Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

Matty

Reality-show, která své účastníky odhaluje až na kost. Sice nechybí skoro žádné klišé zombie hororů, ale tempo je strhující, atmosféra ponurá a Andy Nyman si svého nesnesitelného č....a užívá podobně jako Ricky Gervais Davida Brenta. Skromný počet epizod mne zamrzel, zároveň však oceňuji, že seriál není uměle natahovaný a končí v nejlepším. Zajímavé komentáře: JFL, Rex Mundi, Toj ()

J*A*S*M

Inu Dead Set je opravdu hodně dobrý zombie seriál, ale podle některých komentářů jsem čekal mnohem větší řežbu. Každopádně je radost se na tuto minisérii koukat - ať už kvůli četnému a skvělému gore, nebo i kvůli občasným vtipnějším dialogům. ()

Malarkey

To je tak, když se na něco těšim. Těšim se totiž hodně a pak mě to ve většině případů zklame. Tak nějak to dopadlo i s tímhle mini-seriálem, který z reality-show dělá jinou reality-show a divák se baví, nebo by se měl bavit. Jenže to by se tam ty lidi nesměli chovat jak idioti a celé by to nesmělo vypadat tak směšně. Zdejší hodnocení tu ve výsledku vůbec nechápu. Ten nápad je určitě dobrý, zpracování už je daleko horší a samotní herci už jsou to nejhorší, co tenhle nápad mohlo potkat. Dokoukat to byl vcelku porod. ()

Djkoma

Zajímavý nápad roztažený na 5*36minut působí dost sterilně a zbytečně. Je to škoda, protože Big Brother jako takový se zombíky za branami domu je myšlenka překvapivě jednoduchá a fungující. Jenže postavy se chovají jak totální idioti a příběh samotný nedává nikomu pochybnosti, že postavy jsou jen loutky, které prostě mají vše jisté dopředu. Žádná snaha, žádné přemýšlení, prostě jen čekání. Hororově to funguje z počátku, kdy zombíci nejsou všude a tak je všude nečekáte, ale později to přejde do pouhého krvavého představení, které nekončí a nekončí a nekončí a ... velký bratr se dívá. Taková postava zrzky, která nesnese čekání v místnosti s režisérem, to je vrchol demence. Pokud takhle chtěl scénárista nějakým zvráceným způsobem zkusit divákovi ukázat nějakou tu "barbínu z kosmetického salonu" tohle přehnal a to výrazně. Proč tedy sledovat? zajímavá myšlenka s první cca hodina je opravdu fajn, ale pak se to zvrtne a z hororu se stane nesmyslná vyvražďovačka, která člověka přestane rychle bavit. A na strach zapomeňte. ()

Adrian

Hoc to do samotneho zanru neprinasa nic nove a posledne zabery su vzhladom na predchodzie povedane nelogicke, stale je to mrazivo hladove a nekompromisne.... ()

Superpero

Britové se pochlapili a udělali jednu z nejlepších věcí, co je na poli zombiáckého žánru možné. Nápad s Big Brotherem je parádní. Díky němu funguje protikonzumní poselství mnohem víc, než třeba u Romera. Herci jsou skvělí, brutalita nezná mezí a ty charaktery se prefektně vyvíjejí. Debata jestli zabít, nebo "jen" zmrzačit brala dech a celé si to nebere servítky s absolutně ničím. Kelly byla perfektní hlavní hrdinka a producent Patrick byl nehoráznej mazák ( i když na konci mě sral). ()

Fr

A vítězem se stává ..... Co může narušit živé vysílání Big Brothers? Pokousanej chlápek, kterej přestane dejchat, by mohl žít!!! A jak se zachovají duševní suteréni v soutěžní vile?? Standartní nuda, žádná zvláštnost. Největším utrpením je čumět na ty dementy z B.B. Zombíci jsou zabíjeni klasicky, bez špetky invence. Prostě jde jen o to, kdo přežije a já musím konstatovat, že tenkrát měl Mareš kliku. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chystám se přihlásit do Big Brothers. 2.) Nevím, jestli jsou Zombie chytřejší než soutěžící B.B. 3.) Chci vidět, jak sere tlustej producent po vopici. 4.) Nejsem si jistej, jestli tvůrci chtěli naznačit, že B.B. je pořad pro zombíky. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

První díl byla nuda, ale pak se to rozjelo a bez přestávky jsem kouknul na všech 5 dílů. Opravdu skvělý seriál. Pippa byla super a ještě teď se směji tomu jak říkala ostatním, že se ten producent před ní "vysral" :-) ()

EvilPhoEniX

Jsem překvapen, jak dobré to bylo. Kvalitní zombie gore fest, který má slušné tempo, příjemné herce, slušné gore, typický černý, britský humor a velmi nečekaný závěr. Seriál utekl jako voda.80% ()

JFL

"Dead Set" přináší nabízející se aktualizaci Romerova konceptu zombie apokalypsy coby reflexe soudobé společnosti. Paralela mezi zombiemi a diváky reality show typu "Big Brother" sice je zde zcela doslovná, ale současně adekvátně rozvedená. Jestliže se v původním "Úsvitu mrtvých" zombie mátožně ploužily chodbami nákupáku, tentokrát adekvátně době se agresivně ženou za masem a jako rozumu zbavená masa fanoušků se snaží uloupnout si kousek své celebrity. Navzdory své přímočarosti, ale "Dead Set" zombie žánru navrací důstojnost - v době, kdy se zombie filmy staly doménou nadšených samouků a zetkových producentů vyhlížejících zisky za mrzké investice, udržuje laťku vysoko svou jasně uchopenou vizí, dobře profilovanými postavami i formálním ztvárněním. Vyprávění v několika rovinách rozvádí rámec reality show a do pozice hlavní atrakce staví nikoli krvavé řádění zombíků, nýbrž ponorkové konflikty nenakažených postav. Nicméně přes televizní rodokmen projekt drží žánr a nebojí se obsáhnout explicitní či sugestivní scény násilí. Současně se ale při kvalitě produkce nabízí otázka, proč "Dead Set" nevznikl jako celovečerní film, který by měl mnohem větší šanci se uplatnit i v zahraniční distribuci. Bez ohledu na formát či distribuční platformu se jedná o jeden z nejkvalitnějších nehumorných zombie titulů posledních let (na rozdíl od plytké snůšky klišé a retardačních dialogů "Walking Dead"). ()

B!shop

Naprosto klasickej Big Brother se vsim vsudy, particka hovad ve vile resi kraviny, divaci venku skandujou a pripravujou se na volbu, kdo tenhle vecer pujde ven. Problem je, ze v ten samej okamzik vypukne apokalypsa a vsude zacnou vylejzat nemrtvi. To je zhruba dej prvniho dilu tohohle petidilnyho serialu, kterej by ale stejne dobre moh bejt 140 minutovym filmem. No a uvod slibuje spoustu, myslenka na utok nemrtvejch a particku soutezicich ve vile je totiz skvela. Bohuzel uz od druhyho dilu je patrny, ze tady o nic moc originalniho nepude, proste variace na Usvit mrtvych, s tim, ze se dej neodehrava v obchodaku, ale ve vile. Cely to tak zustalo trochu na puli cesty. Je to predevsim horor, takze se vsude hemzi nemrtvi, chcipa tady jeden za druhym, vsude cakaj litry krve, sem tam se vyuzije naka zbran typu sekery, tyce nebo noze a obcas se tvurci vytasi s perfektnim gore at uz poziranim, litanim strev nebo porcovanim mrtvol. Pak serial taky funguje jako cerna komedie, obcas nejaka postava hodi nakou hlasku, ale hlavne tu je linie s kazdyho naprosto nehorazne urazejicim producentem Patrikem, v podani genialniho Nymana, to je fakt naprosto hyper brutalni postava, kterej behem utoku zombika nema na praci nic lepsiho, nez se jit vysrat do kose a urazet vymastenou soutezici, ktera lampe rika stroj na svetlo. Jenze proste tech komickejch momentu tu neni tolik, aby se clovek nejak furt smal a jako horor to je sice hezky brutalni, ale cloveka to moc nevystrasi. Navic, kdyz se postavy chovaj jak hovada. Aspon, ze konec je sympaticky nehappyendovej a brutalni. Takze ve vysledku ne moc strasidelnej, ale brutalitou nesetrici, pribehove nic noveho neprinasejici a v podstate zbytecne dlouhej horor, kterej si ale ty 4* zaslouzi. ()

Flipnic

Na to, že se jednalo o krátký seriál to bylo hodně dobré a mělo z počátku vtipný nápad. Vtip a legrace se během času rychle vytrácí, až zbyde bezvýchodné, smutné a snad i trochu vypovídající drama. Herecké výkony jsou špičkové, triky taky, ovšem trhaná kamera při akci a brutalitách mi vadila. Nemám tento styl natáčení rád a Britové jsou na něj přímo "experti". Hodně dobré a zajímavé. ()

Bloody13

Tohle je pro mě absolutní nářez! Britové znovu dokazují, že mohou západním horrorům směle konkurovat, možná jsou v lecčem dokonce lepší! Syrovost a beznaděj z něj přímo čiší (to nemluvim o drsnym finále, které si nebere servítky), v takové situaci bych se ocitnout opravdu nechtěl. Kor když jsou zombie takhle nasraný a rychlý. Celou sérii jsem shlédl téměř na jeden zátah, hltal jsem každou minutu, všechny aktéry, hlavně Patrick byl hustej, když sral do kýblu :). Další podobné projekty, prosim! 9/10 ()

Zeck

Přemýšlím, co by pro tento projekt bylo lepší. Rozsekat cca. 2,5 hodinový film na části a udělat z něj seriál (tento případ), nebo ho nechat v celku a vypustit film, který by byl po dlouhé době zombie vlašťovkou lepších zítřků. Zombie filmy posledních let jdou do hajzlu. Romero už není to, co býval a jeho nové filmy už nemají to, co bych například já potřeboval. 28 dní poté, je po roce 2000 na špici, ale jeho pokračování ho srazilo do kolen. Předělávka Úsvitu mrtvých byla asi nejzdařijelší, jenže už je to šest let nazpátek. Takže nám tady v současné době zbyl pouze španělský REC, který alespoň v mých očích vrátil zombie filmu hrůzu a napětí, no a právě Dead Set. Dead Set zvítězil hlavně svojí myšlenkou, vrazit postapokalyptický svět k extra komerčnímu projektu Big Brother. Dvojsmysl tohoto nápadu a kritika konzumní společnosti je znát každým druhým záběrem. Zombie vypadají konečně k "světu". Stokrát ojetý děj každé zombíjárny je zde zábavný. Postavy jsou zajímavé. Takže se ptám, proč jste z toho neudělali film, který by měl rozhodně větší ohlas a věhlas, než na pět dílů rozdělený večerníček? :-) 90% 26.11. 2009 ()

Bart

Zasadit zombie epidemii doprostřed dění vyřazovací noci soutěže Big Brother byl v tomto případě geniální námět. Seriál se povedl a dá se směle porovnávat s celovečeráky svého žánru, které poslední dobou velkého úspěchu nedosahují. Musím říct, že jsem se na seriál těšil a mé velké očekávání zklamáno nebylo. Skouknuto na jeden zátah. ()

Mr.Apache

Pokud se vám líbil o čtyři roky starší Snyderův Dawn Of The Dead, určitě si dejte tohle jako nášup. Ve stejný čas, jen na jiném místě totiž právě probíhá reality show Big Brother a ve vile vyvolených nemá nikdo ani potuchy, že tam venku nastal konec světa... ()

Dragoni

Mohlo by se zdát, že Dead Set do samotného zombie žánru nepřenáší nic nového, ovšem není to pravda a díky neobvyklému seriálovému rozkouskování a chaotičnosti kamery jednotlivých dílů, bylo docíleno toho, čeho se u zombie filmu zas tam často nevidí .. no spíš vůbec a to je jedna z předností seriálu. A díky druhé odlišnosti a to v podobě zasazení děje do seriálu Big Brother(už jen díky tomu, že seriály tohoto typu nemusím) a oproštění se od jakýchkoli klišé a počítačových efektů působí DS skutečně. Seriál je spíše určen pro post-apokalypticky zaměřené diváky, ale myslím, že se bude líbit i nezasvěceným. Nějak sem si i v duchu říkal že by to mohlo potkat i soutěžící BB v ČR, ale toho se asi jen tak nedočkám. Rozkouskované napětí a pud sebezáchovy je všudypřítomný, a Britové mě znovu přesvědčily, že královsky vládnou nejen na svém území, ale i zombie žánru. 85% ()

Psema

Žádná palba. Jeden výtečný nápad (Big Brother feat. Dawn of the Dead) přetavený do přetaženého a filmařsky otupělého seriálového balení, jemuž by neuškodila jak redukce stopáže (víc jak dvě hodiny na tak řídkou zápletku?), tak (a to především) zajímavější zpracování. Šedý filtr a epileptická kamera sice zakryjí slabý rozpočet, ale začnou brzy nudit. Pořád ale lepší trocha akce, než sledovat tolik idiotských postav, jejichž osudy jsou dopředu očividně nalajnované. ()

TheDarKnig

Co se týče prostředí a hlavního motivu, musí se tvůrcům nechat, že to pojali zase jinak a hlavně originálně. Žel jenom tohle a potenciál nebyl zdaleka a zcela vyčerpán. V 1+4 dílech jede příběh v zajetých kolejích zombie hororů, lidé zažívají různé nepříjemnost a přepady a všechno je to stokrát viděné. A k tomu, sympatické hrdiny bych musel hledat mikroskopem, takovou bandu dementů, debilů a spol. jsem viděl asi poprvé. Protože Big Brothera jsem naštěstí neviděl nikdy.. Když jsem ale občas něco zahlédl, musím uznat, že tvůrci očividně měli nějaký smysl pro humor (v některých scénách to je dokázáno) a ze všech sérií a dílů BB je tohle určitě nejlepší. A má to jednoho opravdu prvotřídního hajzla - producenta. U těch jeho keců jsem si jenom říkal, jak můžou takovýto lidé existovat, na druhou stranu moje temnější stránka se musela smát, protože bylo jasný jak skončí a taky byl svým způsobem sakra vtipný (pak ještě ta zástupkyně blondýn, která nebyla tak úplně blond). Jinak jsou ale postavy kromě nezajímavosti taky amatérsky zahrané a tedy jim opravdu nešlo fandit. Celou dobu jsem fandil těm krvežíznivému stádu, které už před tím ukázalo svoji inteligenci a že milovali své "hrdiny" k sežrání, bylo ted jenom dobře. Po technické stránce zato výborné, kamera střídá různé úhly a taky BB pohledy, střih je správně zombie hororový a je z toho cítit ta anglická nekonvenčnost na každém kroku - hodně hodně brutální hlavně v závěru. Ten samotný je ovšem největší díra ve scénaři a jestli to mělo být nějaké překvapení, zklamalo to. Nicméně přes všechny chyby jsem to sjel za pár hodin a musím uznat, že díky tomu prostředí a nenávisti k BB (uměle vypěstované, ale nemyslím si, že na škodu) to šlo a ironie tam byla. Slabší 4 ()

Aluska88

No jo, zase ti Britové:) Kam se na tuto parádní anglickou řežbu hrabe The Walking Dead se vším tím svým vztahovým patosem a dialogy jako vystřiženými z nejnovější mexické telenovely. Kdepak, Dead Set nemá v podstatě nijak do hloubky propracované charaktery a je zcela odproštěn od nějakých teatrálních plačtivých a dramatických scén a rozhovorů, kde by se půl hodiny řešily vztahové problémy. Nabídne pořádnou porci akce, útoků zombies a hlášek. Nejvýraznější postavou je zcela jistě šéf oné reality show, Patrick. Zombie epidemie však skončila stejně rychle, jako začala a já si na konci této krátké minisérie říkala, že prostě musí být 2. série:) ()