The Walking Dead: World Beyond

• USA Monument (pracovný názov)
USA, (2020–2021), 16 h 32 min (Minutáž: 44–58 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

The Walking Dead: World Beyond je seriál, který se odehrává 10 let po pádu civilizace v Nebrasce. Hlavní postavy Iris a Hope žily bez větších problémů, dokud se do jejich osady nedostala tajemná zástupkyně Občanské republiky. (Doomcourier)

Denila

Jsem fanouškem TWD. FTWD jsem dala znovu šanci po informaci, že se seriál rozjede s příchodem Morgana. Nelitovala jsem. Tady lituji... absolutní nuda, hnala mě pouze myšlenka dozvědět se něco o republice. Nicméně po první sérii, si říkám zda zvládnu i tu druhou.. dozvěděla jsem se kulové, u každého dílu jsem usínala. Čistě generace teenagerů je prostě nudná. ()

Najt

Seriál u kterého jsem měl obavy si ho pustit. První díl mě moc neuchvátil. Druhý a třetí taky ne, ale zjistil jsem, že v seriálu jsou vynikající kulisy, trip skrze usa a dokonalý makeup zombii ve mě evokoval zvláštní pocit toho, že to přecejen bude zajímavý.al Atmosféra byla dobrá a pěkně postapokalyptická. Zhruba od půlky 1 série se seriál začal rozjíždět a gradovat až do konce série a ve druhé přesně tak pokračoval až do konce. Zkrátka od půlky 1 série byla každá epizoda lepší a lepší až to bylo na takové úrovni, že mě některé části bavily snad i více než u puvodního twd. Z nemastného a neslavného začátku se vyklubalo prvotřídní postapo drama ze zombie světa. A moje obavy byly zcela zbytečné, naopak mě mrzí že není další řada, protože věřte, nebo ne, seriál se tak našlápne, že potenciál pro pokračování je obrovský a věřím že 3 série by byla nářez. Škoda. Rozhodně se vyplatí začít sledovat. Kdo nemá očekávání bude překvapen. ()

Kothy

Máme tu další přírůstek do světa Walking Dead. Tento seriál se odehrává v současnosti a zaměřuje se na partu dětí v kolonii v Ohiu. Ta prosperuje a spolu dalšími dvěma tvoří alianci. Vše se ale není tak hezké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proto se naše parta vydá vstříc dobrodružství. Dozvíme se tu dost nových věcí o fungování tohoto světa. Děti neputují samy a naráží na různé překážky. Dost se tu řeší Občanská republika. Nakonec je vše složitější a my se dozvíme, kdo je vlastně na čí straně. Některé díly jsou slabší, ale finále stojí za to. Uvidíme, co bude dál. "Spolu je porazíme." ()

fabecc1222

Life is Strange in Walking Dead... Inspirace výbornou hrou je tu viditelná na sto honů. Okopírované logo, styl hudby, ale i koncepce jednotlivých scén, to vše jakoby z oka vypadlo herní "předloze". Kolikrát jsem měl pocit, že naskočí obrazovka s možností vrátit čas, nebo nabídka rozhodnutí v rozhovoru... Ta kritika je vcelku pochopitelná, zvlášť, když tvůrci dost lacině nastavili každý díl tak, že se 40 minut nic neděje, a vše podstatné je v posledních pěti minutách. Uvidíme, jaký vliv bude mít toto, a nejvíce asi Občanská republika na další seriály, snad se ukáže, že má tenhle seriál nějaký smysl, jinak to bude opravdu krok vedle, protože tenhle styl seriálu se mezi ty ostatní z tohoto světa vůbec nehodí. ()

kenkaku

1. Řada: * Naprostá tragedie a zbytečnost. Opálená machna, protivná pichna, polo-retardovaný tlusťoch a rádoby Sheldon apokalypsy oblečený v manchesteru se vydaly na cestu ("y" protože se vydaly děti)...Pak je tu ještě hezounek-buzna a pichna-z-ruska (Nina z The Americans), která hraje hrozně. Její póza drsného chlapa působí spíš jako militantně emancipovaná lesba, než jako "slečna-drsňák". Všichni mají samozřejmě nějaká traumata. To je jasné. Jejich rozpitvávání se věnuje 75-80% seriálu. Vše ostatní je tam tak nějak navíc. Zlá korporace "tři kruhy" je tam jen kvůli provázanosti na FTWD a vše okolo ní je hrozně povrchní. To že se čtyřka harantů chová jako retardi a měly být potravou už v cca druhé epizodě jen umocňuje idiocii děje. Jediné co opravdu upoutalo je inovace ohledně mrtvoláků. Včelí hnízdo... siamská dvojčata... plynová maska... mech a kapradí... je toho snad v každé epizodě něco. Bohužel to ale nijak nevyváží nechutnou nudu a nezajímavost postav. V polovině seriálu (u třetího hodnoceného odpadu) jsem měl chuť přestat. A to je špatný. Prosím druhou řadou nepokračovat!!!! 2. Řada: ** tak bohužel pokračujeme (naštěstí poslední řadou). Řada pokračuje v odpadním trendu 3/4 řady. Platí komplet vše co v předchozí řadě. Poslední třetina se snaží dohnat co se dá a občas jí to i vychází. Čím ale přispívá asi nejvíc je (paradoxně) pětiminutová potitulková scéna. Ta totiž definitivně propojuje ”beyond” s první řadou TWD i těm co si nevšimli mrknutí už v první polovině řady (článek na zdi) dostali naservírováno hned celé video. To co je na ní ale idiotské (a smutné) je směr, kterým celý WD svět nasměrovali. 1) padla odpověď, že vše vzniklo někde v Kanadě ve vojenské laborce. 2) existují “variace/mutace” mrtvoláků. Jak jsme tedy mohli nejen slyšet ale i na vlastní oči vidět… máme tu psycho-zombie. Šeptači by se mezi nima potrhali nejen smíchy :). Podrobněji u každé z epizod. ()

• Silas (Hal Cumpston) poslouchá ve sluchátkách píseň „Queen Of Hearts“ od Fucked Up. (Duoscop)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)