Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

jonyyy

Ještě mi sice jeden díl chybí, ale ten mé hodnocení už určitě nezhorší. Perfektní nápad, perfektní zpracování, některým se určitě nebude líbit občasná roztřepaná kamera, ale mě to nevadí. Gore efektů je opravdu požehnaně, herci se mi líbí. Zatím jsem opravdu nenašel co vytknout. Po posledním díle. 95% ()

Matty

Reality-show, která své účastníky odhaluje až na kost. Sice nechybí skoro žádné klišé zombie hororů, ale tempo je strhující, atmosféra ponurá a Andy Nyman si svého nesnesitelného č....a užívá podobně jako Ricky Gervais Davida Brenta. Skromný počet epizod mne zamrzel, zároveň však oceňuji, že seriál není uměle natahovaný a končí v nejlepším. Zajímavé komentáře: JFL, Rex Mundi, Toj ()

anderson

Počas priebehu jednej pofidérnej reality show začnú okolitý svet ohrozovať nemŕtvi. (16.9.2008) --- Vo svetle tejto pecky vyzerá DIARY OF THE DEAD len ako akademický "blábol" Mr. ROMEROa. A ešte jedna nezabudnuteľná hláška: Producent (díva sa na správy plné nepokojov a horiacich áut): "Prečo kurva tí vandali nesedia radšej doma ? Veď pre nich robíme takéto skvelé programy !!!" :-) (16.11.2008) ()

B!shop

Naprosto klasickej Big Brother se vsim vsudy, particka hovad ve vile resi kraviny, divaci venku skandujou a pripravujou se na volbu, kdo tenhle vecer pujde ven. Problem je, ze v ten samej okamzik vypukne apokalypsa a vsude zacnou vylejzat nemrtvi. To je zhruba dej prvniho dilu tohohle petidilnyho serialu, kterej by ale stejne dobre moh bejt 140 minutovym filmem. No a uvod slibuje spoustu, myslenka na utok nemrtvejch a particku soutezicich ve vile je totiz skvela. Bohuzel uz od druhyho dilu je patrny, ze tady o nic moc originalniho nepude, proste variace na Usvit mrtvych, s tim, ze se dej neodehrava v obchodaku, ale ve vile. Cely to tak zustalo trochu na puli cesty. Je to predevsim horor, takze se vsude hemzi nemrtvi, chcipa tady jeden za druhym, vsude cakaj litry krve, sem tam se vyuzije naka zbran typu sekery, tyce nebo noze a obcas se tvurci vytasi s perfektnim gore at uz poziranim, litanim strev nebo porcovanim mrtvol. Pak serial taky funguje jako cerna komedie, obcas nejaka postava hodi nakou hlasku, ale hlavne tu je linie s kazdyho naprosto nehorazne urazejicim producentem Patrikem, v podani genialniho Nymana, to je fakt naprosto hyper brutalni postava, kterej behem utoku zombika nema na praci nic lepsiho, nez se jit vysrat do kose a urazet vymastenou soutezici, ktera lampe rika stroj na svetlo. Jenze proste tech komickejch momentu tu neni tolik, aby se clovek nejak furt smal a jako horor to je sice hezky brutalni, ale cloveka to moc nevystrasi. Navic, kdyz se postavy chovaj jak hovada. Aspon, ze konec je sympaticky nehappyendovej a brutalni. Takze ve vysledku ne moc strasidelnej, ale brutalitou nesetrici, pribehove nic noveho neprinasejici a v podstate zbytecne dlouhej horor, kterej si ale ty 4* zaslouzi. ()

JFL

"Dead Set" přináší nabízející se aktualizaci Romerova konceptu zombie apokalypsy coby reflexe soudobé společnosti. Paralela mezi zombiemi a diváky reality show typu "Big Brother" sice je zde zcela doslovná, ale současně adekvátně rozvedená. Jestliže se v původním "Úsvitu mrtvých" zombie mátožně ploužily chodbami nákupáku, tentokrát adekvátně době se agresivně ženou za masem a jako rozumu zbavená masa fanoušků se snaží uloupnout si kousek své celebrity. Navzdory své přímočarosti, ale "Dead Set" zombie žánru navrací důstojnost - v době, kdy se zombie filmy staly doménou nadšených samouků a zetkových producentů vyhlížejících zisky za mrzké investice, udržuje laťku vysoko svou jasně uchopenou vizí, dobře profilovanými postavami i formálním ztvárněním. Vyprávění v několika rovinách rozvádí rámec reality show a do pozice hlavní atrakce staví nikoli krvavé řádění zombíků, nýbrž ponorkové konflikty nenakažených postav. Nicméně přes televizní rodokmen projekt drží žánr a nebojí se obsáhnout explicitní či sugestivní scény násilí. Současně se ale při kvalitě produkce nabízí otázka, proč "Dead Set" nevznikl jako celovečerní film, který by měl mnohem větší šanci se uplatnit i v zahraniční distribuci. Bez ohledu na formát či distribuční platformu se jedná o jeden z nejkvalitnějších nehumorných zombie titulů posledních let (na rozdíl od plytké snůšky klišé a retardačních dialogů "Walking Dead"). ()

• Při premiéře na Channel 4 vidělo pilotní epizodu 1,5 milionu diváků. (Chatterer)