Ash vs Evil Dead

• USA Ash vs Evil Dead (viac)
USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (viac)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Doudis19

Tak je to tu. Bruce Campbell, Han Solo hororového žánru se vrací k jedné z nejkultovějších postav filmové historie. Slovo historie určitě sedí, jelikož jeho poslední navléknutí motorové pily na pahýl je přes 20 let staré. Tak tedy pozdě, ale přece. Pilot ukázat, že přibylo humoru a sebeparodie, což není na škodu, i díky tomu že hororové sekvence fungují výborně. Trošku zamrzí, že si tvůrci vypomáhají digitálními efekty, než aby zůstali u klasického, figurýnového gore, které tak fungovalo v původních filmech. Přesto veliké nadšení a zvědavost, jakou kvalitu si Ash vystřílí a vyporcuje v následných dílech :-). Tak první série naprosto perfektní :-). S každým dílem přibívá brutality a krve, Ash hláškuje v každé větě a Kelly se posledním dílem vyšvihla do závěsu za nekompromisního demonobijce. Poslední díl vůbec asi nejpovedenější epizoda. Vynechává dokonce i digitální krev a efekty, občas snad jediný nešvar téhle seriálové bomby. Druhá série potvrzena, takže je se na co těšit :-). ()

Khumbac

Vypadá to až tuctově grindově. Chytne to a nepustí. Prostě nadupanost ! Po dvou dílech si netroufám dát víc, uvidím...po šestém dílu měním na 5h. ()

filmmovier

Nehoráznej nářez - Bruce Campbell je nářezovej, scénář je nářezovej, všechno je nářezovej!!! - Ne, teď vážně - už teď, po třech dílech, je z toho zatraceně velkej kult v perfektním stylu původní trilogie, které to dokonale vzdává hold. Tá nádherná béčkovost z toho jen čiší a je to dokonalé jak jako komedie (zejména v pilotu), tak i jako horor (zejména ve třetím díle). Je tam spousta novejch monster, jeden luxusní Necronomicon, hláškující Španěl a motorovka... a krom toho, že je tam Ash občas až za moc velkého debila (i na něj), tak je to díl od dílu lepší a lepší. Nejlepší seriál tohohle roku, skutečně. Jedním slovem geniální, opravdu nemůžu jinak, skutečně perfektní projekt a to slovo od N tomu fakt nářezově sedne jak motorovka na Ashovu levačku. 100%. ()

Cedr

Journey byla lepší než samotná destination. Poslední dvě epizody za moc nestály. Těch osm před nimi je ale naprosto špičkových a vše spolehlivě převáží. CGI je vcleku na houby, praktické efekty nevyrovnané od nepochopitelně průměrných až po vyloženě špičkové. Jádrem všeho je samozřejmě Bruce Cambell. Ten má zde naprosto dokonalou delivery jak (parádně napsaných) one-linerů tak i dialogů samotných. Vůči ostatním hláškovacím počinům to není ani fér, tohle je prostě extratřída. Evil Dead po letech opět posouvá laťku horor komedie daleko výš nad konkurenci. ()

BROKEN_

Takový seriál který je svěží, akční, vtipný, krvaví, hláškující a k tomu hlavního hrdiny který na každém kroku vždycky řekne něco vtipného jen tak nenajdete. Škoda že tenhle seriál zrušili kvůli nízké sledovanosti, příjde mi že lidi neví co je dobrý, ale zase je pravda že se každá série opakuje. Jenže všechno tohle funguje skvěle. SPOILER ve 4 řadě jsme se mohli dočkat post - apokalyptického světa ve kterém by ASH jezdil v obrněném autě. Velká škoda. :( Pro fanoušky filmové série Evil Dead povinnost! Miluju to. ()

noriaki

Smrtelné zlo I & II jsem viděl kdysi dávno na mnohokrát ohrané betamaxové videokazetě (pre-VHS formát) a vybudoval jsem si k němu jistou nostalgii. Zřejmě ale ne takovou, abych u seriálového pokračování vrněl blahem a hledal odkazy a režisérské pomrkávání. A že je ho tam požehnaně, i když počítám jen to, co přímo bije do očí. Vyzněním navazuje na trojku. Poměr komedie a hororu je zhruba osmdesát procent ve prospěch srandy. A ani u toho zbytku strachy neumřete. Na poprvé dobré, na podruhé taky. A kupodivu ani v druhé desítce dílů scenáristům nedošly nápady, naopak se mi zdá, že se kvalita mírně zvedá. Třetí série je parádní. Nápaditá, ulítlá, pekelně vtipná a ke konci téměř epická. ()

Duoscop

Jako velky fanoušek serie Evil Dead nemužu hodnotit jinak. Serial do sebe skvěle zapadá a ani chvilku sem se u něj nenudil. Od začátku do konce jde o brutální nářez, který bude mit doufám ještě nějaké pokračování. ()

PetrVabruscak

Minimálně o třídu lepší než původní filmy. Větší napětí, vtip a triky (to se dalo předpokládat). Sam Raimi nechal všechno, co se ve filmovém průmyslu naučil, ve svém znovuzrozeném kultu. Fanoušci si při sledování mohou přivodit orgasmus, ale já zatim nechávam na čtyřech hvězdách. Bylo tu pár zbytečných a suchých míst. Těšim se na druhou řadu a nebudu se bát zvednout na plný počet. ()

majxik

Komediální hororový seriál, který navazuje na Béčkový horor. Nevím jak vy, ale já se těším pokaždé na nové díly/sezóny. ()

Mishqo

90% ... Dovolím si tvrdiť, že je to lepšie než ktorýkoľvek z filmov. Poriadna dávka absurdity, brutality a humoru. Brucovi to stále šľape. ()

hroubek

S01 - Ash a jeho motorovka jsou zpět, a mnohem lepší formě, než jsme doufali. Mám rád všechny filmy o Ashovi jeho boji se smrtelným zlem, dokonce se mi i docela líbil remake původního Evil Dead. Sam Raimi a jeho tvůrčí tým nám dávají to co jsem měly, na Ashových dobrodružství nejradši. Absurdní situace, boží hlášky, spoustu gore scén plných krve a hlavně největší sympaťáka ze všech Bruce Campbella. Navíc je vidět, že se seriál chce zavděčit fanouškům původních filmů, takže je tu kupa odkazů na původní "mistrovská díla". Velkou radost mě udělalo to, že si tvůrci snaží vyhrát si s příběhem, a že mají obrovské koule zobrazovat co zobrazují. Dale se mi dost líbilo jak lehce přeházejí z komediálních momentů ke strašidelným a hororovým. Bruce Campbell si to neskutečně dává a v každé scéně kde je, je radost na něho koukat, protože je přesně takový, jak si ho pamatujeme. Nováčci Dana DeLorenzo, Ray Santiago a Jill Marie Jones krásně doplňují Campbella a v určitých věcech ho usměrňují nebo díky ním daná scéna lepe graduje. Lucy Lawless si to od první scény hodně dává, i přestože má méně prostoru, tak si ukradne několik scén pro sebe. Na seriálu mě bavilo, jak moc je nekorektní, brutální a hlavně se nebere moc vážně. Není problém, aby během deseti minut umřelo několik lidí velmi ošklivou smrtí a hlavní hrdinové se nad tím moc nepozastavili. Největší problém je, že asi dva díly jsou zbytečný a doslova by se daly nazvat vyplňující. A hlavně vyměknutí ve finále. Cokoliv jiného bych byl ochoten přejít, ale takhle vyměkle by se Ash nikdy nezachoval, určitě by zkusil nějaký podraz nebo fígl, ale ne to co udělal. Je to škoda. Ash vs Evil Dead je hodně dobrý seriál, který si nejvíce užijí fanoušci původní filmů a fanoušci Bruce Campbella. S02 - Ash se vrací do rodného města a zlo ho následuje. Opět se vrací všechny postavy a tentokrát se k hrdinům přidává Ashův otec, a i Ruby, protože něco velmi ošklivě pokazila. Druhá řada je přepálenější, šílenější a taky mnohem více krvavější. Místy se tlačí zbytečně na pilu, ale fanouškům to udělá vždycky radost. S03 - Po zvratech z minulé řady se svět na chvilku uklidnil, ale to nemá dlouhé trvání. Zlo natahuje své dlouhé prsty a je na Ashovi, Pablovi a Kelly, aby zlo zničili. Navíc se Ash dozví, že má dceru, která z něho nemá moc velkou radost. Je to hodně a i tentokrát se tvůrci urvou ze řetězu. Opět dostáváme dost hodně brutálních scén, které jsou nechutné a komické zároveň, spoustu absurdních situaci a hlavně skvělého Bruce Campbella, jenž si svou roli užívá. A mě to hodně bavilo. Není to, tak překombinované a některé zvraty nepůsobí jako velké WTF, ale ne všechny samozřejmě. Konec řady je správně epický a poslední scény jsou neskutečně stylové. Takže už teď mě mrzí, že seriál byl ukončený. Na druhou stranu jsem hodně rád, že něco takhle nekompromisního vůbec vzniklo. ()

pabulator

Tak Ash nám povstal z popela jako bájný Fénix oprášil motorovku a brokádu,aby znovu trochu poškádlil smrťáky a Xenu.Počin je to nad míru zdařilý,ačkoliv vedlejší postavy sou blbé jak vagon tupých bruslí a neutrousí za celý seriál ani jedinou pamětihodnou hlášku. Náš démonobijec si vlastně velice dobře vystačí i sám a jde mu to docela od (jeho upgradované)ruky ,bubáky vždy posílá do zásvětí s nějakou jadrnou průpovídkou na rtu nehledíc na svou partu.Závěrem bych snad jen podotknul „Já to říkám pořád,že za všechno může Facebook!!!“ ()

VasaX

Chlapský macho hlášky, gore s humorem, hororová klišé jako lehká parodie a našlapané díly a spousta odkazů. První série byla krásná a skončila tak, jak se na Ashe hodí. Dlouho jsem na to čekal a hodně mě to potěšilo. Snad se nám to dál nepokazí. ()

bizz_mjc

Co si budeme nalhávat, Raimiho Evil Dead je kvlt a s ním i hlavní persóna Ash. Ten je navíc i cool, minimálně teda v seriálu, který... který... a jak to dokončit. Komplet 10 dílů jsem zhltal jak jednohubku (těch necelých 30 min. na díl je ideální délka) a bavil jsem se výborně - někdy i s hvězdičkou. Celek stojí primárně na Ashi a řádně krvavé akci a černém (i řádně krvavém) humoru. A tak to máme rádi a je dobře, jak je seriál stylizován, bez toho by to nebylo ono. Jenže prvotní nadšení pak trochu opadne, protože démoni vycházejí z jednoho mustru a jde jim stále o totéž, ale Ashova potřeba v každé situaci ze sebe neustále sypat cool hlášky, byť svébytné, mi někdy přišla drobně zbytečná. Ale je to především dekapitační komedie, která nemá nikde v okolním světě konkurenci, a to se povedlo. Já bych se v ní ovšem rád víc věnoval mytologii Necronomiconu a jeho poznávání (při retardaci Ashe třeba pokusy o jeho zničení mohly být bránici-rvoucí), světu Temných (snad del Toro to Šílenství natočí - ne jak poslední dva filmy!) a klidně i flashbackům ke starším dílům, které tu fungují skvěle. Ale jo, ačkoli jako fanoušek série jsem krapet kritičtější, těším se na druhou sérku, třeba z "toho" (viz závěr) ještě něco víc vyleze. EDIT po dalších sérkách: A vylezlo! ()

Yoda sama

Kolísavá kvalita jednotlivých dielov, frkov a príbehových zvratov prebila tá úprimná zábava, skvelý gore masky a trashové efekty. Po návrate do chaty mi napravilo aj chuť pár šťavnatých momentov a odkazov a samozrejme koniec, ktorý ale že totálne pasuje do Ashovej povahy a je to jedna z najúsmevnejších vecí z celej série. Bruce samozrejme mega kúl, zvyšná banda sympaťáci, teším sa na druhú sériu. ()

MikeZ

Ach jo, některé sny by se asi neměly plnit. Od Raimiho geniálního pilotu to šlo jenom z kopce. Fajn praktické efekty se rychle okoukaly a zůstala jenom přehlídka vulgarit a nechutností (fakt nepotřebuju vidět Ashe od mrdky), svázaných dohromady totální scenáristickou bezradností. A opravdu jsem neměl pocit, že je to debilní záměrně, jako za časů Armády temnot. Správný poměr absurdity a "grooviness" se naštěstí v závěru (doslova - v posledních dvou minutách) namíchat podařilo, proto člověk neodchází úplně otrávený, je to ale trošku pozdě. Tohle moc sláva nebyla, králi, chybět nebudeš. 6/10 ()

Wade

Kompletní Ash je za mnou a byla to parádní zábavná gore jízda a to všechny tři série nic víc netřeba dodávat. 1.série 4/5 - 2.série 4/5 - 3.série 4/5 Celkově 4/5 -- 8/10 IMDb ()

SamVimes

Po více než dvaceti letech od Armády temnot se Ash vrací v seriálové podobě a spíš než decentní oživení značky je to hlasité rozkopnutí dveří. Ash vs Evil Dead spojuje to nejlepší z čistě hororových i komediálních aspektů starých filmů a podává to ve výrazně lepším kabátku produkčních kvalit 21. století. Zároveň tyto složky vyvažuje natolik dobře, že obě spolehlivě fungují, ani jedna neubíjí tu druhou. Zpátky je Necronomicon, živí mrtví, motorová pila a hlavně nezastavitelná hláškovací mašina Bruce Campbell, jen málokdo se ve své roli dokáže vyžívat tak moc jako on. Seriálový Ash nedělá kompromisy, nesnaží se cílit na co největší diváckou základnu, ale naopak dodává poměrně specifickou podívanou pro své fanoušky. A právě pro ně je tahle krvavá, zábavná, rocková jízda vším, co kdy chtěli a nevěděli o tom. ()

Lukyn007

Bruce je zpět!!! Konečně jsem se dočkal. A pilot režírovaný otcem Raimim? Lahůdka!!!! Klasická kamera, lekačky, humor, krev...to čekání opravdu stálo za to. Je sice pravda, že některé CGI momenty jsou slabé, ale celkový dojem to nezkazí. Groovy!!! ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (viac)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (viac)

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (viac)