Rickova skupina uzavrela s obyvateľmi kolónie Hilltop dohodu - zbavia ich teroru brutálnych výpalníkov, ktorí si hovoria Spasitelia a okrádajú ich o úrodu. Odmenou za to, že ich zlikvidujú, získa Alexandria pravidelný prísun potravín. Rick pripraví útok na základňu Spasiteľov, ale v divokej prestrelke nevychádza všetko podľa plánu. Morgan sa odmieta zapojiť do zabíjania a Carol chce zabrániť Maggie, aby sa zapojila do boja. Farár Gabriel Stokes sa chce obetovať, keď dvoch členov ich skupiny zajmú nepriatelia. (TV JOJ)

Necrotongue

Dvanáctá epizoda patří mezi ty akčnější bez větší účasti nemrtvých a mám takový dojem, že mi tyto epizody vyhovují více, zombíci sice vypadají parádně, ale už se toho od nich nedá moc očekávat, jejich možnosti jsou prostě omezené na šourání a kousání, kdežto u živých se dá tušit nějaká ta invence. ()

mocakardiak

Začl sem sa na to dívat znova před dvoma týdnama, teď su tady. Jak vtrhli k lovcům. Nevím, co bude dál. Už jsem to jednou viděl, ale nepamatuju si to. Ale je to čím dál horší, čím dál větší sračka. Carl, škoda, že mu mu nevystřelil mozek. To by zase bylo breku. Ale mám takový dojem, že oni obá se eště ukážou, co jsou zač. A jeden z nich bude piča ()

Najt

Operace byla úspěšná. Ale zadělala na ten největší průser od počátku seriálu. Zde jsou zlomové momenty, které odstartují válku mezi frakcemi a také změnu celého seriálu. Dostane se do popředí boj s živými a postapo, zombie a survival prvky jdou do pozadí. Seriál bude stále top, ale pro milovníky postapo a zombie je to trošku zklamání. ()

ALIENka_

Řádná akce, ale zdálo se mi to, že to bylo moc easy peazy lemon squezy (nevím jak se to píše shut up :D). Rick tam prostě s tou svojí bandou zabijáku nakráčel a všechny postřílel jako by nic, ani jeden z nich neumřel, což na to, jak maj bejt tyhle Neganovi týpci děsivý a největší zabijáci nějak nesedí. Ale tak uprostřed noci vstávat a zabíjet nějaky raidery by se mi taky nechtělo. Každopádně kněz se nám vybarvil na dobrýho kněžího popravčího, asi mám novou oblíbenou postavu (sry Ricku). Maggie s Carol vedou zbytečný hádky typu "zůstaň tady" "ne jdu taky" klišé, takže týpci Neganovi je samozřejmě chytnou a naše banda se teď asi spotí víc než Rickovy vlasy. ()