MM_Ramone

Americký režisér Sam Raimi, spolu so svojim starším bratom scenáristom Ivanom Raimim, oživili v roku 2015 kultové horrorové dielo. Fanúšikovia fenoménu "Evil Dead" sa opäť môžu stretnúť s charizmatickým Ashom J. Williamsom a vrhnúť sa do boja proti temným démonickým silám. Tento krát vo forme televízneho seriálu, ktorý nesie názov "Ash vs. Evil Dead". Prvá séria pozostáva z desiatich častí: 1. Jefe, 2. Návnada, 3. Knihy z druhej strany, 4. Brujo, 5. Hostiteľka, 6. Zabiják vrahov, 7. Oheň v diere, 8. Ash proti Ashovi, 9. Kniha viazaná v koži, 10. Temná. Je to šialená jazda plná krvi, násilia, hnusných démonov a čierneho humoru. Ash sa oháňa svojou motorovou pilou, strieľa na všetky strany z brokovnice so zrezanou hlavňou a hádže jednu drsnú hlášku za druhou. ***** ()

malylada

Ash po letech paběrkování dostává vizi, kdy se zlo vrací a rozhodne se definitivně skoncovat s knihou "zla". Cestou přibere parťáky a jatka mohou začít v plném proudu. Campbell je opět skvělý, neustále hláškuje a porcování démona mu jde jako za mlada. Bohužel se to nedá říci o vedlejších postavách, které se snaží držet krok, ale nedaří se to a ve většině případech jsou otravní. Všechny díly vypadají přes kopírák a humor, včetně akce se brzy okoukají a nemají takový efekt. Určitě pochvalu zaslouží masky a gore scény, ve kterých krev teče opravdu proudem. Ale nemůžu si pomoci, prostě jen bezduchá vyvražďovačka, která je díl od dílu stejná a nikam se neposouvá. Musím říci, že jsem čekal o dost více a pouhá nostalgie zkrátka nestačí.......6/10 ()

ScarPoul

Presne ten mix Gore a humoru aký môžem. Evil Dead je moja srdcovka. Do seriálu som sa nehrnul, ale teraz som nadmieru spokojný. Má to v sebe takú tú vidlácku dementnosť akou sú obdarovaní všetci Američania a celé sa to nesie vo vražednom tempe. Je tu kopec perfektného wtf humoru a kvantum krásnych dievčat. Do toho hrá rock ´n ´roll a zároveň tu máme niekoľko skvelých odkazov na pôvodnú sériu. A hlavne na Bruce Campbella, ktorý nakopáva rite a hláškuje čom čakal naozaj strašne dlho. Prvá séria - 100%. ()

Necrotongue

Po první sezóně seriálu, bych mohl mít rozporuplné pocity, protože jsem se těšil na pořádný horor s mrazivou atmosférou a brutálním násilím, místo toho jsem viděl akční komedii plnou hlášek a brutálního násilí. Vzhledem k tomu, že mám rád černý humor, rychle jsem přizpůsobil své myšlení nastalé situaci a mohl jsem si celou jízdu s Ashem a jeho partou pohodově užít. Až na čtvrtou epizodu jsem byl velmi spokojen a pekelně jsem se bavil. ()

topi

Moc jsem nečekal, ale dostalo se mě parádního humoru a hláškujícího Ashe, jak ho máme všichni rádi. Spousta odkazů na kultovní trilogii vyloudí moc a moc úsměvů na tváři. Jako absolutní fanoušek celé trilogie mě přece jen občas vadily CGI efekty, ale bylo to celkem vyvážené s poctivým maskérským gorefestem. Těším se na další sérii. ()