Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (122)

Bez východiska (2015) (S06E09)

Hmm, tak po nadějné osmé epizodě přišlo další zklamání. Akce bylo Cheb, Cheb, děj se hezky odvíjel, ztráty narůstaly a všechno by šlapalo jako švýcarský časoměr, jenže všechno zkazila záplava nelogičností, tentokrát jich bylo fakt moc (Nemáte dost munice? Nevadí! I tak můžete rozdělat oheň pomocí RPG., diskuse uprostřed stáda nemrtvých, pachová kamufláž, ze které trčí hlava jako maják, deset motorkářů si nevšimne, že na ně z deseti metrů namíří chlap RPG a podobně) a vrcholem všeho bylo podivně zasněné vymření klanu Andersonů. ()

Nasledujúci svet (2015) (S06E10)

V desáté epizodě se toho až tolik nestalo a původně mělo být mé hodnocení nižší, ale neskutečně mě pobavila dvojice Pat a Mat v epizodě "Na cestách". Výborná byla i postava Ježíše, která funguje jako skvělý startér komických situací. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu na scénu u rybníka, která mi silně připomněla film "Jáchyme, hoď ho do stroje!". ()

Rozviažme uzly (2015) (S06E11)

Jedenáctou epizodu řadím k těm průměrným, hodně se tlachalo, Rick přehlédl v silnici díru, do které by se téměř vešel Trabant a opět se tlachalo. Rickovi musím přiznat k dobru, že závěr dílu velice pěkně oživil, ale Ježíšův potenciál v oblasti situačního humoru zůstal nevyužit. ()

Zajtra ešte nie (2015) (S06E12)

Dvanáctá epizoda patří mezi ty akčnější bez větší účasti nemrtvých a mám takový dojem, že mi tyto epizody vyhovují více, zombíci sice vypadají parádně, ale už se toho od nich nedá moc očekávat, jejich možnosti jsou prostě omezené na šourání a kousání, kdežto u živých se dá tušit nějaká ta invence. ()

Na jednej lodi (2015) (S06E13)

Třináctá epizoda byla poněkud komornější, což by mi nevadilo, ale těch vnitřních bojů a pochybností už je na mě trochu moc. Morgan a Gabriel už byli příliš a teď začali tvůrci kazit ještě Carol, na druhou stranu je fakt, že mě pobavila Maggie se svou pastí, to byl světlý bod dílu. ()

Smrteľná skratka (2015) (S06E14)

Tak toto byl vcelku nudný díl, který zkombinoval hru na city s čekáním na to, kdy dojde k evidentně nevyhnutelné tragédii. Jaké bylo mé překvapení, když k ní skutečně došlo. ()

Na východ (2015) (S06E15)

Zdá se mi, že se seriál tvůrcům pomalu ale jistě vymyká z ruky, chování postav nedává smysl, logika si dala pauzu a už zase někoho zajali. Chápu, je to už šestá sezóna, ale jestli už došly nápady, možná přišel čas na definitivní závěr. ()

Posledný deň na Zemi (2015) (S06E16)

Záplava nelogičností pokračuje, ale musel jsem ocenit, že se scénárista nechal inspirovat systémem jednosměrek v centru Ostravy. Kdo vyzkoušel, jistě se mnou bude souhlasit, že setkání s Neganem by bylo pro řidiče svůdným východiskem z této záludné a nervydrásající pasti. ()

Season 7 (2016) (S07)

Sedmá sezóna mi jasně dokázala, že to jde se seriálem hodně z kopce. Všechno, co mě bavilo na výborné první řadě je pryč, ději chybí dynamika, všechno se utápí v neustálém filosofování, logika si bere až příliš často kuřáckou pauzu, scénáristé mnohdy popírají sami sebe, kvůli tomu přestávají platit pravidla pro nemrtvé, která sami nastavili, a příběh se tak zvolna mění ve frašku. Negan, nadějná nová postava, se chová naprosto stereotypně, po dvou epizodách už nemůže přinést nic nového a Rick je zralý na to, aby ho někdo vyvedl za barák a zkrátil mu utrpení. ()

Jedného dňa už nebudete (2016) (S07E01)

Potom, co předvedli tvůrci v šesté řadě jsem nic úžasného ani neočekával, takže jsem nemohl být zklamán. Abych řekl pravdu, výsledek byl dokonce o něco lepší, než jaký jsem předpokládal a mohl za to Negan. Tenhle Joker Živých mrtvých celou epizodu táhl, bohužel pro něj jsem se až příliš často díval na detail Rickova obličeje, navíc se mi tvůrci neustále snažili hrát na city, a to na mě málokdy funguje. ()

Studňa (2016) (S07E02)

Nůůůůůůdááááá. Ano přesně takhle byl natahovaný děj druhé epizody. Proč nebyla tygřice Shiva kreslená? Byla by stejně reálná jako to digitální neštěstí a ještě by to bylo vtipné. Vždycky, když Morgan roztočí svou hůl, nevím, jestli se mám smát, nebo brečet, Carolina snaha o poustevnický život je otravně stupidní a celek na mě působil strašlivě únavně. ()

Cela (2016) (S07E03)

Zpočátku jsem si říkal, že by mohlo jít o povedenou epizodu, děj se točil kolem Daryla, Dwightova postava dostala hloubku (v rámci možností) a čekal jsem méně akční díl s pořádným napětím. Částečně jsem se dočkal, na akci téměř nedošlo, jenže se nedostavilo ani napětí, zato jsem viděl spoustu vaty. ()

Bez zbraní (2016) (S07E04)

Čtvrtá epizoda byla pro mě v sedmé sezóně zatím tou nejlepší, takže začínám velmi opatrně doufat, že se série ještě rozjede. Dvě záležitosti mě ale příliš netěší. Fakt mě mrzí, že Negan neumlátil v prvním dílu prudného Carla (alespoň tu ruku, kdyby mu...) a mám trochu obavy, že mi za chvíli začne Negan vadit, protože zatím předvádí stále totéž, a hrozí, že upadne do stereotypu. 3*+ ()

Bitkári (2016) (S07E05)

Předchozí epizoda ve mně vzbudila určité naděje, aby je pátý díl opět pohřbil. Hned ze startu jsem si mohl "užít" dojemné chvíle nad hroby, ale správný WTF? moment přišel ve chvíli, kdy vzplály vatry, rozeřvalo se rádio, otevřenými vraty se potáceli trupíci a hádejte, komu to bylo jedno? Celé komunitě, výjimku tvořily jen obě akční hrdinky z Alexandrie, a rázem bylo jasné, že si scénárista něčím vylepšil dietu. Zbytek epizody jsem už bral jen jako komediální vsuvku, ale odpověď na jednu otázku bych přece jen rád našel. Kde vzala Enid hélium? ()

Mesto žien (2016) (S07E06)

Když se daří, tak se daří! Předchozí epizoda byla plná nelogičností, tento díl byl od první do poslední minuty nudný a nezáživný. Zpět do děje byla vyplavena postava Tary, která mi nikterak nechyběla a jejíž příběh mě opravdu vůbec nebavil. Šlo o typický příklad toho, jak tvůrci natahují příběh na požadovaných šestnáct dílů. Nechce se mi ani věřit, co se stalo ze seriálu, jehož úvodní sezóna mě tak bavila. ()

Zaspievaj (2016) (S07E07)

Pokud by někdo stále ještě tápal v tom, co je v seriálu největším zlem, já mám v této otázce už dlouho jasno. Je to Rickův pubertální spratek Carl, pokaždé, co se objeví v záběru, cítím jak se mi všechny kontrolky dostávají do červených hodnot. Kdybych měl tu možnost, zabíjel bych ho velmi pomalu, ale nejdřív by sežral ten stupidní klobouk! ()

Srdcia bijú ďalej (2016) (S07E08)

Stalo se to, čeho jsem se obával. Postavě Negana zoufale chybí nějaký vývoj, jeho chování je příšerně stereotypní/ předvídatelné. Je to škoda, protože jsem doufal, že právě Negan dodá příběhu tolik potřebnou šťávu. Na druhou stranu mě potěšil Daryl, který mi ukázal, že i při zabíjení lidí lze najít Ježíše. ()

V núdzi poznáš priateľa (2017) (S07E09)

Po čase se objevila epizoda, která mě vcelku bavila a klidně bych ji ohodnotil i čtyřmi hvězdičkami, kdyby... Tvůrci seriálu Živí mrtví už před časem správně pochopili, že se na potácejících zombiích nedá postavit více sezón, proto Rick et consortes čelí mnohým dalším překážkám. Došlo to tak daleko, že jsou v sedmé sérii nemrtví jen běžným doplňkem krajiny, pokud se vůbec nějaký vzorek objeví, ale když provádí Rick rozborku zátarasu, objeví se odnikud stádo jako v první sezóně. Hmm a jsme zase na třech kouscích. ()

Spojenci (2017) (S07E10)

Já fakt netuším, jestli po sobě scénáristé čtou, co napsali, pokud ano, musí mít poruchy paměti a netuší, co napsali předtím. Už několik sezón se v seriálu řeší, že ubývá možností k získání zásob, to je logické, pak mi ale není jasné, jak se na území probraném Neganem, alexandrijci, lidmi z Hilltopu a z Království uživí tak velká skupina, jako je ta ze šrotiště. Navíc jsem si nevšiml, že by někdy někdo narazil alespoň na jediného člena této komunity. A Rickův boj v "aréně"? Proč? Vzpomněl jsem si na postavu Gwen DeMarco z Galaxy Questu, když se zoufale ptá, proč jsou na kosmické lodi drtiče. Prostě proto. ()

Zásadná otázka (2017) (S07E11)

Šmarjá, to byla zase příšerná nuda. O Eugenovi už se nemůžu dozvědět nic, co bych už dávno nezjistil, takže když mi jedenáctá epizoda znovu představila všechny jeho "zajímavé" podivnůstky, bylo to pro mě těžké zklamání. Pokud jde o mumlání a nekoordinované pohyby, měli by se tvůrci opět spolehnout spíše na nemrtvý komparz. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021