Walking Dead - Série 7

(séria)
USA, (2016–2017), 12 h 44 min (Minutáž: 44–62 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Lauren Cohan, Steven Yeun, Michael Cudlitz, Norman Reedus, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Christian Serratos (viac)

Rick a spol. byli příliš sebejistí. Teď bezmocně klečí na kolenou a čekají, kdo zemře. Nepřátelští Spasitelé mají výhodu několikanásobně větší přesily. Negan, který je vede, už se rozhodl, koho ubije k smrti hrozivou baseballovou pálkou omotanou ostnatým drátem. Začíná nová kapitola příběhu o Živých mrtvých. Hrdinové se musí vypořádat s další těžkou ztrátou i tím, že teď slouží krutým Spasitelům. Jak se k tomu postaví? Přestože jsou zlomení, v okolním světě objevují nečekaná překvapení. Napětí postupně roste. Připravuje se povstání? (TV Prima Cool)

sochoking

Veľmi ťažká séria... Mno, strelecké súboje tvorcom TWD absolútne nejdú. Tam sa všetci tí štatisti pohybujú ako polená čakajúce na pokyny z amplióna. My, ako decká, ked sme valili vojnu panelák proti paneláku, sme mali hustejšie akcie. Tiež dať kecy o živote do huby Morganovi nebola zrovna dvakrát výhra rovnako, ako urobiť z modelky Rosity odborníčku na combat systém a výbušniny. To už podľa jej hlasu ľahko odhadnúť, že je tak trochu priposraná pipka. Bol to veľký boj až vlastne po 9. epizódu, kde sa konečne uvoľnilo napätie a vystrelilo trochu pary z pod pokrývky, inak mi išlo hlavu utrhnúť.Postavy sa totiž chovajú, ako neuveriteľní idiotia toporné herectvo im na obľube veru nepridáva. Ale musím priznať, že ten, kto písal scenár , tak má fuckt nervy z olova! ()

AllShallFall

Bohužel, absolutně zatím nejhorší série. Negan, úplně zbytečná postava, vsunutá někam, kde si udělal svůj vlastní děj a zombie apokalypsa jde rázem stranou. Ulízlej a vyhublej chcípák, který když mluví, se tam pohupuje jak dement a myslí si, jak děsně není cool. Ze seriálu o mrtvých stane kovbojka. Z Ricka, který vždycky bojoval a vždycky vyvázl, se stane uchcan. Tato série nemusela vůbec být. Až na pár dílů, velké zklamání. ()

kaylin

Sedmá sezóna seriálu „The Walking Dead“ je za mě zlepšení oproti předchozím třem sériím, posun zase o něco nahoru. Jsou zde skvělé drsné scény, výborné souboje, jen ten tygr je v některých chvílích prostě digitální. Jasně, on je takový asi furt, ale chvílemi je to moc znát. Ale je zde množství nových postav, z toho většina i zajímavých. Za mě povedená sezóna, po delší době. ()

Shakers

7. Séria - 75% Každá séria mi príde síce dosť zaujímavá na to aby som sa nenudil, ale zároveň mi každá ďalšia príde o niečo slabšia. Veľké mínus je príbeh, ktorý sa znovu opakuje a nikam sa neposúva. Naťahuje sa aj dlžka niektorých časti až na hodinu a niekedy je to už fakt zbytočne naťahované. Na druhú stranu tu máme magora v podaní skvelého Jeffreyho Deana Morgana, ktorý jediný túto sériu robí zaujímavou a drží vás v napätí. ()

BrooksW.Here

„We'll win, but we need to wait for the right moment... or create it... together.“ Toho čakania bolo v siedmej sérii THE WALKING DEAD veru dosť. Tým nemám na mysli to, že by postavy v seriáli na niečo čakali, ale skôr to, že ja som sa nemohol dočkať, kedy už celú sériu konečne dopozerám. Je veľmi viditeľné, že pán Darabont si dal od oživlých mŕtvol na chvíľu pauzu a preto nebola celá táto séria vytváraná pod jeho taktovkou. A prečo je to vidno? Dej sa vlečie pomaly ako školský rok :D, postavy sú plné nezmyselných myšlienok a často medzi sebou vedú veľmi zbytočné rozhovory. Siedma séria je tiež zatiaľ zrejme najukecanejšou zo všetkých... Jediným svetlým bodom je charizmatický Jeffrey Dean Morgan alias NEGAN, ktorý podľa mňa celú sériu svojim spôsobom zachránil. V prvej epizóde sa dozvedáme, koho si Negan vybral za svoju obeť, potom nasleduje niekoľko veľmi zbytočných častí, pri čom jednej som bol dokonca nútený dať 2* :( , vrchol série prišiel opäť v ôsmej epizóde (chvalabohu), no a potom sa to celé opäť spomalilo. Siedmu sériu už nezachránila ani finálna bitka, pri ktorej som mal, absolútne nečakane, husiu kožu :O . Celý čas som čakal na poriadnu akciu a konflikt a dúfal som, že v posledných častiach sa tak aj stane, no tvorcovia sa rozhodli ponechať tejto sérii otvorený koniec. Všetok materiál, ktorý bol v siedmej sérii obsiahnutý, by sa podľa mňa vošiel tak maximálne do ôsmich štandardných epizód! No, už musím len dúfať, že ôsma séria prinesie niečo lepšie a bude sa niesť v znamení Neganovej porážky... „It's time to fight!“ ()

• Číslo 4 na spodku Lucille značí, že se jedná o 34palcovou pálku. (Axarus)
  • Epizoda je věnována Berniemu Wrightsonovi, americkému komiksovému výtvarníkovi. (MATADOR)