Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

POMO

Úvod s Warrenovými trojku hezky nakopne, dodá jí pravý conjuringovský drive. Zbytek filmu je řemeslně bezchybná duchařina s dětskými hrdiny, slušně pracující s prostředím, především Warrenových sklepem se sbírkou prokletých artefaktů. Duchové jsou ale příliš neškodní, i vlkodlak se po profackování kytarou rozplyne v dým a je po hrozbě. Toto “bezpečné” strašení film dělá koukatelným pro širší cílovku, což je milé, pro někoho ale může být handicapem. ()

verbal

Americkou Jolandu, prefíkanou podvodnici a vyhlášenou lakovačku slaboduchých požíračů horkých psů, babu Warrenovou, si vzal konečně čert a právě ji někde multiotvorově píchaj démoni rozžhavenými borovými šiškami. Tudíž bylo potřeba narychlo uplácat nějakou tryzničku. A povedlo se na výbornou. Řitní zvonek zacinkal potřetí a je to vskutku až ďábelsky nudně mučivé, démonicky otravné, čertovsky tupé, pekelně rychlokvašné a nutí to diváky slzet. Zoufalstvím. Nedivil bych se, kdyby po tomhle ve státě Konektikokot vzrost počet sebevražd umlácením se skřípajícími dveřmi, způsobených akutními melancholiemi ze zhlédnutí unylé řídké sračky, načež by film prohlásili za prokletý, uzavřeli do, pro sichr šest set šedesát šestkrát vysvěcené, hrobky svatého Pederasta a tu s vážným xichtem otevřeli až při natáčení strašlivého rebubůtu Return of Análbell 3 - 22:15 po zhlédnutí pojdeš. A tak velcí a ostřílení exogenitálové, spiriparazitisti a psychomédia, manželé Králíkárnovi, nechají svého divného fakana samotného doma, přičemž mu ostříleně naservírují klíče od své sbírky podvodných cetek k vydělávání na mentálech, což samosebou vede k okamžitému vypuštění cigánské barbíny z její kóje. Následuje jako obvykle strachy téměř nevydržitelných 100 minut jejího samovolného děsuplného přemísťování z obýváku do kuchyně a zpět, doprovázených hrůzným vrzáním nenamazaných pantů, do čehož bezcílně pobíhají tři nesvéprávné nezletilé piče a piští, než je konečně napadne zavřít toho Čakyho zpátky do výběhu a to martýrium ukončit. I když jim do toho na chvilku přiblble zabubají samurajské brnění, vlkosvrab a Trepifajxl, myslím, že například takové Teletabís bylo daleko strašidelnější. Vzhledem k dosavadnímu vývoji očekávám, že další inovativní díl ze sklepní vetešnické Králíkárny bude o té démonem posedlé, hnusné plyšové kolotočářské opici, která bude jen dvě hodiny v kuse urputně třískat k prackám přišitými činely. Čirá hrůza! ()

Malarkey

Třetí díl logicky pokračuje v příběhu dvou předchozích dílů, ale s tím rozdílem, že z toho tvůrci místo duchařského hororu udělali takový skoro soft teen horor, u kterého se místy spíš bavíte, než děsíte. I tak si ale za ten nenápadně nápaditý posun film vysloužil tři pohodové hvězdy. Je to trošku jiné, než byste čekali, ale v rámci třetího dílu je to vlastně krok dobrým směrem. ()

T2

Rozpočet $27miliónovTržby USA $74,152,591Tržby Celosvetovo $228,552,591Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,233,453Tržby za predaj DVD v USA $1,837,193║ The Conjuring sérii dochádza dych a aj potenciál, je to samozrejme lepšie než suchý druhý diel ale viac než na konzumný priemer to nedosiahne. Má to dobré tempo, hlavný protagonosti tam až tam moc neprehrávajú ale týchto tipov hororov je už príliš moc na to aby to mal nejakú hlbšiu odozvu. /60%/ ()

woody

Po příšerné jedničce a příjemné starosvětské dvojce jde o pomyslný střed. Má to pár silných okamžiků, ale jako celek to působí hrozně vynuceně. A nejvíc zamrzí ten NEVYUŽITÝ potenciál (to je ostatně problém všech Conjuring filmů, když nejsou od Wana), kdy ožijou všechny ty hrůzystrašné a zlem posedlé exponáty ze sklepa Warrenových, ale jinak neudělají lautr nic. Takový Carpenter v nejlepších letech by je nechal plenit město, Dauberman je nedostane ani ze sklepa. ()

LIVINGDEAD

Tentokrát natočili verzi Annabelle 3 pro děti. Bez napětí, bez kapky krve, prostě Disney Junior Channel se zaměřením na věkovou kategorii 6 - 14 let . ()

EvilPhoEniX

Ach jo, proč tohle vůbec vzniká ? Gary Dauberman debutuje 3. dílem Conjuring Universa a je to nejslabší článek podobně jako letošní La Lorona. Hodinu se neděje vůbec nic a jakmile začnou oživovat bytosti v závěrečné třetině, tak se na to alespoň dá koukat, ale o atmosféře či lekačkách nemúže být řeč. Natočeno až televizní formou a téměř vůbec mě to nebavilo. O ničem. 40% ()

tron

Uvedomujem si, že všetky rip-offy zo sveta Conjuring začínajú byť na jedno brdo, ale mne to nevadí. Naopak oceňujem, že napriek priemerným scenárom (treba si uvedomiť, že Annabelle 3 je od chlapíka, ktorý kedysi napísal Vraždiaceho primáta) je zachovávaný istý vyšší štandard, aký v žánri rozhodne nie je zvykom. Prejavuje sa to najmä prostredníctvom hercov (ktorých si odvážim pokladať za kvalitných), atmosféry (ktorá je fakt zakaždým pekne hustá a temná) a ľakačiek (ktoré sú síce očakávané, napriek tomu zakaždým fajn premyslené). ()

Asia_Power

To jsem se jednou takhle sešla s Garym a dali jsme se do řeči : ,,Ahoj Gary, jak se máš?" ,,Čauuu Asie, hele bombově, budu točit pokračování série Annabelle a ba co víc, aj scénář sem k tomu napsal, heč!" ,,Tak to je paráda Gary, tuhle sérii mám ráda, hlavně dvojka byla fakt mrazivá. Plánuješ to jet v podobné vlně?" ,,Ani omylem! Tohle bude mástrpýs, poslouchej, to se posereš, takže...žádná krev, žádná děsivá atmosféra, všechno bude totálně předvídatelný, aby se nikdo neleknul a jako bonus tam vůbec nikdo neumře. To čumíš, co?" ,,No to fakt čumim, to snad nemyslíš vážně, proč bys to dělal? Vždyť je to píčovina." ,,Píču, píčovina! Je to děsně chytrý páč na ten film budou moct jít všichni od šesti let vejš! Chápeš to vůbec? Prostě horor na kterej můžou jít i malý děti! Horor pro celou rodinu, tržby budou minimálně kolem miliardy!" ,,Gary, děláš si legraci, viď? Jen mě lakuješ, je mi to jasný. Jaký tam budou bubáci mi ale snad řekneš." ,,Proč bych Tě lakoval? No všichni tam budou - Annabelle, převozník, šílená nevěsta, vlkodlak, rohatej démon, samurajský brnění, vlkodlak, opička..." ,,Jaký brnění, jakej vlkodlak, co to meleš? Opičku máš asi ty páč ses musel teda u toho scénáře vylejt jak váza. Co tam bude dělat vlkodlak, ty vole?" ,,Bude epicky běhat kolem baráku a sejme slepici, která vyleze z kurníku, jasně, že mimo záběr, jak říkám, žádná krev nebude." ,,Sejme slepici? Mě mrdne...co se s nim stane pak? Bude mít epickej fight s kohoutem?" ,,To nezní špatně, ale ne. Něco lepšího. Vrhne se na malou holku a v tu chvíli ho sejme kluk s kytarou. Prostě ho odpálí jak houmran v bejsbólu." ,,Buddho ty to vidíš...co bude dělat to brnění? Výhružně stát uprostřed chodby?" ,,Jak to víš, Asie? Tys mi četla scénář?" ,,Gary to myslíš opravdu vážně, že hodláš natočit takovou kolosální píčovinu? To tam rovnou přidej nějakej kreténskej happy end o tom, jak holčičku neměl nikdo rád, ale na konci filmu se z ní všichni poserou a na její narozeniny přijde celá škola, protože se přes noc stane jen tak bez důvodu oblíbenou." ,,Báječnej nápad! To tam mrdnu! Díky moc Asie." ,,Já si dělala prdel, tohle nemyslíš vážně, vždyť to bude kokotina roku!" ,,Ještě se budeš divit," zaječí Gary mocnou fistulí a hrozí mi prstem. ,,Všichni se budete divit jakej film natočím! Oscarovka to bude!" Ještě chvilku stál, koulel na mě očima a pak se na patě otočil a s mumláním, jak nás všechny ohromí, se odbelhal pryč. A co já? Já si říkala, že si ze mě dělal prdel. Takovou do nebes volající kundovinu přece nikdo nenatočí, že ne? Určitě žertoval... ()

Marceloo

Manželia Warrenovci odchádzajú na výlet a svoju dcéru Judy (Mckenna Grace) nechávajú doma s Mary Ellen (Madison Iseman), ktorá má na ňu dávať pozor. Po odchode rodičov príde na návštevu aj Daniela (Katie Sarife), takže si dievčatá naplánujú spoločnú zábavu. Svetoznáme múzeum plné prekliatych predmetov v dome Warrenovcov je pod zámkom, ale keďže sa v dome nachádzajú len tri bezbranné dievčatá, nájdu si démonické sily čoskoro cestu von. - Od série, ktorá má pri každom príspevku iného režiséra, je asi treba očakávať velmi kolísavú kvalitu jednotlivých filmov. Na dvojke ma najviac bavili výkony detských herečiek. Presne tento aspekt je aj najsilnejšou stránkou trojky, keďže Mckenna Grace strčila s prehladom do kapsy svoje staršie kolegyne a dokonca si dovolím napísať že aj hororových veteránov Patricka Wilsona a Veru Farmigu, ktorí v tomto filme vyzerajú, ako keby im pred tvárou okrem kamery stál aj niekto kto na nich mieri glockom. O Mckenne ešte budeme počuť velké veci, rovnako ako o Garym Daubermanovi, ktorý možno do žánru neprináša vela nových vecí, ale na druhej strane vie, čo od hororov mainstreamoví diváci vyžadujú, takže fakt, že sa za necelých päť rokov vymakal z nikoho na zvučné meno v hororovom žánri, nie je až taký prekvapivý. + Mckenna Grace + Vera Farmiga + Patrick Wilson + herečka z Tales of Halloween a Goosebumps 2 ()

TheRaven

Příběh zábavný, invence nulová – lekačky tradičně laciné (byť začátek sliboval, že tentokrát by to mohlo být jiné), na každý dobrý nápad několik špatných, závěrečné titulky podařené, plakal jsem jednou. ()

Spiker01

Spin-offy Conjuringu v podstatě jen dření značku (poptávka tu je) a nikdo od nich zásadně dobrý film nečeká. Nejpopulárnější Annabelle se ještě pořádně nerozhodla, jestli půjde cestou prequelů nebo sequelů (očekávám, že nevyhnutelná čtyřka půjde opět do minulosti), nicméně na její třetí díl mám v podstatě jen slova chvály. Sice se tu ve velkém replikují situace už mnohokrát viděné, ale jednak vizuálně se je stále na co koukat a jednak se tu překvapivě drží dobře atmosféra s přemírou lekaček, hlavně tedy v závěrečném aktu. A navíc je tu můj oblíbenec Patrick Wilson, který zkrátka nikdy nezklame. Pro otrlé zřejmě žádný extra objev, slabší povahy se jistě budou klepat strachy víc než například u loňské Sestry. ()

Nevka

Z trilogie asi nejvíce "horrorový" příspěvek, který těží hlavně z rozmanitosti kumbálu Warrenových. Díky tomu je snímek intenzivní a představuje hned několik stvoření zla, které drží divákovu pozornost po celou stopáž. Po úvodu se slušnou scénou u hřbitova netrvá ani moc dlouho, než se rozjede kolotoč šílenosti, který trvá až do samotného závěru. Lekaček není tolik a postava Danielle (Katie Sarife) je hrozně otravná a nesympatická (i přes její životní příběh). Oproti tomu Madison Iseman a Mckenna Grace zvládají své role dobře a člověk jim fandí. Co můžete taky dělat jiného, když vidíte, jak jim do baráku vleze blbka, která si myslí, jak si bude povídat se záhrobím. Největším kamenem úrazu tak je problém celého Conjuring Universe. Napříč všemi příběhy je jen naprosté minimum úmrtí postav, které by v člověku vyvolaly větší strach. Ne, že bych jim ten život nepřál, ale v rámci žánru... Na hlavní sérii to sice nemá, ale do trojky nejlepších se vleze. ()

Wacoslav1

Tak tohle bu bu bu strašení pro dětičky už si definitivně strčte tam kde slunce nesvítí. Tahle série holt měla potenciál jenom na jakž takž solidní první díl, ale trilogie z toho fakt bejt neměla, to sorry, ale opravdu ne.15% ()

Davies182

Pěkně natočený monsterfest s poloviční hororovou atmosférou, což je zapříčiněno absentujícím prvkem strachu o hlavní postavy, ke kterým má divák kvůli chybějícím charakterovým hodnotám nulový vztah. ()

Xmilden

Psal jsem to již minule ale Conjuringovému vesmíru zjevně dochází dech. Je alespoň potěšující, že jsme tentokráte na to tvůrci jdou trošku jinak. Opět se nekoná žádný gore, spoléhá se jen na strašení a v hlavních rolích jsou teenageři. První hodinu se prakticky neděje nic zajímavého. Vůbec jsem nepochopil schované klíče od komnaty s démonickými rekvizitami. Ve finále jde Annabelle zpátky do skříně a jsem zvědavý zda ji v brzké době někdo vůbec chtít vytáhnout. 50% ()

darkrobyk

Noc, havárie, objížďka. Auto se zastaví u bran hřbitova a zhasne. Koberce mlhy se strašidelně plazí kolem a z ní začnou vyrůstat duchové zemřelých. Annabell odpočívající na zadním sedadle je totiž jako magnet na duchy. A tím končí veškeré naděje na děsivý film. Celá série Annabell stojí za prd, ovšem tenhle kousek je nejhorší, tedy nejslabší. Než začne vůbec nějaký pokus o strašání, hrozí, že člověk usne nudou. Jediným světlým momentem je finále v podzemní místnosti, jenže vše se odehraje až moc snadno a rychle. A konec? Já bych si představil výživný narozeninový masakr, tvůrci bohužel ne. Tohle už nevyděsí ani děti. Jediné plus je, že konečně rejdy duchů nedoprovázejí výstřely z kanónu a padající hrnce, což jest ovšem žalostně málo. Doufám, že tímto jde ohyzdná panna do důchodu. ()

Shakers

Rovnako ako predošlé diely Annabelle, alebo The Nun, aj toto je iba slabý odvar oproti dvom dielom Conjuring. Je fajn, že Wan to produkuje, pretože to aspoň pekne nadväzuje (potešil krátky návrat manželov Warrenových), ale na jeho filmy sa to nechytá. Príbeh slabý, lakačky slabé a celý tento Conjuring universe už začína byť na jedno kopyto. 50% - 2* ()

lamps

Vesmír Conjuringu se tímto stává už absolutní masovkou. Co na tom, že je to celé zručně natočené, snaživé, uhlazené a hrají v tom hezké pubertální herečky, když podobně neškodný horor zažijete občas i během čekání v dopravní zácpě. Jako pohádku na dobrou noc pro děti od šesti let doporučuje 8 z 10 filmových fanoušků. ()

filmfanouch

Ed a Lorraine Warrenovi- Dnes již zesnulý pár paralelních vyšetřovatelů. Byli to hrdinové nebo podvodníci? Tak jako tak se minimálně stali hrdiny filmu V zajetí démonů, který se s klidným srdcem dá označit jako jeden z nejlepších horrorů tohoto desetiletí.Z povedeného filmu se stal také i finanční hit, který definitivně položil základy nové horrové série, která by se krom klasických pokračování měla dočkat i spin-offů. Kromě ještě lepšího V zajetí démonů 2 jsme se tak mohli dočkat spin-offů La Llorona , Sestra a především trilogie Annabelle, která se aktuálně dočkává svého závěru. Annabelle se skutečně dočkala dohromady 3 filmů a i když jsem v těžké menšině, mám obě dvě Annabelle rád. Jednička v režii kameramana původního V zajetí démonů Johna R. Leonettiho sice kvalit jakýchkoliv ostatních filmů z tohoto světa (kromě La Llorony, kterou zvlášť dvakrát nemusím) nedosahuje, je to ale pořád slušně natočená záležitost se sympatickým hlavním párem a super Alfre Woodardovou. To dvojka je jiný kafe, tu si vzal na starost šikula David F. Sandberg, který dal Annabelle trochu jiný směr kde se ani tak netlačí na lekačky kterých je ve filmu minimálně jakou spíš na mrazivou a trošku depresivnější atmosféru. No a trojku si vzal na starost režijní debutant Gary Dauberman, který už však napsal scénář právě k Annabelle 2 a k dalšímu spin-offu ze Conjuring světa Sestře. Na jednu stranu byl se asi zdálo jako risk svěřit tenhle projekt do rukou debutantovi, na ten druhý je ale Dauberman se sérii už seznámený, James Wan mu jako producent pár rad dal a především si Wan dává pozor aby spin-offy dostávali talentovaný tvůrci (jenom díky tomu jsem ještě nezatratil V zajetí démonů 3 v režii Michaela Chavese, který točil i La Lloronu). Natočil Dauberman důstojného nástupce, další fajnový horror a snad i potencionální kvalitní příslib do budoucnosti Conjuring světa? Na rovinu řeknu, že jsem se Annabelle 3 spokojený. Ne nadšený, ne nějak šokovaný ale spokojený. Dauberman naštěstí zůstal i jako scénárista a přišel se zápletkou, která se odehrává přímo po událostech prvního V zajetí démonů a Annabelle už je tedy ubytovaná ve sklepě. Díky tomu se opět hraje s Warrenovými a perfektní Patrick Wilson s perfektní Verou Farmigou se díky tomu vrací, ve finále jsou ale filmu přibližně jen 10 minut a hlavní děj se točí kolem dcery Warrenových Judy. Tu si zde střihla Mckenna Grace a naštěstí má celá série V zajetí démonů už od prvního dílu to štěstí, že si vždy najde nejen slušné ale přímo hodně kvalitní dětské herce. Mckenna Grace se k nim nejenom může v klidu přiřadit, ona dost možná končí i v TOP 3 dětských herců celé série. Na takovou Talithu Bateman z druhé Annabelle nebo Madison Wolfe z druhého V zajetí démonů bych si asi pořád vzpomněl spíš, Mckenna je ale sympatická, dokáže se popasovat s rolí šikované dcery paralelních vyšetřovatelů u kterých se svět hádá jestli jde o hrdiny nebo podfukáře a zároveň Judy tak trochu podědila matčin dar vidění a pochopitelně z toho není tak nadšená. Grace naštěstí dokáže fungovat jako dcera Wilsona a Farmigy a dokáže je po většinu děje zastoupit. Očekávaný strach, že budu co nejvíce vyhlížet manžele Warrenovy se tedy nenaplnil a vlastně bych si s Judy v podání Grace dal klidně další film. Jestli se staví V zajetí démonů 3 nebo třeba i někde jinde (Annabelle 4 se pravděpodobně bude odehrávat před událostmi trojky, možná i jedničky aby v tom zase byl trochu větší bordel ale Dauberman slibuje zajímavý námět) uvidím jí rád. Judy ale není jedinou hrdinkou tohohle filmu, protože tenhle film má hned 3 hlavní hrdinky (4 pokud počítáte Annabelle). A i když je Annabelle pořád nejvíc cool filmovou horrovou panenkou od Chuckyho, nějaký výrazný charakterní vývoj nečekejte (Hehe), proto se přesouváme k dalším dvou postavám. Jedná se o chůvu Judy jménem Mary Ellen v podání Madsion Iseman a poté její nejlepší kamarádku Danielu v podání Katie Sarife. Iseman je sympatickou a přitažlivou protagonistkou, která je opravdu tou pravou chůvou za všechny prachy. V podstatě zajímavější je ale postava Daniely. Z trailerů se může zdát, že právě ona bude ten typ ,, debilní horrové postavy, která kvůli své nešikovnosti vše posere a ve finále za to zaplatí´´. Jenomže trailery v tomhle ohledu solidně klamou tělem a ve finále je Daniela dost možná nejzajímavější postavou. Prošla si ztrátou, vyčítá si jí a chce jí nějak zvrátit. Má logickou motivaci, nechová se hloupě, k Judy si dokáže vytvořit vztah a především když pochopí, že udělala chybu pokusí se jí spravit. Zatím co jednička v Annabelle měla za hlavní protagonisty manželský pár a dvojka poté mladé holčičky ze sirotčince, hlavními hrdinkami trojky jsou dospívající ženy, která má každá svůj problém (pochybní rodiče, ostýchavost, rodinná ztráta...), které ale musí hodit za hlavu aby si stihli popasovat s démonickou panenkou a teprve poté si je vyřešit. Zaslechl jsem výtku, že se v podstatě první polovinu Annabelle 3 nic neděje.Že se zde tady snad až příliš vyvíjí vztah tří hlavních protagonistek. Tenhle fakt ale naopak beru jako klad, jelikož si divák následně k hlavním hrdinkám snadněji najde cestu a dokáže se vcítit do jejich chápání. Tenhle fakt bohužel není u horrové konkurence úplnou zárukou, takže je fajn, že tady to je. Dauberman jinak jako režisér nezklamal, spíše naopak potěšil. Annabelle 3 sice nějakými novými revolučními lekačkami nebo celkově děsem nepřekvapí, jenomže pořád se hodně dobře pracuje s atmosférou, pořád je tu strach o postavy, pořád jsou ty lekačky použity smysluplně a především je tam plno krásných vizuálních nápadů. Annabelle 3 ale odkáže představit i několik nových démonů, kteří by se také mohli dočkat vlastních spin-offů. Za historii série jsme tu měli démony jako Annabelle, Valaka, La Lloronu, Crooked Mana (jeho sólovka už se taky kutí) nebo Bathshebu Shermanovou, zde se ale objeví Ferryman, vražedná Nevěsta, japonský démon Oni a vlkodlačí Hellhound. Každý z těhle démonů je něčím zajímavý a u pár z nich by ten spin-off vlastně dával i smysl (především japonsky stylizovaného Oniho bych chtěl hrozně rád!). Možná se nikdo z nich nedočká až tak velkého prostoru, v rámci několika pár minut ale nezklame žádný z nich. Annabelle 3 ukazuje, že se pořád dá se sérii V zajetí démonů nějak pracovat. Nějaká revoluční žánrovka, nejlepší spin-off nebo snad nejlepší Conjuring film nedorazil, přesto dorazila povedené horrové pokračování, které sice nepřekonalo Annabelle 2, za to ale překonalo alespoň Annabelle 1. Pokud Dauberman opravdu pro Annabelle 4 přijde s dobrým námětem tak se začínám pomalu těšit... a vůbec by mi nevadilo kdyby zůstal u režie! () (menej) (viac)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)