Walking Dead - Série 11

(séria)
USA, (2021–2022), 18 h 35 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Khary Payton (viac)

V XI. sérii hľadajú obyvatelia zničenej Alexandrie nový priestor pre život. Možné útočisko ponúka Spoločenstvo vyvolených, rozsiahla sieť komunít s najmodernejším vybavením a viac než päťdesiattisíc obyvateľmi žijúcimi v rôznych kolóniách. Zdanie pokojného bezpečného domova je však veľmi klamlivé. Hľadanie zásob potravín a nového domova sprevádzajú neustále konfrontácie so Smrťákmi, tajomnou frakciou nepriateľských preživších, ktorí napadli a obsadili Meridian, bývalú kolóniu vedenú Maggie. Daryl, Carol, Negan, Maggie, Eugene a ich spojenci sa učia nové taktiky prežitia a čelia poslednému boju, v ktorom ide o všetko. (TV JOJ)

Ryuuhei

Ať si říká kdo chce, co chce, za mě to bylo úžasné zakončení už tak kultovního zombie seriálu. 24 epizod napěchovaných napětím, zvraty a jen málo hluchými místy, které by můj požitek jakkoliv kazily. Přesun do tajemného Společenství, které se vymanilo ze stereotypu post-apo světa a snažilo se i ve zničeném světě navázat na způsoby moderní civilizace, byl příjemný a i když tradičně ukázal, že i sebedokonalejší společnost může mít ve skutečnosti ohromné kostlivce ve skříni, fungoval jako dokonalá orná půda pro další hutné dějství. Líbil se mi taktéž další vývoj na poli postav. Napjatá dynamika mezi Maggie a Neganem nás provázela napříč sérií a nutila tyto dva spolu vyjít i navzdory tomu, co se mezi nimi kdysi událo a jak to jednoho z nich poznamenalo do konce života. Negan se postupně vyvinul v ultimátního klaďase, zatímco Maggie si opět ukousla trochu toho záporáckého sousta. Stejně tak mě bavil Eugene a jeho zatraceně zamotaná romantická linka týkající se tajemné Stephanie, s níž to nakonec dopadlo trochu jinak, než by si kdo myslel. No a nesmím opomenout ani kreativní scénáristické hrátky, které jednu epizodu pojaly pozpátku, tedy události se děly od samotného konce k začátku, což v každé části vrhalo zcela jinou perspektivu na všechny vyobrazené situace. Samotný závěr seriálu byl přímo napěchovaný zvraty a totálními „WOW“ momenty, po nichž jsem si sám nebyl jistý, kdo nakonec přežije a kdo se naopak přidá k armádě mrtvých. Kteří, mimochodem, prošli také vývojem a z bezduchých chodících mrtvol se dosud nevysvětleně staly téměř až myslící entity, které namísto bezduchého potácení dokázaly otevřít dveře, rozbít sklo za pomocí kamene, nebo přímo šplhat. Možná nástavba dalšího děje? Tajemný epilog naznačil, že má svět Živých mrtvých stále co nabídnout. Za mě zkrátka úžasná série, kde mě bavil téměř každý díl a který mě dokázal upoutat k obrazovce tak, jak to nedokáže skoro žádný seriál. 10/10 ()

andalin

Ukončili to jen proto, aby mohly být další tři spin-offy. Achjo. Walking Dead mě furt tak nějak baví, mám tam postavy, co mi přirostly k srdci, ale nikam to nevede a poslední roky jde hlavně o fanservis. Seriál představuje zcela něco jiného, než co nám před 12 lety nabídla první sezóna. Konec mě celkem uspokojil, pobrečela jsem si, neměla jsem velká očekávání. Commonwealth mě bavil, po tom time skipu to bylo zase zajímavé, ale nejednou jsem si klepala na čelo při opravdu nereálných a nastrojených situacích. Jak se znám, tak budu ze zvědavosti sledovat další vývoj TV univerza. :) Ve světě TWD se pohybuju dlouho, miluju hry od Telltale a ráda bych se i konečně vrhla na ty komiksy. ()

Bordoshut

7/10 – Tak a je to tady. Show, která se vlekla dlouhé roky, během nichž stihla dospět do nemyslitelných výšek a následně padnout do nevídaných hloubek (řeč je přirozeně o 8. sérii), nečekaně znovu nalézt světlo na konci tunelu s novou showrunnerkou Angelou Kang, vymrštit se zpátky do sedla a následně jakž takž docválat do tolik očekávaného konce, přestože ne zrovna ve vším parádě, ale alespoň s patřičnou grácií. Neuvěřitelné se stalo skutečností a The Walking Dead se přeci jenom dobralo zdárnému konci. Nu, trošičku uzoufané finále, ale hlavně že měli dost rozumu to konečně utnout. Když jsem 11. sérii pouštěl, rozhodně jsem čekal velkolepější jízdu. Místo ní jsem dostal hrozně nesourodý guláš, kde se postupně vystřídá několik záporáků, umře velké množství nově přestavených postav (klasika) a sem tam dojde i na nějakou vedlejší linku se zombíky a tak. Upřímně jsem z toho docela rozpačitý, nevím, jestli se mi to líbilo, anebo spíš ne. Některé epizody šlapou vážně hezky a některé postavy mezi sebou mají solidní chemii, ale co z toho? Vesměs je to pořád ta stejná písnička v obměněném kabátku s obměněnými postavami a já z toho nejsem nikterak odvařený. Úvodní intro už se poněkud ohrálo, děj se vlekl, některé postavy měnily charakter každou chvíli jen ve prospěch scénáře (zejména černý dozorce s oranžovým oblečkem) a seriálu poprvé od 8. série znatelně docházel dech. Spousta zbytečného debatování a ještě k tomu napětí zředily scénky z města, nutno podotknout, že velice nudné scénky z města. Akorát potvrzení toho, že je velice dobře, že už tahle show jednou pro vždy končí. Nechápu proč dělat celý univers kolem zombíků (jak AMC plánuje), protože skutečně není nic moc nového co probírat. Verdikt: „Dobře, že už je konec.“ ()

sochoking

Finálnu sezonu TWD hodnotím síce plným počtom a považujem ju za jednu z tých lepších pre mňa osobne, avšak poslednú epizodu som sa musel veľmi zahryznúť, aby som ju dal do konca, pretože toľko chujovín pohromade snád nebolo ani dokopy vo všetkých jedenástich častiach! No a ešte tie, v ktorých Eugene neustále fňukal... Tie boli tiež na porazenie! Mno, nebol som bohvieako zarytým fanúšikom seriálu, skôr som ho dával z princípu, ale priznám sa, že už mi tie ich ksichty začínajú chýbať od včera večera, kedy som ho konečne dopozeral. Vo finále mi za všetky sezony vyšli štyri hviezdičky a tie štyri si myslím, že si seriál v pohode i zaslúži. ()

kenkaku

Tak to máme za sebou. Poslední řada se nafouklé na obludných 24 epizod a ta nevyváženost je znát. Pár epizod je fajn, pár vyloženě strašných. Scénář hapruje neskutečně (připravte se na divné skoky v ději a otázky bez odpovědí). Tempo se buď vleče nebo jede až zbytečně rychle dopředu. A vše jen aby všem mohli sdělit, že seriál vlastně nekončí, ale tříští se do dalších 3 seriálů. Mimochodem. Ty “chytré” zombie mě hnutí žlučí asi stejně jako Šeptači. ()

Galéria (1 666)

• V epizodě zazní písně „Cult Of Personality“ od Living Colour a „Landslide“ od Fleetwood Mac. (Duoscop)
  • Jedná se o nejdelší epizodu seriálu. Na televizní stanici AMC, kde se vysílala i s reklamami, trvala 90 minut. (HanzoBureshi)