Rickovu skupinu zajal zločinecký gang Spasiteľov a odviedol do lesov za svojím vodcom Neganom. Prvé stretnutie s legendárnym neľútostným banditom, o ktorom doteraz len počuli, je kruté a prináša prvé obete. Kto zo zajatej Rickovej skupiny bude musieť zomrieť ako prvý? V  snahe demonštrovať svoju silu a moc, Negan si vyberie jednu obeť z Rickovej skupiny, aby ju verejne popravil. Všetci musia vidieť, že s Neganom sa neradno zahrávať. Na koho prvého dopadne jeho krvilačná Lucille - bejzbalová pálka omotaná ostnatým drôtom? Po náznakoch rebélie väzňov prichádza na rad ďalšia obeť. Zničený Rick nemá inú možnosť, len sa pred Neganom skloniť. (TV JOJ)

-bad-mad-wolf-

Negan v závěru minulé série konečně vtrhnul do ringu a ověnčen tituly "sadistická megastar" či "psychopatická arcisvině" poprvé v historii seriálu posunul brutalitu dál, než kam jí dokázal přivést komiks. To samozřejmě neznamená, že by kvality téhle epizody udávaly rozflákané lebky, nicméně divák utržil solidní knokaut a Negan je obsazen, napsán i obrutalizován natolik fenomenálním způsobem, že se už teď těším, co tahle figurka na televizní šachovnici rozpoutá. P.S. Povrchnímu tlachání o samoúčelném násilí nerozumím (btw, velepopulární Hra o trůny obsahuje víc ještě explicitnějšího násilí). Záměrem bylo Negana vyhnat ad absurdum, po psychologické i fyzické stránce, což funguje stoprocentně a rozpad kultu jeho osobnosti bude zjevně tématem téhle, možná i další série - což je odpověď na poznámky o tom, jak by tohle nefungovalo (samozřejmě že nebude, tyrani se vždy střídají... že jo, Ricku :)). Brutality je tu možná hodně, ale tentokrát je její dopad převážně psychologický (místo vytahování střev ze zombíků se tu brutálně zabíjejí populární postavy) a v kontextu epizody i seriálu má význam do poslední kapky krve. ()

avitakova

TWD miluju. Je to asi jediný seriál na který koukam už podstivě od jeho druhé série a nikdy se nemužu dočkat s čím prijde první díl. U tohoto dílu bylo jasné na co se tesit, ale ze to bude az takhle skvely?! Boze muj! Snad nikdy jsem tak nenadavala a nervala jako u tohodle. Muzu uplne s klidným svědomím rict, ze tohle byl vazne bezkonkurenčně zatim nejlepsi díl. Andrew Lincoln byl tady zatraceně skvely a pane boze celkove cely díl, jak byl propracovaný do největších detailu. Tvůrci proste věděli, jak si s divakem pohrát a do posledni chvíle ho nechat napnuteho a pak kdyz uz si mysli, ze je uz po vsem, tak prijde nejvetsi pecka. Doufam jen, ze nas takhle nenahltali a následující díly nebudou stát za nic. ()

Necrotongue

Potom, co předvedli tvůrci v šesté řadě jsem nic úžasného ani neočekával, takže jsem nemohl být zklamán. Abych řekl pravdu, výsledek byl dokonce o něco lepší, než jaký jsem předpokládal a mohl za to Negan. Tenhle Joker Živých mrtvých celou epizodu táhl, bohužel pro něj jsem se až příliš často díval na detail Rickova obličeje, navíc se mi tvůrci neustále snažili hrát na city, a to na mě málokdy funguje. ()

Pilda17

Neganova dokonalá hra mění pravidla a pokud tento psychopat neroztočí seriál, tak už nic. Díl, který řadím do nejlepšího celého seriálu, (dále už menší SPOILER) protože odrovnat bez sebemenších problémů dvě hlavní postavy, to už chce koule. Jsem nerad, že to dopadlo takhle, ale na druhou stranu jsem po dlouhé době seděl nevěřícně a jen civěl. Negan je psychopat a jeho hra nezná meze a doufám, že nám neřekl poslední slovo a ještě předvede něco velkého. Přesně tohle potřebuje TWD jako sůl. ()

Mikithemage

TWD si za svých šest let sáhlo na nejvyšší příčky i na ty nejnižší, dostali jsme epizody nejnapínavější, jako loňské finále a pak tu byla "Chupacabra". Dostali jsme epizody nejakčnější, jako "Too far gone" a pak tu byla "Cherokee rose". Byly tu nejzapamatovatelnější epizody - "Pilot" a pak tu bylo "What happend and whats going on"... Ale tahle epizoda je něco dost jinýho. Začne dost klidně na to, s čim jsme končili naposledy. Spolu s Rickem vlastně moc netušíte, co se právě stalo. Scéna v mlze a Neganův "aport" ve mně vyvolaly větší beznaděj, než co jsem si kdy mohl představit, že u sledování TWD budu mít. Pak si začnete dávat vše dohromady a vyjde vám z toho sice šokující, ale rozhodně ne samoúčelná podívaná. Epizoda si i přes svojí dost viditelnou brutalitu nechává prostor na ticho a prostou interakci mezi postavama, co známe už dlouho, ale ne v tomhle světle - spíš ve tmě. Jistě říkejte si, že je to gore-fest, po tom, co se znuděně odvrátíte od kousků mozku a očí, ze kterých sosá hladový zombie, ale tady jde o rozjetí něčeho novýho, něčeho, co ještě v seriálu nebylo - jestliže si TWD kdysi přivlastnilo heslo "SURVIVE", tak teprve teď je to opravdu o tom, přežít! ()

• Číslo 4 na spodku Lucille značí, že se jedná o 34palcovou pálku. (Axarus)