavit. Hřebíčkem do rakve je pak vlkodlak, který 10 minut honí kolem domu svou oběť, aby se pak rozplynul po ráně kytarou (wtf?). Jenže tohle je už do konce filmu stále. Na všechno nadpřirozený stačí posvítit a je klid, vlkodlaka stačí prásknout kytarou a utéct, před nevěstou s nožem stačí zavřít oči a je po problému. Skoro mi až připadalo, že sleduju nějaký nepovedený pokus o parodii. Koule film najde až v posledních deseti minutách, jenže to ani zdaleka nestačí k tomu, aby jste se k návratu pana a paní Warrenových neprozívali jako já. ()

Pavel82

Ani jeden díl Annabelle nijak zvlášť neoslnil a ani trojka tohle nezmění. Líbila se mi ta myšlenka seznámení s dalšími proprietami démonické místnosti v domě Warrenových. Byl by to býval dobrý tah na možnou další sérii v Conjuring vesmíru. Pokud by tu byla taková prokletá věc, která by zaujala. Nic takového se nestalo, takže potenciál byl promarněn. Žádný příběh či vysvětlení prokletí, který by opici, či samuraje posunul do mého hledáčku. Vlkodlak byl úplně mimo mísu a byl bych nerad, kdyby se mu nadále věnovala ještě jakákoliv pozornost. Další mínusy - nebál jsem se, necítil atmosféru, předem bylo jasné, jak tohle všechno skončí a nic se nikam neposunulo. Takže slabší tři. ()

gemi

Takhle zprasit film... Prvních 40 minut pekelná nuda a pak se scénárista utrhne ze řetězu a hází jedno klišé za druhým. Střihač to asi prospal, protože řada záběrů je tak dddlllooouuuhhhááá až je to k nesnesení. ()

TomStrom

Tohle asi nikoho nevyděsí, řemeslně to není špatný, ale prostě je to moc bezkrevný a poklidný. Po famózní dvojce je to maximálně na slabší trojhvězdí. ()

Hellknight12

Posledná časť sa odohráva po prvom Conjuring. V úvodnej scéne sa vraciame na začiatok Conjuring 1 a hneď na to je nám ukázané ako sa dostala Annabelle do tej skrinky. Príbeh sa posunie o rok a tam vidíme, že ich dcéra má oslavu a opatrovateľku. Pričom si ich opatrovateľka nedá pozor a nechá skriňu s Annabelle otvorenú. Nápad je fajn aj ich výkony nie sú zlé a dozvieme sa aj pár zaujímavých veci, hlavne sú tu spomenuté niektoré prípady na ktorých Warrenovci pracovali. Ale bohužiaľ je tu toho až priveľa a mal som dojem, že na to všetko nejako nestíhalo alebo možno nebolo dosť finančných prostriedkov. Dosť veľká časť filmu vyzerá biedne. Škoda. Film môžem odporučiť ale nečakajte žiadnu slávu. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()

Emafera

Solidní horůrek vystavěný na atmosféře strachu spíše v náznacích. Po skončení filmu však rychle vyprchá. Není to špatné, ale na dvojku to nemá. ()

RAFT

Annabelle 3 trochu lepší než první díl,Herci Farmiga,Wilson ti sou ve filmu jenom pár minut .A vše se odehrává v domě.70% ()

Terminer

Film, který sice v obecném kontextu nedosahuje kvalit a myšlenky V zajetí démonů, každopádně pro mě osobně je Annabelle 3 druhým nejlepším filmem Conjuring universa (první je právě V zajetí démonů). Film má jednodušší příběh, který je primárně zaměřen na to, abyste se báli, ale ne tak, jak to předkládala loňská Sestra, jejíž přehnané efekty jí v závěru velice uškodily. A hlavně, tento film sice stavý na své hlavní hororové lince, ale má také další aspekty, kterými zaujme. Vtipné režijní vsuvky, dokonalá kamera, nádherná retro stylizace (hlavně u závěrečných titulků),... Prostě jeden z mála současných mainstreamových hororů (možná jediný), který hraje na opravdu solidní lekačky (co se týče příběhu), ale i solidním filmařskou práci. P.S. Ani TO (2017) nepracovalo s mladými hrdiny tak dobře jako tomu bylo zde. ()

fandadofilmu

Ve trojce tvůrci udělali to, co měli udělat už dávno – strnulá Annabelle nestačí, takže teprve když probudí k akci všechny zlé duchy a podduchy ve skladišťátku zla u Warrenových, rozpoutá se to správné peklo. Duchové vypadají působivě a strašidelně, lekačky fungují jedna báseň… jenže pak zazvoní zvonec a strašení je konec – to v okamžiku, kdy divák pochopí, že všechno jsou jen vizuální, zvukové a světelné záhrobní efekty – a že žádné z „trýzněných“ postav se vůbec nic nestane. Dokonce ani natržené tričko, ani zašpiněné džíny nebo rozmazaný mejkap. Jedna jediná újma v celém filmu je tak odřené koleno Judy, když se vymázne na kolečkových bruslích, a to ještě vlastní vinou, za to duchové opravdu, ale opravdu ani trochu nemohli. Tudíž od té chvíle už jen nuda, nuda a nuda. A na závěr ještě cukrkandlové klišé (fuj fuj!) nejhrubšího zrna v podobě napravení nehodných dítek. Tak to jsme si snad už vůbec nezasloužili! Kde že jste, závěrečné titulky!? Á tady, konečně… Takže jsem si z filmu odnesl jen ponaučení - Cizí lidí nenechávejte v domě nikdy bez dozoru! Což jsem věděl už předtím. Mimochodem, podle všech pravidel by myslím bylo potřeba tu vitrínu pro Annabelle znovu vysvětit, aby fungovala, nebo snad ne? Průměr - a s odřenýma ušima. ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)